БГ Лов Форум: КАКВО НАРЕЗНО ПЛАНИРАТЕ ДА КУПИТЕ?! - БГ Лов Форум

Към съдържанието

  • (24 Страници) +
  • « Първа
  • 9
  • 10
  • 11
  • 12
  • 13
  • Последна »
  • Не можете да публикувате нова тема
  • Не можете да пишете в тази тема

КАКВО НАРЕЗНО ПЛАНИРАТЕ ДА КУПИТЕ?! ...каква карабина сте избрали и защо!?

#201
Потребителя е офлайн   Huntermen 

  • Георги Шумков
  • Виж галерията
  • Група: Moderator
  • Мнения: 8054
  • Регистр: 21.05.08

 bo4e написа на 03.01.2013 - 22:50 :

Браво колега. Аз на първо време също мисля да го използвам на механичен мерник.

Благодаря колега!
И аз до тази година карах на механични!
Имах и бързомер и оптика, но махнах всичко!
Сега обаче вече зрението ми изневерява на близко и когато прикладвам виждам мерната планка и животното, но мушката ми се губи и затова сложих гонкаджийска оптика и резултатите пак са на ниво!
Поздрави
НЕ Е ВАЖНО КОЛКО Е ГОЛЯМ ЧОВЕК, ВАЖНО Е КОЛКО МУ Е ГОЛЯМО СЪРЦЕТО !
0

#202
Потребителя е офлайн   tosheto_74 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 237
  • Регистр: 19.03.08
Колега с каква оптика си.
0

#203
Потребителя е офлайн   Huntermen 

  • Георги Шумков
  • Виж галерията
  • Група: Moderator
  • Мнения: 8054
  • Регистр: 21.05.08

 tosheto_74 написа на 04.01.2013 - 14:21 :

Колега с каква оптика си.

"Delta" 1,25-4x42
НЕ Е ВАЖНО КОЛКО Е ГОЛЯМ ЧОВЕК, ВАЖНО Е КОЛКО МУ Е ГОЛЯМО СЪРЦЕТО !
0

#204
Потребителя е офлайн   bo4e 

  • Потребител
  • PipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 24
  • Регистр: 28.12.12
Колко струва тази оптика с монтажа ?
0

#205
Потребителят е онлайн   walther 

  • Сребърен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 709
  • Регистр: 11.04.10
Планове много,но аз съм решил да изчакам до началото на новия ловен сезон поне, за да видя как ще се развие твърде динамичното /неефективно, недомислено, лобиско, бозаааа...../ законодателство свързано с лова. Да видим с какво ще може да се ловува, за да се избере оптимален вариант като цена на самото оръжие и на боприпаса и неговото евентуално по- широко приложение в лова.
0

#206
Потребителя е офлайн   Любо Димитров 

  • Господин Никой
  • Виж галерията
  • Група: Moderator
  • Мнения: 6120
  • Регистр: 25.02.08

 walther написа на 05.01.2013 - 21:22 :

Планове много,но аз съм решил да изчакам до началото на новия ловен сезон поне, за да видя как ще се развие твърде динамичното /неефективно, недомислено, лобиско, бозаааа...../ законодателство свързано с лова. Да видим с какво ще може да се ловува, за да се избере оптимален вариант като цена на самото оръжие и на боприпаса и неговото евентуално по- широко приложение в лова.


Бъди сигурен, че до следващия сезон нито ще бъде изобретена нова система нарезно оръжие, нито нов "универсален" калибър. Каквото и да се промени в Закона за Лова, то няма да повлияе на Природните закониПубликувано изображение.
Ако Пушкин беше по-добър стрелец, щеше да остави на човечеството още много културно наследство.....
0

#207
Потребителя е офлайн   Lubo1 

  • Lyubo1
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 9371
  • Регистр: 08.12.08

 Любо Димитров написа на 06.01.2013 - 17:05 :

 walther написа на 05.01.2013 - 21:22 :

Планове много,но аз съм решил да изчакам до началото на новия ловен сезон поне, за да видя как ще се развие твърде динамичното /неефективно, недомислено, лобиско, бозаааа...../ законодателство свързано с лова. Да видим с какво ще може да се ловува, за да се избере оптимален вариант като цена на самото оръжие и на боприпаса и неговото евентуално по- широко приложение в лова.


Бъди сигурен, че до следващия сезон нито ще бъде изобретена нова система нарезно оръжие, нито нов "универсален" калибър. Каквото и да се промени в Закона за Лова, то няма да повлияе на Природните закониПубликувано изображение.



:thumbsup:
0

#208
Потребителят е онлайн   walther 

  • Сребърен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 709
  • Регистр: 11.04.10

 Любо Димитров написа на 06.01.2013 - 17:05 :

 walther написа на 05.01.2013 - 21:22 :

Планове много,но аз съм решил да изчакам до началото на новия ловен сезон поне, за да видя как ще се развие твърде динамичното /неефективно, недомислено, лобиско, бозаааа...../ законодателство свързано с лова. Да видим с какво ще може да се ловува, за да се избере оптимален вариант като цена на самото оръжие и на боприпаса и неговото евентуално по- широко приложение в лова.


Бъди сигурен, че до следващия сезон нито ще бъде изобретена нова система нарезно оръжие, нито нов "универсален" калибър. Каквото и да се промени в Закона за Лова, то няма да повлияе на Природните закониПубликувано изображение.

То това е ясно инженерите на *Маузер* са го измислили много отдавна, но в БГ не важат природните закони за съжаление. :P
0

#209
Потребителя е офлайн   Любо Димитров 

  • Господин Никой
  • Виж галерията
  • Група: Moderator
  • Мнения: 6120
  • Регистр: 25.02.08

 walther написа на 06.01.2013 - 21:45 :

 Любо Димитров написа на 06.01.2013 - 17:05 :

 walther написа на 05.01.2013 - 21:22 :

Планове много,но аз съм решил да изчакам до началото на новия ловен сезон поне, за да видя как ще се развие твърде динамичното /неефективно, недомислено, лобиско, бозаааа...../ законодателство свързано с лова. Да видим с какво ще може да се ловува, за да се избере оптимален вариант като цена на самото оръжие и на боприпаса и неговото евентуално по- широко приложение в лова.


Бъди сигурен, че до следващия сезон нито ще бъде изобретена нова система нарезно оръжие, нито нов "универсален" калибър. Каквото и да се промени в Закона за Лова, то няма да повлияе на Природните закониПубликувано изображение.

То това е ясно инженерите на *Маузер* са го измислили много отдавна, но в БГ не важат природните закони за съжаление. Публикувано изображение


Е точно тях /законите на природата и физиката/ и нашите политици не могат да прецакатПубликувано изображение.
Прочее не очаквай драстични промени, поне що се отнася до оръжието. Та в този дух - взимай си някоя свястна карабина в приличен калибър и тренирай, та за следващия сезон да нямаш пропуск с нея.
Поздрави и наслука!
Ако Пушкин беше по-добър стрелец, щеше да остави на човечеството още много културно наследство.....
0

#210
Потребителя е офлайн   Katena4o 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 7123
  • Регистр: 13.09.09

 Любо Димитров написа на 06.01.2013 - 21:51 :

Та в този дух - взимай си някоя свястна карабина в приличен калибър и тренирай, та за следващия сезон да нямаш пропуск с нея.

Освен ако не е като батя му Катеначо дето хвана карабина за първи път и заби първия си изстрел в десетката на 100 м., та чак не можахме да я откриеме.... а на втората стрелба наниза един бял дроб и малко сърце свинско ;)

...чудя се какъв ли ще да е третия ми изстрел :lol:
И днес йощ Балканът, щом буря зафаща,
спомня тоз ден бурен, шуми и препраща
славата му дивна като някой ек
от урва на урва и от век на век!
0

#211
Потребителят е онлайн   walther 

  • Сребърен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 709
  • Регистр: 11.04.10

 Любо Димитров написа на 06.01.2013 - 21:51 :

 walther написа на 06.01.2013 - 21:45 :

 Любо Димитров написа на 06.01.2013 - 17:05 :

 walther написа на 05.01.2013 - 21:22 :

Планове много,но аз съм решил да изчакам до началото на новия ловен сезон поне, за да видя как ще се развие твърде динамичното /неефективно, недомислено, лобиско, бозаааа...../ законодателство свързано с лова. Да видим с какво ще може да се ловува, за да се избере оптимален вариант като цена на самото оръжие и на боприпаса и неговото евентуално по- широко приложение в лова.


Бъди сигурен, че до следващия сезон нито ще бъде изобретена нова система нарезно оръжие, нито нов "универсален" калибър. Каквото и да се промени в Закона за Лова, то няма да повлияе на Природните закониПубликувано изображение.

То това е ясно инженерите на *Маузер* са го измислили много отдавна, но в БГ не важат природните закони за съжаление. Публикувано изображение


Е точно тях /законите на природата и физиката/ и нашите политици не могат да прецакатПубликувано изображение.
Прочее не очаквай драстични промени, поне що се отнася до оръжието. Та в този дух - взимай си някоя свястна карабина в приличен калибър и тренирай, та за следващия сезон да нямаш пропуск с нея.
Поздрави и наслука!


Калибъра съм го измислил вече ще е 308, а карабината евентуално или нова Застава или нещо ЧЗ втора ръка ако изпадне че това са финансите. Може и нещо друго избор много, но в по-ниския ценови клас това са вариантите за мен.
0

#212
Потребителят е онлайн   walther 

  • Сребърен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 709
  • Регистр: 11.04.10

 Katena4o написа на 06.01.2013 - 22:12 :

 Любо Димитров написа на 06.01.2013 - 21:51 :

Та в този дух - взимай си някоя свястна карабина в приличен калибър и тренирай, та за следващия сезон да нямаш пропуск с нея.

Освен ако не е като батя му Катеначо дето хвана карабина за първи път и заби първия си изстрел в десетката на 100 м., та чак не можахме да я откриеме.... а на втората стрелба наниза един бял дроб и малко сърце свинско ;)/>

...чудя се какъв ли ще да е третия ми изстрел :lol:/>

А дано. Това е слука и късмет все така да ти върви, да ти идат и да ги буташ. :D .
0

#213
Потребителя е офлайн   Olight 

  • Златен Потребител
  • PipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 1376
  • Регистр: 04.01.11

 Katena4o написа на 06.01.2013 - 22:12 :

 Любо Димитров написа на 06.01.2013 - 21:51 :

Та в този дух - взимай си някоя свястна карабина в приличен калибър и тренирай, та за следващия сезон да нямаш пропуск с нея.

Освен ако не е като батя му Катеначо дето хвана карабина за първи път и заби първия си изстрел в десетката на 100 м., та чак не можахме да я откриеме.... а на втората стрелба наниза един бял дроб и малко сърце свинско ;)/>

...чудя се какъв ли ще да е третия ми изстрел :lol:/>


След третия със сигурност ще се откажеш от "сачмарката" B) B) B)
shop.olight.bg

Teлефон за контакт: 0988658960
0

#214
Потребителя е офлайн   Katena4o 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 7123
  • Регистр: 13.09.09

 Olight написа на 06.01.2013 - 23:30 :

След третия със сигурност ще се откажеш от "сачмарката" B)/> B)/> B)/>

:lol: вече ги раздадох патроните.... оставил съм си 2 бренекета и един 10/0 да ми пазят страх ;)
И днес йощ Балканът, щом буря зафаща,
спомня тоз ден бурен, шуми и препраща
славата му дивна като някой ек
от урва на урва и от век на век!
0

#215
Потребителя е офлайн   georgirvgi 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 146
  • Регистр: 15.02.10
Един INPACT ONE в калибър 7х64 живот и здраве само да дойдат разрешителните.Гледах четох и стигам до извода че всеки си хвали неговата пушка барове-марове аргота-маргота и т.н. лоша пушка няма за това се спрях на Вернея дано не съжалявам за избора си .
0

#216
Потребителя е офлайн   bo4e 

  • Потребител
  • PipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 24
  • Регистр: 28.12.12
днес си купих чз-527 Carbine 7,62 х 39 от VIP за 1350 лв.
0

#217
Потребителя е офлайн   alex456 

  • Александър Богданов
  • PipPipPipPip
  • Виж галерията
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 378
  • Регистр: 17.04.10
Olight написа на 06.01.2013 - 23:30 PM :
След третия със сигурност ще се откажеш от "сачмарката" /> /> />

вече ги раздадох патроните.... оставил съм си 2 бренекета и един 10/0 да ми пазят страх
Като ти омръзне нарезната ще си вземеш една комбинация или дрилинг и......... :hubbahubba: :hurray: :skeet-shooting: :skeet-shooting:
0

#218
Потребителя е офлайн   Vasil Terziyski 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Виж галерията
  • Група: Root Admin
  • Мнения: 26378
  • Регистр: 17.02.08

 georgirvgi написа на 07.01.2013 - 13:45 :

Един INPACT ONE в калибър 7х64 живот и здраве само да дойдат разрешителните.Гледах четох и стигам до извода че всеки си хвали неговата пушка барове-марове аргота-маргота и т.н. лоша пушка няма за това се спрях на Вернея дано не съжалявам за избора си .

:thumbsup:
Всички ловни новини и статии на имейла ви, абонирайте се тук: БГ ЛОВ БЮЛЕТИН

Решавайте ОНЛАЙН ТЕСТ ЗА КАНДИДАТ ЛОВЦИ

Станете член на групата ни във Фейсбук: BG LOV

Следвайте страницата ни във Фейсбук: Ловен портал БГ ЛОВ

Редакционни имейли: vater@abv.bg и bglovmail@gmai.com
0

#219
Потребителя е офлайн   ivan..dimitrov 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 218
  • Регистр: 28.01.13
Доверих се на Маузер в 300маг.страхотно оръжие.Наскоро тренирах далечни изстрели - голям кеф!!!Снимки не качвам , че да не излезе хвалба!!
0

#220
Потребителя е офлайн   snipi 

  • Златен Потребител
  • PipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 1558
  • Регистр: 08.06.08

 ivan..dimitrov написа на 28.01.2013 - 22:32 :

Доверих се на Маузер в 300маг.страхотно оръжие.Наскоро тренирах далечни изстрели - голям кеф!!!Снимки не качвам , че да не излезе хвалба!!

Кажи де,кажи,покажи.Това е споделен опит,не е хвалба.Тука и без това няма "скромни".
0

Сподели темата:


  • (24 Страници) +
  • « Първа
  • 9
  • 10
  • 11
  • 12
  • 13
  • Последна »
  • Не можете да публикувате нова тема
  • Не можете да пишете в тази тема

2 Потребител(и) четат тази тема
0 потребители, 2 гости, 0 анонимни