БГ Лов Форум: Фен-клуб ТОЗ-34 - БГ Лов Форум

Към съдържанието

  • (11 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • Последна »
  • Не можете да публикувате нова тема
  • Не можете да пишете в тази тема

Фен-клуб ТОЗ-34 за всички, които ги ценят...

#21
Потребителя е офлайн   Любо Димитров 

  • Господин Никой
  • Виж галерията
  • Група: Moderator
  • Мнения: 6120
  • Регистр: 25.02.08

Виж мнениетоanelin написа на 01.05.2011 - 19:12 :

Виж мнениетоЛюбо Димитров написа на 30.04.2011 - 20:22 :

Виж мнениетоanelin написа на 29.04.2011 - 19:14 :

Някой да знае как се разглобява ТОЗ 34 - няма лостче вдясно и хич не вдявам как става - сиреч от по-старите е? Мерси предварително!

Веско ти е отговорил, само искам да допълня, че този модел е произведен в сравнително малка серия и цевите му са от МЦ.Ако е твоя - пази я!


Виж мнениетокарата написа на 30.04.2011 - 17:46 :

Просто не става за сравнение .Имам я от 20.10.1986год.


Сърце юнашко не траеПубликувано изображение. Капарирах същата на изложението, отдавна ми беше на сърце тази пушка. Годината е също 1986 и на нея пише Сделано в СССР.Кеф.


Мерси за съвета Любо - загледах я - още е тук - малко мърлява дървения и бяла глава , но си прав - цевите са страхотни - няма и следа отвътре от някакво износване - лека и удобна е - предпазителя е с едно копче - натискаш за да го движиш - предпазител в предпазителя - чудя се още - като за 350 лева - имам една 34 ЕР в наследство та ако прибера и тази...бе не знам...ако някой я пожелае....


Който и да я вземе - няма да сгреши!
Аз капарирах ТОЗ-а като чисто работна пушка, не съм търсил уникат или рядкост, а просто едно оръжие което винаги съм харесвал, но никога не съм притежавал. Сега запълних тази липсаПубликувано изображение.
Ако Пушкин беше по-добър стрелец, щеше да остави на човечеството още много културно наследство.....
0

#22
Потребителя е офлайн   Skitnik 

  • Златен Потребител
  • PipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 1787
  • Регистр: 18.02.08

Виж мнениетоanelin написа на 01.05.2011 - 19:12 :

Виж мнениетоЛюбо Димитров написа на 30.04.2011 - 20:22 :

Виж мнениетоanelin написа на 29.04.2011 - 19:14 :

Някой да знае как се разглобява ТОЗ 34 - няма лостче вдясно и хич не вдявам как става - сиреч от по-старите е? Мерси предварително!

Веско ти е отговорил, само искам да допълня, че този модел е произведен в сравнително малка серия и цевите му са от МЦ.Ако е твоя - пази я!


Виж мнениетокарата написа на 30.04.2011 - 17:46 :

Просто не става за сравнение .Имам я от 20.10.1986год.


Сърце юнашко не траеПубликувано изображение. Капарирах същата на изложението, отдавна ми беше на сърце тази пушка. Годината е също 1986 и на нея пише Сделано в СССР.Кеф.


Мерси за съвета Любо - загледах я - още е тук - малко мърлява дървения и бяла глава , но си прав - цевите са страхотни - няма и следа отвътре от някакво износване - лека и удобна е - предпазителя е с едно копче - натискаш за да го движиш - предпазител в предпазителя - чудя се още - като за 350 лева - имам една 34 ЕР в наследство та ако прибера и тази...бе не знам...ако някой я пожелае....

Аз желая, тази с МЦ цевите ли говориш, дай повече инфо на ЛС.
0

#23
Потребителя е офлайн   anelin 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 3073
  • Регистр: 12.12.08
Колега качвам ти снимки , но с уговорката че не аз , а Любо Димитров заяви , че цевите са от МЦ - никъде не го пише по оръжието. А цевите наистина са отлични - от опит го казвам!Прикачено изображение: DSCI1135.JPGПрикачено изображение: DSCI1136.JPGПрикачено изображение: DSCI1126.JPGI1126.JPG]Прикачено изображение: DSCI1127.JPGПрикачено изображение: DSCI1128.JPGПрикачено изображение: DSCI1129.JPGПрикачено изображение: DSCI1135.JPGПрикачено изображение: DSCI1129.JPG

Прикачени миниатюри

  • Прикачено изображение: DSCI1131.JPG
  • Прикачено изображение: DSCI1134.JPG

Всяка сутрин в Африка, една антилопа се пробужда. Тя знае, че трябва да бяга по-бързо от най-бързият лъв или ще умре.
Всяка сутрин един лъв се пробужда. Той знае, че трябва да надбяга най-бавната антилопа или ще умре от глад.
Няма значение дали си антилопа или лъв, когато слънцето се покаже... по-добре започни да бягаш.

Африканска поговорка
0

#24
Потребителя е офлайн   doktors99 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 165
  • Регистр: 28.05.08
Тия Тозчета си ги бива , даже съм чувал от тук от там , че не са произведени много бройки , но дали е така не знам със сигурност . За цевите не намирам логика да са на МЦ , те МЦ и Тоз-а не са ли различен клас оръжия и ако са ( в което съм почти сигурен) каква е логиката да слагаш скъпи цеви на по евтина пушка ? Само питам , ще се радвам някой който има повече инфо да сподли , за да знаем тези като мен които са чули от тук от там .

п.п А лично този тип Тоз ме научи на мого :D . И аз преди години , като уважаващ себе си МЛАД ловец , реших и си бях втълпил , като всяко дете 8 клас , че мога и знам всичко за руските оръжия .Тогава "наистина" знаех много за тях - има 2 руски пушки ИЖ и Тоз , само Иж имат успоредка и то само 1 ИЖ 54 , а Тоз-а нямат :D :out: "много знания нали " . Един колега обаче , дойде с нова пушка , от тези Тозове . Поисках да видя да си обогатя , иначе големите знания и я взех .
Разглеждах я около 5 мин. след което му я подадох да си я вземе , а той каза нали каза , че много ги разбираш айде да я разглобиш .
Аз както споменах по горе много знаещ , много разбиращ казах - е как няма да е разглобя . И започна едно , оглеждане , дърпане , пак оглеждане и така докато колегата пушеше цигара след цигара , аз си въртях пушката той пак си пушеше и ако трябваше аз , знаещия да я разглобявам , тази пушка щеше да си забрави какво е това :) . Показа ми как се разглобява когато няма лостче за тая работа с думите - още си малък , никой не иска от теб да знае и можеш всичко , първо питай , първо помисли после говори . Това беше един от много уроци които съм научил по трудния начин .
Та като видя такова Тозче и това е първото което ми изниква в главата , а беше преди много и все прекрасни години .
0

#25
Потребителя е офлайн   Katena4o 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 7123
  • Регистр: 13.09.09

Виж мнениетоanelin написа на 07.05.2011 - 08:41 :

Колега качвам ти снимки , но с уговорката че не аз , а Любо Димитров заяви , че цевите са от МЦ - никъде не го пише по оръжието. А цевите наистина са отлични - от опит го казвам!Прикрепен файл DSCI1135.JPGПрикрепен файл DSCI1136.JPGПрикрепен файл DSCПрикачено изображение: DSCI1125.JPGПрикрепен файл DSCI1127.JPGПрикрепен файл DSCI1128.JPGПрикрепен файл DSCI1129.JPGПрикрепен файл DSCI1135.JPGПрикрепен файл DSCI1129.JPG

Този модел въобще не ми харесва <_<
И днес йощ Балканът, щом буря зафаща,
спомня тоз ден бурен, шуми и препраща
славата му дивна като някой ек
от урва на урва и от век на век!
0

#26
Потребителя е офлайн   карата 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 416
  • Регистр: 11.08.08

Виж мнениетоKatena4o написа на 07.05.2011 - 16:49 :

Виж мнениетоanelin написа на 07.05.2011 - 08:41 :

Колега качвам ти снимки , но с уговорката че не аз , а Любо Димитров заяви , че цевите са от МЦ - никъде не го пише по оръжието. А цевите наистина са отлични - от опит го казвам!Прикрепен файл DSCI1135.JPGПрикрепен файл DSCI1136.JPGПрикрепен файл DSCПрикачено изображение: DSCI1125.JPGПрикрепен файл DSCI1127.JPGПрикрепен файл DSCI1128.JPGПрикрепен файл DSCI1129.JPGПрикрепен файл DSCI1135.JPGПрикрепен файл DSCI1129.JPG

Този модел въобще не ми харесва <_<

,,На вкус и цвет товарищи нет".Време е да покажеш тази която те кефи,не минавай само с номера с тека. :P
0

#27
Потребителя е офлайн   Skitnik 

  • Златен Потребител
  • PipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 1787
  • Регистр: 18.02.08
Направо ме грабна!
0

#28
Потребителя е офлайн   kilarteam 

  • Новак
  • Pip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 7
  • Регистр: 17.05.10
колеги незнаете ли да се продава тоз ( надцевка) някаде в пазарджишко или пловдивско ?
0

#29
Потребителя е офлайн   Генко Генев 

  • Генко Генев
  • PipPipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 628
  • Регистр: 26.01.09
Някой може ли да опише какви са разликите между новото производство на ТОЗ и старото . Принципа е еднакъв , каква е разликата ?
Ловувах с ТОЗ 34 ЕП / закупен през 86 или 87 година / 10 години - лошо не мога да кажа .
За следваща пушка заложих на ИЖ 27 именно поради факта , че новото производство се коментираше като некачествено . Така и не разбрах защо :blink:
Мога да ходя на лов и с фотоапарат
0

#30
Потребителя е офлайн   ubietca 1 

  • Напреднал Потребител
  • PipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 67
  • Регистр: 04.02.11
имам тази прекрасна пушка ве4е 17 години и сам много доволен от нея
0

#31
Потребителя е офлайн   Ицо Грозков 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Виж галерията
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 5734
  • Регистр: 16.03.11
Уникален пуш:D Имам я от 1997г. всеядна и безотказна е:D Вече ловувам само на едър с нея;)
За злобния светът е зъл и злобен !
И той във всеки търси свой подобен......
Свободата е възможността да се прави , което е разрешено по право.
СВОБОДНИЯТ СЕ СТРЕМИ КЪМ СЪВЪРШЕНСТВО, ПОРОБЕНИЯТ - КЪМ СВОБОДА, А РОДЕНИЯТ РОБ - ДА СИ ИЗБИРА ГОСПОДАРЯ
Факта, че един човек има добро сърце, не означава, че не може да ти нацепи "кофата"!
Изисква се много кураж да бъдеш себе си, когато много невежи копелета имат проблем с това да бъдеш различен.
Няма по-досадни глупци от тези, които не са лишени съвсем от разум!
0

#32
Потребителя е офлайн   ceci69 

  • Напреднал Потребител
  • PipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 47
  • Регистр: 13.05.10
Добавете ме и мен в списъка на гордите собственици!
0

#33
Потребителя е офлайн   Христо_Христов 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 153
  • Регистр: 03.04.11
Аз също скоро ще съм горд собственик на Тоз 34 ер бяла глава сделано СССР без лост за разглобяване на цевитечакам саамо разрешителното от Кос.Знам че има теми, но с какви патрони ловувате с тоза и, къде мога да намеря повече тт данни за него,
0

#34
Потребителя е офлайн   Katena4o 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 7123
  • Регистр: 13.09.09

Виж мнениетоbechura написа на 10.07.2011 - 07:51 :

Знам че има теми, но с какви патрони ловувате с тоза и, къде мога да намеря повече тт данни за него,

Наистина има теми за това... потърси ги за да не цапаме тази тема с излишен спам!
И днес йощ Балканът, щом буря зафаща,
спомня тоз ден бурен, шуми и препраща
славата му дивна като някой ек
от урва на урва и от век на век!
0

#35
Потребителя е офлайн   jovani_vanko 

  • Напреднал Потребител
  • PipPipPip
  • Виж галерията
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 46
  • Регистр: 02.07.10
е хайде и аз да се запиша във фен клуба,
скоро ще кача снимки
0

#36
Потребителя е офлайн   TexHoTpoHuk 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 110
  • Регистр: 30.12.08
Капарирах ТОЗ-34Р . Ще бъда втори собственик . Първия е ловец на 91 години , който се отказва . Не искаше да се разделя с пушката си . Спомена , че е сменил 4-5 пушки , но тази му е служила най-вярно .
Не искаше да я продава , беше решил , че ще я бракува и ще си я окачи в стаята за да си спомня ловните подвизи .
Едвам го навих , понеже ще ловувам в дружинката в която и той . Един вид пушката ще си остане на същото място . Когато ми я подаде да я разгледам , видях как очите му се насълзиха . Имах чуството , че купувам история а не предмет . Беше наистина много вълнуващ момент ...
Не бях хващал до сега в ръце подобно оръжие . Всичко , което сте писали по-горе важи с пълна сила . Много удобна , пасна ми много добре и само положителни неща мога да кажа . Не съм оръжеен специалист , но няма място за сравнение с ИЖ-овките . Цевите са идеално гладки като огледало са .
Не стои така въпроса с външния вид обаче . Дядото я извади от зад вратата .... Цялата беше в паяжини и с лека ръжда по външната страна на цевите . Дървените части захабени . При леко потъркване с пръста ръждата падаше . Нещо като прах се е образувал . Мисля , че при едно стабилно лъсване ще стане като нова . Евентуално може да се наложи някаква обработка , против ръжда .
Дървените части също ще трябва да претърпят някаква минимална обработка . Най-малко водна шкурка и лакиране няколко ръце.

Някакви съвети относно обработката може ли да ми дадете ?
Чух , че използвали паста за зъби в такива случаи . Дали е уместно това ?
0

#37
Потребителя е офлайн   карата 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 416
  • Регистр: 11.08.08

Виж мнениетоTexHoTpoHuk написа на 22.08.2011 - 23:22 :

Капарирах ТОЗ-34Р . Ще бъда втори собственик . Първия е ловец на 91 години , който се отказва . Не искаше да се разделя с пушката си . Спомена , че е сменил 4-5 пушки , но тази му е служила най-вярно .
Не искаше да я продава , беше решил , че ще я бракува и ще си я окачи в стаята за да си спомня ловните подвизи .
Едвам го навих , понеже ще ловувам в дружинката в която и той . Един вид пушката ще си остане на същото място . Когато ми я подаде да я разгледам , видях как очите му се насълзиха . Имах чуството , че купувам история а не предмет . Беше наистина много вълнуващ момент ...
Не бях хващал до сега в ръце подобно оръжие . Всичко , което сте писали по-горе важи с пълна сила . Много удобна , пасна ми много добре и само положителни неща мога да кажа . Не съм оръжеен специалист , но няма място за сравнение с ИЖ-овките . Цевите са идеално гладки като огледало са .
Не стои така въпроса с външния вид обаче . Дядото я извади от зад вратата .... Цялата беше в паяжини и с лека ръжда по външната страна на цевите . Дървените части захабени . При леко потъркване с пръста ръждата падаше . Нещо като прах се е образувал . Мисля , че при едно стабилно лъсване ще стане като нова . Евентуално може да се наложи някаква обработка , против ръжда .
Дървените части също ще трябва да претърпят някаква минимална обработка . Най-малко водна шкурка и лакиране няколко ръце.

Някакви съвети относно обработката може ли да ми дадете ?
Чух , че използвали паста за зъби в такива случаи . Дали е уместно това ?

Смазване на ръждивите части да престоят няколко дни след което с вълнен парцал и ако не пада пепел от цигара на плата и пак търкане.Не използвай абразиви. ;)
0

#38
Потребителя е офлайн   aquilon 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 205
  • Регистр: 17.07.09

Виж мнениетоanelin написа на 29.04.2011 - 19:14 :

Някой да знае как се разглобява ТОЗ 34 - няма лостче вдясно и хич не вдявам как става - сиреч от по-старите е? Мерси предварително!

Надявам се снимката, която ще се опитам да прикача да е полезна на всички притежатели на ТОЗ- 34.Прикачено изображение: Point of toz34.jpg
На нея съм указал една отметка, която не всички екземпляри имат. Тя указва, че за да се пристъпи към т. нар. разглобяване на оръжието лостът трябва да бъде толкова вдясно отместен, че тя да бъде видима отляво на него.
0

#39
Потребителя е офлайн   Katena4o 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 7123
  • Регистр: 13.09.09
Въпреки, че имам намерение да продам ТОЗ-а си, винаги ще остана фен на това оръжие ;)
И днес йощ Балканът, щом буря зафаща,
спомня тоз ден бурен, шуми и препраща
славата му дивна като някой ек
от урва на урва и от век на век!
0

#40
Потребителя е офлайн   Al=223 

  • Новак
  • Pip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 5
  • Регистр: 30.01.11
Към всички фенове,и аз съм в отбора.

Прикачени миниатюри

  • Прикачено изображение: P6010331.JPG
  • Прикачено изображение: P6010333.JPG
  • Прикачено изображение: P6210091.JPG

0

Сподели темата:


  • (11 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • Последна »
  • Не можете да публикувате нова тема
  • Не можете да пишете в тази тема

2 Потребител(и) четат тази тема
0 потребители, 2 гости, 0 анонимни