БГ Лов Форум: Химически вещества с които може да се изкара лисица от дупката - БГ Лов Форум

Към съдържанието

  • (2 Страници) +
  • 1
  • 2
  • Не можете да публикувате нова тема
  • Тази тема е заключена

Химически вещества с които може да се изкара лисица от дупката

#1
Потребителя е офлайн   Tosho_7901 

  • Сребърен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 806
  • Регистр: 22.07.12
Колеги, споделете ефективни химически методи за изкарване на лисици от леговището им.
0

#2
Потребителя е офлайн   Георги Петров 

  • Трънски губернатор
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 10602
  • Регистр: 26.01.09

Виж мнениетоTosho_7901 написа на 12.12.2016 - 10:14 :

Колеги, споделете ефективни химически методи за изкарване на лисици от леговището им.

Tepиер без значение на модификацията ... и нищао друго !
Вълкът козината си мени , но нрав - не !
0

#3
Потребителя е офлайн   Ого 

  • Сребърен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 739
  • Регистр: 02.12.12
Еееее...... Чак пък нищо.... Изпразваш бутилка пропан-бутан в дупката/10-20литра/, и ако не излиза по-отдалечко поднасяш факла...... Може и с 5кг. карабит на бучки и няколко кофи вода отгоре, но ще трябва да се зарине отвора. Където се покаже пушек-поднасяш факла..... Става и за къртици.
0

#4
Потребителя е офлайн   Tosho_7901 

  • Сребърен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 806
  • Регистр: 22.07.12
Без взривове :lol:
0

#5
Потребителя е офлайн   Ого 

  • Сребърен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 739
  • Регистр: 02.12.12
Що.?
0

#6
Потребителя е офлайн   Tosho_7901 

  • Сребърен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 806
  • Регистр: 22.07.12

Виж мнениетоogoogo написа на 12.12.2016 - 11:28 :

Що.?


Рискова операция. Да не ни дават после по телевизията обгорели :D/>
А пък трябва да остане и тръпката да гръмнем по нея като излезе.
0

#7
Потребителя е офлайн   Tosho_7901 

  • Сребърен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 806
  • Регистр: 22.07.12
Може да дадете мнения и за това:
http://www.newfresh....age=1&view=list
0

#8
Потребителя е офлайн   Георги Георгиев 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 412
  • Регистр: 30.01.09
Сещам се на времето,бил съм 7,8 годишен,баща ми ходеха да се занимават с вадене на лисици от дупките,един негов колега слагаше димки,но тогава имаше казарми и от там се взимаха!И да ти кажа имаше ефект!
0

#9
Потребителя е офлайн   Георги Петров 

  • Трънски губернатор
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 10602
  • Регистр: 26.01.09

Виж мнениетоogoogo написа на 12.12.2016 - 11:18 :

Еееее...... Чак пък нищо.... Изпразваш бутилка пропан-бутан в дупката/10-20литра/, и ако не излиза по-отдалечко поднасяш факла...... Може и с 5кг. карабит на бучки и няколко кофи вода отгоре, но ще трябва да се зарине отвора. Където се покаже пушек-поднасяш факла..... Става и за къртици.

Това баце е изпробвано мн`o отдана ;) и , ако с това изкараш лисица и язовец из дупа .... почерпаката е от мен :lol: към всички тези екстри съм пробвал и с изсушените "арнаутски" чушлета и 2 кутии газови патрони и за разпалка 2 бали слама ...
Териер , териер , кирка и лопата ..... а ако те мързи да копа`ш и не ти се мръзне зимата , става и с жилото от предната спирачка на колОто ! :lol:
Вълкът козината си мени , но нрав - не !
0

#10
Потребителят е онлайн   енгин 

  • Сребърен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 916
  • Регистр: 02.09.09

Виж мнениетоTosho_7901 написа на 12.12.2016 - 10:14 :

Колеги, споделете ефективни химически методи за изкарване на лисици от леговището им.


Хлорпикрин!Това е най ефикасния!10-на минутии избива като тапа на шампанско!Преди години се намираше тук там,вече май го няма!
0

#11
Потребителя е офлайн   Георги Петров 

  • Трънски губернатор
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 10602
  • Регистр: 26.01.09

Виж мнениетоГеорги Георгиев написа на 12.12.2016 - 11:46 :

Сещам се на времето,бил съм 7,8 годишен,баща ми ходеха да се занимават с вадене на лисици от дупките,един негов колега слагаше димки,но тогава имаше казарми и от там се взимаха!И да ти кажа имаше ефект!

Ако в дупката има язовец , димката просто я забрави ! Тя и лисицата усетили дебелия трудно излиза, ако се е настанила в някоя стара язовича бърлога с повечко отвори .... може да си димиш колкото си искаш .
Не ми ли вярваш , взимай димките и идвай ... тъкмо ще видиш изхвърлени от язовците стари изгорели димки
Вълкът козината си мени , но нрав - не !
0

#12
Потребителя е офлайн   Tosho_7901 

  • Сребърен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 806
  • Регистр: 22.07.12

Виж мнениетоенгин написа на 12.12.2016 - 11:59 :

Виж мнениетоTosho_7901 написа на 12.12.2016 - 10:14 :

Колеги, споделете ефективни химически методи за изкарване на лисици от леговището им.


Хлорпикрин!Това е най ефикасния!10-на минутии избива като тапа на шампанско!Преди години се намираше тук там,вече май го няма!


За него съм чувал, че го раздавали на ловците преди време за тази цел.
0

#13
Потребителят е онлайн   енгин 

  • Сребърен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 916
  • Регистр: 02.09.09

Виж мнениетоTosho_7901 написа на 12.12.2016 - 12:02 :

Виж мнениетоенгин написа на 12.12.2016 - 11:59 :

Виж мнениетоTosho_7901 написа на 12.12.2016 - 10:14 :

Колеги, споделете ефективни химически методи за изкарване на лисици от леговището им.


Хлорпикрин!Това е най ефикасния!10-на минутии избива като тапа на шампанско!Преди години се намираше тук там,вече май го няма!


За него съм чувал, че го раздавали на ловците преди време за тази цел.


Най ефикасния!
0

#14
Потребителя е офлайн   Tosho_7901 

  • Сребърен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 806
  • Регистр: 22.07.12

Виж мнениетоенгин написа на 12.12.2016 - 12:06 :

Виж мнениетоTosho_7901 написа на 12.12.2016 - 12:02 :

Виж мнениетоенгин написа на 12.12.2016 - 11:59 :

Виж мнениетоTosho_7901 написа на 12.12.2016 - 10:14 :

Колеги, споделете ефективни химически методи за изкарване на лисици от леговището им.


Хлорпикрин!Това е най ефикасния!10-на минутии избива като тапа на шампанско!Преди години се намираше тук там,вече май го няма!


За него съм чувал, че го раздавали на ловците преди време за тази цел.


Най ефикасния!


Обаче не е ли опасен за тези които го ползват? Чел съм, че са го ползвали като БОВ и в селското стопанство срещу вредители. Имало сериозни поражения върху белите дробове при вдишване.
0

#15
Потребителя е офлайн   Tosho_7901 

  • Сребърен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 806
  • Регистр: 22.07.12
Ако се вкара в дупката ултразвуков уред като тези по-горе дали няма да даде резултат?
0

#16
Потребителя е офлайн   Георги Петров 

  • Трънски губернатор
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 10602
  • Регистр: 26.01.09

Виж мнениетоTosho_7901 написа на 12.12.2016 - 13:00 :

Ако се вкара в дупката ултразвуков уред като тези по-горе дали няма да даде резултат?

Добре че форумният ми приятел е наказан , иначе щеше да ни е сложил на място и сега да сме на съд за толериране и бракониерство :D нали уж "електоноките" в лова са забранени ...Ето повод за промяна в закона ....да се разреши използването на звукови имитатори за прогонване , а и така е по икономично ....веднъж купувш и повече грижи нямаш , не храниш , не чистиш и т н
Наслука !
Вълкът козината си мени , но нрав - не !
0

#17
Потребителя е офлайн   Tosho_7901 

  • Сребърен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 806
  • Регистр: 22.07.12

Виж мнениетоГеорги Петров написа на 12.12.2016 - 14:41 :

Виж мнениетоTosho_7901 написа на 12.12.2016 - 13:00 :

Ако се вкара в дупката ултразвуков уред като тези по-горе дали няма да даде резултат?

Добре че форумният ми приятел е наказан , иначе щеше да ни е сложил на място и сега да сме на съд за толериране и бракониерство :D/>/> нали уж "електоноките" в лова са забранени ...Ето повод за промяна в закона ....да се разреши използването на звукови имитатори за прогонване , а и така е по икономично ....веднъж купувш и повече грижи нямаш , не храниш , не чистиш и т н
Наслука !


То всичко освен пушка, оптика и куче е бракониерско :D/>. А пък и тук не ги привличаме а ги гоним, т.е. няма нищо бракониерско :lol:
0

#18
Потребителя е офлайн   Георги Петров 

  • Трънски губернатор
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 10602
  • Регистр: 26.01.09

Виж мнениетоTosho_7901 написа на 12.12.2016 - 14:59 :

Виж мнениетоГеорги Петров написа на 12.12.2016 - 14:41 :

Виж мнениетоTosho_7901 написа на 12.12.2016 - 13:00 :

Ако се вкара в дупката ултразвуков уред като тези по-горе дали няма да даде резултат?

Добре че форумният ми приятел е наказан , иначе щеше да ни е сложил на място и сега да сме на съд за толериране и бракониерство :D/>/>/> нали уж "електоноките" в лова са забранени ...Ето повод за промяна в закона ....да се разреши използването на звукови имитатори за прогонване , а и така е по икономично ....веднъж купувш и повече грижи нямаш , не храниш , не чистиш и т н
Наслука !


То всичко освен пушка, оптика и куче е бракониерско :D/>/>. А пък и тук не ги привличаме а ги гоним, т.е. няма нищо бракониерско :lol:/>

Това че на някои им се привиждат бракониери си е техен проблем .... а нашият проблем е , как да направим ловът на хищници по достъпен и ефективен !
Вълкът козината си мени , но нрав - не !
0

#19
Потребителят е онлайн   Док 

  • ДБД
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 4527
  • Регистр: 31.12.09

Виж мнениетоogoogo написа на 12.12.2016 - 11:18 :

Еееее...... Чак пък нищо.... Изпразваш бутилка пропан-бутан в дупката/10-20литра/, и ако не излиза по-отдалечко поднасяш факла...... Може и с 5кг. карабит на бучки и няколко кофи вода отгоре, но ще трябва да се зарине отвора. Където се покаже пушек-поднасяш факла..... Става и за къртици.


Ти гледай да не изкараш няколко миньори, та стой и гледай после ... :D
0

#20
Потребителя е офлайн   Tosho_7901 

  • Сребърен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 806
  • Регистр: 22.07.12

Виж мнениетоГеорги Петров написа на 12.12.2016 - 15:15 :

Виж мнениетоTosho_7901 написа на 12.12.2016 - 14:59 :

Виж мнениетоГеорги Петров написа на 12.12.2016 - 14:41 :

Виж мнениетоTosho_7901 написа на 12.12.2016 - 13:00 :

Ако се вкара в дупката ултразвуков уред като тези по-горе дали няма да даде резултат?

Добре че форумният ми приятел е наказан , иначе щеше да ни е сложил на място и сега да сме на съд за толериране и бракониерство :D/>/>/>/> нали уж "електоноките" в лова са забранени ...Ето повод за промяна в закона ....да се разреши използването на звукови имитатори за прогонване , а и така е по икономично ....веднъж купувш и повече грижи нямаш , не храниш , не чистиш и т н
Наслука !


То всичко освен пушка, оптика и куче е бракониерско :D/>/>/>. А пък и тук не ги привличаме а ги гоним, т.е. няма нищо бракониерско :lol:/>/>

Това че на някои им се привиждат бракониери си е техен проблем .... а нашият проблем е , как да направим ловът на хищници по достъпен и ефективен !


Абсолютно!
http://www.otrovi.co...-kucheta-kotki/ Тука има и честотите за различните животни
0

Сподели темата:


  • (2 Страници) +
  • 1
  • 2
  • Не можете да публикувате нова тема
  • Тази тема е заключена

1 Потребител(и) четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни