БГ Лов Форум: Ловен полуавтомат МП 155, АРМСАН или АТА - БГ Лов Форум

Към съдържанието

  • (6 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Последна »
  • Не можете да публикувате нова тема
  • Не можете да пишете в тази тема

Ловен полуавтомат МП 155, АРМСАН или АТА Препоръки

#1
Потребителя е офлайн   Dimitar Urumov 

  • Новак
  • Pip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 4
  • Регистр: 19.11.15
Здравейте колеги, от 3 години ловувам с надцевка магнум. Мисля да си закупя ловен автомат, моля за препоръки от хора, които ги ползват. Насочил съм се към следните марки МП 155, АРМСАН или АТА. Към кое да се насоча и идея си нямам а стрелям доста и доста магнум патрони и ми трябва надеждно оръжие.
Благодаря Ви! Само да уточня мога да си вземя и от известните марки, но честно казано не ми се трепери на пушка за 4 бона. Повече ми е страст да ловувам.
0

#2
Потребителят е онлайн   ddd_dancho 

  • Сребърен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 713
  • Регистр: 18.02.08

Виж мнениетоDimitar Urumov написа на 02.08.2016 - 17:10 :

Здравейте колеги, от 3 години ловувам с надцевка магнум. Мисля да си закупя ловен автомат, моля за препоръки от хора, които ги ползват. Насочил съм се към следните марки МП 155, АРМСАН или АТА. Към кое да се насоча и идея си нямам а стрелям доста и доста магнум патрони и ми трябва надеждно оръжие.
Благодаря Ви! Само да уточня мога да си вземя и от известните марки, но честно казано не ми се трепери на пушка за 4 бона. Повече ми е страст да ловувам.


От посочените твърдо съм за МР-155, за предпочитане с пластмасов приклад при активни ловци /особено за гонач/. Това е лично мое, непроменливо с времето мнение. Всъщност отговора е в самия ти въпрос, колега - надеждно оръжие.

Сега ще стане една ....... :lol:/>/>

П. П. Темата ще е общо взето "Кое е първо, яйцето или кокошката?" ;)/>
Обстоятелствата не правят човека, те само го разкриват.
0

#3
Потребителя е офлайн   lve 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 164
  • Регистр: 16.11.14
При турските при стрелба с магнуми трябва да смениш буталото а с тежкото бутало и патрони по 70 мм зимата може и да не презареди. С леко бутало и магнуми много няма да изкара.Кофти ниска мерна линия.Мобил шоковете трудно се развиват.Има и други неща но дискомфорта с буталата е достатъчен да я зачеркна.........
МР 155 е лека удобна бърза и НАДЕЖДНА като могат единствено да се постараят с оксидацията ....от телефона толкова и наслука
0

#4
Потребителя е офлайн   Dimitar Urumov 

  • Новак
  • Pip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 4
  • Регистр: 19.11.15
Благодаря Ви за съветите, като цяло и аз към МП-то се бях насочил..... Дано да излезе читаво :) Наслука на всички през предстоящият ловен сезон!
0

#5
Потребителя е офлайн   Dimitar Urumov 

  • Новак
  • Pip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 4
  • Регистр: 19.11.15
А случайно някой да има камуфлирано МП 155, за да ми каже издържливо ли е покритието? Че сега дилемата е дали ча е черна синтетика или с камуфлажно покритие?
0

#6
Потребителя е офлайн   pu6eka_70 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 393
  • Регистр: 31.01.11

Виж мнениетоlve написа на 02.08.2016 - 19:10 :

При турските при стрелба с магнуми трябва да смениш буталото а с тежкото бутало и патрони по 70 мм зимата може и да не презареди. С леко бутало и магнуми много няма да изкара.Кофти ниска мерна линия.Мобил шоковете трудно се развиват.Има и други неща но дискомфорта с буталата е достатъчен да я зачеркна.........
МР 155 е лека удобна бърза и НАДЕЖДНА като могат единствено да се постараят с оксидацията ....от телефона толкова и наслука

почти всички марки турски полуавтомати имат и инерционни модели и то много надеждни, и набас се ловя че ще сменя по бързо газово бутало докато връткаш газов регулато
0

#7
Потребителя е офлайн   Pliofcho 

  • Сребърен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 517
  • Регистр: 18.05.13

Виж мнениетоlve написа на 02.08.2016 - 19:10 :

При турските при стрелба с магнуми трябва да смениш буталото а с тежкото бутало и патрони по 70 мм зимата може и да не презареди. С леко бутало и магнуми много няма да изкара.Кофти ниска мерна линия.Мобил шоковете трудно се развиват.Има и други неща но дискомфорта с буталата е достатъчен да я зачеркна.........
МР 155 е лека удобна бърза и НАДЕЖДНА като могат единствено да се постараят с оксидацията ....от телефона толкова и наслука


При толкова глупости на куп, мога да се хвана на бас, че никога не си имал такава пушка!
Човече, не е срамно да не изкажеш мнение по въпрос по който не си компетентен, но да пишеш глупости само колкото да си написал нещо, е най- малкото смешно!
Хвали си твойта тояжка колкото искаш, но не оплювай чуждите, още повече когато очевидно нямаш никакъв опит с коментираното от теб оръжие.
0

#8
Потребителя е офлайн   lve 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 164
  • Регистр: 16.11.14
Регулатора няма за какво да се върти проверено и с турските е проверено и недовършено инерционките им изобщо не коментирам в темата пише надеждни
0

#9
Потребителя е офлайн   lve 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 164
  • Регистр: 16.11.14
Пушека има такава от месец кога изстреля посред лято няколко патрона че и заключения да дава..а към плюнчо толкова долу човек да падне че с турска на лов да иде......имам повечко опит от вас двамата разсмивате ме
0

#10
Потребителя е офлайн   pu6eka_70 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 393
  • Регистр: 31.01.11

Виж мнениетоlve написа на 03.08.2016 - 19:03 :

Пушека има такава от месец кога изстреля посред лято няколко патрона че и заключения да дава..а към плюнчо толкова долу човек да падне че с турска на лов да иде......имам повечко опит от вас двамата разсмивате ме

доста пушкала са минали през ръцете ми и затова давам мнение и ижове и мп та и други аиде със здраве
0

#11
Потребителя е офлайн   lve 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 164
  • Регистр: 16.11.14
Придържаи се към темата и от мен здраве
0

#12
Потребителя е офлайн   pu6eka_70 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 393
  • Регистр: 31.01.11
[quote name='lve' timestamp='1470243810' post='683099']
Пушека има такава от месец кога изстреля посред лято няколко патрона че и заключения да дава..а към плюнчо толкова долу човек да падне че с турска на лов да иде......имам повечко опит от вас двамата разсмивате ме
[/qu зашо мислиш ше само твоита стока е наи хубава и тук всеки може да дава мнения ,няко глупави други не чак толкова а посред лято има стрелбища и които не му свиди за някои лев може до пуца на воля а аз зотва сум купил пушка да стрелям яко
0

#13
Потребителя е офлайн   lve 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 164
  • Регистр: 16.11.14
Стреляи си ама дразниш и се завираш а това което хвалиш и то не е стока ама като ти е малко акъла...сега сериозно дразниш
0

#14
Потребителя е офлайн   Pliofcho 

  • Сребърен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 517
  • Регистр: 18.05.13
По голям дразнител от теб не виждам, а това дето го хвалиш ти, няма да коментирам що за стока е... язък ти за опита щом 10 години си ползвал сделаната тояга 153... това е опит с една пушка а не с много такива, така че в случая опита ти не е релевантен.
А понеже си много убеден в това което казваш, ти давам възможност да докажеш твъренията си! Да видим дали турската пушка е такова дърво и засича толкова колкото ТИ твърдиш!!!
И понеже откровенно ми писна от глупостите ти, те предизвиквам да засечеш моят спортен армсан с купешки патрони.
Като за всеки неуспешен опит, ще ми плащаш по един български лев, а за всяка засечка аз ще ти плащам десетократно.
Хайде да видим дали си толкова силен на действията колкото и на думите, когато върху джоба ти ще има преки финансови последици от глупостите които бълваш?
Ще изстреляш колкото искаш патрона, като чистенето после си е от мен.
Сега е момента да докажеш думите си с факти, ако това което говориш не са пълни глупости при коефициент 10 към 1, хем ще си постреляш хем ще извадиш някои лев.
Аман от празнодумци!!!
0

#15
Потребителя е офлайн   lve 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 164
  • Регистр: 16.11.14
Като доиде някои познат с такова нещо даже ме е гнус да го отворя за да видя проблема откъде е .....не ме завимаваи гледам по хобито за батак и турските зверства ...а опит имам с турски пушки и личен и не ги тача след няколко хилки и при теб ще има ядове
0

#16
Потребителя е офлайн   Pliofcho 

  • Сребърен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 517
  • Регистр: 18.05.13

Виж мнениетоlve написа на 04.08.2016 - 12:26 :

Като доиде някои познат с такова нещо даже ме е гнус да го отворя за да видя проблема откъде е .....не ме завимаваи гледам по хобито за батак и турските зверства ...а опит имам с турски пушки и личен и не ги тача след няколко хилки и при теб ще има ядове


Малеее тогава внимавай да не загледаш нещо по дискавъри за италиансакта мафия, че и те какви неща са вършили, ще те погнуси и италианското оръжие...
Тук изобщо не става дума какви пушки тачиш и кои не! Проблема е че прекрачваш границата на това да хвалиш твоето оръжие и започваш да плюеш чуждото с абсурдно грешна информация.
Тук млади колеги се интересуват от ОБЕКТИВНИ оценки на ползватели, а от думите ти е очевадно че ти не си такъв, моля не подвеждай колегите заради субективни фактори коренящи се единственно в ценностната ти система. Това е форум за лов и темите тук са за ловно оръжие, нищо общо няма това дали си възпитан като русофил, туркофоб или си гледал твърде много исторически филми.
Ако не можеш да дадеш обективна оценка, просто хвали своето, но не коментирай чуждото.
А това че при мен ще има ядове след няколко хилки е поредното твое лично предположение, което отново е много далеч от реалността. Пушката е спортна и е проектирана специално за динамична стрелба (IPSC) и няколко хиляди просто биха я разработили. Но това е поредното доказателство, че липсата на информация по някоя тема не те спира да правиш необосновани изказвания. Още по жалкото е, че на няколко пъти в постовете, си позволи да обиждаш не само оръжията но и потребителите на форума.
0

#17
Потребителя е офлайн   lve 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 164
  • Регистр: 16.11.14
Много писане и нищо...МР 155 е по добро
0

#18
Потребителя е офлайн   Pliofcho 

  • Сребърен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 517
  • Регистр: 18.05.13

Виж мнениетоlve написа на 04.08.2016 - 16:31 :

Много писане и нищо...МР 155 е по добро


Ако под по добро, разбираш по евтино съм съгласен... като цена е по- изгодно! Не споря!
0

#19
Потребителя е офлайн   lve 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 164
  • Регистр: 16.11.14
Като ловно оръжие е по добро за пъдпъдък си правя както и доста колеги пък и има готови 24 гр и си стреля каквото му сложиш от наи лекото до магнум разбъркани....при турската е невъзможно да стреляш под 24 и магнуми
Освен ако не и нанижеш 3 бутала ....за пари не коментирам ако беше наше оръжието щях си взема друго
0

#20
Потребителя е офлайн   lve 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 164
  • Регистр: 16.11.14
Пък да ти кажа знам за цените и ценообразуването ама що аз да те карам да прогледнеш зелен ще станеш...
0

Сподели темата:


  • (6 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Последна »
  • Не можете да публикувате нова тема
  • Не можете да пишете в тази тема

1 Потребител(и) четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни