БГ Лов Форум: "Winchester SXR BLACK TRACKER FLUTED" - БГ Лов Форум

Към съдържанието

Страници 1 от 1
  • Не можете да публикувате нова тема
  • Не можете да пишете в тази тема

"Winchester SXR BLACK TRACKER FLUTED" Мнения?

#1
Потребителя е офлайн   ddd_dancho 

  • Сребърен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 716
  • Регистр: 18.02.08
Колеги, нещо се позагледах в полуавтоматичната карабина "Winchester SXR BLACK TRACKER FLUTED" - кал.30-06 .......

Има ли ползватели на този модел, да чуя малко мнения "от извора"? Как се справя 47 см. цев на "Уинчестър"-а, като точност и има ли съществена разлика от 51 см. цев ?

Някой знае ли, дали се продават и гумени задтилъци за този модел, че пластмасовия приклад ми идва съвсем малко къс ?

Благодаря!

П. П. Като цяло, всички мнения за оръжието ще са ми от полза, дори и негативните такива B)/>
Обстоятелствата не правят човека, те само го разкриват.
0

#2
Потребителя е офлайн   xaxaredbul 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 2877
  • Регистр: 26.10.10
Чети всичко за нолмабния Vulcan важи същото и за този. По-къса цев не значи по-лоша точност ,а по-ниска начална скопорост на куршума. Ако държиш на къса цев по-долре търси 308win ,защото той ще има малко по-добра начална скопост с тази цев от 30-06 ,защото барута гори по-бързо и успява да придаде повече кинетична енергия на куршума преди да напусне цевта.
!!!!!!!!!!!!
Колко пушки трябва да има един ловец?
Още една....
!!!!!!!!!!!!
0

#3
Потребителя е офлайн   slav.60 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 351
  • Регистр: 04.05.13

Виж мнениетоddd_dancho написа на 18.04.2019 - 12:26 :

Колеги, нещо се позагледах в полуавтоматичната карабина "Winchester SXR BLACK TRACKER FLUTED" - кал.30-06 .......

Има ли ползватели на този модел, да чуя малко мнения "от извора"? Как се справя 47 см. цев на "Уинчестър"-а, като точност и има ли съществена разлика от 51 см. цев ?

Някой знае ли, дали се продават и гумени задтилъци за този модел, че пластмасовия приклад ми идва съвсем малко къс ?

Благодаря!

П. П. Като цяло, всички мнения за оръжието ще са ми от полза, дори и негативните такива B)/>/>

Аз притежавам такова .На пробата на 80м от ръка с първи партизан 6 ги вкара в кибритена кутия gekoto ги разсея в рамките на 6-8см а със Sako-имам съборено прасе 40-45м.много видими мерник и мушка.леко и много маневрено за лов на гонка.още се чудя дали да го кичя с оптика.не намирам минуси в късата цев.стрелял съм с Тигър и Бърно а и оръжието е произведено от Браунинг.
0

#4
Потребителя е офлайн   ddd_dancho 

  • Сребърен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 716
  • Регистр: 18.02.08

Виж мнениетоslav.60 написа на 18.04.2019 - 15:19 :

Аз притежавам такова .На пробата на 80м от ръка с първи партизан 6 ги вкара в кибритена кутия gekoto ги разсея в рамките на 6-8см а със Sako-имам съборено прасе 40-45м.много видими мерник и мушка.леко и много маневрено за лов на гонка.още се чудя дали да го кичя с оптика.не намирам минуси в късата цев.стрелял съм с Тигър и Бърно а и оръжието е произведено от Браунинг.


Ако в крайна сметка се навия да си взема "Уинчестър"-а, със сигурност няма да му слагам оптика. Районите, където ловувам, а и където ходя на гости, по-често предполагат бърза и динамична стрелба. Вероятно бързомер, и то ако нещо не се сработя с мерните прибори, които са си съвсем прилични, според мен. Проблема е, че очите полека-лека почнаха да ми "изневеряват", та мисля, че бързомера ще е удачно решение.
Обстоятелствата не правят човека, те само го разкриват.
0

#5
Потребителя е офлайн   slav.60 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 351
  • Регистр: 04.05.13

Виж мнениетоddd_dancho написа на 18.04.2019 - 18:58 :

Виж мнениетоslav.60 написа на 18.04.2019 - 15:19 :

Аз притежавам такова .На пробата на 80м от ръка с първи партизан 6 ги вкара в кибритена кутия gekoto ги разсея в рамките на 6-8см а със Sako-имам съборено прасе 40-45м.много видими мерник и мушка.леко и много маневрено за лов на гонка.още се чудя дали да го кичя с оптика.не намирам минуси в късата цев.стрелял съм с Тигър и Бърно а и оръжието е произведено от Браунинг.


Ако в крайна сметка се навия да си взема "Уинчестър"-а, със сигурност няма да му слагам оптика. Районите, където ловувам, а и където ходя на гости, по-често предполагат бърза и динамична стрелба. Вероятно бързомер, и то ако нещо не се сработя с мерните прибори, които са си съвсем прилични, според мен. Проблема е, че очите полека-лека почнаха да ми "изневеряват", та мисля, че бързомера ще е удачно решение.

мисля че бързомера без варио не ще ти реши проблема!аз имам същия проблем и се спрях на оптика-Vortex-1-8-24.щом ловуваш в гъсталака и не гониш дистанции това е твоята пушка на сносна цена-1900лв.-нова!
0

#6
Потребителя е офлайн   slav.60 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 351
  • Регистр: 04.05.13

Виж мнениетоddd_dancho написа на 18.04.2019 - 18:58 :

Виж мнениетоslav.60 написа на 18.04.2019 - 15:19 :

Аз притежавам такова .На пробата на 80м от ръка с първи партизан 6 ги вкара в кибритена кутия gekoto ги разсея в рамките на 6-8см а със Sako-имам съборено прасе 40-45м.много видими мерник и мушка.леко и много маневрено за лов на гонка.още се чудя дали да го кичя с оптика.не намирам минуси в късата цев.стрелял съм с Тигър и Бърно а и оръжието е произведено от Браунинг.


Ако в крайна сметка се навия да си взема "Уинчестър"-а, със сигурност няма да му слагам оптика. Районите, където ловувам, а и където ходя на гости, по-често предполагат бърза и динамична стрелба. Вероятно бързомер, и то ако нещо не се сработя с мерните прибори, които са си съвсем прилични, според мен. Проблема е, че очите полека-лека почнаха да ми "изневеряват", та мисля, че бързомера ще е удачно решение.

мисля че бързомера без варио не ще ти реши проблема!аз имам същия проблем и се спрях на оптика-Vortex-1-8-24.щом ловуваш в гъсталака и не гониш дистанции това е твоята пушка на сносна цена-1900лв.-нова!
0

#7
Потребителя е офлайн   xaxaredbul 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 2877
  • Регистр: 26.10.10
Бързомер без варио. Тук нещо се изгубих...
!!!!!!!!!!!!
Колко пушки трябва да има един ловец?
Още една....
!!!!!!!!!!!!
0

#8
Потребителя е офлайн   ddd_dancho 

  • Сребърен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 716
  • Регистр: 18.02.08

Виж мнениетоslav.60 написа на 18.04.2019 - 20:14 :

мисля че бързомера без варио не ще ти реши проблема!аз имам същия проблем и се спрях на оптика-Vortex-1-8-24.щом ловуваш в гъсталака и не гониш дистанции това е твоята пушка на сносна цена-1900лв.-нова!



Сериозни дистанции няма да търся, към момента най-далечния ми успешен изстрел по време на лов беше на около 250 метра с карабината ми ЧЗ-550FS, оптика 1,5х6х44. Преди двайсетина години с "Мазалат"-а имах и по-далечни попадения, но тях ги слагам по-скоро в категорията "късметлийски" изстрели, а и тогава виждах, като синигерче ;)

Все пак ме интересува, че по-късата 47 см. цев не би трябвало да ми пречи да търся изстрел и на 200-250 метра, колкото и рядко да ми се случват такива дистанции по време на лов на гонка.
Ще видим, за момента ЧЗ-то ми върши идеална работа за лов на гонка и хищници, тъй като на груповият лов все още съм по-често гонач, но полека-лека ми идва времето да стоя повечко на пусия.
Обстоятелствата не правят човека, те само го разкриват.
0

Сподели темата:


Страници 1 от 1
  • Не можете да публикувате нова тема
  • Не можете да пишете в тази тема

1 Потребител(и) четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни