БГ Лов Форум: Повдигане на пасат 3 - БГ Лов Форум

Към съдържанието

Страници 1 от 1
  • Не можете да публикувате нова тема
  • Не можете да пишете в тази тема

Повдигане на пасат 3

#1
Потребителя е офлайн   Великов 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 117
  • Регистр: 11.03.16
здравейте колеги тъй като нямам възможност да си купя джип и да поддържам две коли съм решил да си повдигна моя пасат който карам.отзад ми е ясно как ще се повдигне въпросът е отпред как ще стане,отпред искам да го повдигна около 5см. колкото да събера гума 195/65/15 то и сега ги събира но когато завия и клопне в дупка и удря калника.колата е пасат 3ка комби.
0

#2
Потребителят е онлайн   kartechar 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 291
  • Регистр: 28.12.13
:blink:
0

#3
Потребителят е онлайн   kartechar 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 291
  • Регистр: 28.12.13
Нямаш възможност да си купиш джип, но това, което си замислил, ще те остави и без кола!
0

#4
Потребителя е офлайн   Великов 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 117
  • Регистр: 11.03.16

Виж мнениетоkartechar написа на 25.05.2016 - 16:17 :

Нямаш възможност да си купиш джип, но това, което си замислил, ще те остави и без кола!

аз и сега си я карам по черните пътища но има места където малко не ми достига за да мина.
0

#5
Потребителя е офлайн   Иво Михайлов 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: Banned
  • Мнения: 4013
  • Регистр: 29.01.11

Виж мнениетоВеликов написа на 25.05.2016 - 16:26 :

Виж мнениетоkartechar написа на 25.05.2016 - 16:17 :

Нямаш възможност да си купиш джип, но това, което си замислил, ще те остави и без кола!

аз и сега си я карам по черните пътища но има места където малко не ми достига за да мина.


Прави се текстолитова , или гумена 5 сантиметрова подложка , която се слага между купето и лагера на макферсона.
Това го правят на субарото , или други с 4х4
0

#6
Потребителят е онлайн   kartechar 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 291
  • Регистр: 28.12.13
При променения ъгъл на полуоската, каретата ще станат постоянен консуматив :mad2: , какъвто е на "Нива"-та гуменото. По-големите гуми също водят до увеличаване на натоварването върху цялата трансмисия, което съчетано с терена, по който ще се кара колата, би довело до съсипването й :117: . Тогава колегата ще прекарва повече време в обикаляне по моргите в търсене на донори, отколкото на лов :o11: . "Субаро"-то се повдига, но все пак то си е в някаква степен "джипоподобно" с усилено окачване и разпределение на усилието между два водещи моста.
0

#7
Потребителя е офлайн   Иво Михайлов 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: Banned
  • Мнения: 4013
  • Регистр: 29.01.11

Виж мнениетоkartechar написа на 25.05.2016 - 18:00 :

При променения ъгъл на полуоската, каретата ще станат постоянен консуматив :mad2:/> , какъвто е на "Нива"-та гуменото. По-големите гуми също водят до увеличаване на натоварването върху цялата трансмисия, което съчетано с терена, по който ще се кара колата, би довело до съсипването й :117:/> . Тогава колегата ще прекарва повече време в обикаляне по моргите в търсене на донори, отколкото на лов :o11:/> . "Субаро"-то се повдига, но все пак то си е в някаква степен "джипоподобно" с усилено окачване и разпределение на усилието между два водещи моста.


:thumbsup:
Така е. Забравих че при субарото има мегдан да се регулират полуоските.
0

#8
Потребителя е офлайн   hitrotomeche 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Виж галерията
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 331
  • Регистр: 09.12.13
Съседа си е повдигнал мерцедеса 200Д до сега не се оплакал от счупвания или повреди причинени в следсвие на повдигането.
0

#9
Потребителя е офлайн   Великов 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 117
  • Регистр: 11.03.16
аз мисля да го повдигна малко около 5см. иначе ми е ясно че ако го повдигна много ще чупи полуоски ,иначе като цяло е здрава машина,аз съм студент в стара загора и и въртя доста километър отделно работя като механизатор и я карам доста и по чукарите така че е корава машина.
0

#10
Потребителя е офлайн   momcho2000 

  • Златен Потребител
  • PipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 1325
  • Регистр: 08.08.13
Здрасти колега, ето малко инфо и от мен като стар фен и ползвател на Субару мога да ти кажа какво се прави при тях мисля може да взаимстваш! Ето ти тема от Субару Форума:
https://www.subarucl...ic.php?p=196553

Ето ти и друг линк, евтин, но не зная дали при теб ще се получи (не на всяка кола става)!
https://www.subarucl...%B0%D1%80%D1%83

Уточнение за колегата по горе полуоските на Субару не се регулират а при прекаляване с повдигането пак страдат от износване на карета, но до 5 см. няма ядове "тествано" от доста субаристи ;)

И тъй като и аз съм като теб нямам възможност за джип и лек автомобил от години съм си решил проблема като карам Субару, става и за пътя става и за лов винаги разчиташ на 4х4 пък има и бавни скорости :) някакви митове и легенди са това, че са скъпи частите (цените са нормални като на пасата ти примерно) а втора употреба има квото искаш на прекрасни цени, а най големия мит и смешка която съм чувал е че горели много... :D :D :D е не е малолитражка, но не е и ламя (визирам 115 к.с и 125 к.с 2000 кубиковите мотори, Не турбарките) Та замисли се за смяна на марката ;)

Ето ти снимка на фланците за Субару и няколко снимки на ловни приключения с моите субарковци :P

Прикачени миниатюри

  • Прикачено изображение: 091220101235.jpg
  • Прикачено изображение: 091220101240.jpg
  • Прикачено изображение: 181220101262.jpg
  • Прикачено изображение: 240620111554.jpg
  • Прикачено изображение: IMG_20140802_182311.jpg
  • Прикачено изображение: IMG_20141004_112856.jpg
  • Прикачено изображение: IMG_20141004_112945.jpg
  • Прикачено изображение: IMG_20141004_113009.jpg
  • Прикачено изображение: 54916360_1_800x600_podlozhki-za-povdigane-na-subaru-lift-kit-gr-dimitrovgrad_rev005.jpg
  • Прикачено изображение: 10808070_860952010581976_467464779_n.jpg
  • Прикачено изображение: 091220101234.jpg

На колата ти ако не пише Made in Japan, СМЕНИ Я!
0

#11
Потребителя е офлайн   momcho2000 

  • Златен Потребител
  • PipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 1325
  • Регистр: 08.08.13
По между другото сега до няколко дни ако не я продам (тази от снимките), ще я повдигам с фланци от по 5 см. отпред и отзад както и съм и взел гуми 205/70/15 както обмислям и пружини от Аутбек и влиза по горите за ловна :)

Прикачени миниатюри

  • Прикачено изображение: IMG_20160501_140117.jpg
  • Прикачено изображение: IMG_20160501_140304.jpg
  • Прикачено изображение: IMG_20160501_140227.jpg
  • Прикачено изображение: IMG_20160501_140205.jpg

На колата ти ако не пише Made in Japan, СМЕНИ Я!
0

#12
Потребителя е офлайн   П.Пенчев 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 2019
  • Регистр: 04.07.13

Виж мнениетоhitrotomeche написа на 25.05.2016 - 19:38 :

Съседа си е повдигнал мерцедеса 200Д до сега не се оплакал от счупвания или повреди причинени в следсвие на повдигането.


Зависи колко го е повдигнал!
"Никто в человеческом обществе не относится к диким животным природы так бережно, как охотники" - Всеволод Сысоев
0

#13
Потребителят е онлайн   filipe708 

  • Златен Потребител
  • PipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 1939
  • Регистр: 13.07.10
Вдигай смело ако щеш и с 8см. Аз мойте 2 Равки ги бях повдигнал с по 10см. Както казват колегите с "плочи" между купето и лагера на амортисйора.

Тези "плочи" ми ги направи стругар от желязо. След повдигането обаче, трябва да си смениш и маншоните със силиконови такива. Това, защото при обикновените "ребрата" се търкат едно в друго и се късат. Силиконовите с години не ми мръднаха.

Когато си готов, правиш и задължителен реглаж и си готов.

Едната Равка е карах 2 а другата 3 години по този начин, без да са ми мръднали каретата/ полуоските и каквото там B)/>/>/>




Ето и една снимка

П.п. Даже и бях сложил гуми 255/75 R-15 (ама ми вдигна рахода с около 3 на100 от горе) :D/>

Прикачени миниатюри

  • Прикачено изображение: IMAG0160.jpg

0

#14
Потребителя е офлайн   momcho2000 

  • Златен Потребител
  • PipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 1325
  • Регистр: 08.08.13

Виж мнениетоfilipe708 написа на 26.05.2016 - 07:47 :

Вдигай смело ако щеш и с 8см. Аз мойте 2 Равки ги бях повдигнал с по 10см.

На джипка явно не е толкова фатално, НО на автомобил над пет см. вече няма да и е хубаво ни на тампоните ни на каретата! Има и друг момент не всички коли позволяват фланците с голяма височина пример Легаси Б12 е 5 см. отзад макс, при предишната модификация на Легаси пък може и повече! За Форестър също са препоръчителни 5 см. фланците и в комбинация с хубави гуми са напълно достатъчни да минава от всякъде!
На колата ти ако не пише Made in Japan, СМЕНИ Я!
0

#15
Потребителя е офлайн   Великов 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 117
  • Регистр: 11.03.16

Виж мнениетоmomcho2000 написа на 25.05.2016 - 22:27 :

Здрасти колега, ето малко инфо и от мен като стар фен и ползвател на Субару мога да ти кажа какво се прави при тях мисля може да взаимстваш! Ето ти тема от Субару Форума:
https://www.subarucl...ic.php?p=196553

Ето ти и друг линк, евтин, но не зная дали при теб ще се получи (не на всяка кола става)!
https://www.subarucl...%B0%D1%80%D1%83

Уточнение за колегата по горе полуоските на Субару не се регулират а при прекаляване с повдигането пак страдат от износване на карета, но до 5 см. няма ядове "тествано" от доста субаристи ;)/>

И тъй като и аз съм като теб нямам възможност за джип и лек автомобил от години съм си решил проблема като карам Субару, става и за пътя става и за лов винаги разчиташ на 4х4 пък има и бавни скорости :)/> някакви митове и легенди са това, че са скъпи частите (цените са нормални като на пасата ти примерно) а втора употреба има квото искаш на прекрасни цени, а най големия мит и смешка която съм чувал е че горели много... :D/> :D/> :D/> е не е малолитражка, но не е и ламя (визирам 115 к.с и 125 к.с 2000 кубиковите мотори, Не турбарките) Та замисли се за смяна на марката ;)/>

Ето ти снимка на фланците за Субару и няколко снимки на ловни приключения с моите субарковци :P/>

колега кой ти е правил тези фланци и дали бих могъл да си поръчам за пасата
0

#16
Потребителят е онлайн   filipe708 

  • Златен Потребител
  • PipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 1939
  • Регистр: 13.07.10
Имай в предвид че фланците изключително много натоварват предницата. То биалетки, амортисиори итн ще се скапват много бързо.

На моята първа Равка и поставих джанти с много изнесен борд и след 2 седмици ги свалих. Заради тях (вероятно) също сменях предните амортисиори.

Същия ефект се получава и когато си със фланци.

Фланци могат да се слагат, когато си с твърдо/ спортно или (истинско) джипово окачване.

Казвам го от опит, щото и с това съм се е.авал B)/>








0

#17
Потребителя е офлайн   zlatan 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 167
  • Регистр: 11.06.08
Колега, моята Астра съм я задигнал и карам вече 6-7 години без проблем. Като за това време почти нямам пропуснат ловен уикенд.
Сега инвестирах в джип, за да намаля деругите по боята на колата.
Преди време обаче имах Пасат, на който за 2 години сменях 3 пъти карета. Без да е бил "ловен" автомобил със задигане.
Но пък имам приятел, който кара Джета, Венто, а сега Голф синхро.. и ако ти кажа какъв офроуд прави.. Всички тези коли бяха много задигнати.
Със здраве и успех!
BAR MK3 30-06, MP-27EM 12/76
DISCOVERY 300TDI, DOGO ARGENTINO
Публикувано изображение
0

#18
Потребителя е офлайн   momcho2000 

  • Златен Потребител
  • PipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 1325
  • Регистр: 08.08.13

Виж мнениетоВеликов написа на 26.05.2016 - 21:19 :

кой ти е правил тези фланци и дали бих могъл да си поръчам за пасата


Тези ги правят само за Субару ако решиш може да звъннеш да попиташ дали правят и за пасат!

Ето ти линк: http://olx.bg/ad/fla...er-ID4Bb0A.html

Поразрових из форума на голфърите :D и намерих две три теми по твоя въпрос, прочети ги!

Ето линковете: http://forum.vwclub....ic.php?t=370223
http://forum.vwclub....ic.php?t=447133

Успех :)
На колата ти ако не пише Made in Japan, СМЕНИ Я!
0

#19
Потребителя е офлайн   momcho2000 

  • Златен Потребител
  • PipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 1325
  • Регистр: 08.08.13

Виж мнениетоfilipe708 написа на 26.05.2016 - 22:11 :

Имай в предвид че фланците изключително много натоварват предницата. То биалетки, амортисиори итн ще се скапват много бързо.

На моята първа Равка и поставих джанти с много изнесен борд и след 2 седмици ги свалих. Заради тях (вероятно) също сменях предните амортисиори.

Същия ефект се получава и когато си със фланци.

Фланци могат да се слагат, когато си с твърдо/ спортно или (истинско) джипово окачване.

Казвам го от опит, щото и с това съм се е.авал B)/>/>

Колега не сравнявай колата с джип, както казах Субару Форестър с подложки 5 см. и стандартните му гуми с размер 205/70/15 и по ненормален шофьор няма място от къде да не мине (естествено не на офроуд състезание)! Тествано и пробвано хиляди километри, без каквито и да е последвали дефекти в карета, тампони, амортисьори и др.
До 5 см. не мисля да има проблем колегата, но ако пасата не е синхро и на метър да го вдигне от земята ефекта е нулев! По между другото лично аз не съм впечатлен от синхрото на Фолксваген, върши работа ама си не е баш кво требе :D
На колата ти ако не пише Made in Japan, СМЕНИ Я!
0

#20
Потребителя е офлайн   Великов 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 117
  • Регистр: 11.03.16
благодаря колеги за мненията реших да не се занимавам с този проект и ще си карам паско така както е .
0

Сподели темата:


Страници 1 от 1
  • Не можете да публикувате нова тема
  • Не можете да пишете в тази тема

1 Потребител(и) четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни