БГ Лов Форум: Пиленце с пръстенче - БГ Лов Форум

Към съдържанието

  • (5 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Не можете да публикувате нова тема
  • Не можете да пишете в тази тема

Пиленце с пръстенче

#41
Потребителя е офлайн   Георги Петров 

  • Трънски губернатор
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 10602
  • Регистр: 26.01.09
Е да :huh: ама за огромно мое съжаление , региана на маркирането е Praha - zapad CZ 17 и държавата е Czech republic B)
На мен ми трябва птичка с BG № .... , та ако ще да е от връх Тангра , без значение изток или запад ;) едва тогава ще повярвам на онези дето се бият в гърдите и пишат хуморески , "за животните с любов" :D Не им стига това да са хрантутници и да си седят на задниците и да папкат кротко , взеха да ровят в ловните сезони , да чивтосват патици през януари , иска им се да гнездят през февруари и ......
Поздрави , дано през новият ловен сезон има повече късметлии като теб !
Вълкът козината си мени , но нрав - не !
0

#42
Потребителя е офлайн   pavel 

  • Напреднал Потребител
  • PipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 37
  • Регистр: 03.03.08

Виж мнениетоГеорги Петров написа на 01.03.2013 - 10:01 :

Е да :huh:/> ама за огромно мое съжаление , региана на маркирането е Praha - zapad CZ 17 и държавата е Czech republic B)/>
На мен ми трябва птичка с BG № .... , та ако ще да е от връх Тангра , без значение изток или запад ;)/> едва тогава ще повярвам на онези дето се бият в гърдите и пишат хуморески , "за животните с любов" :D/> Не им стига това да са хрантутници и да си седят на задниците и да папкат кротко , взеха да ровят в ловните сезони , да чивтосват патици през януари , иска им се да гнездят през февруари и ......
Поздрави , дано през новият ловен сезон има повече късметлии като теб !

С BG...номер :D скоро няма да видим такова нещо,просто защото си мнооо прав!Може да им направим и предложение на хората,когато опръстеняват птици,вписват ги и ги пускат в природата да качват клипове тук!Все някой от тях ще прочете предложението. :cheers: :cradle[1]:
0

#43
Потребителя е офлайн   Георги Петров 

  • Трънски губернатор
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 10602
  • Регистр: 26.01.09

Виж мнениетоpavel написа на 02.03.2013 - 01:21 :

Виж мнениетоГеорги Петров написа на 01.03.2013 - 10:01 :

Е да :huh:/>/> ама за огромно мое съжаление , региана на маркирането е Praha - zapad CZ 17 и държавата е Czech republic B)/>/>
На мен ми трябва птичка с BG № .... , та ако ще да е от връх Тангра , без значение изток или запад ;)/>/> едва тогава ще повярвам на онези дето се бият в гърдите и пишат хуморески , "за животните с любов" :D/>/> Не им стига това да са хрантутници и да си седят на задниците и да папкат кротко , взеха да ровят в ловните сезони , да чивтосват патици през януари , иска им се да гнездят през февруари и ......
Поздрави , дано през новият ловен сезон има повече късметлии като теб !

С BG...номер :D/> скоро няма да видим такова нещо,просто защото си мнооо прав!Може да им направим и предложение на хората,когато опръстеняват птици,вписват ги и ги пускат в природата да качват клипове тук!Все някой от тях ще прочете предложението. :cheers:/> :cradle[1]:/>

Предложение :D че то , това им е работа B) и защо мислиш , че оставаме незабелязани от зорките им погледи ?!
Снимай се с някоя по такава интересна птичка и ще видиш дали "Все някой от тях ще" ... ще те изядът с парцалите :angry:
Вълкът козината си мени , но нрав - не !
0

#44
Потребителя е офлайн   pavel 

  • Напреднал Потребител
  • PipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 37
  • Регистр: 03.03.08

Виж мнениетоГеорги Петров написа на 02.03.2013 - 10:34 :

Виж мнениетоpavel написа на 02.03.2013 - 01:21 :

Виж мнениетоГеорги Петров написа на 01.03.2013 - 10:01 :

Е да :huh:/>/>/>/>/> ама за огромно мое съжаление , региана на маркирането е Praha - zapad CZ 17 и държавата е Czech republic B)/>/>/>/>/>
На мен ми трябва птичка с BG № .... , та ако ще да е от връх Тангра , без значение изток или запад ;)/>/>/>/>/> едва тогава ще повярвам на онези дето се бият в гърдите и пишат хуморески , "за животните с любов" :D/>/>/>/>/> Не им стига това да са хрантутници и да си седят на задниците и да папкат кротко , взеха да ровят в ловните сезони , да чивтосват патици през януари , иска им се да гнездят през февруари и ......
Поздрави , дано през новият ловен сезон има повече късметлии като теб !

С BG...номер :D/>/>/>/> скоро няма да видим такова нещо,просто защото си мнооо прав!Може да им направим и предложение на хората,когато опръстеняват птици,вписват ги и ги пускат в природата да качват клипове тук!Все някой от тях ще прочете предложението. :cheers:/>/>/>/> :cradle[1]:/>/>/>/>

Предложение :D/>/>/> че то , това им е работа B)/>/>/> и защо мислиш , че оставаме незабелязани от зорките им погледи ?!
Снимай се с някоя по такава интересна птичка и ще видиш дали "Все някой от тях ще" ... ще те изядът с парцалите :angry:/>/>/>

По интересните птички не ги закачам(не че тия които са обект на лов не са ми интересни),въпроса е да покажат че вършат някаква работа.До сега не съм ги видял никъде по никакъв начин да го правят.Истината е че могат да работят много добре и с нас ловците,ловец отстрелял птица с пръстен да им дава данните и те да следят,описват и публикуват някъде тая информация,която ще ни е полезна и на нас.Мечтиииии....
П.С. В момента съм в Германия и до сега за около година време съм видял две врани и един ястреб с пръстени(живея в близост до обработваеми площи).Сериозно ти говоря , Поздрави!
0

#45
Потребителя е офлайн   pavel 

  • Напреднал Потребител
  • PipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 37
  • Регистр: 03.03.08
Ако успея ще ги снимам :cheers: :snappy:
0

#46
Потребителя е офлайн   Георги Петров 

  • Трънски губернатор
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 10602
  • Регистр: 26.01.09
И този ловен сезон на птички почти отмина :angry: ..... някой да се похвали с трофей :unsure: ?!
Вълкът козината си мени , но нрав - не !
0

#47
Потребителя е офлайн   П.Пенчев 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 2019
  • Регистр: 04.07.13

Виж мнениетоГеорги Петров написа на 15.03.2012 - 16:47 :

И този сезон измина Публикувано изображение ..... някой колега да е отстрелял опръстенена ловна или не ловна птица ?! Публикувано изображение Публикувано изображение Публикувано изображение Аз лично НЕ Публикувано изображение
Някакви си искали да ни намаляват сроковете за лов до средата на декември , други да сме ловували за патки на 1 км. от водоемите Публикувано изображение трети пък много голям труд положили за иследване на птиците в България ( да преписваш на готово е страшен къртовски труд Публикувано изображение де'а ) .... писна ми от тези гнусни лапачи и търтей !!!!


Аз също до сега (не само отминалия сезон) не съм попадал на ловна птица с пръстен!!Поздрави за темата!
"Никто в человеческом обществе не относится к диким животным природы так бережно, как охотники" - Всеволод Сысоев
0

#48
Потребителя е офлайн   Георги Петров 

  • Трънски губернатор
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 10602
  • Регистр: 26.01.09

Виж мнениетоП.Пенчев написа на 13.02.2014 - 16:05 :

Аз също до сега (не само отминалия сезон) не съм попадал на ловна птица с пръстен!!Поздрави за темата!

Тя, темата колега е от 2010 год...... и чета тук, там , за разни мониторинги , за разни милиони в евро и немога да си обясня , аз ли съм карък и немога да уцеля маркирана птица или просто такива птици няма ?! B)
Вълкът козината си мени , но нрав - не !
0

#49
Потребителя е офлайн   Георги Петров 

  • Трънски губернатор
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 10602
  • Регистр: 26.01.09
" Експерти от Регионалната инспекция по околната среда и водите – Бургас извършиха проверка на екип на Федерация “Зелени Балкани” за опръстеняване на диви птици. Проверката е планова и цели да установи спазването на условията, заложени в разрешителното за тази дейност. Разрешителното дава право за улов и опръстеняване на 133 вида водолюбиви и пойни птици.
Членовете на екипа улавят и опръстеняват дивите птици със стандартни орнитологични мрежи и ги маркират с пръстени без да нанасят никаква вреда на птиците. Целта на дейността им е проследяване на миграцията на определени видове ".
Вече ми е ясно, защо има толково много маркирани птиците в България ..... :D Моля темата да бъде , заключена !
Вълкът козината си мени , но нрав - не !
0

#50
Потребителя е офлайн   П.Пенчев 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 2019
  • Регистр: 04.07.13
Поредната далавера.........опръстеняват яко хората,след като преброиха делфините!!!!!!И мисля че е крайно време да преброят рибите в язовири и реки......под вещия поглед и субсидии на Европа!!!!!Публикувано изображение
"Никто в человеческом обществе не относится к диким животным природы так бережно, как охотники" - Всеволод Сысоев
0

#51
Потребителя е офлайн   Danny_Nikolov 

  • Златен Потребител
  • PipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 1414
  • Регистр: 14.07.12

Виж мнениетоП.Пенчев написа на 27.02.2014 - 13:26 :

Поредната далавера.........опръстеняват яко хората,след като преброиха делфините!!!!!!И мисля че е крайно време да преброят рибите в язовири и реки......под вещия поглед и субсидии на Европа!!!!!Публикувано изображение

Не прибързвайте с изводите - опръстенителите към Орнитологическата централа при БАН са на доброволни начела!!! Т.е. пари не се дават, не се пишат измислени протоколи за опръстеняване и не се хвърлят маркировъчните пръстени в селския нужник. Не че няма достатъчно еко-далавераджии, но поне за това не...
И понеже и аз съм един от тях, само ще апелирам за огласяване на информацията относно пръстените...
Що се отнася до отстреляни състезателни гълъби (т.нар. пощенски) - аз като ловец ще ме е срам да направя подобно деяниее. И без управдания, че приличал на див и прочиие глупости...
0

#52
Потребителя е офлайн   Георги Петров 

  • Трънски губернатор
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 10602
  • Регистр: 26.01.09

Виж мнениетоDanny_Nikolov написа на 27.02.2014 - 13:53 :

Не прибързвайте с изводите - опръстенителите към Орнитологическата централа при БАН са на доброволни начела!!! Т.е. пари не се дават, не се пишат измислени протоколи за опръстеняване и не се хвърлят маркировъчните пръстени в селския нужник. Не че няма достатъчно еко-далавераджии, но поне за това не...


В случая не виждам някой да бърза .... 130 000 ловци, а по брой на пушките можем да спорим за челните редици със страни като Афганистан, Руанда, Йемен, Ливан и Ангола и как така все сме каръци и от години не можахме да попаднем на опръстенена птичка от БАН или който и да е доброволец ?! B)
БАН , ман ..... всичко е за при пръстените в нужника !!!
Вълкът козината си мени , но нрав - не !
0

#53
Потребителя е офлайн   Георги Петров 

  • Трънски губернатор
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 10602
  • Регистр: 26.01.09
Темата беше за диви ловни и не ловни птици .... не за пощенски гълаби , канарчета , за пилетата на г-н Джиев , Градус и ....
Ако може темата не да се заключи , а да се заличи напълно !!!
Вълкът козината си мени , но нрав - не !
0

#54
Потребителя е офлайн   П.Пенчев 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 2019
  • Регистр: 04.07.13

Виж мнениетоГеорги Петров написа на 27.02.2014 - 14:38 :

Виж мнениетоDanny_Nikolov написа на 27.02.2014 - 13:53 :

Не прибързвайте с изводите - опръстенителите към Орнитологическата централа при БАН са на доброволни начела!!! Т.е. пари не се дават, не се пишат измислени протоколи за опръстеняване и не се хвърлят маркировъчните пръстени в селския нужник. Не че няма достатъчно еко-далавераджии, но поне за това не...


В случая не виждам някой да бърза .... 130 000 ловци, а по брой на пушките можем да спорим за челните редици със страни като Афганистан, Руанда, Йемен, Ливан и Ангола и как така все сме каръци и от години не можахме да попаднем на опръстенена птичка от БАН или който и да е доброволец ?! Публикувано изображение
БАН , ман ..... всичко е за при пръстените в нужника !!!


Публикувано изображение
"Никто в человеческом обществе не относится к диким животным природы так бережно, как охотники" - Всеволод Сысоев
0

#55
Потребителя е офлайн   Боцин 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 207
  • Регистр: 29.07.11
НЕ, не да се заключва, а да остане и задавай все тоя въпрос, кога ще видим български пръстен. Нека да се вижда голата истина! Апелирам истинските природозащитници да се разграничат от еколапачите и да намерят общ език с нас. От това и двете страни ще спечелят!
0

#56
Потребителя е офлайн   todir 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 396
  • Регистр: 04.02.11
Темата е видяна 5000 пъти вероятно генерирани от не повече от 100 човека, 50 от които вероятно по перушина не стрелят. Има общо 5 съобщили, че са намерили какъвто и да е пръстен а вие очаквате да е намерен български такъв? Че даже и генерални заключения за опръстеняването се правят... Що не поискате информация от орнитолозите на БАН колко пръстени са им докладвани вместо да се пише на кило.
0

#57
Потребителя е офлайн   Георги Петров 

  • Трънски губернатор
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 10602
  • Регистр: 26.01.09

Виж мнениетоtodir написа на 02.03.2014 - 18:33 :

Темата е видяна 5000 пъти вероятно генерирани от не повече от 100 човека, 50 от които вероятно по перушина не стрелят. Има общо 5 съобщили, че са намерили какъвто и да е пръстен а вие очаквате да е намерен български такъв? Че даже и генерални заключения за опръстеняването се правят... Що не поискате информация от орнитолозите на БАН колко пръстени са им докладвани вместо да се пише на кило.

Докладвани пръстени и орнитолозите от БАН , ехо ....... я виж само, колко организации би трябвало да направят отчет на птичките и свършената работа
" В него ще вземат участие експерти от РИОСВ, ИАОС, ДНП Централен Балкан и дирекциите на природните паркове, съвместно със специалисти от Българска орнитологична централа, Сдружение с нестопанска цел “Зелени Балкани”, Българско дружество за защита на птиците и Сдружение за дива природа “Балкани”. Средиземното преброяване е организирано от Изпълнителната агенция по околна среда (ИАОС) и координирано от Wetland Internationdl. Осъществява се по методика за мониторинг включена в Националната система за мониторинг на биологичното разнообразие. :D

Резултатите ще бъдат публикувани официално. " B)

Би трябвало да има някъде Публичен регистър и в него да пише нещо черно на бяло и съвсем точно, по номерче и дата
Да , ама не ..... това да зяпаш в небето и да се любуваш на реещите се птици не означава нищо !
Вълкът козината си мени , но нрав - не !
0

#58
Потребителя е офлайн   Георги Петров 

  • Трънски губернатор
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 10602
  • Регистр: 26.01.09
Ехо .... и този сезон е като всички предходни , опръстенен дивеч няма и скоро няма и да има !
Да са живи и здрави всички мониторингуващи ... и с удоволствие да харчат паричките !
Вълкът козината си мени , но нрав - не !
0

#59
Потребителя е офлайн   Боцин 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 207
  • Регистр: 29.07.11
То повечко ние си пишем тука, но верно само еко лапачи. Не занм само до кога. Някой по форумите спомена за опръстенена птица, а на поморийското езеро на хората им отнеха лова едни хора да зяпат небето, че и ги снимаха как си копунясват. Там проекта е за милиони а файда йок де викат по франчушко.
0

#60
Потребителя е офлайн   bkp1951@com.bg 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 3286
  • Регистр: 03.11.10
Добре де, защо само при нас е така. Преди дадох пример с лифтовете във Вейл/Колорадо/. Онзи ден даваха и Скандинавието. Е да му е.... ш м........а .........................лифт до лифт. "Седалка" ли не щеш, "Кабинка" ли не щеш. А нашите кретени гледам снощи по телевизията отново протестират ли протестират.За втората "Кабинка " в Банско. Било природен парк към ЮНЕСКО.Д......а и тъпата нация сме. Та не скочат на крака и ги ометат, като луда крава телето си...................ЗАЩО БЕ НАРОДЕ БЪЛГАРСКИ ...................... КОЙ ТЕ В ТАЗ РОБСКА ЛЮЛКА ЛЮЛЕЕ...................
https://www.youtube....ch?v=DUlwXAjbd2

https://www.youtube....h?v=0mLoLnnbo84

„Трябва да избираме верни хора на верните места"..................И да ги пазим.............

http://www.slovo.bg/...

"""""Да бъдеш или да не бъдеш и по-точно-Кого и Какво да бъдеш?Кого и какво да не бъдеш? Да бъдеш себе си или да бъдеш скрит под маска? Да бъдеш един, или да бъдеш друг? Да, много хора биха казали-"Бъди себе си", но реално никой винаги не е бил себе си, а светът се крепи на маски, светът се крепи на заблуди, на лъжи..""""
0

Сподели темата:


  • (5 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Не можете да публикувате нова тема
  • Не можете да пишете в тази тема

1 Потребител(и) четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни