БГ Лов Форум: Browning или Benelli - БГ Лов Форум

Към съдържанието

  • (4 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Последна »
  • Не можете да публикувате нова тема
  • Не можете да пишете в тази тема

Browning или Benelli

#1
Потребителя е офлайн   pilo 

  • Напреднал Потребител
  • PipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 73
  • Регистр: 29.09.08
Помогнете колеги, защото съм пред голяма дилема каква карабина (Benelli ARGO или Browning BAR) да си взема!!!
Калибърът ще е 30-06, но се чудя дали да бъде с бързомер или с оптика.
Приятели ми казват, че щом ще е от този тип по добре било да е 300 win mag, но аз мисля, че е силен боеприпас за нашия дивеч.
Ще я ползвам повече за гонка.
Знам, че има много компетентни момчета в този форум и се надявам да ми помогнете в избора.
0

#2
Потребителя е офлайн   vilqn_milchov 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 387
  • Регистр: 30.10.10
Здрасти колега, аз сам с Browning long track 300 win mag. Комплектована е
с оптика Meopta 6*42 и швенг монтаж. Когато сам на пусия в по-тесни места
свалям оптиката и оставам с механичните прибори. Те са толкова удобни, че изобщо не ми трябва бързомерец.
Колкото до избора ти, вземаи кое ти е на сърце. Benelito е на същото ниво, и двете са чудесни пушки!
Успех
0

#3
Потребителя е офлайн   hispeed 

  • Златен Потребител
  • PipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 1822
  • Регистр: 21.09.09
Browning - все пак те са измислили ловния автомат, пък и на цевта пише Произведено в Белгия
С поздрав,
0

#4
Потребителя е офлайн   Стоян 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 257
  • Регистр: 18.01.12
Още един глас за Браунинг. Аз съм с BAR2 300 WM с оптика Леуполд 1,5-5 x 20. Според някои калибъра е малко силничък, но на мен ми е идеален. Оръжието е конструирано така, че максимално да омекотява отката. Не рискувай, обаче, да стреляш легнал. Тогава рита не в рамото, а директно в ключицата - там боли повече. Боеприпаса е Норма Орикс 11,7 гр. Няма голяма разлика и с 13 гр. За къси пусии мерните прибори тип "батю" са много удачни - бързо се прихваща целта и попаденията са перфектни. Апропо, тези мерни прибори действат добре и на дълги дистанции - на 26.10.2013 г. ударих на 228 м.!!!
Преди да я купя, прикладвах и Бенели Арго. Браунингът повече ми пасна. Мисля, че е добре и ти да го направиш, за да си направиш сам преценката.
Успех и наслука!
0

#5
Потребителя е офлайн   Bulgar 79 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 414
  • Регистр: 01.10.13
Здравей колега аз съм с Бар 2 30-06 и оптика Меопта 6-42 и съм убивал от 10 метра и от 200.Така че прецени,и такаде няма много значение коя е а зависи зад прекладното.Наслука
0

#6
Потребителя е офлайн   pilo 

  • Напреднал Потребител
  • PipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 73
  • Регистр: 29.09.08

Виж мнениетоBulgar 79 написа на 28.10.2013 - 11:31 :

Здравей колега аз съм с Бар 2 30-06 и оптика Меопта 6-42 и съм убивал от 10 метра и от 200.Така че прецени,и такаде няма много значение коя е а зависи зад прекладното.Наслука


:D/>/> Да напълно съм съгласен с теб колега, че задприкладното устройство е най-важно, но все пак е добре да е прилична и останалата част.

По-голяма част от колегите дето са писали до сега по темата са с калибър 300 win mag което ме кара да мисля, че този тип карабини (полуавтоматични) в определена степен е нужно да са в този калибър отколкото 30-06, или има по-голямо значение за далечни разстояния например над 250 метра.
Наслука!!!
0

#7
Потребителя е офлайн   vilqn_milchov 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 387
  • Регистр: 30.10.10
300 win mag убива на всякакви дистанций, стига да попадне в животното. Но да знаеш, прави сериозни
поряжения. А как вика само :D
0

#8
Потребителя е офлайн   pilo 

  • Напреднал Потребител
  • PipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 73
  • Регистр: 29.09.08
Според това което прочетох до тук Browning BAR е по-предпочитаната пушка.
0

#9
Потребителя е офлайн   Pano 

  • Златен Потребител
  • PipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 1132
  • Регистр: 05.01.12
Браунинг е по-достъпна като цена -разлика с бенелито +500лв.Бенели според мен е по-лесна за поддръжка.Браунинг се почиства само отпредната част на цевта.
Любо Димитров беше пуснал една статистика за различни полуавт.карабини на които се правят тестове с различни по вид и грамаж боеприпаси и само Бенели и Вернето не бяха засекли от 170 изстрела.За мен бенели е по-надеждното, но ТОВА Е ЛИЧНО МНЕНИЕ!!!!!
0

#10
Потребителя е офлайн   pilo 

  • Напреднал Потребител
  • PipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 73
  • Регистр: 29.09.08

Виж мнениетоПанайот Чолаков написа на 01.11.2013 - 19:33 :

Браунинг е по-достъпна като цена -разлика с бенелито +500лв.Бенели според мен е по-лесна за поддръжка.Браунинг се почиства само отпредната част на цевта.
Любо Димитров беше пуснал една статистика за различни полуавт.карабини на които се правят тестове с различни по вид и грамаж боеприпаси и само Бенели и Вернето не бяха засекли от 170 изстрела.За мен бенели е по-надеждното, но ТОВА Е ЛИЧНО МНЕНИЕ!!!!!


Благодаря ти много колега за поста, но ако може да пуснеш линк към темата спомената от теб.
0

#11
Потребителя е офлайн   pilo 

  • Напреднал Потребител
  • PipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 73
  • Регистр: 29.09.08
Колеги препоръчайте ми бързомерец на Aimpoint!!! Кое е важно за бързомереца?
Ще съм Ви много благодарен.
0

#12
Потребителя е офлайн   pakito 

  • Напреднал Потребител
  • PipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 41
  • Регистр: 23.11.10
Здрасти колега,имам лонг трак в 30-06 ама и новото бенели не е зле,само дето на мен не ми допада визията на бенелито.Не претендирам че съм снайперист ама според моте познания за балистика с късата цев на полуавтомата,която е по маневрена за гонка се губи моща на 300 WM ,мисля че с 300 ще имаш много малко по голяма далекобойност отколкото с 30-06-помисли и по този въпрос. След като искаш да стреляш на над 250 метра защо не помислиш за оптика нещо от рода 3-9 х или нещо подобно .С механичните до 50м че и доста повече ще си стреляш перфектно,мисълта ми е да не купуваш оптика и бързомер а да минеш само с оптика.Ти сам си прецени.Успех и най важното е теб да те кефи
www.spacars.it
0

#13
Потребителя е офлайн   Bulgar 79 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 414
  • Регистр: 01.10.13

Виж мнениетоpilo написа на 01.11.2013 - 19:24 :

Според това което прочетох до тук Browning BAR е по-предпочитаната пушка.

Взимай тогава че сезона напредва.Успех
0

#14
Потребителя е офлайн   Дон Кикот 

  • Сребърен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 828
  • Регистр: 28.04.08

Виж мнениетоBulgar 79 написа на 04.11.2013 - 11:55 :

Виж мнениетоpilo написа на 01.11.2013 - 19:24 :

Според това което прочетох до тук Browning BAR е по-предпочитаната пушка.

Взимай тогава че сезона напредва.Успех


И Арго-то не е никак лошо! ;)
С две движения се разглобява за почистване и смазване, докато при трак-а не е толкова лесно.
All we need is лов!!! ;-)
0

#15
Потребителя е офлайн   Olight 

  • Златен Потребител
  • PipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 1376
  • Регистр: 04.01.11
Аз съм фен на Браунинга, но най-важно е на теб да ти е удобна и прикладиста. И двете оръжия са "пипнати" и качествени. Въпрос на вкус.
shop.olight.bg

Teлефон за контакт: 0988658960
0

#16
Потребителя е офлайн   orikboj 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 2268
  • Регистр: 12.01.11
Колега,както се изказаха всички колеги до сега,взимаи това което ти пастне най-много!
Аз съм почитател на Бенелито.Имам и Арго E последния модел кал.9,3x62 и М2 12 кал.И двата имат вградена система за намаляване на отката.Страхотия са и двата,но Аргото е уникално, прикладисто, леко рита дори и с Норма Орикс 325gr.Отлични открити мерници Батю с който може бързо да прихванеш целта,без да слагаш бързомерци или оптики!
Успех в избора и на слука!:D/>
0

#17
Потребителя е офлайн   kamen beninski 

  • Напреднал Потребител
  • PipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 34
  • Регистр: 16.06.11
Колега,
аз имам бар 2 30-06
на 200 метра само на мерни прибори целя 6 литрова бутилка от вода
за 3 години сам я чистил два пъти след края не ловните сезони
и не ми е дала никакав дефект
имам над 500 истрела с моята карабина
препорачвам ти фирма Рос БулАрмс
и не се набутвай за излишно скъпи патрони
наслука
0

#18
Потребителя е офлайн   PetarP 

  • Напреднал Потребител
  • PipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 86
  • Регистр: 27.11.12
Прочети това: http://forum.guns.ru.../2/1416133.html


Ако имаш проблеми с превода мога да ти помогна. Разумно е анализ да се прави така.
0

#19
Потребителя е офлайн   Витанов 30-06 

  • Потребител
  • PipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 13
  • Регистр: 10.08.15

Виж мнениетоpilo написа на 27.10.2013 - 22:02 :

Помогнете колеги, защото съм пред голяма дилема каква карабина (Benelli ARGO или Browning BAR) да си взема!!!
Калибърът ще е 30-06, но се чудя дали да бъде с бързомер или с оптика.
Приятели ми казват, че щом ще е от този тип по добре било да е 300 win mag, но аз мисля, че е силен боеприпас за нашия дивеч.
Ще я ползвам повече за гонка.
Знам, че има много компетентни момчета в този форум и се надявам да ми помогнете в избора.




Ами колега вземи си Browning BAR, защото е по-удобен, бенели е по-неудобно, някак си тромаво.
Що се отнася до оптиката и бързомера, бързомера е по-удачен избор, защото като вдигнеш пушката веднага си хваща целта
и е по-евтин, докато оптиката трябва да дадеш много повече пари и трябва да е с широки лещи, а такива оптики са много скъпи.
Не можеш да тръгнеш на гонка с някоя евтина оптика с тесни лещи и по смъртно не можеш да откриеш прасето през тях, затова те
съветвам да си вземеш бързомер.
0

#20
Потребителя е офлайн   Tsvetan 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 110
  • Регистр: 24.11.10
Колега би ли ми пояснил недостатъците на гонка, на "тесните лещи".
0

Сподели темата:


  • (4 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Последна »
  • Не можете да публикувате нова тема
  • Не можете да пишете в тази тема

1 Потребител(и) четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни