БГ Лов Форум: Автоматична ловна карабина "МЕДВЕДЬ-3" - БГ Лов Форум

Към съдържанието

Страници 1 от 1
  • Не можете да публикувате нова тема
  • Не можете да пишете в тази тема

Автоматична ловна карабина "МЕДВЕДЬ-3"

#1
Потребителя е офлайн   dimitrov67 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 124
  • Регистр: 10.03.08
Драги колеги, къде в България се продава тази карабина и на каква цена. Също така, ако някой я притежава да сподели своите впечатления от нея. Аз я видях на снимка и много ми хареса. А съм намислил да се обзаведа с нарезно, та тази някак ме спечели от пръв поглед. След това и видях характеристиките в сайта на производителя и ми допадна още повече.
0

#2
Потребителя е офлайн   dimitrov67 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 124
  • Регистр: 10.03.08
Ето как изглежда.

Прикачени миниатюри

  • Прикачено изображение: 0_value_16537_188.jpg

0

#3
Потребителя е офлайн   Виктор Сираков 

  • Сребърен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 900
  • Регистр: 11.06.09

Виж мнениетоdimitrov67 написа на 04.05.2011 - 16:41 :

Ето как изглежда.


А леле майко ...


Това "Porsche Design" ли е ?????????????
0

#4
Потребителя е офлайн   Док Холидей 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 282
  • Регистр: 20.05.09
не знам за качествата на оръжието но като го гледам на външен вид има още много да се желае докато се стигне нивото на винчестър браунинг бенели ременгтон и т. н.
0

#5
Потребителя е офлайн   Веско 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 3201
  • Регистр: 09.03.08

Виж мнениетоdimitrov67 написа на 04.05.2011 - 16:41 :

Ето как изглежда.

Пушката от снимката не е Медведь- 3, а Медведь-4.По принцип пушката е рядкост даже и за Русия-произвеждани са малки серии а цената е необяснимо висока/ 140000 рубли по сведения от Руските форуми/.В България надали има повече от 20-30бр и то са внесени през соц- годините за горските стопанства.Ако ти изпадне от някъде вземай и се пиши късметлия :D
0

#6
Потребителя е офлайн   Swetoslav 

  • Сребърен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 509
  • Регистр: 24.02.08

Виж мнениетоВеско написа на 26.05.2011 - 11:17 :

Виж мнениетоdimitrov67 написа на 04.05.2011 - 16:41 :

Ето как изглежда.

Пушката от снимката не е Медведь- 3, а Медведь-4.По принцип пушката е рядкост даже и за Русия-произвеждани са малки серии а цената е необяснимо висока/ 140000 рубли по сведения от Руските форуми/.В България надали има повече от 20-30бр и то са внесени през соц- годините за горските стопанства.Ако ти изпадне от някъде вземай и се пиши късметлия :D


Къв Медвед - 4 в соц. време :huh: :huh:
zkk
0

#7
Потребителя е офлайн   dimitrov67 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 124
  • Регистр: 10.03.08

Виж мнениетоSwetoslav написа на 26.05.2011 - 11:58 :

Виж мнениетоВеско написа на 26.05.2011 - 11:17 :

Виж мнениетоdimitrov67 написа на 04.05.2011 - 16:41 :

Ето как изглежда.

Пушката от снимката не е Медведь- 3, а Медведь-4.По принцип пушката е рядкост даже и за Русия-произвеждани са малки серии а цената е необяснимо висока/ 140000 рубли по сведения от Руските форуми/.В България надали има повече от 20-30бр и то са внесени през соц- годините за горските стопанства.Ако ти изпадне от някъде вземай и се пиши късметлия :D


Къв Медвед - 4 в соц. време :huh: :huh:

Да вярно е, че е Медведь -4. Но се отличава много малко от Медведь-3.
0

#8
Потребителя е офлайн   Веско 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 3201
  • Регистр: 09.03.08

Виж мнениетоSwetoslav написа на 26.05.2011 - 11:58 :

Виж мнениетоВеско написа на 26.05.2011 - 11:17 :

Виж мнениетоdimitrov67 написа на 04.05.2011 - 16:41 :

Ето как изглежда.

Пушката от снимката не е Медведь- 3, а Медведь-4.По принцип пушката е рядкост даже и за Русия-произвеждани са малки серии а цената е необяснимо висока/ 140000 рубли по сведения от Руските форуми/.В България надали има повече от 20-30бр и то са внесени през соц- годините за горските стопанства.Ако ти изпадне от някъде вземай и се пиши късметлия :D


Къв Медвед - 4 в соц. време :huh: :huh:

Ами не зная с точност за 4-творката но Медвед-3 започва производство 1975- 1976 г.Дават ги почти успоредно произвотство,то на практика промените са козметични- най същественото е шахматният пълнител и визията на полуложата,всичко останало е същото- Драгунов в граждански вариянт с по къса цев.
0

#9
Потребителя е офлайн   Иван Кючуков 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 298
  • Регистр: 13.11.08
Доколкото си спомням около 1998-1999г имаше внос на такива карабини в България.Мой познат на висок държавен пост,ми беше казал,че може да ми уреди да си закупя такава карабина.Бяха на изключително изгодна цена,но стреляли лошо,което ме разочарова.


http://www.izhmash.r...ct/medved.shtml
0

#10
Потребителя е офлайн   Веско 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 3201
  • Регистр: 09.03.08

Виж мнениетоИван Кючуков написа на 26.05.2011 - 17:01 :

Доколкото си спомням около 1998-1999г имаше внос на такива карабини в България.Мой познат на висок държавен пост,ми беше казал,че може да ми уреди да си закупя такава карабина.Бяха на изключително изгодна цена,но стреляли лошо,което ме разочарова.


http://www.izhmash.r...ct/medved.shtml

Вярно е това ,че стрелят лошо, ама за прасетата :D :P

П.П. Пушката прави идеална група/ за полуавтомат/ , но това не е най важното.
0

#11
Потребителя е офлайн   gal64 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 307
  • Регистр: 29.09.09
Технически не се отличава от Тигър -308 / калибъра е 308 win.,за разлика от другите Тигри в кал.7.62х54R /.Рашаните казват,че стрелят доста прилично /Тигър-308 де/-даже по-добре от западните полуавтомати - нещо от рода до 2 см група на 100 м /те малко се изхвърлят- но се случвали добри образци - това е също лошо - няма постояннство в продукцията/.Но пък безотказни са , мелят всички патрони ,докато западните малко са капризни в патроните.Но лош баланс,тежка, дълга,голямо разстояние от спусъка и края на приклада до мястото за захващане на лявата ръка и от там малко издърпана стойка на стрелеца и "клюмане" надолу на цевта при стрелба на гонка.Става повече за варда.Като препоръка - по-добре си вземаш една сайга в кал.308 с вариант военен приклад или тип приклад Драгунов и няма грешка,даже пълнителя е по-добър от Тигър-308 и Медвед-3.Сайгата също е безотказно оръжие и за разлика от другите не кълца толкова оловната глава на SP патроните,като параметри -същите на по-ниска цена.Изобщо руските полуавтомати са много по-надежни ,но тежки, неудобн,дълги,а и също тежки монтажи на оптиките и бързомерците.Така,че ако са малко парите и може да се допусне компромис - стават.
0

#12
Потребителя е офлайн   Веско 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 3201
  • Регистр: 09.03.08

Виж мнениетоgal64 написа на 27.05.2011 - 15:12 :

Технически не се отличава от Тигър -308 / калибъра е 308 win.,за разлика от другите Тигри в кал.7.62х54R /.Рашаните казват,че стрелят доста прилично /Тигър-308 де/-даже по-добре от западните полуавтомати - нещо от рода до 2 см група на 100 м /те малко се изхвърлят- но се случвали добри образци - това е също лошо - няма постояннство в продукцията/.Но пък безотказни са , мелят всички патрони ,докато западните малко са капризни в патроните.Но лош баланс,тежка, дълга,голямо разстояние от спусъка и края на приклада до мястото за захващане на лявата ръка и от там малко издърпана стойка на стрелеца и "клюмане" надолу на цевта при стрелба на гонка.Става повече за варда.Като препоръка - по-добре си вземаш една сайга в кал.308 с вариант военен приклад или тип приклад Драгунов и няма грешка,даже пълнителя е по-добър от Тигър-308 и Медвед-3.Сайгата също е безотказно оръжие и за разлика от другите не кълца толкова оловната глава на SP патроните,като параметри -същите на по-ниска цена.Изобщо руските полуавтомати са много по-надежни ,но тежки, неудобн,дълги,а и също тежки монтажи на оптиките и бързомерците.Така,че ако са малко парите и може да се допусне компромис - стават.

Медведа е с перфектен баланс/ бих казал дори и по добър от западните образци/,липсва зависването на цевта което е факт при Сайгата и Тигъра, а и теглото му е по ниско.
0

#13
Потребителя е офлайн   stefan585 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 402
  • Регистр: 25.10.13
Кажете на всички колеги че стрелям с такава 308 и по добро оръжие не съм ползвал от западните марки това е специалистите които знаят всичко без да са го виждали
0

#14
Потребителя е офлайн   Коста 73 

  • Напреднал Потребител
  • PipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 85
  • Регистр: 11.04.19
Пусни една снимка,да я видим красавицата!
0

#15
Потребителя е офлайн   Виктор Сираков 

  • Сребърен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 900
  • Регистр: 11.06.09
Като я гледам, тия са крали за 303та, крали, крали...
Какво ли им е на швабите като немат нищо западно и требе да гледат се на изток на изток
0

#16
Потребителя е офлайн   Веско 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 3201
  • Регистр: 09.03.08
[quote name='Виктор Сираков' timestamp='1607959719' post='907862']
Като я гледам, тия са крали за 303та, крали, крали...
Какво ли им е на швабите като немат нищо западно и требе да гледат се на изток на изток
[/qu
0

#17
Потребителя е офлайн   bat goiko 

  • Напреднал Потребител
  • PipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 73
  • Регистр: 16.06.08

Виж мнениетоВиктор Сираков написа на 14.12.2020 - 17:28 :

Като я гледам, тия са крали за 303та, крали, крали...
Какво ли им е на швабите като немат нищо западно и требе да гледат се на изток на изток


Та от какво и колко са крали колега, че не става ясно? Какво е това "303та"?
0

Сподели темата:


Страници 1 от 1
  • Не можете да публикувате нова тема
  • Не можете да пишете в тази тема

1 Потребител(и) четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни