БГ Лов Форум: Суматра 2500 5.5 или Хатсан ат44 5.5 - БГ Лов Форум

Към съдържанието

Страници 1 от 1
  • Не можете да публикувате нова тема
  • Не можете да пишете в тази тема

Суматра 2500 5.5 или Хатсан ат44 5.5

#1
Потребителя е офлайн   valentin4o_mihailov 

  • Новак
  • Pip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 8
  • Регистр: 27.08.11
Привет на всички
Имам един Хатсан 125 5.5,но се замислям за ПЦП тези които се пълнят с въздух.Днес гледах една Суматра 5.5 тази която се води карабина по къса от другите Суматри,но и чувам добри неща и за Хатсан ат44
Искам да попитам коя от двете да взема понеже и 2-те са не малко пари за въздушна пушка,какъв калибър да взема на какво да наблегна при гледа на пушката.Говорим за нова пушка,виждам,че има писано,но реших да попитам
коя от двете да избера(така и така ще давам не малко пари)
какъв калибър
освен с помпа с какво друго може да се помпят
при Суматрата късата и Хатсана колко са цилиндрите и колко излиза смяната им с по голям(или допълнителен такъв)
с какви съчми е подходящи за дадеаната пушка и калибър
как се наглася мощноста без специален уред за това
Благодаря предварително
лека вечер на всички
0

#2
Потребителя е офлайн   Stefanaki 

  • Напреднал Потребител
  • PipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 71
  • Регистр: 28.01.10
Ами ако аз бих могъл да избирам ще си взема суматрата. Но зависи за какво искаш да я ползваш тази пушка. Ако ще е само за стрелба по мишени не си заслужава да се дават повече пари. Но ако ще стреляш по вредители си заслужава да вземеш суматрата. Компактна /може да стреляш от автомобила/ , Мощна, красива :) . А и суматрата има възможност да се регулира мощността, посредством едно копче отдолу. Така според ситуацията може да пестиш въздух и да ползваш различни чашки. При хатсана няма такива неща. Той печели само с цената си. И двете може да помпиш с помпа /специална , като тази Оръжеен аксесоар Помпа Хатсан PCP въздушна пушка / или някои си правят бутилки със специални връзки, пълнят бутилките на специални компресори и после от бутилките в пушката. Много лесно е, но струва парички и не във всеки град има такъв компресор.
0

#3
Потребителя е офлайн   valentin4o_mihailov 

  • Новак
  • Pip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 8
  • Регистр: 27.08.11
аз вече съм решил,че ще е Суматра,но доста хора с които говорих ми препоръчват дългата Суматра в 6.35, а тук в Н.Загора на едно място донесоха една 5.5,но късата на цена:1100лв. и продавача ме уверява,че късата по нищо неотстъпва на дългата по сила и точност.Но според мене разликата ще има се пак около 19см. беше разликата м/у двете Суматри.
0

#4
Потребителя е офлайн   ilian 777 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 387
  • Регистр: 27.08.11
Колега ти чувал ли си тая пушка как гърми,по нищо не отстъпва на ловната вярвай ми,другото което е ,че в 6.35 нямаш кой знае какъв избор на съчми.
Не на последно място ако мислиш да помпиш тоя 500кубиков резервоар с помпа,то или си нямаш на представа за какво става на въпрос или си някакъв абсолютен мазохист
За що ти е толкова силна пушка(която е доста капризна от към подръжка),ловът с пневматично оръжие е забранен.
Занимавам се с ПЦП-та от две години и ти казвам,че са много капризни пушки,спор няма за това ,че са много прецизни като стрелба,но мъкнат след себе си много консумативи.
0

#5
Потребителя е офлайн   Stefanaki 

  • Напреднал Потребител
  • PipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 71
  • Регистр: 28.01.10
Виждал съм въпросната къса суматра. Лека и компактна, само за вършене на щуротии ;) Може и от колата да стреляш. Вероятно ще отстъпва по сила на дългия вариант, но пак си е доста мощна. Наистина си е голяма мъка пълненето на големия цилиндър с помпа. Ако няма компресор за високо налягане във вашия град и варианта за бутилка става не много разумен. Наскоро пуснаха нови модели на хатсан Въздушна пушка Хатсан BT65 RB 5.5 черен синтетичен . Десетзарядни са. Няма отзиви още за тях, но турците бързо се учат и правят все по-добри пушки. Този модел специално като гледам няма да отстъпва по сила на суматрата.
0

#6
Потребителя е офлайн   nikon_suzuki 

  • Потребител
  • PipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 23
  • Регистр: 04.10.11
ако си вземеш суматра бъди готов да се зблъскаш ис това -след 3-4 месеца ще ти се скъса гумичката в цевта след още толкова зарядния и клапан ще започне да изпуска лоста за зареждане при по силен изстрел те удря по пръстите като се мъчи сам да се отвори аз от 2г имам такава но няма суматра която да не дава тези дефекти е вечни неща няма добре че тук в русе си имаме добри майстори
0

#7
Потребителя е офлайн   valentin4o_mihailov 

  • Новак
  • Pip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 8
  • Регистр: 27.08.11
Привет колеги
На 11.11.2011г. си взех Хатсан ат44 5.5 еднозаряден.За сега не мога да кажа как е стрелбата с нея по мишени,защото не ми останаха парици за помпа и така,припърва възможност ще се похваля как са нещата.До сега съм нямал ПЦП и искам да разбера как се регулира мощността търсих,но нямаше никъде показано със снимки пък и ме страх за сега да я барам все пак това ми 2-рата пушка за 4мес. и не съм много наясно
Пздр Вальо
0

#8
Потребителя е офлайн   valentin4o_mihailov 

  • Новак
  • Pip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 8
  • Регистр: 27.08.11
От събота вече собственик на Суматра 2500 .22 500сс
0

#9
Потребителя е офлайн   Vasil Terziyski 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Виж галерията
  • Група: Root Admin
  • Мнения: 26377
  • Регистр: 17.02.08

Виж мнениетоvalentin4o_mihailov написа на 01.05.2012 - 08:44 :

От събота вече собственик на Суматра 2500 .22 500сс

Честито! :D
Всички ловни новини и статии на имейла ви, абонирайте се тук: БГ ЛОВ БЮЛЕТИН

Решавайте ОНЛАЙН ТЕСТ ЗА КАНДИДАТ ЛОВЦИ

Станете член на групата ни във Фейсбук: BG LOV

Следвайте страницата ни във Фейсбук: Ловен портал БГ ЛОВ

Редакционни имейли: vater@abv.bg и bglovmail@gmai.com
0

#10
Потребителя е офлайн   valentin4o_mihailov 

  • Новак
  • Pip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 8
  • Регистр: 27.08.11
Привет колеги
Днес успях най накрая да пострелям с Суматрата 5.5мм.Имаше доста силен вятър и не съм стрелял за група,пък и не се старах изобщо,но замерих как е със скоростите

от 220-160бара,направих 10барабана 312-270м/с,като първите 5 барабана бяха с 14м/с разлика а останалите с около20м/с.Чашките са ЖСБ 1.17,понеже такива имам в повечко,пък и не ми се хабеше Юджина.
С една дума съм много доволен от пушлето като изключим,че си продадох АТ44,което ми беше първото ПЦП и доста добра бройка-за което много ми е мъчно,но така се наложи
0

Сподели темата:


Страници 1 от 1
  • Не можете да публикувате нова тема
  • Не можете да пишете в тази тема

1 Потребител(и) четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни