БГ Лов Форум: Какви са минусите на Нивата? - БГ Лов Форум

Към съдържанието

  • (4 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • Не можете да публикувате нова тема
  • Не можете да пишете в тази тема

Какви са минусите на Нивата?

#41
Потребителят е онлайн   Док 

  • ДБД
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 4532
  • Регистр: 31.12.09

 DIVIQ написа на 26.11.2017 - 20:15 :

Пародия на джип Публикувано изображение


Шова не е Джип .., само автомобил с повишена проходимост ..
0

#42
Потребителя е офлайн   Чайката 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 115
  • Регистр: 26.12.15

 Док написа на 26.11.2017 - 20:42 :

 DIVIQ написа на 26.11.2017 - 20:15 :

Пародия на джип Публикувано изображение


Шова не е Джип .., само автомобил с повишена проходимост ..

Земляк,не се хаби:):)
0

#43
Потребителя е офлайн   Чайката 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 115
  • Регистр: 26.12.15

 DIVIQ написа на 26.11.2017 - 20:15 :

Пародия на джип Публикувано изображение

Това от личен опит,или от:чух,казаха ми прочетох....?
В тубата има доста материал от който е видно,как тая пародия вади от калта и снега,доста по-расови от нея "джипове". Сам се сети,защо съм сложил кавичките:)
Иначе има една категория хора на които,ако ще и танк да им се даде в ръцете,след десетина дни и танка ще заприлича на пародия:):)
Понеже темата,е за минуси,за мен най-големият й минус,е спартанския салон.
0

#44
Потребителя е офлайн   Huntermen 

  • Георги Шумков
  • Виж галерията
  • Група: Moderator
  • Мнения: 8054
  • Регистр: 21.05.08

 Ivan Marinov написа на 26.11.2017 - 12:01 :

Единственият "минус" на Нивата е, че няма нито един "плюс"!

Бъркаш!
Има един "плюс" - клемата на акумулатора! B)
НЕ Е ВАЖНО КОЛКО Е ГОЛЯМ ЧОВЕК, ВАЖНО Е КОЛКО МУ Е ГОЛЯМО СЪРЦЕТО !
0

#45
Потребителя е офлайн   Huntermen 

  • Георги Шумков
  • Виж галерията
  • Група: Moderator
  • Мнения: 8054
  • Регистр: 21.05.08
Имал съм и съм карал по няколко години различни марки джипове :
1. Мицубиши Паджеро I 2,3 Dizel - къса база
2. Нисан Патрол 2,8 TD - дълга база
3. Лада Нива 1,7
4. Дайхатсу Фероза 1,6

Най-доволен съм от Нисана, и като проходимост и като комфорт и като разход!
Най-проходим от 4-те е Дайхатцу-то, особено ако го оборудваш за оффроуд, но е тесничък!
Най-много ядове и срам съм брал с Нива-та! :angry:
Но пък е с най-евтината поддръжка (съответно и с най-некачествената)!

Но, запомни и от мен - всичко зависи от ЗАДКОРМИЛНОТО устройство! B)
и
Колкото ти е по-проходим джипа, толкова по-далеч ще ходиш за трактор! :D
НЕ Е ВАЖНО КОЛКО Е ГОЛЯМ ЧОВЕК, ВАЖНО Е КОЛКО МУ Е ГОЛЯМО СЪРЦЕТО !
0

#46
Потребителя е офлайн   Чайката 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 115
  • Регистр: 26.12.15

 Huntermen написа на 27.11.2017 - 09:50 :

Имал съм и съм карал по няколко години различни марки джипове :
1. Мицубиши Паджеро I 2,3 Dizel - къса база
2. Нисан Патрол 2,8 TD - дълга база
3. Лада Нива 1,7
4. Дайхатсу Фероза 1,6

Най-доволен съм от Нисана, и като проходимост и като комфорт и като разход!
Най-проходим от 4-те е Дайхатцу-то, особено ако го оборудваш за оффроуд, но е тесничък!
Най-много ядове и срам съм брал с Нива-та! :angry:/>/>
Но пък е с най-евтината поддръжка (съответно и с най-некачествената)!

Но, запомни и от мен - всичко зависи от ЗАДКОРМИЛНОТО устройство! B)/>/>
и
Колкото ти е по-проходим джипа, толкова по-далеч ще ходиш за трактор! :D/>/>

Напълно съгласен с предпоследното и последното изречение:)/>Моята вече осма година я ползвам,но не съм брал никакви ядове.Все още се намират читави части.Не съм правил кой знае какви ремонти,с изключение на ходовата част,и по-точно по окачването,ама то няма и как дан е така,щото я карам само и единствено из полята и горите.Закъсвал съм 3-4 пъти,но при всичките случаи,вината си беше изцяло моя:)/>Щом си сменил толкова машини,значи ти е познато онова чувство,което въпреки,че ти е ясно какво ще стане,ти продължаваш напред-ей така,от любов към спорта:)/>:)
Понеже темата е за минусите,снощи се въздържах да публикувам тук,основната причина,за минусите на нивите,които се продават на нашия пазар.Като се прибера довечера в нас,ще потърся точната тема,и ще публикувам там тоя материал,в който и самите руснаци признават,че има две поточни линии в завода-на едната за родния пазар,а другата,за експортни ниви,с много по-качествено изпълнение:)/>
Познай нивите,които са в бг,от коя линия са слезли?:)/>
0

#47
Потребителя е офлайн   momcho2000 

  • Златен Потребител
  • PipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 1325
  • Регистр: 08.08.13

 Чайката написа на 26.11.2017 - 17:17 :

Момчо,в твоя подпис съвсем до скоро,не се ли споменаваше нещо за нинджи? ;)

Да Нинджи, Япония, японски джажи и др. японски нещица :P И автомобили и ел. техника и каквото се сетиш не е ли японско ич ми го не фали! :D
На колата ти ако не пише Made in Japan, СМЕНИ Я!
0

#48
Потребителя е офлайн   momcho2000 

  • Златен Потребител
  • PipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 1325
  • Регистр: 08.08.13

 Чайката написа на 26.11.2017 - 17:17 :

Ето няколко от минусите на Лада Нива. Момчо,в твоя подпис съвсем до скоро,не се ли споменаваше нещо за нинджи? ;)/>/>/>
Първите"Нива" са на стойност 9000 рубли (малко по малко от "Волга").На 1 юли 1979г всички руски леки автомобили увеличиха цената си,и "Нива" се покачи до 10 300 рубли.Това понижи интереса на потребителите към нея, и цените се върнаха към предишните нива.Но главния проблем на всички Руснаци беше не толкова парите,а невъзможността да ги похарчат.Още повече,че 80% от производството на "Нива" заминаваше за експорт,и да успееш да си закупиш автомобил от оставащите 20% не беше никак лесно-дефицит.Становището,че "Нива" ,както и повечето Руски автомобили се продават ефтино зад граница-още един мит.За разлика от другите Руски автомобили "Нива" зад граница винаги струваше скъпо.Така,в началото на 80-те години бензинова "Нива" струваше в Германия-22 000 марки, а дизелова-почти 26 000.В Англия стойността се равняваше на-7999 паунда(12078$ по тогавашен курс).

Благодарение на уникалния си дизайн,на удивителната си проходимост и издържливост извън пътя "Нива" се превърна в легенда на запад.Тя беше високо оценена в Белгия,Холандия,Англия,Германия.В Германия например,за да се здобиеш с "Нива" трябваше да се запишеш за ред,както за "Мерцедес".В страните от източна Европа,записването за "Нива" в началото на 80-те беше-нормално явление.През 1978г Австрийското списание "Austromotor" пише:Фактът,че тази "Лада" няма равна показва-внимателното анализаране от страна на Руснаците на автомобилния пазар, и намирането на точно тази свободна пазарна ниша.
За бурния разтеж на продажбиде в Европа,допринесе-времето.През 1979г зимата в Европа беше необичайно снежна,конвенционалните леки автомобили се придвижваха доста трудно,по не добре почистените пътища.Несвикналия със такива преспи Европеец,с уплаха и завист гледал как Руската "Нива" изпълзява там,където и някой от тежките джипове засядат.Такава реклама е трудно да се представи.Същата година само в Германия продажбите на "Нива" скачат четири пъти спрямо предходната.Нива се продава успешно в повече от 100 страни,зглобявала се е във шест Държави-Бразилия,Еквадор,Чили,Панама,Гърция,Канада.Към карая на 80-те години в Нова Зеландия 40% от всички регистрации на джипове-са принадлежали на "Нива".А в Австрия, за няколко години покрива 90% от офроуд пазара.Във Франция "Нива" е била въобще култов автомобил.Все още има фен клубове на "Нива",даже в Англия феновете на "Нива" издавата собствен вестник.

Това в червеното,е много интересно ;)/>/>

Показателен момент,ярко описващ влиянието оказано от "Нива" в световната оф-роуд индустрия:През 1986г Японски представител на завода "Suzuki" подарява на ръководилия проекта "2121" (главен конструктор Петру Прусову),папка с рекламни материали на новия "Suzuki Vitara" с надпис "баща кръстител на този автомобил".Коментарите,както се казва са-излишни.

Участието на "Нива" в автомобилния спорт
Такава уникална машина,като "Нива" просто не може да не печели и в автомобилния спорт.И тя печели,и то как!
През 1981г,за първипът участва в супермаратона "Париж-Дакар"Руския джип печели първото място в седем от етапите,и завършва на престижното трето място в крайното класиране.През същата 1981г "Нива" печели в две други престижни състезания "Рали Тунис" и "Рали Алжир".Още на следващото издание на "Париж-Дакар",Французина Жан-Клод Бриавуанзаема второто място в крайното класиране.А друг Французин Андре Тресса,печели с "Нива" две други надпревари-"Рали на Фараоните" в Египет и "Рали Алжир".Една година по късно "Нива" отново взема сребро на "Дакар",а в "Рали на Фараоните" през 84г трите първи места се заемат от "Нива".Това беше истински триумф на Руската автомобилна индустрия.През 1984г "Нива" взема участие в малко известното рали "Атлас".Това съревнование се оказва доста тежко съзтезание през Африканския континент,от стартиралите 120 автомобила-до финала стигат само 40.И точно там показва качества нашата "Нива".И тя печели това рали.
Звездните години:1985г "Нива" печели едно след друго Рали"Камерун",рали "Алжир",трудния Новозеландски триал "Велли" иАвстралийския рали преход "Маквей-1000".1986г първо и второ място на изключително тежкото "сафари на побеждаващия",което самите участници наричали-издевателство над хора и техника.Маршрутът се провежда в най-дивите кътчета на Австралия.А след това местен вестник пише:Руснаците пристигнаха,а те така и не бяха идвали.Това е истина-ние пристигнахме окупирахме целия подиум(и третото място беше заето от "Нива") и си заминахме,оставяйки Австралийците в пълно възхищение от Руската машина.След тази случка,продажбите на "Нива" в Австралия скочиха два пъти.A след успехите на Французите зад волана на "Нива" годишните и продажби във Франция скочиха 6 пъти от 4 000 на 24 000 бройки.

Има още много минуси,ама според мен и тия стигат :P/>/>/>

Това е несериозно, от къде е копирано? Някаква извадка на статия за нива от някой вестник през комунизма явно :)
На колата ти ако не пише Made in Japan, СМЕНИ Я!
0

#49
Потребителя е офлайн   Чайката 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 115
  • Регистр: 26.12.15

 momcho2000 написа на 28.11.2017 - 20:18 :

 Чайката написа на 26.11.2017 - 17:17 :

Ето няколко от минусите на Лада Нива. Момчо,в твоя подпис съвсем до скоро,не се ли споменаваше нещо за нинджи? ;)/>/>/>/>
Първите"Нива" са на стойност 9000 рубли (малко по малко от "Волга").На 1 юли 1979г всички руски леки автомобили увеличиха цената си,и "Нива" се покачи до 10 300 рубли.Това понижи интереса на потребителите към нея, и цените се върнаха към предишните нива.Но главния проблем на всички Руснаци беше не толкова парите,а невъзможността да ги похарчат.Още повече,че 80% от производството на "Нива" заминаваше за експорт,и да успееш да си закупиш автомобил от оставащите 20% не беше никак лесно-дефицит.Становището,че "Нива" ,както и повечето Руски автомобили се продават ефтино зад граница-още един мит.За разлика от другите Руски автомобили "Нива" зад граница винаги струваше скъпо.Така,в началото на 80-те години бензинова "Нива" струваше в Германия-22 000 марки, а дизелова-почти 26 000.В Англия стойността се равняваше на-7999 паунда(12078$ по тогавашен курс).

Благодарение на уникалния си дизайн,на удивителната си проходимост и издържливост извън пътя "Нива" се превърна в легенда на запад.Тя беше високо оценена в Белгия,Холандия,Англия,Германия.В Германия например,за да се здобиеш с "Нива" трябваше да се запишеш за ред,както за "Мерцедес".В страните от източна Европа,записването за "Нива" в началото на 80-те беше-нормално явление.През 1978г Австрийското списание "Austromotor" пише:Фактът,че тази "Лада" няма равна показва-внимателното анализаране от страна на Руснаците на автомобилния пазар, и намирането на точно тази свободна пазарна ниша.
За бурния разтеж на продажбиде в Европа,допринесе-времето.През 1979г зимата в Европа беше необичайно снежна,конвенционалните леки автомобили се придвижваха доста трудно,по не добре почистените пътища.Несвикналия със такива преспи Европеец,с уплаха и завист гледал как Руската "Нива" изпълзява там,където и някой от тежките джипове засядат.Такава реклама е трудно да се представи.Същата година само в Германия продажбите на "Нива" скачат четири пъти спрямо предходната.Нива се продава успешно в повече от 100 страни,зглобявала се е във шест Държави-Бразилия,Еквадор,Чили,Панама,Гърция,Канада.Към карая на 80-те години в Нова Зеландия 40% от всички регистрации на джипове-са принадлежали на "Нива".А в Австрия, за няколко години покрива 90% от офроуд пазара.Във Франция "Нива" е била въобще култов автомобил.Все още има фен клубове на "Нива",даже в Англия феновете на "Нива" издавата собствен вестник.

Това в червеното,е много интересно ;)/>/>/>

Показателен момент,ярко описващ влиянието оказано от "Нива" в световната оф-роуд индустрия:През 1986г Японски представител на завода "Suzuki" подарява на ръководилия проекта "2121" (главен конструктор Петру Прусову),папка с рекламни материали на новия "Suzuki Vitara" с надпис "баща кръстител на този автомобил".Коментарите,както се казва са-излишни.

Участието на "Нива" в автомобилния спорт
Такава уникална машина,като "Нива" просто не може да не печели и в автомобилния спорт.И тя печели,и то как!
През 1981г,за първипът участва в супермаратона "Париж-Дакар"Руския джип печели първото място в седем от етапите,и завършва на престижното трето място в крайното класиране.През същата 1981г "Нива" печели в две други престижни състезания "Рали Тунис" и "Рали Алжир".Още на следващото издание на "Париж-Дакар",Французина Жан-Клод Бриавуанзаема второто място в крайното класиране.А друг Французин Андре Тресса,печели с "Нива" две други надпревари-"Рали на Фараоните" в Египет и "Рали Алжир".Една година по късно "Нива" отново взема сребро на "Дакар",а в "Рали на Фараоните" през 84г трите първи места се заемат от "Нива".Това беше истински триумф на Руската автомобилна индустрия.През 1984г "Нива" взема участие в малко известното рали "Атлас".Това съревнование се оказва доста тежко съзтезание през Африканския континент,от стартиралите 120 автомобила-до финала стигат само 40.И точно там показва качества нашата "Нива".И тя печели това рали.
Звездните години:1985г "Нива" печели едно след друго Рали"Камерун",рали "Алжир",трудния Новозеландски триал "Велли" иАвстралийския рали преход "Маквей-1000".1986г първо и второ място на изключително тежкото "сафари на побеждаващия",което самите участници наричали-издевателство над хора и техника.Маршрутът се провежда в най-дивите кътчета на Австралия.А след това местен вестник пише:Руснаците пристигнаха,а те така и не бяха идвали.Това е истина-ние пристигнахме окупирахме целия подиум(и третото място беше заето от "Нива") и си заминахме,оставяйки Австралийците в пълно възхищение от Руската машина.След тази случка,продажбите на "Нива" в Австралия скочиха два пъти.A след успехите на Французите зад волана на "Нива" годишните и продажби във Франция скочиха 6 пъти от 4 000 на 24 000 бройки.

Има още много минуси,ама според мен и тия стигат :P/>/>/>/>

Това е несериозно, от къде е копирано? Някаква извадка на статия за нива от някой вестник през комунизма явно :)/>

Много даже е сериозно.Невероятно,но факт!От де е копирано,не знам!:)Аз го копирах от един наш сайт,който е създаден от майсторите на хард офроуда,пък от де го е копирал човека,който го е публикувал там,хич не ми е известно.Като цяло обаче,е интересно четиво.Между другото в неделя,на два пъти вадих от калта едно МПС,баш от любимите ти марка и модел.Днес същото,ще влиза в бокса за лифтинг:)Съмнявам се обаче,че след тая процедура,вместо една,ще трябват две машини да го изтеглят от калта .Времето ще покаже дали основателно съм се усъмнил.Иначе в интерес на истината,е доста добра и проходима машина,ама има някои места,на които просто не й е мястото:)
0

#50
Потребителя е офлайн   momcho2000 

  • Златен Потребител
  • PipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 1325
  • Регистр: 08.08.13

 Чайката написа на 29.11.2017 - 08:59 :

Много даже е сериозно.Невероятно,но факт!От де е копирано,не знам!:)/>Аз го копирах от един наш сайт,който е създаден от майсторите на хард офроуда,пък от де го е копирал човека,който го е публикувал там,хич не ми е известно.Като цяло обаче,е интересно четиво.Между другото в неделя,на два пъти вадих от калта едно МПС,баш от любимите ти марка и модел.Днес същото,ще влиза в бокса за лифтинг:)/>Съмнявам се обаче,че след тая процедура,вместо една,ще трябват две машини да го изтеглят от калта .Времето ще покаже дали основателно съм се усъмнил.Иначе в интерес на истината,е доста добра и проходима машина,ама има някои места,на които просто не й е мястото:)/>

И един мармот увиваше шоколада в станиол :D :D :D
На колата ти ако не пише Made in Japan, СМЕНИ Я!
0

#51
Потребителя е офлайн   Ano 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 262
  • Регистр: 21.07.16
Освен женщины, друго руско произдведено хубаво няма, но за всеки влак си има пътници :D
Вземай от полето и гората тъй, че догодина пак да вземеш!
0

#52
Потребителя е офлайн   HUNTER003 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 359
  • Регистр: 22.08.12

 Чайката написа на 29.11.2017 - 08:59 :

 momcho2000 написа на 28.11.2017 - 20:18 :

 Чайката написа на 26.11.2017 - 17:17 :

Ето няколко от минусите на Лада Нива. Момчо,в твоя подпис съвсем до скоро,не се ли споменаваше нещо за нинджи? ;)/>/>/>/>/>
Първите"Нива" са на стойност 9000 рубли (малко по малко от "Волга").На 1 юли 1979г всички руски леки автомобили увеличиха цената си,и "Нива" се покачи до 10 300 рубли.Това понижи интереса на потребителите към нея, и цените се върнаха към предишните нива.Но главния проблем на всички Руснаци беше не толкова парите,а невъзможността да ги похарчат.Още повече,че 80% от производството на "Нива" заминаваше за експорт,и да успееш да си закупиш автомобил от оставащите 20% не беше никак лесно-дефицит.Становището,че "Нива" ,както и повечето Руски автомобили се продават ефтино зад граница-още един мит.За разлика от другите Руски автомобили "Нива" зад граница винаги струваше скъпо.Така,в началото на 80-те години бензинова "Нива" струваше в Германия-22 000 марки, а дизелова-почти 26 000.В Англия стойността се равняваше на-7999 паунда(12078$ по тогавашен курс).

Благодарение на уникалния си дизайн,на удивителната си проходимост и издържливост извън пътя "Нива" се превърна в легенда на запад.Тя беше високо оценена в Белгия,Холандия,Англия,Германия.В Германия например,за да се здобиеш с "Нива" трябваше да се запишеш за ред,както за "Мерцедес".В страните от източна Европа,записването за "Нива" в началото на 80-те беше-нормално явление.През 1978г Австрийското списание "Austromotor" пише:Фактът,че тази "Лада" няма равна показва-внимателното анализаране от страна на Руснаците на автомобилния пазар, и намирането на точно тази свободна пазарна ниша.
За бурния разтеж на продажбиде в Европа,допринесе-времето.През 1979г зимата в Европа беше необичайно снежна,конвенционалните леки автомобили се придвижваха доста трудно,по не добре почистените пътища.Несвикналия със такива преспи Европеец,с уплаха и завист гледал как Руската "Нива" изпълзява там,където и някой от тежките джипове засядат.Такава реклама е трудно да се представи.Същата година само в Германия продажбите на "Нива" скачат четири пъти спрямо предходната.Нива се продава успешно в повече от 100 страни,зглобявала се е във шест Държави-Бразилия,Еквадор,Чили,Панама,Гърция,Канада.Към карая на 80-те години в Нова Зеландия 40% от всички регистрации на джипове-са принадлежали на "Нива".А в Австрия, за няколко години покрива 90% от офроуд пазара.Във Франция "Нива" е била въобще култов автомобил.Все още има фен клубове на "Нива",даже в Англия феновете на "Нива" издавата собствен вестник.

Това в червеното,е много интересно ;)/>/>/>/>

Показателен момент,ярко описващ влиянието оказано от "Нива" в световната оф-роуд индустрия:През 1986г Японски представител на завода "Suzuki" подарява на ръководилия проекта "2121" (главен конструктор Петру Прусову),папка с рекламни материали на новия "Suzuki Vitara" с надпис "баща кръстител на този автомобил".Коментарите,както се казва са-излишни.

Участието на "Нива" в автомобилния спорт
Такава уникална машина,като "Нива" просто не може да не печели и в автомобилния спорт.И тя печели,и то как!
През 1981г,за първипът участва в супермаратона "Париж-Дакар"Руския джип печели първото място в седем от етапите,и завършва на престижното трето място в крайното класиране.През същата 1981г "Нива" печели в две други престижни състезания "Рали Тунис" и "Рали Алжир".Още на следващото издание на "Париж-Дакар",Французина Жан-Клод Бриавуанзаема второто място в крайното класиране.А друг Французин Андре Тресса,печели с "Нива" две други надпревари-"Рали на Фараоните" в Египет и "Рали Алжир".Една година по късно "Нива" отново взема сребро на "Дакар",а в "Рали на Фараоните" през 84г трите първи места се заемат от "Нива".Това беше истински триумф на Руската автомобилна индустрия.През 1984г "Нива" взема участие в малко известното рали "Атлас".Това съревнование се оказва доста тежко съзтезание през Африканския континент,от стартиралите 120 автомобила-до финала стигат само 40.И точно там показва качества нашата "Нива".И тя печели това рали.
Звездните години:1985г "Нива" печели едно след друго Рали"Камерун",рали "Алжир",трудния Новозеландски триал "Велли" иАвстралийския рали преход "Маквей-1000".1986г първо и второ място на изключително тежкото "сафари на побеждаващия",което самите участници наричали-издевателство над хора и техника.Маршрутът се провежда в най-дивите кътчета на Австралия.А след това местен вестник пише:Руснаците пристигнаха,а те така и не бяха идвали.Това е истина-ние пристигнахме окупирахме целия подиум(и третото място беше заето от "Нива") и си заминахме,оставяйки Австралийците в пълно възхищение от Руската машина.След тази случка,продажбите на "Нива" в Австралия скочиха два пъти.A след успехите на Французите зад волана на "Нива" годишните и продажби във Франция скочиха 6 пъти от 4 000 на 24 000 бройки.

Има още много минуси,ама според мен и тия стигат :P/>/>/>/>/>

Това е несериозно, от къде е копирано? Някаква извадка на статия за нива от някой вестник през комунизма явно :)/>/>

Много даже е сериозно.Невероятно,но факт!От де е копирано,не знам!:)/>Аз го копирах от един наш сайт,който е създаден от майсторите на хард офроуда,пък от де го е копирал човека,който го е публикувал там,хич не ми е известно.Като цяло обаче,е интересно четиво.Между другото в неделя,на два пъти вадих от калта едно МПС,баш от любимите ти марка и модел.Днес същото,ще влиза в бокса за лифтинг:)/>Съмнявам се обаче,че след тая процедура,вместо една,ще трябват две машини да го изтеглят от калта .Времето ще покаже дали основателно съм се усъмнил.Иначе в интерес на истината,е доста добра и проходима машина,ама има някои места,на които просто не й е мястото:)/>

Ще влиза за лифтинг ли?Какво ще му изпъвате ламарините или грайфера на гумите?
0

#53
Потребителя е офлайн   Елеан Георгиев Иванов-Еди 

  • Сребърен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • Група: Banned
  • Мнения: 741
  • Регистр: 20.07.12
Нивата още като са я измислили са и турили един голям минус.

А пък от както турците я произвеждат са много повече.
0

#54
Потребителя е офлайн   Елеан Георгиев Иванов-Еди 

  • Сребърен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • Група: Banned
  • Мнения: 741
  • Регистр: 20.07.12
Нивата още като са я измислили са и турили един голям минус.

А пък от както турците я произвеждат са много повече.
0

#55
Потребителя е офлайн   avitohol 

  • Потребител
  • PipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 29
  • Регистр: 17.08.16
Темата е пълна с митология АНТИ-НИВА. Пишещите я сравняват с какво ли не, очаквам скоро някой да напише, че не е истински джип, защото не може да лети...По дефиниция, още от сервизната книжка, тя е просто автомобил с повишена проходимост, но не е всъдеход. Разбира се, след сериозен тунинг, нивата се става по-проходима и приспособена за тежък терен.Нивата печели пред много други подобни машини с почти квадратната проекция на купето, което я прави много устойчива, и с това, че няма рама и е много по-лека от други джипове. Има основно два конструктивни упрека към Нивата - че трансмисията и е слаба, и че купето бързо корозира, които имат своите основания. Но и двата недостатъка могат да се преодолеят с тунинг и съответната обработка на купето. Говоря от личен опит, моята Нива е купена нова през 2006 и съм направил много подобрения, с които тя сега е завършен автомобил за походи в гората или по полските пътища. И макар че през цялото това време стои на открито, не съм имал сериозни проблеми с ръжда, освен участъци, които са били с одрано покритие по време на каране в гората. Своевременно обработени, те не създават проблеми. Твърдя, че качествени резервни части могат да се купят в България, но ако някой се съмнява, може да купува онлайн от многобройните руски интернет магазини. Отттам, например, аз си купих лебедка за Нива, лифт-комплект, камуфлажни калъфи за седалките, челно осветление в салона, разширители за калниците, самоблокиращи диференциали и още много дреболии, които усъвършенстваха качествата на автомобила и подобриха интериора и външния му вид. Според мен, най-големият проблем на този автомобил у нас е, че няма много добри автомеханици, които да могат да се справят с ремонтите по него. За съжаление, попадал съм не на един и двама, които вместо да ремонтират, разваляха нещо друго в колата. Карам Нивата почти само по черни пътища, и колата не се чупи, особено, когато се кара внимателно. Както отбелязват някои от форумците - задкормилното устройство е важно, също, както задприкладното.)))
За тези, които пишат, че Нива се произвежда в Турция - в заблуждение сте! Имаше такъв мит от средата на 90-те, но Нива, освен във ВАЗ - Тольяти, в момента се СГЛОБЯВА само в Казахстан за азиатския пазар. Нива продължава да е най-популярният бюджетен високопроходим автомобил в страните от бившия СССР. Производството на тунинг и самият тунинг процъфтяват и по улиците на Украйна, Белорус, Русия и Казахстан могат да се видят невероятни Ниви, по които подобренията струват колкото нов автомобил!
0

#56
Потребителя е офлайн   Huntermen 

  • Георги Шумков
  • Виж галерията
  • Група: Moderator
  • Мнения: 8054
  • Регистр: 21.05.08

 avitohol написа на 19.01.2018 - 03:39 :

Темата е пълна с митология АНТИ-НИВА. Пишещите я сравняват с какво ли не, очаквам скоро някой да напише, че не е истински джип, защото не може да лети...По дефиниция, още от сервизната книжка, тя е просто автомобил с повишена проходимост, но не е всъдеход. Разбира се, след сериозен тунинг, нивата се става по-проходима и приспособена за тежък терен.Нивата печели пред много други подобни машини с почти квадратната проекция на купето, което я прави много устойчива, и с това, че няма рама и е много по-лека от други джипове. Има основно два конструктивни упрека към Нивата - че трансмисията и е слаба, и че купето бързо корозира, които имат своите основания. Но и двата недостатъка могат да се преодолеят с тунинг и съответната обработка на купето. Говоря от личен опит, моята Нива е купена нова през 2006 и съм направил много подобрения, с които тя сега е завършен автомобил за походи в гората или по полските пътища. И макар че през цялото това време стои на открито, не съм имал сериозни проблеми с ръжда, освен участъци, които са били с одрано покритие по време на каране в гората. Своевременно обработени, те не създават проблеми. Твърдя, че качествени резервни части могат да се купят в България, но ако някой се съмнява, може да купува онлайн от многобройните руски интернет магазини. Отттам, например, аз си купих лебедка за Нива, лифт-комплект, камуфлажни калъфи за седалките, челно осветление в салона, разширители за калниците, самоблокиращи диференциали и още много дреболии, които усъвършенстваха качествата на автомобила и подобриха интериора и външния му вид. Според мен, най-големият проблем на този автомобил у нас е, че няма много добри автомеханици, които да могат да се справят с ремонтите по него. За съжаление, попадал съм не на един и двама, които вместо да ремонтират, разваляха нещо друго в колата. Карам Нивата почти само по черни пътища, и колата не се чупи, особено, когато се кара внимателно. Както отбелязват някои от форумците - задкормилното устройство е важно, също, както задприкладното.)))
За тези, които пишат, че Нива се произвежда в Турция - в заблуждение сте! Имаше такъв мит от средата на 90-те, но Нива, освен във ВАЗ - Тольяти, в момента се СГЛОБЯВА само в Казахстан за азиатския пазар. Нива продължава да е най-популярният бюджетен високопроходим автомобил в страните от бившия СССР. Производството на тунинг и самият тунинг процъфтяват и по улиците на Украйна, Белорус, Русия и Казахстан могат да се видят невероятни Ниви, по които подобренията струват колкото нов автомобил!

+1
НЕ Е ВАЖНО КОЛКО Е ГОЛЯМ ЧОВЕК, ВАЖНО Е КОЛКО МУ Е ГОЛЯМО СЪРЦЕТО !
0

#57
Потребителя е офлайн   kiselata 

  • Новак
  • Pip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 4
  • Регистр: 29.08.18
За цена и качество е супеер
0

#58
Потребителя е офлайн   Vanko_Baretata 

  • Потребител
  • PipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 24
  • Регистр: 11.09.18

 sasho loveca написа на 10.10.2017 - 20:33 :

Здравейте колеги, нов съм във този форум и се колебая между няколко машини:Нива, Тойота Ланд Круизер, 4Runner, Padjero и Дефендър!
Искам да чуя главно мнението ви за Нивата и за това какви са минусите и защото чета много негативни неща по форумите, а в ютуб виждам само стабилни изпълнения от тази машина! :D/>/>

Здравей колега,
това е нещо руско и постоянно нещо по него се чупи или иска кърпене, нон-стоп ще си в масло до лактите... А ако още се колебаеш-спри, няма какво да му мислиш, грабвай Ланд Круизера и да няма дертове повече!
0

#59
Потребителя е офлайн   bgbul 

  • Напреднал Потребител
  • PipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 86
  • Регистр: 11.12.11
Посочете една ТЛК , която се кара ежедневно?
И поне една изминала 80 хил. км на година?
Затова са здрави всички западни джипове (митове и легенди), защото се карат САМО събота ИЛИ неделя по 100 км и толкова. За година минават по 5-10 хил. км от които само 1000 по черен път.
Така и Нивата ще е здрава 10 г и без ремонт. При едно и също натоварване ТЛК и Нива - ТЛК (LJ70 Sahara) счупи ресьор на втората седмица. Здравата машина...ремонт 370 лв.
Нито искам да чуя, нито да видя тия заблудени "здрави" машини.
Радвам се, че има кой да ги купува тия стари таралясници, да ги кърпи в 21 век и да си ги паркира пред блока. Нищо лично.
Поздрави и успех! Да раздвижим темата. Гледам ...летаргия нещо...
Това, което днес е важното... утре е дреболия.
0

#60
Потребителя е офлайн   DIVIQ 

  • Златен Потребител
  • PipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 1803
  • Регистр: 24.05.12

 bgbul написа на 15.09.2018 - 08:39 :

Посочете една ТЛК , която се кара ежедневно?
И поне една изминала 80 хил. км на година?
Затова са здрави всички западни джипове (митове и легенди), защото се карат САМО събота ИЛИ неделя по 100 км и толкова. За година минават по 5-10 хил. км от които само 1000 по черен път.
Така и Нивата ще е здрава 10 г и без ремонт. При едно и също натоварване ТЛК и Нива - ТЛК (LJ70 Sahara) счупи ресьор на втората седмица. Здравата машина...ремонт 370 лв.
Нито искам да чуя, нито да видя тия заблудени "здрави" машини.
Радвам се, че има кой да ги купува тия стари таралясници, да ги кърпи в 21 век и да си ги паркира пред блока. Нищо лично.
Поздрави и успех! Да раздвижим темата. Гледам ...летаргия нещо...




Публикувано изображениеПубликувано изображениеПубликувано изображениеПубликувано изображение Сигурно и пушката ти е рускаПубликувано изображение
0

Сподели темата:


  • (4 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • Не можете да публикувате нова тема
  • Не можете да пишете в тази тема

1 Потребител(и) четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни