БГ Лов Форум: БЛРС - БГ Лов Форум

Към съдържанието

  • (8 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • Последна »
  • Не можете да публикувате нова тема
  • Не можете да пишете в тази тема

БЛРС

#21
Потребителя е офлайн   Георги Петров 

  • Трънски губернатор
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 10602
  • Регистр: 26.01.09
Цитат(perata @ Aug 2 2010, 12:42 ) <{POST_SNAPBACK}>
Тая, я следя непрестанно и по телевизията е давала прогнози особено за футбол .Абсолютно нищо не позна .Ако не те мързи се поразрови и ако не е верно ти докарвам 1 тир от любимото ти питие, бирата!Ей престани с дивотиите, че се увличам и човека не може да ни отговори. biggrin.gif

1. Бирата не ми е любимото питие / някои с това изтрезняват /
2. Ако този дето питаш ти докара зайци ..... аз ще карам "тира" , лично biggrin.gif
То така и такак няма кой да ни отговори поне да се помайтапим.
Работата е ясна biggrin.gif Да влезе убития cool.gif
Вълкът козината си мени , но нрав - не !
0

#22
Потребителя е офлайн   митьо 

  • Сребърен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 749
  • Регистр: 02.05.08
За зайците съм писъл в друга тема. Накратко:
- Всеки може да подеме инициатива за внос на чужди видове. Съгласува се с Горите и Екологията. За негова сметка е и проучването за съвместимост. По този ред в Екологията са го отсвирили.
- Наемат се юристи и се доказва, че подземника не е чужд вид, има го на няколко острова, и се разселва.
- Намираш познати (Стамболов, Славейков, Константинов и други) по териториите дето го има и си уреждаш няколко двойки и ...

Тази активност дето я направиха от 31-33 бе прах в очите! От там само това могат. От начало знаеха, че нищо няма да излезе! Толкова си могат!

БЛРС е регистриран по ЗЮЛНЦ, това е изискване на ЗЛОД, в обществена полза. Финансира се от членски внос и спонсорство. Няма нает щатен персонал.
Оръжие: CZ 455, ИЖ 27ЕМ, Piper Bayard, Glock 17L, Diana AR-8
Куче: Дратхаари

Създавам Ядове на гадове!!!

"Има такава професия – да защитаваш родината си."
0

#23
Потребителя е офлайн   perata 

  • Сребърен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 581
  • Регистр: 13.12.09
Цитат(митьо @ Aug 2 2010, 16:54 ) <{POST_SNAPBACK}>
За зайците съм писъл в друга тема. Накратко:
- Всеки може да подеме инициатива за внос на чужди видове. Съгласува се с Горите и Екологията. За негова сметка е и проучването за съвместимост. По този ред в Екологията са го отсвирили.
- Наемат се юристи и се доказва, че подземника не е чужд вид, има го на няколко острова, и се разселва.
- Намираш познати (Стамболов, Славейков, Константинов и други) по териториите дето го има и си уреждаш няколко двойки и ...

Тази активност дето я направиха от 31-33 бе прах в очите! От там само това могат. От начало знаеха, че нищо няма да излезе! Толкова си могат!

БЛРС е регистриран по ЗЮЛНЦ, това е изискване на ЗЛОД, в обществена полза. Финансира се от членски внос и спонсорство. Няма нает щатен персонал.

Май така трябва, а не да викаме неволята.
0

#24
Потребителя е офлайн   picea 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 2299
  • Регистр: 25.06.08
Цитат(angard @ Jul 28 2010, 20:57 ) <{POST_SNAPBACK}>
И на мен ми е интересно и любопитно. В момента гледам по Хоби предаване за едно от събранията на БЛРС(не знам учредително, ли е или друго). Ще трябва пак да чета закона Лова и стопанисването на дивеча, за да разбера-всяка една дружинка, ли избира членство в съответния съюз, или е въпрос на индивидуален(личностен) избор. Иначе приветствам алтернативата- защото наистина до сега никой от СЛРБ не се постара да оповести и направи достояние на редовия ловец: -Къде аджеба отиват паричките ни от членския внос, и какво направиха с тях до сега.


Гледах малко от предаването, няма ли го качено в нета за да го изгледам цялото.
В това което гледах ми направи впечатление следното:
- председалят им стана и сам се предложи в управителния съвет, както и целия управителен съвет и всичко се гласува анблок !!! Нормално ли е това ?
- Каква е целта с избирането на 2 депутати от управляващата партия в УС, и дали ако на следващите избори не са депутати пак ще са в управителния съвет, или що не ги избрахте целия ус от .............., а какво ли ще стане ако се смени управляващата партия, къде отиде надпартийността в организацията.
- Пиперков се бие в гърдите че членовете са 25000, а при четенето на доклада се казва "... 19000 члена"
последно колко са biggrin.gif
- Защо искат от оставащата от Такса стопанисване сума, която остава в дружините за ловностопански мероприятия, да се превежда част от нея в БЛРС за зайчарник и фазанария, няма ли кой да им обясни че това е незаконно, може би депутатките от ус ще го узаконят wink.gif
- Не се ли усети общото събрание, че нова организация не се прави със старото име на Сегашната Национална организация, или може би това го правите със скрити задни мисли !
- Пак за Пиперков, обяснете му, че все още не сте национална организация, стига е подвеждал хората че сте национална.
- И последно една препоръка, не повтаряйте/НЛРС - СЛРБ е виновно/ както един политик казва ................... е виновен, започнете на чисто и без да търсите вина другаде, времето ще покаже кой ще оцелее !
0

#25
Потребителя е офлайн   Георги Петров 

  • Трънски губернатор
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 10602
  • Регистр: 26.01.09
Цитат(митьо @ Aug 2 2010, 16:54 ) <{POST_SNAPBACK}>
За зайците съм писъл в друга тема. Накратко:
- Всеки може да подеме инициатива за внос на чужди видове. Съгласува се с Горите и Екологията. За негова сметка е и проучването за съвместимост. По този ред в Екологията са го отсвирили.
- Наемат се юристи и се доказва, че подземника не е чужд вид, има го на няколко острова, и се разселва.
- Намираш познати (Стамболов, Славейков, Константинов и други) по териториите дето го има и си уреждаш няколко двойки и ...

Тази активност дето я направиха от 31-33 бе прах в очите! От там само това могат. От начало знаеха, че нищо няма да излезе! Толкова си могат!

БЛРС е регистриран по ЗЮЛНЦ, това е изискване на ЗЛОД, в обществена полза. Финансира се от членски внос и спонсорство. Няма нает щатен персонал.

Митьо да не излезе така , че се заяждам но не съм съгласен с това:
"Всеки може да подеме инициативата " .... обаче "Съгласувано с Горите и ..." Аз ще вкарам 4бр. за лична консумация и невиждам смисъл да ходя "от бюро на бюро."
"Наемат се юристи и се доказва " .... Това не е ли да наема юристи , да дам пари за да свърша чужда работа huh.gif Не , не .... biggrin.gif ... тогава защо сме членове и плащаме членски внос и разни други ?!
" Намираш познати .... и какво правим?! Проблеми с полиция , митници и др. органи и организации.
Струва ми се че е крайно време да се направи : biggrin.gif Организация на Организираните Ловци и Риболовци от Сдруженията към Сдруженията в Републка България обединени в Общоевропейска Организация ............ или някаква друга безсмислица cool.gif с ръководител Войвода !
Вълкът козината си мени , но нрав - не !
0

#26
Потребителя е офлайн   perata 

  • Сребърен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 581
  • Регистр: 13.12.09
Цитат(gsp @ Aug 3 2010, 11:29 ) <{POST_SNAPBACK}>
Митьо да не излезе така , че се заяждам но не съм съгласен с това:
"Всеки може да подеме инициативата " .... обаче "Съгласувано с Горите и ..." Аз ще вкарам 4бр. за лична консумация и невиждам смисъл да ходя "от бюро на бюро."
"Наемат се юристи и се доказва " .... Това не е ли да наема юристи , да дам пари за да свърша чужда работа huh.gif Не , не .... biggrin.gif ... тогава защо сме членове и плащаме членски внос и разни други ?!
" Намираш познати .... и какво правим?! Проблеми с полиция , митници и др. органи и организации.
Струва ми се че е крайно време да се направи : biggrin.gif Организация на Организираните Ловци и Риболовци от Сдруженията към Сдруженията в Републка България обединени в Общоевропейска Организация ............ или някаква друга безсмислица cool.gif с ръководител Войвода !

Напълно съм съгласен. thumbsup.gif
0

#27
Потребителя е офлайн   jelio_jelev 

  • Напреднал Потребител
  • PipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 47
  • Регистр: 10.09.09
Цитат(picea @ Aug 2 2010, 20:50 ) <{POST_SNAPBACK}>
Гледах малко от предаването, няма ли го качено в нета за да го изгледам цялото.
В това което гледах ми направи впечатление следното:
- председалят им стана и сам се предложи в управителния съвет, както и целия управителен съвет и всичко се гласува анблок !!! Нормално ли е това ?
- Каква е целта с избирането на 2 депутати от управляващата партия в УС, и дали ако на следващите избори не са депутати пак ще са в управителния съвет, или що не ги избрахте целия ус от .............., а какво ли ще стане ако се смени управляващата партия, къде отиде надпартийността в организацията.
- Пиперков се бие в гърдите че членовете са 25000, а при четенето на доклада се казва "... 19000 члена"
последно колко са biggrin.gif
- Защо искат от оставащата от Такса стопанисване сума, която остава в дружините за ловностопански мероприятия, да се превежда част от нея в БЛРС за зайчарник и фазанария, няма ли кой да им обясни че това е незаконно, може би депутатките от ус ще го узаконят wink.gif
- Не се ли усети общото събрание, че нова организация не се прави със старото име на Сегашната Национална организация, или може би това го правите със скрити задни мисли !
- Пак за Пиперков, обяснете му, че все още не сте национална организация, стига е подвеждал хората че сте национална.
- И последно една препоръка, не повтаряйте/НЛРС - СЛРБ е виновно/ както един политик казва ................... е виновен, започнете на чисто и без да търсите вина другаде, времето ще покаже кой ще оцелее !
Вие присъствахте ли на това събрание? Аз присъствах и мисля че това което пишете не отговаря на истината- първо , председателя не се предложи сам в упр. съвет - той поиска да бъде освободен от поста което не беше прието , за двамата депутати ... ние си знаем , за членовете че са 19000 - "пилците" се броят на есен , никои не е искал - не е ставало на въпрос за такса стопанисване нито за зайчарници и фазанарии , амчи вече е Национална организация , за това кои е виновен - незная времето ще покаже но все пак годината е 2010 а не 1986. Наслука през новия ловен сезон!

0

#28
Потребителя е офлайн   picea 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 2299
  • Регистр: 25.06.08
Цитат(jelio_jelev @ Aug 3 2010, 17:32 ) <{POST_SNAPBACK}>
Вие присъствахте ли на това събрание? Аз присъствах и мисля че това което пишете не отговаря на истината- първо , председателя не се предложи сам в упр. съвет - той поиска да бъде освободен от поста което не беше прието , за двамата депутати ... ние си знаем , за членовете че са 19000 - "пилците" се броят на есен , никои не е искал - не е ставало на въпрос за такса стопанисване нито за зайчарници и фазанарии , амчи вече е Национална организация , за това кои е виновен - незная времето ще покаже но все пак годината е 2010 а не 1986. Наслука през новия ловен сезон!


Както писах, гледах част от него по хоби тв, моля модераторите ако има възможност да поискат от хоби тв записа и да го качат тук, пък като го изгледаш спокойно, може и да си промениш написаното поста.

П.П. С тая поезия накрая избихте рибата biggrin.gif
0

#29
Потребителя е офлайн   Любо Димитров 

  • Господин Никой
  • Виж галерията
  • Група: Moderator
  • Мнения: 6120
  • Регистр: 25.02.08
Цитат(picea @ Aug 3 2010, 19:40 ) <{POST_SNAPBACK}>
Както писах, гледах част от него по хоби тв, моля модераторите ако има възможност да поискат от хоби тв записа и да го качат тук, пък като го изгледаш спокойно, може и да си промениш написаното поста.

П.П. С тая поезия накрая избихте рибата biggrin.gif

Аз го гледах цялото предаване вчера. Стана дума за развъждане на див заек на открито, стана дума и за 35-те лева от таксата за стопанисване, които са за задивечаване, да отидат за подпомагане на Съюза в тази насока.Стана дума и за искането на БЛРС за бази за интензивно развъждане, получения отказ и съответно отнемането на базите от другия съюз, защото не били законосъобразни и съответно ползувани не по предназначение. Това е в общи линии.
Кой бил, кой не - записът си е запис. Накрая един пич изрецитира и стихотворение за БЛРС
Ако Пушкин беше по-добър стрелец, щеше да остави на човечеството още много културно наследство.....
0

#30
Потребителя е офлайн   jelio_jelev 

  • Напреднал Потребител
  • PipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 47
  • Регистр: 10.09.09
Цитат(Любо Димитров @ Aug 3 2010, 21:11 ) <{POST_SNAPBACK}>
Аз го гледах цялото предаване вчера. Стана дума за развъждане на див заек на открито, стана дума и за 35-те лева от таксата за стопанисване, които са за задивечаване, да отидат за подпомагане на Съюза в тази насока.Стана дума и за искането на БЛРС за бази за интензивно развъждане, получения отказ и съответно отнемането на базите от другия съюз, защото не били законосъобразни и съответно ползувани не по предназначение. Това е в общи линии.
Кой бил, кой не - записът си е запис. Накрая един пич изрецитира и стихотворение за БЛРС
Ами че съвсем друго развъждане на див заек на открито , за тия 35 лева които да отидат в БЛРС - мисля че няма да стане , също и за базите на другия съюз , то ако СЛРБ се беше разделил доброволно на две нови организации можеше да има деление на бази и имущесто но БЛРС е нова организация и мисля че неможе да има имуществени претенций а и имаше много искания и изказвания на делегати но всеки е свободен да си изрази мнението. При нас в общината сме две отделни организаций и нямаме проблеми все пак ние сме ловци и колеги а не врагове , така че аз съм на принципа - когато немога да помогна на някои - не му и преча , а стихотворението беше супер , измислил го човека . Наслука през новия сезон и дано да имате много пъдпъдъци и гургурици!

0

#31
Потребителя е офлайн   Георги Петров 

  • Трънски губернатор
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 10602
  • Регистр: 26.01.09
Цитат(jelio_jelev @ Aug 4 2010, 09:08 ) <{POST_SNAPBACK}>
, то ако СЛРБ се беше разделил доброволно на две нови организации можеше да има деление

И пак " деление " и това "деление " на още няколко деления .... biggrin.gif и какво правим ?! Само ще купуваме нови кресла и бюра за нови бюрократи angry.gif
Това дето го интересува редовия ловец :Фазанариите , заичарници , свинарници ...... " Всеки може да подеме инициативата за ..." biggrin.gif за "самоздоволяване" , да г-н Желев
Желанията и предложенията на редовия ловец са винаги били и продължават да са на втори план , на втория ред в архивата .


Вълкът козината си мени , но нрав - не !
0

#32
Потребителя е офлайн   jelio_jelev 

  • Напреднал Потребител
  • PipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 47
  • Регистр: 10.09.09
Цитат(gsp @ Aug 4 2010, 09:58 ) <{POST_SNAPBACK}>
И пак " деление " и това "деление " на още няколко деления .... biggrin.gif и какво правим ?! Само ще купуваме нови кресла и бюра за нови бюрократи angry.gif
Това дето го интересува редовия ловец :Фазанариите , заичарници , свинарници ...... " Всеки може да подеме инициативата за ..." biggrin.gif за "самоздоволяване" , да г-н Желев
Желанията и предложенията на редовия ловец са винаги били и продължават да са на втори план , на втория ред в архивата .
Не ме разбираите погрешно , говоря по принцип ако има деление , а ние кресла и бюра в нашето ЛРД не купуваме - купуваме фураж , каменна сол , договорихме фазанчета , в момента изграждаме ново чакало и правим ремонт на още едно и дори имаме предложение да участваме в мероприятие на ЛРС от Бургас - макар че сме към БЛРС и това ако не уважение и признание - здраве му кажи . преди няколко месеца идваха представители на ЛРС от друга област да им споделим нашия опит. За нас е важно нещата на вървят напред и да знаем къде ни отиват парите , утре ще правя финансов отчет за изминалите 6 месеца и то подробен с всички разходи до лев и ще го изнасям пред УС на ЛРД. Ами като не ни приеха в националното имахме ли друг избор? Отговаряхме на обсолютно всички критерий , за нас е важно да има лоялност и страведливост към всички членове и мисля че засега го постигаме !


0

#33
Потребителя е офлайн   Erwin Rommel 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 286
  • Регистр: 13.04.09
Цитат(митьо @ Jul 30 2010, 12:53 ) <{POST_SNAPBACK}>
Пропуснах да отговоря на въпроса, с който е открита темата.
Колега Erwin Rommel, двете сдружения си приличат само по това, че обединяват ловни, рибарски и ловно-рибарски сдружения.
От тук на там всичко е разлика. Всичко старо, гнило и пошло го няма в БЛРС. Демократичността и прозрачността са основополагащи. Всички сдружения са равнопоставени, няма привелигировани в зависимост от това кой на кого целува ... седалището.
За членуващите в БЛРС са издействани редица превилегии.
За повече информация по-добре отворете сайта на съюза - www.blrs.eu



Toва са общи приказки, аз такива мога да говоря с часове. Интересува ме, с какво точно и конкретно БЛРС е по добро от НЛРС-СЛРБ. Е така, ако може по точки. За да знам, ако аз се убедя, да мога да убедя и дружинката( хората питат) и вече по нагоре и сдружението което сме. Защото хората ги интересува скъпите бележки и многото пари който се дават. Не борбата по върховете, кой кое стопанство ще лапне. Не ги интересува че това сдружение е на ГЕРБ и АТАКА, пък онова на ДПС.
0

#34
Потребителя е офлайн   krasi_75 

  • Сребърен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 782
  • Регистр: 26.11.09
ще видим колеги,всичко ще си проличи
0

#35
Потребителя е офлайн   aquilon 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 205
  • Регистр: 17.07.09
"... обяснете му, че все още не сте национална организация, стига е подвеждал хората че сте национална."



Господине, добре е да знаете, че определението национален, национална, национално не е незаконно и не може да се претендира за заблуждаване. Пример е дори при изготвянето на новоприетия устав на нлрс-слрб се проведоха дебати за това дали да остане "национално" в името на съюза. Ако не си запознат то се поинтересувай!
Правната формулировка си е съвсем коректна!!!

0

#36
Потребителя е офлайн   запален ловец 

  • Сребърен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 655
  • Регистр: 01.10.09
Цитат(митьо @ Jul 30 2010, 12:53 ) <{POST_SNAPBACK}>
Пропуснах да отговоря на въпроса, с който е открита темата.
Колега Erwin Rommel, двете сдружения си приличат само по това, че обединяват ловни, рибарски и ловно-рибарски сдружения.
От тук на там всичко е разлика. Всичко старо, гнило и пошло го няма в БЛРС. Демократичността и прозрачността са основополагащи. Всички сдружения са равнопоставени, няма привелигировани в зависимост от това кой на кого целува ... седалището.
За членуващите в БЛРС са издействани редица превилегии.
За повече информация по-добре отворете сайта на съюза - www.blrs.eu


Колега,похвална е инициативата,че в работата си искате да избегнете грешките на НСЛР,но голяма част от недоволството на ловците е насочено срещу мьрзела и големеенето на щатните служители.
Не промените ли техния начин на работа/мисленето не можете/ всичко е напразно.
Спомни си аксиомата -Всяка победила революция ,като седне в креслото става реакция angry.gif
Това с превилегиите е мижи да те лажим.
А израза "кой на кого целува ..... седалището" е като бумеранг ,не го хвьрляй , защото ще се вьрне при теб .
НАСЛУКА.

0

#37
Потребителя е офлайн   stoynova 

  • Напреднал Потребител
  • PipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 65
  • Регистр: 14.12.09
Цитат(запален ловец @ Aug 11 2010, 09:46 ) <{POST_SNAPBACK}>
Колега,похвална е инициативата,че в работата си искате да избегнете грешките на НСЛР,но голяма част от недоволството на ловците е насочено срещу мьрзела и големеенето на щатните служители.
Не промените ли техния начин на работа/мисленето не можете/ всичко е напразно.
Спомни си аксиомата -Всяка победила революция ,като седне в креслото става реакция angry.gif
Това с превилегиите е мижи да те лажим.
А израза "кой на кого целува ..... седалището" е като бумеранг ,не го хвьрляй , защото ще се вьрне при теб .
НАСЛУКА.


Искам да продължа темата. Тези ми ти привилегии ги бях споменала в един предишен пост, но сега ще припомня пак, че няма как бай Васил от Горно нанадолнище, който и хал хабер си няма, че е член на БЛРС, а е вписан в някакви списъци, ще си купи по-евтини патрони, или храна за Шаро, или ще ползва услугите на някое стрелбище. А за целуването на седалища - ясно е. Сега всички членове на БЛРС целуват седалищата на управляващите, а да не говорим на кого целуваха преди това. Аз мога да посоча и факти, така че нека да не се запичат толкова.
Ипак ще подчертая за инфо на Митьо, че нямам никаква връзка с Витошка, и нека един път завинаги запомни ,че ,като сме от провинцията , не значи че сме толкова прости и не се интересуваме от новините. София не е България.
0

#38
Потребителя е офлайн   krasi_75 

  • Сребърен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 782
  • Регистр: 26.11.09
искам да попитам-ще ловувате ли сега,всичко наред ли е,защото лова почва cool.gif
0

#39
Потребителя е офлайн   picea 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 2299
  • Регистр: 25.06.08
Цитат(aquilon @ Aug 10 2010, 22:27 ) <{POST_SNAPBACK}>
"... обяснете му, че все още не сте национална организация, стига е подвеждал хората че сте национална."



Господине, добре е да знаете, че определението национален, национална, национално не е незаконно и не може да се претендира за заблуждаване. Пример е дори при изготвянето на новоприетия устав на нлрс-слрб се проведоха дебати за това дали да остане "национално" в името на съюза. Ако не си запознат то се поинтересувай!
Правната формулировка си е съвсем коректна!!!


Да, да ама не, ето какво казва чл.31 от ЗЛОД

Цитат
„Чл. 31. (1) Ловните сдружения по чл. 30
могат да се обединяват на доброволен принцип.
(2) Национално ловно сдружение е това
сдружение, което обединява ловни сдружения,
в които броят на членуващите ловци е повече
от половината от общия брой на регистри-
раните в страната лица, придобили право
на лов. Ако не е изпълнено това условие за
нито едно от лицата по ал. 1, за Национално
ловно сдружение се определя това сдружение,
в което членуват най-голям брой ловци, но
не по-малко от една трета от общия брой на
регистрираните в страната лица, придобили
право на лов.


Когато изпълните това изискване, тогава може да се наречете национална организация. Преди да говорите или пишете нещо, четете закона или питайте ............... !
0

#40
Потребителя е офлайн   митьо 

  • Сребърен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 749
  • Регистр: 02.05.08
До ловците в Република България


П Р И В Е Т С Т В И Е

По случай откриването на ловен сезон 2010/2011 година


Уважаеми колеги,
Наближава най-очакваният ден в годината – откриването на ловният сезон!
Ръководството на БЛРС изказва искрените си поздравления към ловците и риболовците в България, като им пожелава успехи по ловните полета, служебния и личен живот! Да се увенчаят с подобаващ успех усилията и грижите положени по стопанисването и опазването на дивеча!
Надяваме се през идния сезон да се повиши ловната култура и намалят произшествията, станали по време на ловните излети!
БЛРС, ръководството му и членуващите сдружения, работи активно за повишаване на популацията от местен дивеч и въвеждане на нови, атрактивни за лов видове. Факт е завършването на зайцеферма на територията на ЛРС “Съединение”. На етап “Проектиране” са няколко ферми, които ще се изградят в различни краища на България.
За краткото време от учредяването си и началото на дейност, ръководството на БЛРС успя да осъществи редица контакти с фирми от различни браншове, близки до хобито ни – лов и риболов. Сътрудничеството с тези фирми позволи на членовете на сдружения, членуващи в БЛРС, да икономисат по над 50 лева на година (намаление в цената на патроните, оръжията и аксесоарите, различни електронни уреди, храна и медикаменти за домашните ни любимци и ловни помощници, застраховки на превозните средства, абонаменти за списания и др.). Ловно рибарските сдружения се възползваха от договореността с птицеферми и рибовъдни стопанства и закупиха задивечителен и зарибителен материал с около 30% по евтино от предлагания такъв на свободния пазар и ферми на ловни организации. През предстоящия ловен сезон всяка дружинка, членуваща в сдружение член на БЛРС ще спести минимум по 600 лева, тъй като 70% от цената на разрешителното за лов остава в разпореждане на дружинката и сдружението. Предстои договаряне с още фирми, с разширяване на областите и дейностите, с които да бъдем полезни на членуващите в БЛРС сдружения и ловци.
Освен материалните и финансови придобивки много сдружения получиха компетентна помощ и закрила. Няколко дружинки успяха да си възстановят по землищни граници заграбени територии.
И за в бъдеще БЛРС и ръководството му ще продължат дейността си в същия дух на демократичност, приятелство с членовете си и любов към Българската природа!
И още веднъж – Да ни е честит новия ловен сезон, пожелаваме Ви много успехи, здраве и щастие!
Наслука

От ръководството на БЛРС

Оръжие: CZ 455, ИЖ 27ЕМ, Piper Bayard, Glock 17L, Diana AR-8
Куче: Дратхаари

Създавам Ядове на гадове!!!

"Има такава професия – да защитаваш родината си."
0

Сподели темата:


  • (8 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • Последна »
  • Не можете да публикувате нова тема
  • Не можете да пишете в тази тема

1 Потребител(и) четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни