БГ Лов Форум: 11.09.2016 г.: Състезание в гатер за ловни кучета за работа по дива свиня - ЛРД Доспей - БГ Лов Форум

Към съдържанието

  • (2 Страници) +
  • 1
  • 2
  • Не можете да публикувате нова тема
  • Не можете да пишете в тази тема

11.09.2016 г.: Състезание в гатер за ловни кучета за работа по дива свиня - ЛРД Доспей

#1
Потребителя е офлайн   Vasil Terziyski 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Виж галерията
  • Група: Root Admin
  • Мнения: 26377
  • Регистр: 17.02.08
На 11.09.2016 г. в гатера на ЛД Доспей (Самоковско) ще се проведе състезание за ловни кучета за работа по дива свиня. Турнирът е открит и могат да участват ловни кучета от цялата страна. Съоръжението е с площ от 15 декара. Организаторите са взели мерки и този път няма да има диво прасе в отделението до гатера, а двете прасета ще са в самия гатер за състезанието.

Публикувано изображение

08.00 часа - Начало на записване на участниците
08.30 часа - Теглене на жребия
09.00 часа - Начало на състезанието

Такса за участие - 15 лв. на куче
Няма ограничение на броя кучета с един водач.

Съдийски състав: Иван Маринов и Васил Терзийски

За информация и записване: 0878144341 и 0886721580

АРХИВИ, КЛАСИРАНИЯ, СНИМКИ и ВИДЕО РЕПОРТАЖИ: Състезанието на 23.04.2016 г., Състезанието на 12.09.2015 г., Състезанието на 26.04.2015 г. , Състезанието за купата на ЛРС Самоков на 06.06.2015 г. , Състезанието през 2014 г.

Прочети тук: ПРАВИЛНИК за провеждане на демонстрации на обучението на ловни кучета – гончета за работа по дива свиня

На участващите желаем успех!

Всичките състезания през последните 8 години в България може да гледате в архива на БГ ЛОВ тук: СЪСТЕЗАНИЯ, КЛАСИРАНИЯ, СНИМКИ И ВИДЕО РЕПОРТАЖИ

Наслука.
Всички ловни новини и статии на имейла ви, абонирайте се тук: БГ ЛОВ БЮЛЕТИН

Решавайте ОНЛАЙН ТЕСТ ЗА КАНДИДАТ ЛОВЦИ

Станете член на групата ни във Фейсбук: BG LOV

Следвайте страницата ни във Фейсбук: Ловен портал БГ ЛОВ

Редакционни имейли: vater@abv.bg и bglovmail@gmai.com
0

#2
Потребителя е офлайн   АНДИ 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 3603
  • Регистр: 12.03.08

Виж мнениетоVasil Terziyski написа на 27.07.2016 - 08:18 :

На 11.09.2016 г. в гатера на ЛД Доспей (Самоковско) ще се проведе състезание за ловни кучета за работа по дива свиня. Турнирът е открит и могат да участват ловни кучета от цялата страна. Съоръжението е с площ от 15 декара. Организаторите са взели мерки и този път няма да има диво прасе в отделението до гатера, а двете прасета ще са в самия гатер за състезанието.



Такса за участие - 15 лв. на куче
Няма ограничение на броя кучета с един водач.

Съдийски състав: Иван Маринов и Васил Терзийски

....
Прочети тук: ПРАВИЛНИК за провеждане на демонстрации на обучението на ловни кучета – гончета за работа по дива свиня

На участващите желаем успех!

....

Наслука.

Чл.6. За провеждане на демонстрацията, в зависимост от броя на участниците, организатора трябва да разполага с най-малко две диви свине, които да са в добра кондиция и да имат адекватно поведение на здрава дива свиня в естествени местообитания.
Демонстрацията се провежда на една дива свиня, като другата в това време е затворена в отделна близка площ или обор извън мястото, в което се провежда демонстрацията, но то да е устроено така, че да може да се извършва бърза замяна между двете животни.
По време на демонстрацията двете свине се заменят като се следи да не се стига до тяхната преумора. Организаторите и съдиите са длъжни непрекъснато да следят за това, за да могат всички участници да имат приблизително равни условия, доколкото това се отнася до дивите свине.

Крайно време е да почнат да се спазват правилниците!От ОРГАНИЗАТОРИТЕ и от СЪДИИТЕ!!!
0

#3
Потребителя е офлайн   Vasil Terziyski 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Виж галерията
  • Група: Root Admin
  • Мнения: 26377
  • Регистр: 17.02.08

Виж мнениетоАНДИ написа на 27.07.2016 - 09:46 :

Виж мнениетоVasil Terziyski написа на 27.07.2016 - 08:18 :

На 11.09.2016 г. в гатера на ЛД Доспей (Самоковско) ще се проведе състезание за ловни кучета за работа по дива свиня. Турнирът е открит и могат да участват ловни кучета от цялата страна. Съоръжението е с площ от 15 декара. Организаторите са взели мерки и този път няма да има диво прасе в отделението до гатера, а двете прасета ще са в самия гатер за състезанието.

Такса за участие - 15 лв. на куче
Няма ограничение на броя кучета с един водач.

Съдийски състав: Иван Маринов и Васил Терзийски

....
Прочети тук: ПРАВИЛНИК за провеждане на демонстрации на обучението на ловни кучета – гончета за работа по дива свиня

На участващите желаем успех!

....

Наслука.

Чл.6. За провеждане на демонстрацията, в зависимост от броя на участниците, организатора трябва да разполага с най-малко две диви свине, които да са в добра кондиция и да имат адекватно поведение на здрава дива свиня в естествени местообитания.
Демонстрацията се провежда на една дива свиня, като другата в това време е затворена в отделна близка площ или обор извън мястото, в което се провежда демонстрацията, но то да е устроено така, че да може да се извършва бърза замяна между двете животни.
По време на демонстрацията двете свине се заменят като се следи да не се стига до тяхната преумора. Организаторите и съдиите са длъжни непрекъснато да следят за това, за да могат всички участници да имат приблизително равни условия, доколкото това се отнася до дивите свине.

Крайно време е да почнат да се спазват правилниците!От ОРГАНИЗАТОРИТЕ и от СЪДИИТЕ!!!

Анди, организаторите са информирани от съдиите за това което пишеш, но все пак собствениците и организаторите определят някои особености в едно състезание!

Поздрави.
Всички ловни новини и статии на имейла ви, абонирайте се тук: БГ ЛОВ БЮЛЕТИН

Решавайте ОНЛАЙН ТЕСТ ЗА КАНДИДАТ ЛОВЦИ

Станете член на групата ни във Фейсбук: BG LOV

Следвайте страницата ни във Фейсбук: Ловен портал БГ ЛОВ

Редакционни имейли: vater@abv.bg и bglovmail@gmai.com
0

#4
Потребителя е офлайн   Минев 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 392
  • Регистр: 11.12.13

Виж мнениетоVasil Terziyski написа на 27.07.2016 - 16:01 :

Виж мнениетоАНДИ написа на 27.07.2016 - 09:46 :

Виж мнениетоVasil Terziyski написа на 27.07.2016 - 08:18 :

На 11.09.2016 г. в гатера на ЛД Доспей (Самоковско) ще се проведе състезание за ловни кучета за работа по дива свиня. Турнирът е открит и могат да участват ловни кучета от цялата страна. Съоръжението е с площ от 15 декара. Организаторите са взели мерки и този път няма да има диво прасе в отделението до гатера, а двете прасета ще са в самия гатер за състезанието.

Такса за участие - 15 лв. на куче
Няма ограничение на броя кучета с един водач.

Съдийски състав: Иван Маринов и Васил Терзийски

....
Прочети тук: ПРАВИЛНИК за провеждане на демонстрации на обучението на ловни кучета – гончета за работа по дива свиня

На участващите желаем успех!

....

Наслука.

Чл.6. За провеждане на демонстрацията, в зависимост от броя на участниците, организатора трябва да разполага с най-малко две диви свине, които да са в добра кондиция и да имат адекватно поведение на здрава дива свиня в естествени местообитания.
Демонстрацията се провежда на една дива свиня, като другата в това време е затворена в отделна близка площ или обор извън мястото, в което се провежда демонстрацията, но то да е устроено така, че да може да се извършва бърза замяна между двете животни.
По време на демонстрацията двете свине се заменят като се следи да не се стига до тяхната преумора. Организаторите и съдиите са длъжни непрекъснато да следят за това, за да могат всички участници да имат приблизително равни условия, доколкото това се отнася до дивите свине.

Крайно време е да почнат да се спазват правилниците!От ОРГАНИЗАТОРИТЕ и от СЪДИИТЕ!!!

Анди, организаторите са информирани от съдиите за това което пишеш, но все пак собствениците и организаторите определят някои особености в едно състезание!

Поздрави.

г-н Терзийски, Прасетата в гатера атакуват ли. Питам защото искам да се пробвам с младо куче. Да не го откажеме още в началото
0

#5
Потребителя е офлайн   Vasil Terziyski 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Виж галерията
  • Група: Root Admin
  • Мнения: 26377
  • Регистр: 17.02.08

Виж мнениетоМинев написа на 27.07.2016 - 20:49 :

г-н Терзийски, Прасетата в гатера атакуват ли. Питам защото искам да се пробвам с младо куче. Да не го откажеме още в началото

Едното е мъжко, по-голямо, но много кротко. Другото е малко, женско, истински дивак, но не би трябвало да уплаши младото куче.
Всички ловни новини и статии на имейла ви, абонирайте се тук: БГ ЛОВ БЮЛЕТИН

Решавайте ОНЛАЙН ТЕСТ ЗА КАНДИДАТ ЛОВЦИ

Станете член на групата ни във Фейсбук: BG LOV

Следвайте страницата ни във Фейсбук: Ловен портал БГ ЛОВ

Редакционни имейли: vater@abv.bg и bglovmail@gmai.com
0

#6
Потребителя е офлайн   АНДИ 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 3603
  • Регистр: 12.03.08
Бях писал за това правило в темата за гатера в Бяла.Не е редно и не е по правилник в гатера да има две прасета.Нарушаването на това правило води до смърт на кучета, виждал съм го с очите си!И вие също сте го виждали съдиите!
0

#7
Потребителя е офлайн   Vasil Terziyski 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Виж галерията
  • Група: Root Admin
  • Мнения: 26377
  • Регистр: 17.02.08

Виж мнениетоАНДИ написа на 28.07.2016 - 08:05 :

Бях писал за това правило в темата за гатера в Бяла.Не е редно и не е по правилник в гатера да има две прасета.Нарушаването на това правило води до смърт на кучета, виждал съм го с очите си!И вие също сте го виждали съдиите!

Благодаря ти за загриженоста.
Всички ловни новини и статии на имейла ви, абонирайте се тук: БГ ЛОВ БЮЛЕТИН

Решавайте ОНЛАЙН ТЕСТ ЗА КАНДИДАТ ЛОВЦИ

Станете член на групата ни във Фейсбук: BG LOV

Следвайте страницата ни във Фейсбук: Ловен портал БГ ЛОВ

Редакционни имейли: vater@abv.bg и bglovmail@gmai.com
0

#8
Потребителя е офлайн   Минев 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 392
  • Регистр: 11.12.13

Виж мнениетоVasil Terziyski написа на 28.07.2016 - 06:26 :

Виж мнениетоМинев написа на 27.07.2016 - 20:49 :

г-н Терзийски, Прасетата в гатера атакуват ли. Питам защото искам да се пробвам с младо куче. Да не го откажеме още в началото

Едното е мъжко, по-голямо, но много кротко. Другото е малко, женско, истински дивак, но не би трябвало да уплаши младото куче.

Значи съм там. живи и здрави поздрави
0

#9
Потребителя е офлайн   todor76 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 233
  • Регистр: 18.08.10
извинявам се ,за измищльотините ,ако не съм прав !! но при 2 прасета в гатер(СЪСТЕЗАНИЕ)едното легнало в близост до входа а другото отзад,според вас има ли равнопоставенност,при положение че се дават и точки за бързина на откриване ..
0

#10
Потребителя е офлайн   izitop 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 455
  • Регистр: 17.02.08

Виж мнениетоМинев написа на 28.07.2016 - 15:43 :

Виж мнениетоVasil Terziyski написа на 28.07.2016 - 06:26 :

Виж мнениетоМинев написа на 27.07.2016 - 20:49 :

г-н Терзийски, Прасетата в гатера атакуват ли. Питам защото искам да се пробвам с младо куче. Да не го откажеме още в началото

Едното е мъжко, по-голямо, но много кротко. Другото е малко, женско, истински дивак, но не би трябвало да уплаши младото куче.

Значи съм там. живи и здрави поздрави

Колега,ако младото ти куче попадне на женското прасе,то бъди сигурен че ще бъде отказано за дълго време напред ,да търси и лае прасета !
0

#11
Потребителя е офлайн   Иван_Марков 

  • Сребърен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 563
  • Регистр: 25.01.11

Виж мнениетоtodor76 написа на 28.07.2016 - 22:14 :

извинявам се ,за измищльотините ,ако не съм прав !! но при 2 прасета в гатер(СЪСТЕЗАНИЕ)едното легнало в близост до входа а другото отзад,според вас има ли равнопоставенност,при положение че се дават и точки за бързина на откриване ..

За всички кучета щом са 2 прасетата не виждам проблем във гората само единаци ли ловувате
Тва в коя част на страната се намира тоя доспей и що няма никаде на изток подобни състезания сигорно свинарите са само на запад
0

#12
Потребителя е офлайн   Желю 

  • Златен Потребител
  • PipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 1203
  • Регистр: 19.02.08

Виж мнениетоИван_Марков написа на 13.08.2016 - 01:48 :


За всички кучета щом са 2 прасетата не виждам проблем във гората само единаци ли ловувате
Тва в коя част на страната се намира тоя доспей и що няма никаде на изток подобни състезания сигорно свинарите са само на запад

Свободни прасета в гора и затворени две прасета в полигон срещу едно куче са различни неща И.Марков.
0

#13
Потребителя е офлайн   Иван_Марков 

  • Сребърен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 563
  • Регистр: 25.01.11

Виж мнениетоЖелю написа на 13.08.2016 - 06:33 :

Виж мнениетоИван_Марков написа на 13.08.2016 - 01:48 :


За всички кучета щом са 2 прасетата не виждам проблем във гората само единаци ли ловувате
Тва в коя част на страната се намира тоя доспей и що няма никаде на изток подобни състезания сигорно свинарите са само на запад

Свободни прасета в гора и затворени две прасета в полигон срещу едно куче са различни неща И.Марков.

За мен броя на прасетата не е проблем съответно и за кучето ми не би било проблем проблем е за будала куче ай кажи на клипа според теб дали ще е проблем кучето ми никога не е приближавало гатер не да влиза
https://www.youtube....h?v=2N00yS30zeE
0

#14
Потребителя е офлайн   Желю 

  • Златен Потребител
  • PipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 1203
  • Регистр: 19.02.08
Усещам,че не е разбрано изказаното от мен.Искаш да коментирам видяното на клипа,но... две прасета в полигон са различно от клип с вързано наранено прасе.За да разбереш дали две прасета в гатер ще са проблем за твоето куче иди в гатер Угърчин,ако техните две прасета още са на разположение. Скромния ми опит с малки,големи и още по големи полигони без прасе с едно прасе с две прасета с кочина прасета до оградата с кочина по средата с видяни много едни и същи кучета в различни ситуации в различни полигони ми казва, че две прасета сработени в полигон са опасни за едно куче.
0

#15
Потребителя е офлайн   Иван_Марков 

  • Сребърен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 563
  • Регистр: 25.01.11

Виж мнениетоЖелю написа на 18.08.2016 - 06:33 :

Усещам,че не е разбрано изказаното от мен.Искаш да коментирам видяното на клипа,но... две прасета в полигон са различно от клип с вързано наранено прасе.За да разбереш дали две прасета в гатер ще са проблем за твоето куче иди в гатер Угърчин,ако техните две прасета още са на разположение. Скромния ми опит с малки,големи и още по големи полигони без прасе с едно прасе с две прасета с кочина прасета до оградата с кочина по средата с видяни много едни и същи кучета в различни ситуации в различни полигони ми казва, че две прасета сработени в полигон са опасни за едно куче.

Много добре съм те разбрал какво искаш да кажеш не е нужно да го пишиш по няколко пъти ти си този който не розбира гледаш че прасето е завързано не се гледа и кучето а работата му движения поглед ей такива работи кучката ми е в 8 та година прасетата падат само на ятака друго не бара не 2 ами и 10 да са прасетата няма да е проблем само да има мегдан да бяга не говорим за кочина 5 на 5 а поне 5 декара и знаеш че има време траене за тия неща по принзип са ми нужни макс 15 минути да отида до нея с пушката говорим за съвсем различни неща за натренирани кучета в реален лов и кучета за състезания разликата е огромна точно затова ти казах че доброто си личи на 2 места
0

#16
Потребителя е офлайн   Желю 

  • Златен Потребител
  • PipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 1203
  • Регистр: 19.02.08
Ив. Марков сам казвате, че кучето не е виждало гатер, а се опитвате да ме убеждавате как щяло да стане с него и две прасета вътре.То си е ваше и не е приоритет в това състезание.
На състезание с две натренирани прасета и едно куче не виждам какво може да се оцени освен евентуално висок скок през мрежата, защото може да се получи така, че не кучето търси прасе, а прасетата търсят кучето.
0

#17
Потребителя е офлайн   Иван_Марков 

  • Сребърен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 563
  • Регистр: 25.01.11

Виж мнениетоЖелю написа на 19.08.2016 - 05:35 :

Ив. Марков сам казвате, че кучето не е виждало гатер, а се опитвате да ме убеждавате как щяло да стане с него и две прасета вътре.То си е ваше и не е приоритет в това състезание.
На състезание с две натренирани прасета и едно куче не виждам какво може да се оцени освен евентуално висок скок през мрежата, защото може да се получи така, че не кучето търси прасе, а прасетата търсят кучето.

Един въпрос ти имаш ли куче което работи само на прасе ???? Бъди честен с отговора
Пишеш много големи глупости прасетата били 2 и били натренирани а кучето било просто куче нещо си се объркал аз ти пиша за натренирано куче на 8 без никаква драскотина и стотици паднали прасета ати прасетата са сработени на колко години са тия прасета ??? Че са толкова сработени а на състезание има садей тва е тяхна работа да оценят щом са преценили че може да са 2 прасетата не е твоя работа да се правиш на разбирач и да коментираш нещо с което не си наясно нито си видял прасетата нито имаш ни най малка представа за работата на моето куче пишеш неща от някаква гледна точка някаде във времето е имало някаква ситоация и да не забравиш да отговориш на първия въпрос с който започнах
0

#18
Потребителя е офлайн   Желю 

  • Златен Потребител
  • PipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 1203
  • Регистр: 19.02.08
До точно преди година имах,това само да отговоря,защото в случая не е важно.
В едно състезание работата на съдиите е да спазват Правилника,а той казва едно прасе в полигона и едно куче.Пък нека си пиша глупости.
Впрочем присъствал съм на изпит с три прасета,домакините се хвалете,че много кучета са останали в полигона,добре че нямаше изядени от участващите.
0

#19
Потребителя е офлайн   Иван_Марков 

  • Сребърен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 563
  • Регистр: 25.01.11

Виж мнениетоЖелю написа на 20.08.2016 - 19:07 :

До точно преди година имах,това само да отговоря,защото в случая не е важно.
В едно състезание работата на съдиите е да спазват Правилника,а той казва едно прасе в полигона и едно куче.Пък нека си пиша глупости.
Впрочем присъствал съм на изпит с три прасета,домакините се хвалете,че много кучета са останали в полигона,добре че нямаше изядени от участващите.

На хубу ама няма база за сръвнение първото куче в едно състезание с последното класата е различна за това говоря и това че куче не е доближавало гатер не означава че неможе да сложе в джоба се доказани шампиони а за броя срещу класата съм твърдо за класата
0

#20
Потребителя е офлайн   izitop 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 455
  • Регистр: 17.02.08
https://www.youtube....h?v=Hi0WbG81ot8
В клипа е въпросното малко прасе от гатера...
0

Сподели темата:


  • (2 Страници) +
  • 1
  • 2
  • Не можете да публикувате нова тема
  • Не можете да пишете в тази тема

1 Потребител(и) четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни