БГ Лов Форум: Търся метални гилзи - БГ Лов Форум

Към съдържанието

  • (3 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Не можете да публикувате нова тема
  • Не можете да пишете в тази тема

Търся метални гилзи

#1
Потребителя е офлайн   Чичо Стефчо 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 386
  • Регистр: 07.01.18
Колеги, търся да закупя 10-15 метални гилзи за многократна употреба 12/70. Ако някой има такива залежали се по шкафовете моля пишете ми. Няма проблем ако са използвани стига да не са повредени.
0

#2
Потребителя е офлайн   walther 

  • Сребърен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 709
  • Регистр: 11.04.10
Здравейте, аз си поръчах от един ловен магазин в Пловдив, но не го помня, провери в нета ще го намериш. Продават се нови по 50ст. и пращат с куриер. Само да знаеш, че са без капсула. Ще ти трябват капсули центробой или да ги преработиш за уинчесър капсул.Поздрави.
0

#3
Потребителя е офлайн   bimbo 

  • Напреднал Потребител
  • PipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 45
  • Регистр: 14.04.08

Виж мнениетоЧичо Стефчо написа на 15.02.2020 - 17:46 :

Колеги, търся да закупя 10-15 метални гилзи за многократна употреба 12/70. Ако някой има такива залежали се по шкафовете моля пишете ми. Няма проблем ако са използвани стига да не са повредени.

Магазина се казва Рос Арми ЕООД
0

#4
Потребителя е офлайн   bimbo 

  • Напреднал Потребител
  • PipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 45
  • Регистр: 14.04.08

Виж мнениетоbimbo написа на 16.02.2020 - 11:04 :

Виж мнениетоЧичо Стефчо написа на 15.02.2020 - 17:46 :

Колеги, търся да закупя 10-15 метални гилзи за многократна употреба 12/70. Ако някой има такива залежали се по шкафовете моля пишете ми. Няма проблем ако са използвани стига да не са повредени.

Магазина се казва Рос Арми ЕООД.тел.0888 279 257

0

#5
Потребителя е офлайн   Чичо Стефчо 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 386
  • Регистр: 07.01.18
Благодаря, ще им се обадя в понеделник.
0

#6
Потребителя е офлайн   walther 

  • Сребърен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 709
  • Регистр: 11.04.10
Здравейте, как върви релоуда на металните гилзи, че при мен е леко изоставен, но ако има нещо ново може да се активизирам.:D/>
0

#7
Потребителя е офлайн   Stanislav Todorov 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 367
  • Регистр: 02.09.10
То хубаво с металните гилзи, но много занимавка с начините за затваряне и изрязването на тапи,капачки и липса на консумативи.Откъде лесен достъп до тапи и концентратори с подходящ размер и капачки с двойно пресечен конус за затваряне ?Освен това съм чел .че и разпробитите гилзи за уинчестер или жевело с времето не държат вече капсула...И аз имах мераци преди време да пълня в метални, но не съжалявам ,че не почнах. поради горепосочените причини.Центробоя ако евентуално намериш отнякъде стари запаси ще е на 30-40г и е слаб за съвременните бездимни барути.



0

#8
Потребителя е офлайн   Чичо Стефчо 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 386
  • Регистр: 07.01.18
Обадих се в магазина. Свършили са и не се очаква скоро. За сега сме в застой по темата. Иначе мерак колко щеш ама материал няма. Ако все пак на някой не му трябват и има излишък бих купил няколко. Пак казвам не държа да са идеални, в кутийка, лъскави до блясък и т.н. Да са в "работно състояние" търся.
0

#9
Потребителя е офлайн   walther 

  • Сребърен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 709
  • Регистр: 11.04.10

Виж мнениетоStanislav Todorov написа на 05.03.2020 - 11:34 :

То хубаво с металните гилзи, но много занимавка с начините за затваряне и изрязването на тапи,капачки и липса на консумативи.Откъде лесен достъп до тапи и концентратори с подходящ размер и капачки с двойно пресечен конус за затваряне ?Освен това съм чел .че и разпробитите гилзи за уинчестер или жевело с времето не държат вече капсула...И аз имах мераци преди време да пълня в метални, но не съжалявам ,че не почнах. поради горепосочените причини.Центробоя ако евентуално намериш отнякъде стари запаси ще е на 30-40г и е слаб за съвременните бездимни барути.

Правим замби и режем каквото е необходимо. Аз съм затворил няколко с плътна капачка от лист корк, залята с малко восък.
0

#10
Потребителя е офлайн   Чичо Стефчо 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 386
  • Регистр: 07.01.18

Виж мнениетоwalther написа на 05.03.2020 - 16:06 :

Виж мнениетоStanislav Todorov написа на 05.03.2020 - 11:34 :

То хубаво с металните гилзи, но много занимавка с начините за затваряне и изрязването на тапи,капачки и липса на консумативи.Откъде лесен достъп до тапи и концентратори с подходящ размер и капачки с двойно пресечен конус за затваряне ?Освен това съм чел .че и разпробитите гилзи за уинчестер или жевело с времето не държат вече капсула...И аз имах мераци преди време да пълня в метални, но не съжалявам ,че не почнах. поради горепосочените причини.Центробоя ако евентуално намериш отнякъде стари запаси ще е на 30-40г и е слаб за съвременните бездимни барути.

Правим замби и режем каквото е необходимо. Аз съм затворил няколко с плътна капачка от лист корк, залята с малко восък.

В ютуб имаше клип за релоудинг с подобна техника за пшътно затваряне . Ползваха восък.
0

#11
Потребителя е офлайн   todir 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 396
  • Регистр: 04.02.11
И аз затапвам с корк ама не слагам никакъв восък. Замбата ми е малко по-голяма и корка като се набие няма мърдане а и тия патрони ги ползвам само за забавление та не се заседяват. Проблема идва само от капсулите. Наистина тоя 50 годишен центробой си е изпял песента. 1 от 5-6 не гърми и 1 гърми смотано. Имам 2-3 преправени гилзи ама и това не е много удачно. Трябва да се запълни дъното на гилзата с нещо щото иначе с тия новите барути капсата стърчи над барута. Не можах да измисля нещо което да е дълговечно и изпълнимо в домашни условия.
0

#12
Потребителя е офлайн   walther 

  • Сребърен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 709
  • Регистр: 11.04.10
Може да се пробва дъно да се направи от тефлонова пръчка. Въпреки, че колега от форума беше писал, че няма значение къде ще се даде искрата от капсула.
0

#13
Потребителя е офлайн   Stanislav Todorov 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 367
  • Регистр: 02.09.10
И на това руснаците са му намерили чалъма вади се пласмасовото основание от някоя гилза и се навива конец да стане с вътр.диаметър на гилзата и се лепи с епоксидна смола



0

#14
Потребителя е офлайн   todir 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 396
  • Регистр: 04.02.11
При мен е малко по-изявен проблема понеже зареждам 28-ми калибър и дозата от хубав модерен барут е 0.8 - 1гр а размера на капсула е същия та на практика направо си остава под нивото на капсул уинчестър. При центробоя няма проблем, достатъчно ниско седи. Зареждам със Сокол че е евтин и обемен, пък и добър за целта барут. Пробвал съм руските варианти с заливане с лепило и залепяне на тапи разни ама не отговарят на критерия дълговечност. Единия вариант е да се залее дъното с течен метал а другия както казва Станислав е да се залепи вложка от пластмасова гилза. Заливането съм пробвал с уж температурно устойчив Бизон, но повече от 2 изстрела не изкарва преди да се разтроши от налягането, температурата и разширяването на гилзата при изстрел а цената му е ужасяваща за упражнението. При лепенето на тапата проблема е същия, лепилото изтърва след 1-2 изстрела. Та лепене не е вариант. Мислех това което предложи Walther ама то не е за домашно изпълнение. Тапите трябва да се струговат с няколко 10-ти в + и набият с преса за да стане здраво. Ако Walther е майстора на куршуми, както си мисля, за него едва ли е проблем, но за мен е трудно, скъпо и необосновано упражнение. За сега това което съм измислил е пак със вездесъщия корк. Тапа дето се набива и на 1-2 изстрела се сменя. Поне е евтино :) Е тия работи ги мислех преди щото нямах достъп до пластмасови гилзи, сега имам 500бр чисто нови пластмасови и тия металните както казах ги правя само за плякане с изметени от съндъка сачми, безплатен 50 годишен капсул, тапи изрязани от корк + 1 гр. Сокол. Обща цена на патрона няма 10ст и пуцай кумееее.... :)
0

#15
Потребителя е офлайн   Stanislav Todorov 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 367
  • Регистр: 02.09.10
Мисля ,че имаше метални гилзи за гладкоцевни пушки с капсул Боксер ,но трябва се поръчват от странство ако някой го човърка много отвътре....



0

#16
Потребителя е офлайн   axiles11 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 178
  • Регистр: 21.02.16

Виж мнениетоЧичо Стефчо написа на 15.02.2020 - 17:46 :

Колеги, търся да закупя 10-15 метални гилзи за многократна употреба 12/70. Ако някой има такива залежали се по шкафовете моля пишете ми. Няма проблем ако са използвани стига да не са повредени.
Ще ти ги пратя подарък даже за моя сметка но при едно условие!Да приложиш снимков материал на това как и с какво ги снаредяваш също и някакви резултати!Може и клипче да направиш!Ей тъй да си направим кефа и ние да погледаме за развлечение!Имам гилзи но никога няма да ги ползвам.Чисто нови ще се радвам ако някой ги ползва по предназначение!Прати адрес на лични и Успех!
0

#17
Потребителя е офлайн   Чичо Стефчо 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 386
  • Регистр: 07.01.18
Супер колега, много благодаря предварително за отзива. Само че няма да е веднага снимковия материал и теста, защото в момента съм малко ангажиран с доста задачи. Ще се постарая в рамките на две седмици да покажа резултат. Аз все още се уча да снарядявам, но мисля че ще се представя добре. Искам да видя какво ще постигна като резултат и аз, дори мисля да ги пробвам с ловен автомат, не само с надцевка. Затова търся няколко 10-тина, колкото за проба. От любопитство е целия зор, не че са скъпи патроните в магазина. Искам да се науча.
0

#18
Потребителя е офлайн   axiles11 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 178
  • Регистр: 21.02.16

Виж мнениетоЧичо Стефчо написа на 07.03.2020 - 13:52 :

Супер колега, много благодаря предварително за отзива. Само че няма да е веднага снимковия материал и теста, защото в момента съм малко ангажиран с доста задачи. Ще се постарая в рамките на две седмици да покажа резултат. Аз все още се уча да снарядявам, но мисля че ще се представя добре. Искам да видя какво ще постигна като резултат и аз, дори мисля да ги пробвам с ловен автомат, не само с надцевка. Затова търся няколко 10-тина, колкото за проба. От любопитство е целия зор, не че са скъпи патроните в магазина. Искам да се науча.
Другото добре но това НЕ го прави!
0

#19
Потребителя е офлайн   todir 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 396
  • Регистр: 04.02.11

Виж мнениетоaxiles11 написа на 07.03.2020 - 14:36 :

Виж мнениетоЧичо Стефчо написа на 07.03.2020 - 13:52 :

Супер колега, много благодаря предварително за отзива. Само че няма да е веднага снимковия материал и теста, защото в момента съм малко ангажиран с доста задачи. Ще се постарая в рамките на две седмици да покажа резултат. Аз все още се уча да снарядявам, но мисля че ще се представя добре. Искам да видя какво ще постигна като резултат и аз, дори мисля да ги пробвам с ловен автомат, не само с надцевка. Затова търся няколко 10-тина, колкото за проба. От любопитство е целия зор, не че са скъпи патроните в магазина. Искам да се науча.
Другото добре но това НЕ го прави!

+1!
Стефчо не се занимавай с глупости!
0

#20
Потребителя е офлайн   Чичо Стефчо 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 386
  • Регистр: 07.01.18
Няма да зарежда ли ? Или ще го повредя? Къде ще стане проблем? Питам защото не знам. Не съм имал ловен автомат и нямам мно практика с такова.
0

Сподели темата:


  • (3 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Не можете да публикувате нова тема
  • Не можете да пишете в тази тема

2 Потребител(и) четат тази тема
0 потребители, 2 гости, 0 анонимни