БГ Лов Форум: Фен клуб Мазалат - БГ Лов Форум

Към съдържанието

  • (26 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Последна »
  • Не можете да публикувате нова тема
  • Не можете да пишете в тази тема

Фен клуб Мазалат

#1
Потребителя е офлайн   sako 

  • Потребител
  • PipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 22
  • Регистр: 10.02.11
има ли фенове тази карабина да споделим снимки какви групи постига видове муниций който ползваме
0

#2
Потребителя е офлайн   Каймакански 

  • Сребърен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • Виж галерията
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 538
  • Регистр: 21.03.11
:thumbsup: 7.62 x 54 :thumbsup:
45 ЛРД Лисия
0

#3
Потребителя е офлайн   dimitrov67 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 124
  • Регистр: 10.03.08
Ей като гледам нещо много се срамуват колегите от Мазалата. Що така бе хора? Карабина като карабина. Е има си бая кусури но ако цевта е читава и не е износена си е достатъчно свястна. Е не може да се сравнява с блазери, маузери, зауери и други представители на западната оръжейна промишленост но за тези пари толкова. Кат гледам моята може да трепе прасчовци, чакали и други твари. Но много е важно и зад прикладното устройство и зъркелите му. Не се срамувайте от своите мазалати, не всеки може да има пушка за над илядо лева. Важно е да има слука и точна ръка, а другото е снобизъм.
0

#4
Потребителя е офлайн   anelin 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 3073
  • Регистр: 12.12.08

Виж мнениетоdimitrov67 написа на 25.10.2012 - 15:50 :

Ей като гледам нещо много се срамуват колегите от Мазалата. Що така бе хора? Карабина като карабина. Е има си бая кусури но ако цевта е читава и не е износена си е достатъчно свястна. Е не може да се сравнява с блазери, маузери, зауери и други представители на западната оръжейна промишленост но за тези пари толкова. Кат гледам моята може да трепе прасчовци, чакали и други твари. Но много е важно и зад прикладното устройство и зъркелите му. Не се срамувайте от своите мазалати, не всеки може да има пушка за над илядо лева. Важно е да има слука и точна ръка, а другото е снобизъм.

Верно ли се срамуват? Що? Ми аз какво да кажа за моя трофей - Щаер М 95 - принципно си е пушка от преди 78 години и се намира из музеите, ама това не я прави по-малък убиец от която и да е сегашна! И пак си е ловна карабина....
Всяка сутрин в Африка, една антилопа се пробужда. Тя знае, че трябва да бяга по-бързо от най-бързият лъв или ще умре.
Всяка сутрин един лъв се пробужда. Той знае, че трябва да надбяга най-бавната антилопа или ще умре от глад.
Няма значение дали си антилопа или лъв, когато слънцето се покаже... по-добре започни да бягаш.

Африканска поговорка
0

#5
Потребителя е офлайн   dimitrov67 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 124
  • Регистр: 10.03.08
Много добро оръжие е щаера. Но не знам, защо не е получил популярността на маузера. Може би заради по сложния затвор. А иначе с какви патрони стреляш.
0

#6
Потребителя е офлайн   anelin 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 3073
  • Регистр: 12.12.08

Виж мнениетоdimitrov67 написа на 28.10.2012 - 13:58 :

Много добро оръжие е щаера. Но не знам, защо не е получил популярността на маузера. Може би заради по сложния затвор. А иначе с какви патрони стреляш.

С бойни - 13,5 гр. Чакам едни на PPU и на Хорнади - ловни! Дано дочакам. Затвора е праволинеен, не е болтов, ама с какво е по-сложен от болта - не знам.Но нека не спамим тази тема....
Всяка сутрин в Африка, една антилопа се пробужда. Тя знае, че трябва да бяга по-бързо от най-бързият лъв или ще умре.
Всяка сутрин един лъв се пробужда. Той знае, че трябва да надбяга най-бавната антилопа или ще умре от глад.
Няма значение дали си антилопа или лъв, когато слънцето се покаже... по-добре започни да бягаш.

Африканска поговорка
0

#7
Потребителя е офлайн   Skitnik 

  • Златен Потребител
  • PipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 1784
  • Регистр: 18.02.08

Виж мнениетоanelin написа на 28.10.2012 - 14:12 :

Виж мнениетоdimitrov67 написа на 28.10.2012 - 13:58 :

Много добро оръжие е щаера. Но не знам, защо не е получил популярността на маузера. Може би заради по сложния затвор. А иначе с какви патрони стреляш.

С бойни - 13,5 гр. Чакам едни на PPU и на Хорнади - ловни! Дано дочакам. Затвора е праволинеен, не е болтов, ама с какво е по-сложен от болта - не знам.Но нека не спамим тази тема....

Я разкажи как е стрелбата с Манлинхерата?
0

#8
Потребителя е офлайн   anelin 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 3073
  • Регистр: 12.12.08

Виж мнениетоSkitnik написа на 29.10.2012 - 15:15 :

Виж мнениетоanelin написа на 28.10.2012 - 14:12 :

Виж мнениетоdimitrov67 написа на 28.10.2012 - 13:58 :

Много добро оръжие е щаера. Но не знам, защо не е получил популярността на маузера. Може би заради по сложния затвор. А иначе с какви патрони стреляш.

С бойни - 13,5 гр. Чакам едни на PPU и на Хорнади - ловни! Дано дочакам. Затвора е праволинеен, не е болтов, ама с какво е по-сложен от болта - не знам.Но нека не спамим тази тема....

Я разкажи как е стрелбата с Манлинхерата?

Не е манлихера, а е щаер- въпрос на изписване иначе няма друга разлика. Нахлузих един гумен задтилък тип "ботуш" и хайде на кариерата. Странно, но отката не ми се видя силен, нито пък звука. Бях с един колега - стреля и той и рече,че е предоволен. Ще има корекции по мерните прибори, щото правия изстрел на постоянен мерник е 400 метра, а аз не виждам чак до там. Прави добра група, но то с бойните няма как да е! Цевта е нова! Сиреч трябва да се меря на гръдна мишена - разбирай цел, нейде отдолу на около 20 см., което за лов не ми е добър вариант. Ще я закова на 100 м. - център- т.е. по-висока мушка. Проблем обаче са тези "О" патрони, които са по- подходящи за лов, каквото и да значи! Те са 8/50 R и ще пробвам дали влизат въобще в патронника. А тези във ВИП София продавачите на патрони са абсолютни скици - нямало такава пушка в ловен вариант и с такова разрешително - казва едното момче: "Ти сигурно си връзкар голем, щото ако въобще дават разрешително за ловно оръжие за тази пушка то едва ли са повече от 3-4 в цялата страна". И нищо вярно нямаше - нито съм връзкар, нито държа да съм такъв. След мен си купи такава пушка една колежка от Шумен, други три бройки се предплатиха и си чакат разрешителното...да съм им снимал разрешителното, да си предплатя и ще ми внесат от Сърбия. Смех, смех - за 50 патрона ли...Да не би Мосин Нагант да е по-нова, че е ловна и с какво Мазалата и Ксилифора са по-добри от моя трофей? А?
Мазалата си е пушка също и доста дивеч е отпътувал към фризерите от нея - аз не я харесвам, но си е моята работа. Не в техническо отношение, а защото наште управленци , дори и сегашните са силни в спортните дисциплини, например в "Тиква с ленти" и прочее простотии, а не дават карт-бланш на инженерите ни да творят ново - а те могат. И като така хората си дърпат зад граница и си работят като конструктори в Мерцедес и БМВ, и в НАСА и т.н. Умните не са на мода!
А щаера ще го пипна на външен вид, но след като пребия поне един добитък с него, снимка и най-вероятно ще отплува към пазара, освен ако не си го оставя. Но до тогава ми е скъп!
Всяка сутрин в Африка, една антилопа се пробужда. Тя знае, че трябва да бяга по-бързо от най-бързият лъв или ще умре.
Всяка сутрин един лъв се пробужда. Той знае, че трябва да надбяга най-бавната антилопа или ще умре от глад.
Няма значение дали си антилопа или лъв, когато слънцето се покаже... по-добре започни да бягаш.

Африканска поговорка
0

#9
Потребителя е офлайн   Стефан Балкански 

  • Сребърен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 616
  • Регистр: 14.03.09
Не знам,аз го купих чисто нов с най- опростената руска оптика. Прасета на 250-300 метра разтояние си спинкат зимен сън...не много-7 на брой.
Ако искаш да си щаслив един ден-напий се!
Ако искаш да си щаслив един месец-ожени се!
Ако искаш да си щаслив цял живот-стани ловец!
0

#10
Потребителя е офлайн   KROMANIONECA 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 412
  • Регистр: 29.01.13
колеги колко излиза смяната на една цев и къде и за колко време го правят????и какви са вариантите??? става въпрос за мазалат
0

#11
Потребителя е офлайн   winterhunter 

  • Златен Потребител
  • PipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 1095
  • Регистр: 21.09.11

Виж мнениетоKROMANIONECA написа на 21.10.2013 - 09:40 :

колеги колко излиза смяната на една цев и къде и за колко време го правят????и какви са вариантите??? става въпрос за мазалат


Колега, смяна на цев на Мазалат правят в Нити Казанлък, за Арсенал - не съм сигурен дали правят. Хромирана цев 62 см., 19 мм. при дулния срез - 540 лв. мисля, че беше. Нехромирана цев (около 58-59 см. доколкото знам)- 480-490 лв. Сега, за произхода на цевите: масово се посочва, че хромираната цев е от ПК/ПКТ или картечна, а в Нити казват че е вносна от Чехия (коя фирма не е ясно); за нехромираната, казват че е браунингова (белгийска).

Време за смяна - варира в зависимост от натовареността им, аз чаках около 2 мес. Правят и прострелка на оптиката, ако си им оставил такава. Според мен е добре да се оставят и малко патрони за прострелка, с които ще се стреля - иначе прострелка с арсеналски. Могат да пипнат и нещо по карабината, ако има кажеш за проблем. Хората в Нити са много отзивчиви и съм много доволен от карабината- практически все едно е нова! Малко и за теглото - с хромираната цев 62 см. е около 3.8-9 кг. без оптика и патрони, но пък и по-дебелата цев доста по-бавно загрява. ;)/>/> Информацията ми е от лятото на 2013 г.

Ще е интересно някой да сподели повече информация по въпроса - за нехромираната цев - дебелина на цевта и тегло на карабината?
0

#12
Потребителя е офлайн   buran 

  • Сребърен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 824
  • Регистр: 25.06.09
Имам 2ма познати с такива пушки.... И двамата се напиха като прасета щом ги продадоха !
0

#13
Потребителя е офлайн   winterhunter 

  • Златен Потребител
  • PipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 1095
  • Регистр: 21.09.11

Виж мнениетоburan написа на 14.12.2013 - 13:22 :

Имам 2ма познати с такива пушки.... И двамата се напиха като прасета щом ги продадоха !


Колега, карабините на 2-мата познати с нова, сменена цев ли са били или със старите (оригинални от мосин) нехромирани цеви с дулен компенсатор? Има хора във форума, които са много доволни от стрелбата на оригиналните си цеви, но моята оригинална цев беше меко казано амортизирана (трети собственик съм) и нерядко куршумите влизаха странично в мишената! Колко ли много армейски куршуми е видяла и колко малко чистене в същото време :)
0

#14
Потребителя е офлайн   buran 

  • Сребърен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 824
  • Регистр: 25.06.09

Виж мнениетоwinterhunter написа на 14.12.2013 - 14:52 :

Виж мнениетоburan написа на 14.12.2013 - 13:22 :

Имам 2ма познати с такива пушки.... И двамата се напиха като прасета щом ги продадоха !


Колега, карабините на 2-мата познати с нова, сменена цев ли са били или със старите (оригинални от мосин) нехромирани цеви с дулен компенсатор? Има хора във форума, които са много доволни от стрелбата на оригиналните си цеви, но моята оригинална цев беше меко казано амортизирана (трети собственик съм) и нерядко куршумите влизаха странично в мишената! Колко ли много армейски куршуми е видяла и колко малко чистене в същото време :)/>



Цевите бяха от старите тези дето ръждясват ! Какъв е смисъла да си купуваш мазалат и какъв е смисъла да и сменяш цевта като за без пари ще си вземеш Ремингтон или ако сменяш цевта на Мазалат то отиват едни 1200 кинта ... а за тези пари ще си вземеш добра карабина ! Не може един Мазалат на старо с стара цев да му искаш 400- 500лв,
иначе калибъра си е супер !
0

#15
Потребителя е офлайн   winterhunter 

  • Златен Потребител
  • PipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 1095
  • Регистр: 21.09.11

Виж мнениетоburan написа на 15.12.2013 - 11:15 :

Виж мнениетоwinterhunter написа на 14.12.2013 - 14:52 :

Виж мнениетоburan написа на 14.12.2013 - 13:22 :

Имам 2ма познати с такива пушки.... И двамата се напиха като прасета щом ги продадоха !


Колега, карабините на 2-мата познати с нова, сменена цев ли са били или със старите (оригинални от мосин) нехромирани цеви с дулен компенсатор? Има хора във форума, които са много доволни от стрелбата на оригиналните си цеви, но моята оригинална цев беше меко казано амортизирана (трети собственик съм) и нерядко куршумите влизаха странично в мишената! Колко ли много армейски куршуми е видяла и колко малко чистене в същото време :)/>/>



Цевите бяха от старите тези дето ръждясват ! Какъв е смисъла да си купуваш мазалат и какъв е смисъла да и сменяш цевта като за без пари ще си вземеш Ремингтон или ако сменяш цевта на Мазалат то отиват едни 1200 кинта ... а за тези пари ще си вземеш добра карабина ! Не може един Мазалат на старо с стара цев да му искаш 400- 500лв,
иначе калибъра си е супер !


Като цяло съм съгласен колега, че няма много смисъл да купиш стар Мазалат за 400-500 лв. (е, може и малко по-евтино де) и да сменяш цев- излиза около 1200 лв. и си е разправия с път, документи и КОС. В моя случай, Мазалатът ми беше подарък и аз платих само за смяната на цевта ;) Защо се занимах с това упражнение? Първо - дървенията на Мазалата ми хареса - тъмен орех и прикладът ми ляга много удобно ( за разлика от иж-18 мн и застава примерно), второ - затворът се движи като горещ нож в масло - никакви задирания (по-леко от застава и чз), трето - никакви проблеми с подаването на патрони с оловен връх (за разлика от някои застави примерно), четвърто - предпазителят работи идеално, а спусъкът е с дълъг ход и усилие около 500-600 грама (пробвай иж-18 мн), пето - цена на боеприпас без конкуренция, шесто - НОВА цев 62 см. хромирана и 19 мм. в дулния срез - колко ще струва и на коя пушка такава цев, седмо - механични мерни прибори и висок просвет да се ползват заедно с оптиката! И последно - карабината мирише на оръжие, а не на пластмаса, тежичка е с новата дълга и дебела цев, не ми е като играчка в ръцете (застава и иж-18 мн примерно), но е добре за отката и загряването!

Та това по-горе го получих за под 650 лв. (смяна, документи, пътни), какви са другите варианти - иж- 18 мн (500 лв.), застава (около 1200 лв.), чз (около 1400 лв.), тика (около 1700 лв.), ремингтон, марлин, савидж - имат евтини модели под 1000 лв. - често без механични прибори и с какво са повече? Че са маркови и може да се похвалиш ли? Ми хубаво, не съм луд фен на Мазалата, но за такива пари какво повече да искам. Който е мараклия за маркови карабини - меракът се гаси с пари, магазини и избор има достатъчно :D Поздрави :cheers2:
0

#16
Потребителя е офлайн   winterhunter 

  • Златен Потребител
  • PipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 1095
  • Регистр: 21.09.11
Колеги, да раздвижим темата! :)/> Дайте повече информация за мазалати с нови цеви (хромирани цеви и белгийски нехромирани цеви, различни дължини и дебелина), с различни плъзгащи се предпазители и други интересни доработки и тунинги по тази карабина, ако имате. Какви са впечатленията от стрелбата и ползването на такива модифицирани мазалати. Мисля, че ще е интересно, а и полезно.
0

#17
Потребителя е офлайн   winterhunter 

  • Златен Потребител
  • PipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 1095
  • Регистр: 21.09.11

Виж мнениетоsako написа на 10.11.2011 - 18:20 :

има ли фенове тази карабина да споделим снимки какви групи постига видове муниций който ползваме


Предполагам има фенове на мазалата, но са много срамежливи :D/> Аз ще сложа една снимка на моята най-добра група до момента с руски Барнаул, 13.2 грама SP, 100 метра, от опора с оптика. Група от три изстрела - 18 мм.

Прикачени миниатюри

  • Прикачено изображение: img421538628.jpg

0

#18
Потребителя е офлайн   ilian 777 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 387
  • Регистр: 27.08.11

Виж мнениетоwinterhunter написа на 12.01.2014 - 18:23 :

Колеги, да раздвижим темата! :)/>/> Дайте повече информация за мазалати с нови цеви (хромирани цеви и белгийски нехромирани цеви, различни дължини и дебелина), с различни плъзгащи се предпазители и други интересни доработки и тунинги по тази карабина, ако имате. Какви са впечатленията от стрелбата и ползването на такива модифицирани мазалати. Мисля, че ще е интересно, а и полезно.

Абе въртят ми се едни шантави мисли за един нов мазалат с белгийска цев,но все още съм в период на размисли и страсти :lol:
0

#19
Потребителят е онлайн   Док 

  • ДБД
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 4527
  • Регистр: 31.12.09

Виж мнениетоilian 777 написа на 18.02.2014 - 14:35 :

Виж мнениетоwinterhunter написа на 12.01.2014 - 18:23 :

Колеги, да раздвижим темата! :)/>/>/> Дайте повече информация за мазалати с нови цеви (хромирани цеви и белгийски нехромирани цеви, различни дължини и дебелина), с различни плъзгащи се предпазители и други интересни доработки и тунинги по тази карабина, ако имате. Какви са впечатленията от стрелбата и ползването на такива модифицирани мазалати. Мисля, че ще е интересно, а и полезно.

Абе въртят ми се едни шантави мисли за един нов мазалат с белгийска цев,но все още съм в период на размисли и страсти :lol:/>



Я раздуй за тая цев, няма начен да не знаеш нещо повече ...
0

#20
Потребителя е офлайн   ilian 777 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 387
  • Регистр: 27.08.11

Виж мнениетоДок написа на 18.02.2014 - 17:52 :

Виж мнениетоilian 777 написа на 18.02.2014 - 14:35 :

Виж мнениетоwinterhunter написа на 12.01.2014 - 18:23 :

Колеги, да раздвижим темата! :)/>/>/>/> Дайте повече информация за мазалати с нови цеви (хромирани цеви и белгийски нехромирани цеви, различни дължини и дебелина), с различни плъзгащи се предпазители и други интересни доработки и тунинги по тази карабина, ако имате. Какви са впечатленията от стрелбата и ползването на такива модифицирани мазалати. Мисля, че ще е интересно, а и полезно.

Абе въртят ми се едни шантави мисли за един нов мазалат с белгийска цев,но все още съм в период на размисли и страсти :lol:/>/>



Я раздуй за тая цев, няма начен да не знаеш нещо повече ...

Ами отзивите са повече от добри,хубава визия ,хубава цев и хубава цена,какво му трябва повече на човек,а и не на последно място евтин боеприпас ;) .
Аз много се бях зачудил за Рюгер американ райфъл в .308,ама май пластмасата ми идва в повече :nonod: ,а пък мазалата си е само желязо и дърво,основния му проблем бяха старите цеви,ама като го премахнеш това си е прилична пушка на добра цена .
Чакам петъка да ми дадат повече подробности направо от кухнята :D
0

Сподели темата:


  • (26 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Последна »
  • Не можете да публикувате нова тема
  • Не можете да пишете в тази тема

3 Потребител(и) четат тази тема
0 потребители, 3 гости, 0 анонимни