БГ Лов Форум: ЩЕ СЕ ОТНЕМАТ ЛОВНИ ПРАВА! Нов закон ще гони фалшивите ловци - БГ Лов Форум

Към съдържанието

  • (2 Страници) +
  • 1
  • 2
  • Не можете да публикувате нова тема
  • Тази тема е заключена

ЩЕ СЕ ОТНЕМАТ ЛОВНИ ПРАВА! Нов закон ще гони фалшивите ловци

#21
Потребителя е офлайн   Dancho Jordanov 

  • Б.С.Б.
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 3155
  • Регистр: 26.05.14

Виж мнениетозапален по лова написа на 21.04.2017 - 08:30 :

Виж мнениетоСтоян написа на 20.04.2017 - 07:59 :

Има логика. Особено за т.нар. пасивни ловци и редуцирането на броя на притежаваните ловни оръжия, респ. отнемането им.
Разрешителните за придобиване, съхранение и носене на ловни оръжия се издават за ловни цели. След като даден ловец не преследва такива цели продължителен период от време, презумпцията е, че оръжията не са му нужни за лов. След като не са нужни за лов, притежаването им е неоправдано.
В много сдружения членуват такива пасивни ловци. Членуването им е пречка за приемане на нови членове, желаещи да дадат своя принос за ловното дело.
Отделен е въпросът, че само с логика не става. Ако такъв закон бъде приет, трябва да бъде разумен и работещ, без да ощетява неоснователно правата на добросъвестните граждани, в това число и ловци.

О да, принос към ловното дело -от откриването на ловния сезон до закриването му!
Колега , ти чел ли си приказката в която внука дълбал дървена копанка за баща си?


Да ти отговоря аз ?!
Чел съм я.
Изключително поучителна история !!!
Но не и е мястото тук,защото каквото е имало да става е станало,отдавна е станало...ние сме се Осрали за поколения напред...няма я поуката ,нищо няма !

Не мога да разбера,кое в поста на колегата предизвиква нападки,там всяка дума е вярна !?!?!?
Както е вярно и това,че ако подобен закон се приеме ще бъдат ощетени следните субекти:
1. Ловците,които не ловуват
2. Организацийте,които получават приходи от ПОГОЛОВНО членство !
3. Оръжейните търговци
5. Службите,които таксуват издаване на документи за притежание и използване на оръжие.
6. Институцийте,които събират пари за подготовката и издаването на тези документи/МВР,съдимост,следствие,медицински и др./
и т.н.
Само факти,няма чувства ...
Има ... ,,логика'',както казва колегата,ама никой не чете ,защото бърза да напада...

И кой е казал,че харесва цялостната идея за проекта ?!

А може ли някой да отговори на въпроса-
Ако в България е разрешено/както беше/ дългото оръжие за притежание с цел самоохрана,колко от т.н. ,,пасивни ловци'' ще отпаднат/ще излязат/ като членове на ловните съюзи ???
Ами на един друг въпрос-
Кому е нужно това, в БГ да има над 130 000 регистрирани ловци,каква е ползата от това ?!
На още един -
На кой не му харесва да плаща към дружинките по 600-700 лева годишна такса ,защото не ловува и не участва в ловностопанския живот,само заема там някакво място?!
Ми на кого ...
Пак да ги изброявам ли:
- На касаджиите с пушките дето не гърмят на лов
- На Бракониерите,които не са част от ловния живот
- На ,,спорадичните'' ловци
- На вечните Гости,дето не знаят какво е калище и хранилка и чакат някой друг да се изцапа
- На Торбаланите,дето нищо не правят,даже и не гърмят да не влязат вътре с някой патрон
..............
Е ,и...

Б.С.Б.
Има нещо ужасно гнило в цялата тая работа !
Потърпевши ще са ловците,прасетата и всички останали...
0

#22
Потребителя е офлайн   запален по лова 

  • Сребърен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 690
  • Регистр: 10.03.11

Виж мнениетоDancho Jordanov написа на 21.04.2017 - 09:17 :

Виж мнениетозапален по лова написа на 21.04.2017 - 08:30 :

Виж мнениетоСтоян написа на 20.04.2017 - 07:59 :

Има логика. Особено за т.нар. пасивни ловци и редуцирането на броя на притежаваните ловни оръжия, респ. отнемането им.
Разрешителните за придобиване, съхранение и носене на ловни оръжия се издават за ловни цели. След като даден ловец не преследва такива цели продължителен период от време, презумпцията е, че оръжията не са му нужни за лов. След като не са нужни за лов, притежаването им е неоправдано.
В много сдружения членуват такива пасивни ловци. Членуването им е пречка за приемане на нови членове, желаещи да дадат своя принос за ловното дело.
Отделен е въпросът, че само с логика не става. Ако такъв закон бъде приет, трябва да бъде разумен и работещ, без да ощетява неоснователно правата на добросъвестните граждани, в това число и ловци.

О да, принос към ловното дело -от откриването на ловния сезон до закриването му!
Колега , ти чел ли си приказката в която внука дълбал дървена копанка за баща си?


Да ти отговоря аз ?!
Чел съм я.
Изключително поучителна история !!!
Но не и е мястото тук,защото каквото е имало да става е станало,отдавна е станало...ние сме се Осрали за поколения напред...няма я поуката ,нищо няма !

Не мога да разбера,кое в поста на колегата предизвиква нападки,там всяка дума е вярна !?!?!?
Както е вярно и това,че ако подобен закон се приеме ще бъдат ощетени следните субекти:
1. Ловците,които не ловуват
2. Организацийте,които получават приходи от ПОГОЛОВНО членство !
3. Оръжейните търговци
5. Службите,които таксуват издаване на документи за притежание и използване на оръжие.
6. Институцийте,които събират пари за подготовката и издаването на тези документи/МВР,съдимост,следствие,медицински и др./
и т.н.
Само факти,няма чувства ...
Има ... ,,логика'',както казва колегата,ама никой не чете ,защото бърза да напада...

И кой е казал,че харесва цялостната идея за проекта ?!

А може ли някой да отговори на въпроса-
Ако в България е разрешено/както беше/ дългото оръжие за притежание с цел самоохрана,колко от т.н. ,,пасивни ловци'' ще отпаднат/ще излязат/ като членове на ловните съюзи ???
Ами на един друг въпрос-
Кому е нужно това, в БГ да има над 130 000 регистрирани ловци,каква е ползата от това ?!
На още един -
На кой не му харесва да плаща към дружинките по 600-700 лева годишна такса ,защото не ловува и не участва в ловностопанския живот,само заема там някакво място?!
Ми на кого ...
Пак да ги изброявам ли:
- На касаджиите с пушките дето не гърмят на лов
- На Бракониерите,които не са част от ловния живот
- На ,,спорадичните'' ловци
- На вечните Гости,дето не знаят какво е калище и хранилка и чакат някой друг да се изцапа
- На Торбаланите,дето нищо не правят,даже и не гърмят да не влязат вътре с някой патрон
..............
Е ,и...

Б.С.Б.

Е, въпреки ,че отговаряш вместо колегата, ще ти кажа какво мисля по тази история:
1. Когато се казва, че някъде е станало нещо засягащо интересите на голяма група хора , трябва да има конкретика - на тази дата , на това място тези и тези хора в качеството има на членове / експерти на това министерство , агенция, НПО ,осъществиха среща на ....тема! Иначе е ЕЖК!
2.Няма такъв ловец, който да е взел ловен билет и никога не е ходил на лов . Има колеги , които по различни причини /здравословни , работни, семейни...../ излизат рядко на лов, ама излизат.
3. И сега закона разрешава едно ловно сдружение да съществува самостоятелно - примери бол! Ама е по -лесно да критикуваме отколкото да подредим нещата така ,че в дружината/сдружението, където членуваме да няма бракониерство , а грижи за дивеча!
4. Търговците - щом има търсене , ще има и кой да продава???????????????
5/6.Службите и институциите - много ли е веднъж на 5 години да дадеш 100 лева за да узакониш ловния си арсенал!

И втората ти група въпроси:
- дълго оръжие с цел самоохрана - 5 - 10% от притежаващите ловен билет!
- ако искаш да имаш ловен билет , защо да нямаш! А колко граждани на България имат шофьорски книжки , но не шофират редовно?
- кажи ми името на една ловна дружина в която всеки член дава годишно по 600-700 лв. за ловностопански мероприятия !!!
0

#23
Потребителя е офлайн   Dancho Jordanov 

  • Б.С.Б.
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 3155
  • Регистр: 26.05.14

Виж мнениетозапален по лова написа на 21.04.2017 - 10:49 :

Виж мнениетоDancho Jordanov написа на 21.04.2017 - 09:17 :

Виж мнениетозапален по лова написа на 21.04.2017 - 08:30 :

Виж мнениетоСтоян написа на 20.04.2017 - 07:59 :

Има логика. Особено за т.нар. пасивни ловци и редуцирането на броя на притежаваните ловни оръжия, респ. отнемането им.
Разрешителните за придобиване, съхранение и носене на ловни оръжия се издават за ловни цели. След като даден ловец не преследва такива цели продължителен период от време, презумпцията е, че оръжията не са му нужни за лов. След като не са нужни за лов, притежаването им е неоправдано.
В много сдружения членуват такива пасивни ловци. Членуването им е пречка за приемане на нови членове, желаещи да дадат своя принос за ловното дело.
Отделен е въпросът, че само с логика не става. Ако такъв закон бъде приет, трябва да бъде разумен и работещ, без да ощетява неоснователно правата на добросъвестните граждани, в това число и ловци.

О да, принос към ловното дело -от откриването на ловния сезон до закриването му!
Колега , ти чел ли си приказката в която внука дълбал дървена копанка за баща си?


Да ти отговоря аз ?!
Чел съм я.
Изключително поучителна история !!!
Но не и е мястото тук,защото каквото е имало да става е станало,отдавна е станало...ние сме се Осрали за поколения напред...няма я поуката ,нищо няма !

Не мога да разбера,кое в поста на колегата предизвиква нападки,там всяка дума е вярна !?!?!?
Както е вярно и това,че ако подобен закон се приеме ще бъдат ощетени следните субекти:
1. Ловците,които не ловуват
2. Организацийте,които получават приходи от ПОГОЛОВНО членство !
3. Оръжейните търговци
5. Службите,които таксуват издаване на документи за притежание и използване на оръжие.
6. Институцийте,които събират пари за подготовката и издаването на тези документи/МВР,съдимост,следствие,медицински и др./
и т.н.
Само факти,няма чувства ...
Има ... ,,логика'',както казва колегата,ама никой не чете ,защото бърза да напада...

И кой е казал,че харесва цялостната идея за проекта ?!

А може ли някой да отговори на въпроса-
Ако в България е разрешено/както беше/ дългото оръжие за притежание с цел самоохрана,колко от т.н. ,,пасивни ловци'' ще отпаднат/ще излязат/ като членове на ловните съюзи ???
Ами на един друг въпрос-
Кому е нужно това, в БГ да има над 130 000 регистрирани ловци,каква е ползата от това ?!
На още един -
На кой не му харесва да плаща към дружинките по 600-700 лева годишна такса ,защото не ловува и не участва в ловностопанския живот,само заема там някакво място?!
Ми на кого ...
Пак да ги изброявам ли:
- На касаджиите с пушките дето не гърмят на лов
- На Бракониерите,които не са част от ловния живот
- На ,,спорадичните'' ловци
- На вечните Гости,дето не знаят какво е калище и хранилка и чакат някой друг да се изцапа
- На Торбаланите,дето нищо не правят,даже и не гърмят да не влязат вътре с някой патрон
..............
Е ,и...

Б.С.Б.

Е, въпреки ,че отговаряш вместо колегата, ще ти кажа какво мисля по тази история:
1. Когато се казва, че някъде е станало нещо засягащо интересите на голяма група хора , трябва да има конкретика - на тази дата , на това място тези и тези хора в качеството има на членове / експерти на това министерство , агенция, НПО ,осъществиха среща на ....тема! Иначе е ЕЖК!
2.Няма такъв ловец, който да е взел ловен билет и никога не е ходил на лов . Има колеги , които по различни причини /здравословни , работни, семейни...../ излизат рядко на лов, ама излизат.
3. И сега закона разрешава едно ловно сдружение да съществува самостоятелно - примери бол! Ама е по -лесно да критикуваме отколкото да подредим нещата така ,че в дружината/сдружението, където членуваме да няма бракониерство , а грижи за дивеча!
4. Търговците - щом има търсене , ще има и кой да продава???????????????
5/6.Службите и институциите - много ли е веднъж на 5 години да дадеш 100 лева за да узакониш ловния си арсенал!

И втората ти група въпроси:
- дълго оръжие с цел самоохрана - 5 - 10% от притежаващите ловен билет!
- ако искаш да имаш ловен билет , защо да нямаш! А колко граждани на България имат шофьорски книжки , но не шофират редовно?
- кажи ми името на една ловна дружина в която всеки член дава годишно по 600-700 лв. за ловностопански мероприятия !!!


Е, да де,за подредба става дума някаква...
Моля те ,провери какво пише в Устава по повод задълженията на ловеца,защото не си спомням вече !
Не знам,шофьорите да имат Устав и по какво приличат на ловците,не знам...
Не мога да посоча член на ловна дружинка,който да плаща по 600-700 лв. на година,за това,че не участва в ловностопанските мероприятия !
Но ,нали там е въпроса-дали е редно да ги плаща,щом не участва ?! ?!

Б.С.Б.
пп
Знам обаче,че има хора,които дават много повече за година и за други едни,които ловуват на гърба на плащащите и упражнявашите Личен труд в лова !!!
Ти от кои си и като толкова си,,запален по лова'' ?
Има нещо ужасно гнило в цялата тая работа !
Потърпевши ще са ловците,прасетата и всички останали...
0

#24
Потребителя е офлайн   Latcho 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 475
  • Регистр: 10.11.09
Няма ли най на края да научим кога, къде и кои са експертите които са избрали г-н Данчо Йорданов за проводник на идеите им?
0

#25
Потребителя е офлайн   Dancho Jordanov 

  • Б.С.Б.
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 3155
  • Регистр: 26.05.14

Виж мнениетоLatcho написа на 21.04.2017 - 12:13 :

Няма ли най на края да научим кога, къде и кои са експертите които са избрали г-н Данчо Йорданов за проводник на идеите им?


Задавал ли си си някога въпроса,защо в БГ,се обсъждат хората,които поставят въпроси и идеи,а не самите идеи и въпроси ?

Б.с.Б.-полупроводника
Има нещо ужасно гнило в цялата тая работа !
Потърпевши ще са ловците,прасетата и всички останали...
0

#26
Потребителя е офлайн   petkata007 

  • Златен Потребител
  • PipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 1581
  • Регистр: 05.12.10

Виж мнениетоDancho Jordanov написа на 21.04.2017 - 07:39 :

Виж мнениетоpetkata007 написа на 20.04.2017 - 20:38 :

Виж мнениетоСтоян написа на 20.04.2017 - 16:20 :

Много благодаря за квалификациите, колега petkata007!
Бъди здрав!

Здрав ще съм не бери грижа , а относно квалификациите по добре седни и помисли .
Ако наистина тази новина която коментираме е вярна за мен нещата стоят така :
- Някои е решил да прояви инициатива да усвои някакви евро-пари и си е създал проектче което ни го пробутва под формата на европейски цености и ограничения .

Кои пръв му изръкопляска аз или ти .
По времето на студената война имаше като че ли по малко ограничения .

- Че системата ни не е напълно ефективна не е " писал съм за това в други теми "но що трябва да ръкопляскам и да се съгласявам с някой които предлага половинчати рестриктивни мерки без да има виждане за някаква цялостна концепция по материята Лов , право на лов , правоспособност , придобити права .

- Като наложат ограничения на оръжията знаеш ли какво ще стане , наясно ли си как става внос на оръжия в България която няма собствено производство за разлика от повечето страни от Европа .
Ще ходиш да си купиш пушка като млад ловец от Брюксел щото никой търговец ням да подържа магазин да чака да продаде две три пушки на година .




Всичко това което четеш ти го пише ловец които не е убивал и вдигал пушката срещу полезен дивеч от години но извършва повече ловностопански мероприятия от така наречените активисти в дружинките има достатъчно снимки в темата " грижи за дивеча "
Мога да живея от тук натам със ловните спомени които съм имал вече ама какво ще правят младите след нас като ги Зомбират по Европейски еталон.


Защо просто не му се ИЗВИНИ на колегата за обидата ?!
Така щеше да си спестиш набутването с този пост...

Пак оправяш европари,евроценности, ,,неефективната ни система'',зомбитата...чак и оръжейната търговия застъпа...
По-лесно щеше да е ,ако се беше извинил,ама...

Б.С.Б.
пп
А ти ,като ,,извършващ повече ловностопански мероприятия от т.н. активисти в дружинките...'' защо не кажеш,колко тона химия хвърляш на година ,по земята Българска родна ?!
Ей,така да ни осветлиш ....като Арендатор,,извършващ селскостопанска дейност''-съвременна, Европейска,Брюкселска към този момент...

Ние знаем,ама има млади ловци,които ,,...ще си купуват пушките от Брюксел...'' и които ще се чудят ,къде отидоха зайците и пъдпъдъците ?!
Помогни им с информация,ама без да ги обиждаш и да се хвалиш,моля те...

пп
К'во ше кажеш,ако тази работна група,изтипоса някоя точка в духа на:
- Абсолютен контрол в/у технологията по обработката на земята ...
Забрана за използване на препарати с/у плевели и т.н.

или
- Арендаторите в БГ се задължават да оставят 5% от продукцията си на полето или да я ,,влагат'' в гората...

Нещо такова,а...

За какво да му се ИЗВИНЯ бе Данчо - за това че още в първото му изречение е изтипосал думите " РЕДУЦИРА -респективно ОТНЕМА " по адрес на чужда собственост .
Що не дойде някой да ти РЕДУЦИРА утре хижичката па ти му се извини вместо мене .

Относно моето препитание не създавай грешно - невярно впечатление в останалите четящи ела изкарай два дена покрай моето земеделие па ще видим после дали ще пееш същата песен .

С това спирам , що ли ми трябваше да ти се връзвам , то и без това напоследък ме кефеше как сам си пишеш по темите и си отговаряш.
- Айде със здраве !
0

#27
Потребителя е офлайн   Dancho Jordanov 

  • Б.С.Б.
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 3155
  • Регистр: 26.05.14

Виж мнениетоpetkata007 написа на 21.04.2017 - 21:19 :

Виж мнениетоDancho Jordanov написа на 21.04.2017 - 07:39 :

Виж мнениетоpetkata007 написа на 20.04.2017 - 20:38 :

Виж мнениетоСтоян написа на 20.04.2017 - 16:20 :

Много благодаря за квалификациите, колега petkata007!
Бъди здрав!

Здрав ще съм не бери грижа , а относно квалификациите по добре седни и помисли .
Ако наистина тази новина която коментираме е вярна за мен нещата стоят така :
- Някои е решил да прояви инициатива да усвои някакви евро-пари и си е създал проектче което ни го пробутва под формата на европейски цености и ограничения .

Кои пръв му изръкопляска аз или ти .
По времето на студената война имаше като че ли по малко ограничения .

- Че системата ни не е напълно ефективна не е " писал съм за това в други теми "но що трябва да ръкопляскам и да се съгласявам с някой които предлага половинчати рестриктивни мерки без да има виждане за някаква цялостна концепция по материята Лов , право на лов , правоспособност , придобити права .

- Като наложат ограничения на оръжията знаеш ли какво ще стане , наясно ли си как става внос на оръжия в България която няма собствено производство за разлика от повечето страни от Европа .
Ще ходиш да си купиш пушка като млад ловец от Брюксел щото никой търговец ням да подържа магазин да чака да продаде две три пушки на година .




Всичко това което четеш ти го пише ловец които не е убивал и вдигал пушката срещу полезен дивеч от години но извършва повече ловностопански мероприятия от така наречените активисти в дружинките има достатъчно снимки в темата " грижи за дивеча "
Мога да живея от тук натам със ловните спомени които съм имал вече ама какво ще правят младите след нас като ги Зомбират по Европейски еталон.


Защо просто не му се ИЗВИНИ на колегата за обидата ?!
Така щеше да си спестиш набутването с този пост...

Пак оправяш европари,евроценности, ,,неефективната ни система'',зомбитата...чак и оръжейната търговия застъпа...
По-лесно щеше да е ,ако се беше извинил,ама...

Б.С.Б.
пп
А ти ,като ,,извършващ повече ловностопански мероприятия от т.н. активисти в дружинките...'' защо не кажеш,колко тона химия хвърляш на година ,по земята Българска родна ?!
Ей,така да ни осветлиш ....като Арендатор,,извършващ селскостопанска дейност''-съвременна, Европейска,Брюкселска към този момент...

Ние знаем,ама има млади ловци,които ,,...ще си купуват пушките от Брюксел...'' и които ще се чудят ,къде отидоха зайците и пъдпъдъците ?!
Помогни им с информация,ама без да ги обиждаш и да се хвалиш,моля те...

пп
К'во ше кажеш,ако тази работна група,изтипоса някоя точка в духа на:
- Абсолютен контрол в/у технологията по обработката на земята ...
Забрана за използване на препарати с/у плевели и т.н.

или
- Арендаторите в БГ се задължават да оставят 5% от продукцията си на полето или да я ,,влагат'' в гората...

Нещо такова,а...

За какво да му се ИЗВИНЯ бе Данчо - за това че още в първото му изречение е изтипосал думите " РЕДУЦИРА -респективно ОТНЕМА " по адрес на чужда собственост .
Що не дойде някой да ти РЕДУЦИРА утре хижичката па ти му се извини вместо мене .

Относно моето препитание не създавай грешно - невярно впечатление в останалите четящи ела изкарай два дена покрай моето земеделие па ще видим после дали ще пееш същата песен .

С това спирам , що ли ми трябваше да ти се връзвам , то и без това напоследък ме кефеше как сам си пишеш по темите и си отговаряш.
- Айде със здраве !

Карай по - арбашлийската,по-полека...
Извиненията обикновенно се ползват от хора,които са обидили някой,да знаеш !
Редукция не значи Отнемане,то отнемането е нещо като Експоприация,нещо по-различно...и това е добре да знаеш !
Колегата имаше предвид,че е порочно държането на Ловни оръжия с Неловни цели !
Както е порочен Закона, в посока Забрана на дълго оръжие с цел самоохрана и както се мъчат да смърчалосат полуавтоматичното,многозарядното и т.н.!
Е,там е проблема,българско-европейска му работа...

За този профил не бери грижа...луда работа е,сам си говори профила,щото е хамав,ама има защо...

Щом ме каниш ,ще дойда !

Б.С.Б.

пп
Сега ,казвам го на всички,да сме наясно-Този профил не харесва подобни проекти в часта им ограничаване на физически лица за притежание на оръжие,за самоотбрана,самоохрана,лов и т.н. !!!!!!!!!!!!!!
ПОДПИСАЛИ СМЕ ПЕТИЦИЯТА С/У ЕВРОПЕЙСКАТЕ ДИРЕКТГИВИ С ИМЕНАТА СИ И АКТИВНО ПРОДЪЛЖАВАМЕ ДА ДЕЙСТВАМЕ В ПОСОКАТА !!!!!!!!!!!/а вие направихте ли го ??? :o/>/> /

Тъй да се каже ,Данчо/ако въобще те интересува/ ги слага на кура си,Европейско-Брюкселските бюрократи, със всичките им мераци за ,,разоръжаване'' и ги разхожда по гората...
Сега разбра ли ???

Виж за другото,ако някой въобще се интересува от мнението му, да пита.

Ти пък,ако вземеш да се извиниш,какво ...ще ти се чупи комбайната ли ?!
Голямо дърпане се дърпаш,за едно извинение...

Бъди здрав и умната с Менделеевите !!! ;)/>/>/>
Има нещо ужасно гнило в цялата тая работа !
Потърпевши ще са ловците,прасетата и всички останали...
0

#28
Потребителя е офлайн   zaharievkz2 

  • Христо Захариев
  • PipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 1434
  • Регистр: 26.11.13
Колеги, моето лично мнение е ,че трябва да спрете да коментирате подобни небивалици,защото дори и да не са се случвали, давате достатъчно основание на "някой"/ спомнете си оная кръгла маса и кой присъства на нея, и какво се дискутира на нея ,която беше и една от причините за последвалия митинг - протест/, да се опитват нарушавайки конституционните ни права , да обсебят и да ни лишат от възможността да упражняваме любимото си хоби! Аз все си мисля,че ловците отдавна сме се доказали, че сме хора , които достатъчно добре се грижим и за природата и за спазването на законите в Републиката! А относно бракониерството,контрола в/у оръжието , провеждането на ЛСМ, има достатъчно държавни органи , които събират достатъчно пари от нас,за да ги контролират , но колко го правят е тема на друг разговор! Все пак Закона дава достатъчно демократична възможност на Сдруженията, да регулират , да санкционират,неучастието в ЛСМ на своите членове , без да им нарушават конституционното ,законно придобито право да бъдат ловци и с колко, и какво оръжие да притежават разрешено им от закона !
0

#29
Потребителя е офлайн   Vasil Terziyski 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Виж галерията
  • Група: Root Admin
  • Мнения: 26370
  • Регистр: 17.02.08

Виж мнениетоzaharievkz2 написа на 23.04.2017 - 07:00 :

Колеги, моето лично мнение е ,че трябва да спрете да коментирате подобни небивалици,защото дори и да не са се случвали, давате достатъчно основание на "някой"/ спомнете си оная кръгла маса и кой присъства на нея, и какво се дискутира на нея ,която беше и една от причините за последвалия митинг - протест/, да се опитват нарушавайки конституционните ни права , да обсебят и да ни лишат от възможността да упражняваме любимото си хоби

Подкрепям!
Всички ловни новини и статии на имейла ви, абонирайте се тук: БГ ЛОВ БЮЛЕТИН

Решавайте ОНЛАЙН ТЕСТ ЗА КАНДИДАТ ЛОВЦИ

Станете член на групата ни във Фейсбук: BG LOV

Следвайте страницата ни във Фейсбук: Ловен портал БГ ЛОВ

Редакционни имейли: vater@abv.bg и bglovmail@gmai.com
0

#30
Потребителя е офлайн   Vasil Terziyski 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Виж галерията
  • Група: Root Admin
  • Мнения: 26370
  • Регистр: 17.02.08
Закривам темата, защото всичко това което е написано в първия пост за работна група и т.н не се е състояло и не е истина! Мисля, че автора в желанието си да провокира дискусия е пресолил ястието и прекалил!

Наслука.
Всички ловни новини и статии на имейла ви, абонирайте се тук: БГ ЛОВ БЮЛЕТИН

Решавайте ОНЛАЙН ТЕСТ ЗА КАНДИДАТ ЛОВЦИ

Станете член на групата ни във Фейсбук: BG LOV

Следвайте страницата ни във Фейсбук: Ловен портал БГ ЛОВ

Редакционни имейли: vater@abv.bg и bglovmail@gmai.com
0

Сподели темата:


  • (2 Страници) +
  • 1
  • 2
  • Не можете да публикувате нова тема
  • Тази тема е заключена

1 Потребител(и) четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни