БГ Лов Форум: ГОЛЯМА ДИЛЕМА - БГ Лов Форум

Към съдържанието

  • (3 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Не можете да публикувате нова тема
  • Не можете да пишете в тази тема

ГОЛЯМА ДИЛЕМА Болт .223

#41
Потребителят е онлайн   Щирлиц 

  • Сребърен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 501
  • Регистр: 22.10.08
... и мармот завива шоклад .
0

#42
Потребителя е офлайн   yHuKyM 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 461
  • Регистр: 04.06.13

Виж мнениетоObserver написа на 29.08.2021 - 13:39 :

Вероятно знаете, че ресурса на цевта в този калибър е средно 3000 изстрела преди да започне сеитбата. По стрелкови стандарти в САЩ след 1200 изстрела цевта е смяна, а калибърът си е техен и си го познават най добре. Ако е за стрелбище и лов еoновременно, калибърът е друг или стрелбището трябва да е от дъжд на вятър. При изброените модели подредбата е добра, HAENEL също влиза в бюджета и въпреки семплия вид, като прецизност на изработка и сглобка е фаворит – и без това се интересувате от цеви на Блазер....

Преди 20+ години Тикка твърдяха че каталоговите им карабини в .223 правят по над 10'000 изстрела. После хората почнаха да релоудват с тежки и напомпани патрони, за това спряха да ги рекламират като за 10'000 изстрела. При всички случаи съвременните карабини имат ресурс значително повече от 3'000.
Последно като ходих на стрелбище Вакеро, само 1 от редовните посетители беше с калибър различен от 223. Имаше всякакви еманации на тема AR-10, Remington 700, Tikka (или беше Sako) в този калибър. Изстреляха се стотици патрони...
0

#43
Потребителя е офлайн   spartneg 

  • Сребърен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 975
  • Регистр: 17.01.19
Ми купи си нов Бластер, що измъчваш форума с големи дилеми и бюджетни решения.....
Голяма драма с евтините тояги....
За това и писах, като не те бъркат парите какъв е тоя цирк та Хова, та Рем.....
Вземи си Щаер, Сако....
[/quote]

Има далеч по-знаещи от мен тук, мнението на които си личи, че е компетентно и заслужава уважение! Нали, сещаш се - далеч не си от тях видимо... тааа аз пари имам или нямам, какво ги правя и къде ги харча, би го интересувала една доста дребна душица търсеща цирк. Не че тоя форум не се превърна на цирк ама..., все още е форум, лакърдийка и тн :)
а и Бластери р93 в тоя калибър ако се поинтересуваш - нови няма :)
Моля модераторите ако видят това да го метнат за спам, моля :)
0

#44
Потребителя е офлайн   spartneg 

  • Сребърен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 975
  • Регистр: 17.01.19

Виж мнениетоxaxaredbul написа на 29.08.2021 - 16:27 :

Виж мнениетоВеско написа на 29.08.2021 - 14:51 :

Абе то ако няма да събира кожи,за къв чеп му е този калибър 223.

Ти не разбра ли вече,че човека има пари, ама е стиснат и иска на хляба мекото?!


А е го и другият! Няколко наистина смислени и добри мнения съм видял от Вас, които са ми помогнали - евала за което, ама 99% от Вас е само една плява, дървена философия и натрапени комемтари :) и това не е само мое мнение! Но - демокрация, какво да правиш...
Личен банкер ли сте ми, познаваме ли се нещо!? Или търсите на магарето твърдото!? професионален Драскач, форумна нинджа му се вика... или по-просто - льольо :)


Ааа на колегите отделили ми малко от ценното си време - БЛАГОДАРЯ, не бяха един и двама, помогнаха ми, ориентираха ме и подходиха коректно, без да налгат мнение, а да дадат съвет от опит! Само така!

Хова ще е.

Моля за ключ. Дано някой ако чете да е полезно.
0

#45
Потребителя е офлайн   boyan stoychev 

  • Сребърен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 517
  • Регистр: 23.02.14
:rolleyes:
0

#46
Потребителя е офлайн   todor_gps 

  • Златен Потребител
  • PipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 1486
  • Регистр: 20.03.08
Има далеч по-знаещи от мен тук, мнението на които си личи, че е компетентно и заслужава уважение! Нали, сещаш се - далеч не си от тях видимо... тааа аз пари имам или нямам, какво ги правя и къде ги харча, би го интересувала една доста дребна душица търсеща цирк. Не че тоя форум не се превърна на цирк ама..., все още е форум, лакърдийка и тн :)/>/>
а и Бластери р93 в тоя калибър ако се поинтересуваш - нови няма :)/>/>
Моля модераторите ако видят това да го метнат за спам, моля :)/>/>
[/quote]

Нали се вижда колко си на ясно и с марките пушки, оптики, калибри......
В темата за оптиките ти качих снимки със стрелба, но явно ти е къса паметта..... :D/>/>
Не ми е ясно от къде е това самочувствие, при положение че питаш за елементарни неща.....мани другото ами и оценки правиш.... :P/>/>
0

#47
Потребителя е офлайн   spartneg 

  • Сребърен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 975
  • Регистр: 17.01.19
Колкото и да си наясно, колкото и да знаеш, колкото и снимки да пускаш... няма ли елементарно проявено уважение, а едно фукаме като пуяк - стигаш само до прост драскач, невъзприет на сериозно. Имам самочувствие да питам, когато не знам и да уважа този, който прояви колегиалност и отношение. Отговорите ми към теб са били сериозни, въздуржани и с уважение. До сега. Пошли коментарчета за пари, врява, занимавки, знамия и незнания си ги запази за себе си и тия които ти търпят поведението. Четеш и подминаваш. И ти ли си от тези родени научени и всичко им е ясно :)/> ?! Като субекта по-горе, живеещи тук във форума?
0

#48
Потребителя е офлайн   todir 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 396
  • Регистр: 04.02.11
Не мога да разбера защо сте го заяли колегата заради тия бластери и дали имал пари? Ако не сте разбрали колегата е млад ловец мераклия, който сега очаква да вземе първата си карабина. Най-вероятно казвайки че има Бластер има предвид, че баща му има такъв а и още много оборудване което скоро ще му бъде прехвърлено. Адаша го беше питал в една тема, където беше показал отлична група на баща си, защо въобще пита тук след като баща му явно стреля отлично и разбира нещата.
Не разбирам и какво значение има това за конкретното питане? Или помагате да си намери каквото търси или пропуснете.
0

#49
Потребителя е офлайн   spartneg 

  • Сребърен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 975
  • Регистр: 17.01.19

Виж мнениетоtodir написа на 31.08.2021 - 08:46 :

Не мога да разбера защо сте го заяли колегата заради тия бластери и дали имал пари? Ако не сте разбрали колегата е млад ловец мераклия, който сега очаква да вземе първата си карабина. Най-вероятно казвайки че има Бластер има предвид, че баща му има такъв а и още много оборудване което скоро ще му бъде прехвърлено. Адаша го беше питал в една тема, където беше показал отлична група на баща си, защо въобще пита тук след като баща му явно стреля отлично и разбира нещата.
Не разбирам и какво значение има това за конкретното питане? Или помагате да си намери каквото търси или пропуснете.


Един разбрал! И Не, тоя прословут келяв бластер си е в касата, но - да, харизан е и няма нищо общо с нова, моя си, избрана от мен карабинка в тоя калибър, за което сам умувам.
Там му обясних, “много просто” и за оптичен прибор и за пушки и т.н. което не му дължа, но явно от толкова драскане, не знае къде какво е коментирал и му се сливат някои теми ... :)
И поправка... млад ловец съм, за нарезно, само по документи. Говорим за пушка в конкретен калибър, която съм нямал, не кое е мушка кое мерник къде е спусъка...
0

Сподели темата:


  • (3 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Не можете да публикувате нова тема
  • Не можете да пишете в тази тема

1 Потребител(и) четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни