БГ Лов Форум: Дилема във 308вин. - БГ Лов Форум

Към съдържанието

  • (3 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Не можете да публикувате нова тема
  • Не можете да пишете в тази тема

Дилема във 308вин.

#21
Потребителя е офлайн   trol4e 

  • Сребърен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 581
  • Регистр: 11.08.08
Благодаря...!!!
0

#22
Потребителя е офлайн   Баян 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Виж галерията
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 228
  • Регистр: 05.02.15
Аз също съм изправен пред същата дилема.
Пипах ги и двете, прикладвах, щраках и за себе си установих следните плюсове и минуси:

Бенели Арго Е- по-хубав полимерен приклад, намаляващ отката, изключително лесен за разглобяване и почистване, по- хубав дизайн.
-по-неудобен и шумен предпазител, гланцова оксидация( отблясъци)
Браунинг Мк3- по- удобен, безопасен и безшумен предпазител- декокер, по-хубав спусък
-полимерния приклад кънти, като празна туба, на 9,3Х62, който пипах пълнителят хлапчеше,
не се предлага в комбинация с новия предпазител и дървен приклад,
оксидацията на флутираната цев бързо ще се изтърка по ребрата.

И двете пушки имат близко тегло и прекрасни, светещи мерни прибори тип Батю. По прочетеното в нета, откъм презареждането Бенелито е "по-всеядно" на патрони. Гледам, че Браунинга на колегата пуснал темата е с уивър база. Ако това е част от окомплектовката на пушката това е още един плюс. Засега клоня към Бенели, но докато излезе разрешителното ще дерзая....
0

#23
Потребителя е офлайн   winterhunter 

  • Златен Потребител
  • PipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 1095
  • Регистр: 21.09.11

Виж мнениетоБаян написа на 20.11.2017 - 14:31 :

Аз също съм изправен пред същата дилема....Засега клоня към Бенели, но докато излезе разрешителното ще дерзая....[/size]


Здравей колега, за гонка ли избираш карабина? Мислех, че си преминал на дрилинг за гонка?
0

#24
Потребителя е офлайн   Баян 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Виж галерията
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 228
  • Регистр: 05.02.15

Виж мнениетоwinterhunter написа на 20.11.2017 - 17:14 :

Виж мнениетоБаян написа на 20.11.2017 - 14:31 :

Аз също съм изправен пред същата дилема....Засега клоня към Бенели, но докато излезе разрешителното ще дерзая....[/size]


Здравей колега, за гонка ли избираш карабина? Мислех, че си преминал на дрилинг за гонка?


Да, за гонка, когато падне шумата, за по- редки и открити места. За тренировки извън сезона, за "като излезе групата" и въобще за чешане на крастата....Публикувано изображение
Мислех за 9,3Х62, но се разубедих, заради силния откат и скъпите патрони. Болшинството колеги смятат .308 за напълно достатъчен.
0

#25
Потребителя е офлайн   winterhunter 

  • Златен Потребител
  • PipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 1095
  • Регистр: 21.09.11
Как намираш дрилинга за гонка? В сравнение с полуавтомат? Извън темата е, но при мен някакви размисли вървят за комбинация или дрилинг.
0

#26
Потребителя е офлайн   Баян 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Виж галерията
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 228
  • Регистр: 05.02.15

Виж мнениетоwinterhunter написа на 20.11.2017 - 18:27 :

Как намираш дрилинга за гонка? В сравнение с полуавтомат? Извън темата е, но при мен някакви размисли вървят за комбинация или дрилинг.

Досега, каквото е излязло е падналоПубликувано изображение За съжаление този сезон не съм виждал прасе и започвам да мисля за глупости (полуавтомати).
А сериозно- при полуавтомата силно ме притеснява щракането при зареждане. При нас е силно пресечено и се чува много надалече. С дрилинга по лая на кучетата знаем, какво гонят и си презареждам безшумно на пусията. Затова много ме блазни новия предпазител-декокер при Браунинг МК3. Пушката може да се държи безопасно с патрон в цевта и бойната пружина да се натяга и спуска безшумно на пусията. Пробвах го в магазина- става. Лошото е, че пластмаската на приклада е евтинка и не ми харесва....


0

#27
Потребителя е офлайн   winterhunter 

  • Златен Потребител
  • PipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 1095
  • Регистр: 21.09.11

Виж мнениетоБаян написа на 20.11.2017 - 19:34 :

Виж мнениетоwinterhunter написа на 20.11.2017 - 18:27 :

Как намираш дрилинга за гонка? В сравнение с полуавтомат? Извън темата е, но при мен някакви размисли вървят за комбинация или дрилинг.

Досега, каквото е излязло е падналоПубликувано изображение За съжаление този сезон не съм виждал прасе и започвам да мисля за глупости (полуавтомати).
А сериозно- при полуавтомата силно ме притеснява щракането при зареждане. При нас е силно пресечено и се чува много надалече. С дрилинга по лая на кучетата знаем, какво гонят и си презареждам безшумно на пусията. Затова много ме блазни новия предпазител-декокер при Браунинг МК3. Пушката може да се държи безопасно с патрон в цевта и бойната пружина да се натяга и спуска безшумно на пусията. Пробвах го в магазина- става. Лошото е, че пластмаската на приклада е евтинка и не ми харесва....


За силно пресечен терен и гъста растителност, съчетано с открити пространства, дрилингът се явява добро решение. Наблизо и в гъстото, дремките са метла, особено при бързодвижещо се животно и малки коридори за стрелба. А за отсрещния открит скат покриваш с нарезния куршум.

Колкото до шумното зареждане на полуавтомата, стар ловец ми каза - влезеш ли в гората - зареждай. :-) Знам правилата за зареждане и изпразване, но се случва да излезнат животни и преди пусията. А предпазителят може да се свали на пусията. Колега ми обясняваше, че свалял предпазителя непосредствено преди изстрел, защото негов познат се бил подхлъзнал на поста и гръмнал. Е, питам го, каква е гаранцията, че няма да се подхлъзнеш и гръмнеш в грешната посока при излизане на дивеча, щом ти се случва в спокойно положение. Иначе за дилемата, и аз харесвам повече Бенели Арго Е.
0

#28
Потребителя е офлайн   d.g.g. 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 464
  • Регистр: 17.03.15

Виж мнениетоwinterhunter написа на 20.11.2017 - 20:43 :

Виж мнениетоБаян написа на 20.11.2017 - 19:34 :

Виж мнениетоwinterhunter написа на 20.11.2017 - 18:27 :

Как намираш дрилинга за гонка? В сравнение с полуавтомат? Извън темата е, но при мен някакви размисли вървят за комбинация или дрилинг.

Досега, каквото е излязло е падналоПубликувано изображение За съжаление този сезон не съм виждал прасе и започвам да мисля за глупости (полуавтомати).
А сериозно- при полуавтомата силно ме притеснява щракането при зареждане. При нас е силно пресечено и се чува много надалече. С дрилинга по лая на кучетата знаем, какво гонят и си презареждам безшумно на пусията. Затова много ме блазни новия предпазител-декокер при Браунинг МК3. Пушката може да се държи безопасно с патрон в цевта и бойната пружина да се натяга и спуска безшумно на пусията. Пробвах го в магазина- става. Лошото е, че пластмаската на приклада е евтинка и не ми харесва....


За силно пресечен терен и гъста растителност, съчетано с открити пространства, дрилингът се явява добро решение. Наблизо и в гъстото, дремките са метла, особено при бързодвижещо се животно и малки коридори за стрелба. А за отсрещния открит скат покриваш с нарезния куршум.

Колкото до шумното зареждане на полуавтомата, стар ловец ми каза - влезеш ли в гората - зареждай. :-) Знам правилата за зареждане и изпразване, но се случва да излезнат животни и преди пусията. А предпазителят може да се свали на пусията. Колега ми обясняваше, че свалял предпазителя непосредствено преди изстрел, защото негов познат се бил подхлъзнал на поста и гръмнал. Е, питам го, каква е гаранцията, че няма да се подхлъзнеш и гръмнеш в грешната посока при излизане на дивеча, щом ти се случва в спокойно положение. Иначе за дилемата, и аз харесвам повече Бенели Арго Е.

За гонка ...Полуавтомат , Бенели арго Е , калибър ... там вариациите са повече ... за гонка и 308 може да върши работа успешно . Ако искаш да избегнеш драмите в голяма степен , взимаш калибър - стопер или осигуряващ лесна проследимост при несмъртоносно раняване на животното . Тези презумпции вече не включват .308 .
Наслука !
0

#29
Потребителят е онлайн   xaxaredbul 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 2878
  • Регистр: 26.10.10
http://www.browning....fles/semi-auto/
Има дървения с декокер ,но у нас не я внесли и като знам ,че новия внос ще 10.2018 скопо няма и са има.
!!!!!!!!!!!!
Колко пушки трябва да има един ловец?
Още една....
!!!!!!!!!!!!
0

#30
Потребителя е офлайн   Баян 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Виж галерията
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 228
  • Регистр: 05.02.15

Виж мнениетоxaxaredbul написа на 20.11.2017 - 21:37 :

http://www.browning....fles/semi-auto/
Има дървения с декокер ,но у нас не я внесли и като знам ,че новия внос ще 10.2018 скопо няма и са има.


Браунинг Зенит има внесени, но са с 1000 лв. по- скъпи от Мк3 и Бенели Арго Е.
0

#31
Потребителя е офлайн   lacho_ganev 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 231
  • Регистр: 14.01.09
Аз от август имам МК3 в 308 win., с бързомер h2 на Aimpoint. Доволен съм от придобивката, като групи на 100м са около 6см. с геко плус, не претендирам за добър стрелец, пък и полуавтомата не е известен с пословичната си точност. Издумкал съм 50-на патрона без засечки, преди седмица го чистих основно и имаше малко нагар около газовото бутало до цевта, по челото му имаше малко нагар от барута, но с Балистола и едно парцалче светна за секунди. Не е от най-лесните за разглабяне и зглабяне оръжия но пък чисто механично си има луфтове, което му помага да преодолява по голям период от почистване на почистване, не говоря за почистване на цевта там според изстрелите/ за мен след 10-на/. Пълнителя малко хлопаше, но го преправих/ само празен хлопаше /. Хенд кокинга е измислен добре и не се налага стреляне на празно за да освободиш чукчето, дори и да го върнеш ръчно на зад после с издърпване на спусъка то не се връща към затвора, а седи в задно положение. Чукчето се активира само при натегнати бойни пружини 2 на брой. За мен лично е по-добрият избор от Бенелито, по ми е прикладиста.
0

#32
Потребителя е офлайн   Баян 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Виж галерията
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 228
  • Регистр: 05.02.15
Аз реших дилемата, като си купих Браунинг Мк3 в калибър 9,3х62. Публикувано изображение" Като ще е гарга( гонка) да е рошава"!
0

#33
Потребителя е офлайн   winterhunter 

  • Златен Потребител
  • PipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 1095
  • Регистр: 21.09.11

Виж мнениетоБаян написа на 11.12.2017 - 08:33 :

Аз реших дилемата, като си купих Браунинг Мк3 в калибър 9,3х62. Публикувано изображение" Като ще е гарга( гонка) да е рошава"!


Честито, колега! Много слука, забавления и със здраве да я ползваш!

Като я сложиш в разрешението, пусни снимка с някоя група да видим как е. Пък и всякакви други отзиви ще са полезни.
0

#34
Потребителя е офлайн   Баян 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Виж галерията
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 228
  • Регистр: 05.02.15

Виж мнениетоwinterhunter написа на 11.12.2017 - 09:30 :

Виж мнениетоБаян написа на 11.12.2017 - 08:33 :

Аз реших дилемата, като си купих Браунинг Мк3 в калибър 9,3х62. Публикувано изображение" Като ще е гарга( гонка) да е рошава"!


Честито, колега! Много слука, забавления и със здраве да я ползваш!

Като я сложиш в разрешението, пусни снимка с някоя група да видим как е. Пък и всякакви други отзиви ще са полезни.


Моята е с орехов приклад и стария предпазител. Първите впечатления са много положителни- регулирах си приклада с пластините и сега взимам равна мушка с вдигането. Батю-то е отлично, като го прострелях на 50м. и тествах на 70м. с Геко Експрес ( с вещото съдействие на Тошо от Лозен). Предпазителят е удобен и безшумен. Откатът е съвсем нормален и според мен е по-малък от този на гладкоцевна пушка с бренеке мини-магнум. Ремъкът се закрепва с едни особени, бързи монтажи и на пусия се сваля и слага за секунди. В събота я заведох на лов и удари половин прасе ( доубих ранено от колегаПубликувано изображение), та може да се окаже и кадемлийка! А бе с една дума "Прасарка"!Публикувано изображение
0

#35
Потребителя е офлайн   lyd.1977 

  • Сребърен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 779
  • Регистр: 17.11.11
Пушка дето не се разглобява много бързо ще втаса
0

#36
Потребителя е офлайн   Баян 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Виж галерията
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 228
  • Регистр: 05.02.15
Разглобява се, но по- трудно. На мен ми отнема около 5 минути.
0

#37
Потребителя е офлайн   boco 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 269
  • Регистр: 19.09.08

Виж мнениетоБаян написа на 12.12.2017 - 09:37 :

Разглобява се, но по- трудно. На мен ми отнема около 5 минути.

за 5 мин само затвора не можеш да свалиш
0

#38
Потребителя е офлайн   Баян 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Виж галерията
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 228
  • Регистр: 05.02.15

Виж мнениетоboco написа на 12.12.2017 - 11:58 :

Виж мнениетоБаян написа на 12.12.2017 - 09:37 :

Разглобява се, но по- трудно. На мен ми отнема около 5 минути.

за 5 мин само затвора не можеш да свалиш

Ако си с две леви ръце може и за 10мин. да не се справиш.Публикувано изображение
0

#39
Потребителя е офлайн   bravo 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 345
  • Регистр: 21.12.13

Виж мнениетоБаян написа на 24.01.2018 - 10:07 :

Виж мнениетоboco написа на 12.12.2017 - 11:58 :

Виж мнениетоБаян написа на 12.12.2017 - 09:37 :

Разглобява се, но по- трудно. На мен ми отнема около 5 минути.

за 5 мин само затвора не можеш да свалиш

Ако си с две леви ръце може и за 10мин. да не се справиш.Публикувано изображение
А дори и да са 5 мин. за бързо ли го смяташ?!? Аз, със ДВЕ ЛЕВИ ръце разглабям моята арка за под 1 мин! :blink:
0

#40
Потребителя е офлайн   Баян 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Виж галерията
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 228
  • Регистр: 05.02.15

Виж мнениетоbravo написа на 27.01.2018 - 23:47 :

Виж мнениетоБаян написа на 24.01.2018 - 10:07 :

Виж мнениетоboco написа на 12.12.2017 - 11:58 :

Виж мнениетоБаян написа на 12.12.2017 - 09:37 :

Разглобява се, но по- трудно. На мен ми отнема около 5 минути.

за 5 мин само затвора не можеш да свалиш

Ако си с две леви ръце може и за 10мин. да не се справиш.Публикувано изображение
А дори и да са 5 мин. за бързо ли го смяташ?!? Аз, със ДВЕ ЛЕВИ ръце разглабям моята арка за под 1 мин! Публикувано изображение

При положение, че с тази пушка няма да воювам и няма да ми се наложи да я разглобявам в окопа под вражеския огън да, смятам, че 5 минути са нормално време за разглобяване на ловна карабина. А, че твоята АР15 се разглобява по-лесно е ясно- това е клонинг на военно оръжие. То по този критерий никой не може да бие АК-моидите....
0

Сподели темата:


  • (3 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Не можете да публикувате нова тема
  • Не можете да пишете в тази тема

1 Потребител(и) четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни