БГ Лов Форум: Обрат с по-ранното откриване на свинския лов, Христо Михайлов бламира ловците - БГ Лов Форум

Към съдържанието

  • (9 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Последна »
  • Не можете да публикувате нова тема
  • Не можете да пишете в тази тема

Обрат с по-ранното откриване на свинския лов, Христо Михайлов бламира ловците

#41
Потребителя е офлайн   lobo 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 2730
  • Регистр: 22.12.08

Виж мнениетоanelin написа на 15.09.2019 - 18:12 :

Както казах по-горе говорим за политици - та ти ако не познаваш Христо Михайлов, то с мен не е така. Но личностните нападки към него се свеждат до парични интереси....което не важи за теб естествено. В същност какво важи за теб си е твоя работа. Благодаря, че ми четеш постовете и следиш мнението ми - бих хапнал едно свинско кебапче от диво и бих пил една яка ракия по този достоен повод...само дето избягвам да ям свинско и пия рядко и то по други поводи! А това за Хитлер - ами тезата му е била струваща за него /за теб - не знам, предполагам ще уточниш/ - колко милиона човека са избити, та избягвай това име където и да е...е още ли се чудиш се защо хората се занасят с тебе !


Що бе колега , какво му е на фюрера ?! :D


Веднага щом нацистите идват на власт през 1933 година Хитлер започва да прокарва закони за защита на животните, някои от които все още са действащи. Например, в нацистка Германия хората, които се държат зле с животните си, могат да получат 2 години затвор. Нацистите забраняват производтсвото на луксозния пастет от гъши дроб, както и пробиването на ушите и опашките на кучетата без упойка. Те също така силно ограничават научните експериментите с животни, а също и въвеждат рестрикции при убиването на животни за храна.

Нацистката партия е първата, която приема закон срещу насилието на животни във филмовата индустрия.
0

#42
Потребителя е офлайн   Skitnik 

  • Златен Потребител
  • PipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 1787
  • Регистр: 18.02.08
Това само ще зарадва бракониерите! Ако някой си въобразява, че тези които се изхранват чрез лов, ще ги спре чумата, грешат! Това си е мое мнение, не мога да го подкрепя с нищо, но и нищо не ще ме накара да си го променя! В района в който гледам пчели, хората ревят от свински набези!
0

#43
Потребителя е офлайн   Ивич 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 240
  • Регистр: 02.07.08

Виж мнениетоVasil Terziyski написа на 14.09.2019 - 13:51 :

Виж мнениетоTosho_7901 написа на 14.09.2019 - 10:55 :

Виж мнениетоpile написа на 14.09.2019 - 10:16 :

Кой трябва да слуша Министъра?
Катедрата по ловно стопанство и специалисти по лова или Вас г-н Терзийски и тези "колеги",които нонстоп им се ходи на лов,без ограничения!?

Въпрос на място! От доста време не бях срещал по-смислен въпрос във форума. С интерес чакам отговора!

Защо пък пишеш моето име, аз чрез БГ ЛОВ се старая да отразявам събитията в българския лов. Да, имам лично мнение, изразявам го, защитавам го, защото се стремим да живеем в демократично общество, но никой не е длъжен, камо ли министъра да ме слуша.

Относно въпроса ти: Кой трябва да слуша Министър Танева? Ами от следващите събития ще видим кой ще послуша, министър председателя, ловните специалисти като Христо Михайлов защитаващи интересите на големите концесионери на ловни стопанства чрез създадената от тях Професионална ловна асоциация, или нас обикновените ловци обединили исканията си чрез Инициативен комитет за защита правата на ловците заедно с Протестните комитети на Русе и Бяла.

Цялата болка на тези ловни специалисти, че тези месеци за които говорим, съвпадат с интезивния лов на елени, където падат големите приходи за тях като експерти, ловните туроператори и ловните стопанства и концесионери.

Ще изчакаме и ще видим.

И пак казвам, ловът е доброволен, никой не ви кара насила да излизате в ловното поле.

Наслука.


Васко, нещо има проблем с броячите, само в тази тема има 4-ри поста с един и същи номер на НЕколегата ДЙ /дето много ми прилича на един Божи гръм ?!/ . Не го ощетявай човека!
0

#44
Потребителя е офлайн   Dancho Jordanov 

  • Б.С.Б.
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 3155
  • Регистр: 26.05.14

Виж мнениетоИвич написа на 16.09.2019 - 15:25 :

Виж мнениетоVasil Terziyski написа на 14.09.2019 - 13:51 :

Виж мнениетоTosho_7901 написа на 14.09.2019 - 10:55 :

Виж мнениетоpile написа на 14.09.2019 - 10:16 :

Кой трябва да слуша Министъра?
Катедрата по ловно стопанство и специалисти по лова или Вас г-н Терзийски и тези "колеги",които нонстоп им се ходи на лов,без ограничения!?

Въпрос на място! От доста време не бях срещал по-смислен въпрос във форума. С интерес чакам отговора!

Защо пък пишеш моето име, аз чрез БГ ЛОВ се старая да отразявам събитията в българския лов. Да, имам лично мнение, изразявам го, защитавам го, защото се стремим да живеем в демократично общество, но никой не е длъжен, камо ли министъра да ме слуша.

Относно въпроса ти: Кой трябва да слуша Министър Танева? Ами от следващите събития ще видим кой ще послуша, министър председателя, ловните специалисти като Христо Михайлов защитаващи интересите на големите концесионери на ловни стопанства чрез създадената от тях Професионална ловна асоциация, или нас обикновените ловци обединили исканията си чрез Инициативен комитет за защита правата на ловците заедно с Протестните комитети на Русе и Бяла.

Цялата болка на тези ловни специалисти, че тези месеци за които говорим, съвпадат с интезивния лов на елени, където падат големите приходи за тях като експерти, ловните туроператори и ловните стопанства и концесионери.

Ще изчакаме и ще видим.

И пак казвам, ловът е доброволен, никой не ви кара насила да излизате в ловното поле.

Наслука.


Васко, нещо има проблем с броячите, само в тази тема има 4-ри поста с един и същи номер на НЕколегата ДЙ /дето много ми прилича на един Божи гръм ?!/ . Не го ощетявай човека!


Споко Колега ,тоя номер знаеш ли откога стои ?!?!?!
И кво от това ?
Те ,пак като не ги връщат назаде ,добре ...
Има нещо ужасно гнило в цялата тая работа !
Потърпевши ще са ловците,прасетата и всички останали...
0

#45
Потребителя е офлайн   Dancho Jordanov 

  • Б.С.Б.
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 3155
  • Регистр: 26.05.14

Виж мнениетоГеорги Петров написа на 16.09.2019 - 14:23 :

Виж мнениетоanelin написа на 14.09.2019 - 17:55 :

Колеги, нали четете - човека е от политическа партия - няма дя влизам в политически коментари, но познавам някой и друг политик от там - та ако на този тъпанджак му бяха показали пачка, господин- другаря Михайлов щеше и да залае, камо ли да ходи гонач преди всички срокове...но не показват и не дават - колкото и на висок глас да си иска!

Говориш ( пишеш ) като пиян с уя си ... явно си усетил настроенията във форума :D/>


А бе ,той е корназ ,като свършат прасетата ,ше ходи в Батовата за сърнички .
Ко му пука ?!
Има нещо ужасно гнило в цялата тая работа !
Потърпевши ще са ловците,прасетата и всички останали...
0

#46
Потребителя е офлайн   anelin 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 3073
  • Регистр: 12.12.08

Виж мнениетоГеорги Петров написа на 16.09.2019 - 14:23 :

Виж мнениетоanelin написа на 14.09.2019 - 17:55 :

Колеги, нали четете - човека е от политическа партия - няма дя влизам в политически коментари, но познавам някой и друг политик от там - та ако на този тъпанджак му бяха показали пачка, господин- другаря Михайлов щеше и да залае, камо ли да ходи гонач преди всички срокове...но не показват и не дават - колкото и на висок глас да си иска!

Говориш ( пишеш ) като пиян с уя си ... явно си усетил настроенията във форума Публикувано изображение


Ми щом знаеш как стават тия работи - нищо против! Аз почти не употребявам алкохол...
Та Христо Михайлов, като един от основните познавачи на ловното дело, е изпратил "дивата свиня" в графата "Вреден дивеч" и като такъв се изучава в учебниците в ловната катедра на ЛТУ! Това е и единствения вреден дивеч на който се ловува и групово. Та не знам защо му е да я защитава...да се върнем на парите, за по-недосетливите!
Всяка сутрин в Африка, една антилопа се пробужда. Тя знае, че трябва да бяга по-бързо от най-бързият лъв или ще умре.
Всяка сутрин един лъв се пробужда. Той знае, че трябва да надбяга най-бавната антилопа или ще умре от глад.
Няма значение дали си антилопа или лъв, когато слънцето се покаже... по-добре започни да бягаш.

Африканска поговорка
0

#47
Потребителя е офлайн   атанас1978 

  • Напреднал Потребител
  • PipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 56
  • Регистр: 26.03.13
Колеги преди 20 години за убит чакал даваха 25 лева голяма радост беше да удариш чакал имаше достатъчно хора бележките бяха безплатни После бележките за прасе започнаха да се плащат и спряха парите за чакала и всички спряха да стрелят по него от 55 човека в неделя в най добрия случай сме 5 другите са по съседни дружинки за прасета . Само че тогава имаше страшно много заек ей това ще се получи и с прасетата ако започнат да се дават премии ще им а голям форсаж после ще ги спрът премиите ще има отлив и пак ще се навъдят . Значи има един ловец от 40 години като преди това е ходил поне дестина години с баща си и дядо си и неговите спомени са че всяка популация било то полезен или вреден дивеч от почти занулен за период от около 25 години достига своя пик след това десетина години устойчивост и пак спад почти до нула . Тъй че специалисти министри и научни сътрудници и много надъхани ловци дето смятат да ги занулят да знаят чи природата си върши работата и сама тяхната загриженост в момента са едни пари от ес за борбата срещу чумата и сроковете затова не се знае какви са щото там има едни изисквания който ние не знаем .
0

#48
Потребителя е офлайн   Док 

  • ДБД
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 4532
  • Регистр: 31.12.09

Виж мнениетоanelin написа на 16.09.2019 - 18:36 :

Виж мнениетоГеорги Петров написа на 16.09.2019 - 14:23 :

Виж мнениетоanelin написа на 14.09.2019 - 17:55 :

Колеги, нали четете - човека е от политическа партия - няма дя влизам в политически коментари, но познавам някой и друг политик от там - та ако на този тъпанджак му бяха показали пачка, господин- другаря Михайлов щеше и да залае, камо ли да ходи гонач преди всички срокове...но не показват и не дават - колкото и на висок глас да си иска!

Говориш ( пишеш ) като пиян с уя си ... явно си усетил настроенията във форума Публикувано изображение


Ми щом знаеш как стават тия работи - нищо против! Аз почти не употребявам алкохол...
Та Христо Михайлов, като един от основните познавачи на ловното дело, е изпратил "дивата свиня" в графата "Вреден дивеч" и като такъв се изучава в учебниците в ловната катедра на ЛТУ! Това е и единствения вреден дивеч на който се ловува и групово. Та не знам защо му е да я защитава...да се върнем на парите, за по-недосетливите!


https://www.youtube....h?v=ONXMjgKS50U
Вреден дивеч -
0

#49
Потребителя е офлайн   Ano 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 262
  • Регистр: 21.07.16
Надявам се, правите разлика между европейска дива свиня и интродуцирани полудиви, по скоро подивели питомни прасета по някой американски щати!
Между другото според много мнения, именно такива свинчета като от кочина ще останат ако се избие истинската дива свиня която и без това е в дън гори тилилейски!
Вземай от полето и гората тъй, че догодина пак да вземеш!
0

#50
Потребителя е офлайн   Dancho Jordanov 

  • Б.С.Б.
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 3155
  • Регистр: 26.05.14
Та ,точно колко трябва да си гръмнат у главата за да обявиш за ,,вреден дивеч'' Обекта на ЛЮБИМИЯ си Лов,ХОБИ,СПОРТ,ЗАБАВЛЕНИЕ,РАЗВЛЕЧЕНИЕ и т.н. ,както го наричате???!!!
И да искате да влезете в Гората по никое време ,та да му разкажете играта ,след което после да търсите като улави нещо за гръмване ???
И какво значи ,,вреден дивеч'' ... и за Кого е ,,вреден'' ... и точно колко е ,,вреден'' ...
Кой каза ?!

пп
,,Можеш цял ден да яздиш един кон в пустинята ,после вечерта понеже ти се е доебало ,да го наебеш и изгладнявайки накрая да го опечеш и да го изядеш .Това може,дотук -добре!
Но ,не може на сутринта ,като станеш и да разчиташ ,че ще яздиш към оазиса ...''

Демек ше вървиш пеш в пясъците докато умреш.
Има нещо ужасно гнило в цялата тая работа !
Потърпевши ще са ловците,прасетата и всички останали...
0

#51
Потребителя е офлайн   Док 

  • ДБД
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 4532
  • Регистр: 31.12.09

Виж мнениетоAno написа на 16.09.2019 - 20:41 :

Надявам се, правите разлика между европейска дива свиня и интродуцирани полудиви, по скоро подивели питомни прасета по някой американски щати!
Между другото според много мнения, именно такива свинчета като от кочина ще останат ако се избие истинската дива свиня която и без това е в дън гори тилилейски!


Е, то и сега на лов по българско се събарят доста пиетреноподобни, както и дюрокоподобни ...
Пък за първата част от въпроса ти - да, правя разлика ...
0

#52
Потребителя е офлайн   moric74 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 131
  • Регистр: 25.07.14

Виж мнениетоатанас1978 написа на 16.09.2019 - 19:25 :

Колеги преди 20 години за убит чакал даваха 25 лева голяма радост беше да удариш чакал имаше достатъчно хора бележките бяха безплатни После бележките за прасе започнаха да се плащат и спряха парите за чакала и всички спряха да стрелят по него от 55 човека в неделя в най добрия случай сме 5 другите са по съседни дружинки за прасета . Само че тогава имаше страшно много заек ей това ще се получи и с прасетата ако започнат да се дават премии ще им а голям форсаж после ще ги спрът премиите ще има отлив и пак ще се навъдят . Значи има един ловец от 40 години като преди това е ходил поне дестина години с баща си и дядо си и неговите спомени са че всяка популация било то полезен или вреден дивеч от почти занулен за период от около 25 години достига своя пик след това десетина години устойчивост и пак спад почти до нула . Тъй че специалисти министри и научни сътрудници и много надъхани ловци дето смятат да ги занулят да знаят чи природата си върши работата и сама тяхната загриженост в момента са едни пари от ес за борбата срещу чумата и сроковете затова не се знае какви са щото там има едни изисквания който ние не знаем .
Здравей колега, като има много хищници, защо трябва държавата, да ВИ плаща? Не ги ли биете за защита на полезния дивеч? Много просто, като имате много хищници, няма да имате друг дивеч. Просто не го разбирате ЛОВА. Нищо лично. Наслука.
0

#53
Потребителя е офлайн   Ano 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 262
  • Регистр: 21.07.16
Абе едно успяха да направят тия по етажите на горе, вероятно и с цел - объркаха народа (ловците). Всякакви неща чувам и чета а докъде ще стигнем нямам представа...….
Вземай от полето и гората тъй, че догодина пак да вземеш!
0

#54
Потребителя е офлайн   атанас1978 

  • Напреднал Потребител
  • PipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 56
  • Регистр: 26.03.13

Виж мнениетоmoric74 написа на 16.09.2019 - 20:52 :

Виж мнениетоатанас1978 написа на 16.09.2019 - 19:25 :

Колеги преди 20 години за убит чакал даваха 25 лева голяма радост беше да удариш чакал имаше достатъчно хора бележките бяха безплатни После бележките за прасе започнаха да се плащат и спряха парите за чакала и всички спряха да стрелят по него от 55 човека в неделя в най добрия случай сме 5 другите са по съседни дружинки за прасета . Само че тогава имаше страшно много заек ей това ще се получи и с прасетата ако започнат да се дават премии ще им а голям форсаж после ще ги спрът премиите ще има отлив и пак ще се навъдят . Значи има един ловец от 40 години като преди това е ходил поне дестина години с баща си и дядо си и неговите спомени са че всяка популация било то полезен или вреден дивеч от почти занулен за период от около 25 години достига своя пик след това десетина години устойчивост и пак спад почти до нула . Тъй че специалисти министри и научни сътрудници и много надъхани ловци дето смятат да ги занулят да знаят чи природата си върши работата и сама тяхната загриженост в момента са едни пари от ес за борбата срещу чумата и сроковете затова не се знае какви са щото там има едни изисквания който ние не знаем .
Здравей колега, като има много хищници, защо трябва държавата, да ВИ плаща? Не ги ли биете за защита на полезния дивеч? Много просто, като имате много хищници, няма да имате друг дивеч. Просто не го разбирате ЛОВА. Нищо лично. Наслука.

Ний не че не ги бием просто малко хора излиаме . Само двама души на година убиват 100-120 на варда и още 5 -6 човека по 10-15 на гонка сметни ги ти колко убиваме на година .Не знам колко по добре го разбираш ЛОВЪТ ти ама много бързо правиш заключения .Наслука и на тебе напиши откъде си може и някой ден да ловуваме заедно я в концесия я встопанство пък знае ли човек винаги можеш да научиш нещо от тези дето по разбират.
0

#55
Потребителя е офлайн   Светослав Душев 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 492
  • Регистр: 27.03.10
Колеги, явно е, че емоциите надделяват над разума.
Каква стрелба по бременни животни?
За какви прасенца, извадени от отстреляна дива свиня става дума?
Така ли ловувате, Вие?
Как един не напомни(особено корифеите тук) , че зряла женска дива свина, по смисъла на етичния кодекс на ловеца(а и по смисъла на закона), не е обект на лов!
КАКВА Е РАЗЛИКАТА ДАЛИ ЩЕ ОТСТРЕЛЯШ ЖЕНСКА ДИВА СВИНЯ ПРЕЗ НОЕМВРИ ИЛИ ПРЕЗ ЯНУАРИ - ТЯ Е ЕДНАКВО БРЕМЕННА! Е, през януари може вече да е опрасена. Което означав, че и октомври е била бременна.
Трябва да се НАБИЕ в главите на МНОГО ловци, че по зрели женски диви свине не се стреля. Те са надеждата, че догодина отново ще ловуваме прасета. Те са надеждата, че популацията ще се възтанови след евентуалната чума.
Защото формулата! "За бога, братя, не ловувайте!" е кауза пердута!
0

#56
Потребителя е офлайн   kartechar 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 291
  • Регистр: 28.12.13

Виж мнениетоAno написа на 16.09.2019 - 21:12 :

Абе едно успяха да направят тия по етажите на горе, вероятно и с цел - объркаха народа (ловците). Всякакви неща чувам и чета а докъде ще стигнем нямам представа...….

Бъркаме се, защото всеки се ръководи от собствените си мераци! Законът е разписал кога и как да се ловува и не е необходимо някой да променя сроковете, а просто да разреши лова в обявените за "инфектирани" зони, защото имайки предвид смъртността при популацията на дивата свиня, там тя няма как да се саморегулира до 0,3 - 0,5 бр./100 ха. Каквото и да решат, нашата дружинка ще открие груповия лов на 5.10.2019 г., пък ако ще това да е последното ми разпореждане от позицията, която след всеобщи увещания съм приел да заема!
0

#57
Потребителя е офлайн   anelin 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 3073
  • Регистр: 12.12.08

Виж мнениетоkartechar написа на 17.09.2019 - 07:01 :

Виж мнениетоAno написа на 16.09.2019 - 21:12 :

Абе едно успяха да направят тия по етажите на горе, вероятно и с цел - объркаха народа (ловците). Всякакви неща чувам и чета а докъде ще стигнем нямам представа...….

Бъркаме се, защото всеки се ръководи от собствените си мераци! Законът е разписал кога и как да се ловува и не е необходимо някой да променя сроковете, а просто да разреши лова в обявените за "инфектирани" зони, защото имайки предвид смъртността при популацията на дивата свиня, там тя няма как да се саморегулира до 0,3 - 0,5 бр./100 ха. Каквото и да решат, нашата дружинка ще открие груповия лов на 5.10.2019 г., пък ако ще това да е последното ми разпореждане от позицията, която след всеобщи увещания съм приел да заема!


Колега, вчера посетих едно от нашите малки общински градчета и разговарях с надъхани момчета на тема лов. Имаха си бележки за индивидуален отстрел на дива свиня и най-редовно прочесват района. Но бяха обезверени - на денонощие свалят по 5-6 прасета, изпращат редовно пробите - имат си разни епруветки, колби и др. работи, както и дезинфектанти, отделили са и един голям фризер камера - земеделци са и си имат стопански двор! И по техните думи животните ни най-малко не се трогват от броя на падналите им събратя - обратното - набюдава се увеличение на популацията - от месец насам има две нови стада придошли вероятно от дунавските острови!
Аз не знам какво трябва да се направи - нека който знае го каже и ние ще го изпълним!
Всяка сутрин в Африка, една антилопа се пробужда. Тя знае, че трябва да бяга по-бързо от най-бързият лъв или ще умре.
Всяка сутрин един лъв се пробужда. Той знае, че трябва да надбяга най-бавната антилопа или ще умре от глад.
Няма значение дали си антилопа или лъв, когато слънцето се покаже... по-добре започни да бягаш.

Африканска поговорка
0

#58
Потребителя е офлайн   Vasil Terziyski 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Виж галерията
  • Група: Root Admin
  • Мнения: 26377
  • Регистр: 17.02.08

Виж мнениетоanelin написа на 17.09.2019 - 08:55 :

Виж мнениетоkartechar написа на 17.09.2019 - 07:01 :

Виж мнениетоAno написа на 16.09.2019 - 21:12 :

Абе едно успяха да направят тия по етажите на горе, вероятно и с цел - объркаха народа (ловците). Всякакви неща чувам и чета а докъде ще стигнем нямам представа...….

Бъркаме се, защото всеки се ръководи от собствените си мераци! Законът е разписал кога и как да се ловува и не е необходимо някой да променя сроковете, а просто да разреши лова в обявените за "инфектирани" зони, защото имайки предвид смъртността при популацията на дивата свиня, там тя няма как да се саморегулира до 0,3 - 0,5 бр./100 ха. Каквото и да решат, нашата дружинка ще открие груповия лов на 5.10.2019 г., пък ако ще това да е последното ми разпореждане от позицията, която след всеобщи увещания съм приел да заема!


Колега, вчера посетих едно от нашите малки общински градчета и разговарях с надъхани момчета на тема лов. Имаха си бележки за индивидуален отстрел на дива свиня и най-редовно прочесват района. Но бяха обезверени - на денонощие свалят по 5-6 прасета, изпращат редовно пробите - имат си разни епруветки, колби и др. работи, както и дезинфектанти, отделили са и един голям фризер камера - земеделци са и си имат стопански двор! И по техните думи животните ни най-малко не се трогват от броя на падналите им събратя - обратното - набюдава се увеличение на популацията - от месец насам има две нови стада придошли вероятно от дунавските острови!
Аз не знам какво трябва да се направи - нека който знае го каже и ние ще го изпълним!

Може ли нещо да спре голямата инвазия на диви свине: https://www.bglov.co...-na-divi-svine/
Всички ловни новини и статии на имейла ви, абонирайте се тук: БГ ЛОВ БЮЛЕТИН

Решавайте ОНЛАЙН ТЕСТ ЗА КАНДИДАТ ЛОВЦИ

Станете член на групата ни във Фейсбук: BG LOV

Следвайте страницата ни във Фейсбук: Ловен портал БГ ЛОВ

Редакционни имейли: vater@abv.bg и bglovmail@gmai.com
0

#59
Потребителя е офлайн   xaxaredbul 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 2877
  • Регистр: 26.10.10

Виж мнениетоСветослав Душев написа на 17.09.2019 - 06:46 :

Колеги, явно е, че емоциите надделяват над разума.
Каква стрелба по бременни животни?
За какви прасенца, извадени от отстреляна дива свиня става дума?
Така ли ловувате, Вие?
Как един не напомни(особено корифеите тук) , че зряла женска дива свина, по смисъла на етичния кодекс на ловеца(а и по смисъла на закона), не е обект на лов!
КАКВА Е РАЗЛИКАТА ДАЛИ ЩЕ ОТСТРЕЛЯШ ЖЕНСКА ДИВА СВИНЯ ПРЕЗ НОЕМВРИ ИЛИ ПРЕЗ ЯНУАРИ - ТЯ Е ЕДНАКВО БРЕМЕННА! Е, през януари може вече да е опрасена. Което означав, че и октомври е била бременна.
Трябва да се НАБИЕ в главите на МНОГО ловци, че по зрели женски диви свине не се стреля. Те са надеждата, че догодина отново ще ловуваме прасета. Те са надеждата, че популацията ще се възтанови след евентуалната чума.
Защото формулата! "За бога, братя, не ловувайте!" е кауза пердута!

Не става колега, стреля се "на месо, за месо". Освен това се гони и бройка, за да сме по-по-най-!
Таве е приоритета на повечето дружинки.
!!!!!!!!!!!!
Колко пушки трябва да има един ловец?
Още една....
!!!!!!!!!!!!
0

#60
Потребителя е офлайн   d_ivanov 

  • Потребител
  • PipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 26
  • Регистр: 31.01.11
Интересното е , че въпреки приетите промени на второ четене в четвъртък, нито в петъчния брой нито в днешния брой на ДВ няма нищо пубикувано.
0

Сподели темата:


  • (9 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Последна »
  • Не можете да публикувате нова тема
  • Не можете да пишете в тази тема

1 Потребител(и) четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни