БГ Лов Форум: Курс за ловец / разрешително - БГ Лов Форум

Към съдържанието

  • (3 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Не можете да публикувате нова тема
  • Не можете да пишете в тази тема

Курс за ловец / разрешително

#1
Потребителя е офлайн   vencibull 

  • Потребител
  • PipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 13
  • Регистр: 06.09.15
Здравейте, имам следния въпрос - трябва ли да си в дружинка за да притежаваш оръжие? Тъй като нямам желание да убивам, интереса ми е чисто спортен, искам да изкарам курса за ловец, да изчакам законовия срок за придобиване на нарезно оръжие и след време да си взема нарезно оръжие. Ще бъда ли задължен да членувам в дружинка? Ако да - какви са изискванията и има ли задължения към мен като член? Ще бъда ли задължен да закупя гладкоцевно оръжие?
Благодаря предварително.
0

#2
Потребителя е офлайн   Иво Михайлов 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: Banned
  • Мнения: 4013
  • Регистр: 29.01.11

Виж мнениетоvencibull написа на 09.04.2016 - 13:27 :

Здравейте, имам следния въпрос - трябва ли да си в дружинка за да притежаваш оръжие? Тъй като нямам желание да убивам, интереса ми е чисто спортен, искам да изкарам курса за ловец, да изчакам законовия срок за придобиване на нарезно оръжие и след време да си взема нарезно оръжие. Ще бъда ли задължен да членувам в дружинка? Ако да - какви са изискванията и има ли задължения към мен като член? Ще бъда ли задължен да закупя гладкоцевно оръжие?
Благодаря предварително.


Странно питане , но ще се опитам да вникна в питането ти , и да ти отговоря.
За да ти се издаде разрешение за закупуване , и в последствие за съхраняване и употреба на оръжие трябва :
1. да имаш завършен курс за придобито право на лов
2. да си член на "N"сдружение .
3. за да си член на това сдружение трябва да си приет в "Y" дружинка.
4. да ти се издаде ловен билет от съответното ДГС
5. задълженията ти като член са съответно устава на сдружението в което членуваш.
6. закупуване на дълго нарезно оръжие става едва когато изкараш и курса за подборен лов , но ще го придобиеш две години след като си станал ловец.

Сега ако обясниш и какви са тия спортни цели с карабина.....хептен ще бъдеш разбран.
Че ..... ми идват някакви идеи в главата какво точно мислиш , но дано не съм прав.
0

#3
Потребителя е офлайн   vencibull 

  • Потребител
  • PipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 13
  • Регистр: 06.09.15
Под спортни имам впредвид бенчрест. А ще трябва ли да купувам гладкоцевно след като изкарам курс и всички разрешителни или мога да изчакам да мине срока и направо да взема нарезно?
0

#4
Потребителя е офлайн   Иво Михайлов 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: Banned
  • Мнения: 4013
  • Регистр: 29.01.11

Виж мнениетоvencibull написа на 09.04.2016 - 16:50 :

Под спортни имам впредвид бенчрест. А ще трябва ли да купувам гладкоцевно след като изкарам курс и всички разрешителни или мога да изчакам да мине срока и направо да взема нарезно?


Мисля , че никой не може да те задължи да си купиш гладкоцевно , но пък ако не си купиш - няма да имаш разрешително за носене , съхранение и употреба. Тогава за кво по дяволите ти е да набиваш пари за курсове , чл. внос , билет за лов , глоби , такси за охрана на дивеча и пр. простотии като няма да ловуваш ????
А и не забравяй , че винаги милицията може И да ти откаже издаване на разрешение за оръжие , и тогава цялата тая галимация ти остава във въздуха. Няма да ти свърши работа.
Има клубове , който срещу по-скромна такса ще те приемат за член , и си стреляй със "служебна" пушка колкото искаш.
0

#5
Потребителя е офлайн   vencibull 

  • Потребител
  • PipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 13
  • Регистр: 06.09.15
Нямам нужда от гладкоцевно оръжие. Интересува ме малокалибрена карабина, защо ако имам всичко необходимо полицията да не ми издаде разрешително? В закона не е ли посочено какво се изисква за придобиването?
0

#6
Потребителя е офлайн   vencibull 

  • Потребител
  • PipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 13
  • Регистр: 06.09.15
Ако членувам в клуб по спортна стрелба и реша да си закарам пушката на село за да гръмна 2 пъти на поляната ще стане голяма беля...предполагам ако имам разрешително за лов и си сложа мишена на безопасно място с голяма видимост мога да стрелям извън населено място?
0

#7
Потребителя е офлайн   Иво Михайлов 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: Banned
  • Мнения: 4013
  • Регистр: 29.01.11

Виж мнениетоvencibull написа на 09.04.2016 - 17:06 :

Ако членувам в клуб по спортна стрелба и реша да си закарам пушката на село за да гръмна 2 пъти на поляната ще стане голяма беля...предполагам ако имам разрешително за лов и си сложа мишена на безопасно място с голяма видимост мога да стрелям извън населено място?


:D :D :D
Предполагаш в погрешна посока.
....почети малко книжки /закончета/.
Ако си отидеш на село с твоята пушка и гръмнеш на полянката , ще стане по-голяма беля.
Идея си нямаш колко по-голяма беля .... :D
Че и актовете почват от 500 лв. , че и други работи.... ;)
0

#8
Потребителя е офлайн   vencibull 

  • Потребител
  • PipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 13
  • Регистр: 06.09.15
Ясно. Благодаря
0

#9
Потребителя е офлайн   Tosho_7901 

  • Сребърен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 806
  • Регистр: 22.07.12
Изкарваш курса за ловец, вземаш си членската карта, ловния билет и чакаш 2 години без да вземаш гладкоцевна, като през тези две ялови години плащаш около 250 лв. за билети и членство. На втората година изкарваш курса за подборен и си вземаш карабина.
0

#10
Потребителя е офлайн   Георги Петров 

  • Трънски губернатор
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 10602
  • Регистр: 26.01.09

Виж мнениетоTosho_7901 написа на 13.04.2016 - 19:55 :

Изкарваш курса за ловец, вземаш си членската карта, ловния билет и чакаш 2 години без да вземаш гладкоцевна, като през тези две ялови години плащаш около 250 лв. за билети и членство. На втората година изкарваш курса за подборен и си вземаш карабина.

Абсолютни глупости ... и е от такива "снайперисти" вече наброяваме 1 000 000 членове и държавата ни отесня !
Закона трябва да се побутне ... и който иска да е ловец , да е ловец , който иска да е спортист , да е спортист ... няма село , няма град , да има определени места за стрелба на до 10 000 метра :lol: .... и да стрелят на воля , а не да заемат места по дружинките и да се чудим кой , кой е и като дойде време за някое мероприатие се мъдрим едни и същи .
Тескере " спортен стрелец с дълга пушка " слага кримката в калъфа и да заминава да се забавлява !
Тескере " Българин кОмбоец" , клуб "Сбогом Гринго " , ае патлака в гащите и да такова майката из прахоляка !
:idea:
Вълкът козината си мени , но нрав - не !
0

#11
Потребителя е офлайн   Великов 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 117
  • Регистр: 11.03.16
извинявам се за спама на колегата но ако може и аз да попитам за един проблем.изкарах курса за ловец в момента си оправям документите и сега в понеделник ще ходя при косаджията и проблема ми е следния от няколко години си живея на село но по лича карта се водя в града и ми казаха че касата трябва да се монтира където се водя по лична карта не мога да посочвам аз адрес.има ли някакви варианти да си пусна някаде документи и да мога да си сложа касата на село.
0

#12
Потребителя е офлайн   В.Митов 

  • Напреднал Потребител
  • PipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 68
  • Регистр: 29.12.15

Виж мнениетоВеликов написа на 25.06.2016 - 10:16 :

извинявам се за спама на колегата но ако може и аз да попитам за един проблем.изкарах курса за ловец в момента си оправям документите и сега в понеделник ще ходя при косаджията и проблема ми е следния от няколко години си живея на село но по лича карта се водя в града и ми казаха че касата трябва да се монтира където се водя по лична карта не мога да посочвам аз адрес.има ли някакви варианти да си пусна някаде документи и да мога да си сложа касата на село.



колега има един мнооого лесен начин да разбереш , отиваш в служба кос , където така или иначе ще ходиш и чисто и просто питаш човека там и той ще ти отговори наи правилно :) ,те знаят наи добре
0

#13
Потребителя е офлайн   Минев 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 392
  • Регистр: 11.12.13
колега и аз сега изкарах курса чакам билета другата седмица я някой да каже какъв е пълният комплект документи които са нужни за разрешителното
0

#14
Потребителя е офлайн   yordanowww 

  • Потребител
  • PipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 19
  • Регистр: 22.06.16
и аз изкарах курса преди 1 седмица, и това което извадих като дукоменти за пред КОС са '' Свидетелство за съдимост'' Документ че не съм следствен'' отделно трябва и 2 бележки от психиатър че не се водиш на отчет и при самия преглед че си наред .... ;д, утре ще ходя да платя за членската карта и билета 182лв .. там трябват 2 снимки. и по нататък незнам къде се ходи и какво се правии .... някой ако може да сподели ! ще следя темата.
0

#15
Потребителя е офлайн   Великов 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 117
  • Регистр: 11.03.16

Виж мнениетоyordanowww написа на 26.06.2016 - 22:38 :

и аз изкарах курса преди 1 седмица, и това което извадих като дукоменти за пред КОС са '' Свидетелство за съдимост'' Документ че не съм следствен'' отделно трябва и 2 бележки от психиатър че не се водиш на отчет и при самия преглед че си наред .... ;д, утре ще ходя да платя за членската карта и билета 182лв .. там трябват 2 снимки. и по нататък незнам къде се ходи и какво се правии .... някой ако може да сподели ! ще следя темата.


колега ти тези 182 лв. са само за членската карта в ловното като ти я извадят с нея отиваш в горското и там 103лв. мисля бяха и ти остава да си извадиш документ за домашно насилие то се вади във съда където си си извадил свидетелството за съдимост питай там те ще ти кажат каде точно и две снимки в ловното ще ти трябжат две в горското и после две за косаджията
0

#16
Потребителя е офлайн   yordanowww 

  • Потребител
  • PipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 19
  • Регистр: 22.06.16
тоя пък дукомент за дошашно насилие какъв е и за какво ми е .... какво общо има с тия другите неща, то хиляда глупости искат ужас.
0

#17
Потребителя е офлайн   Великов 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 117
  • Регистр: 11.03.16

Виж мнениетоyordanowww написа на 27.06.2016 - 00:24 :

тоя пък дукомент за дошашно насилие какъв е и за какво ми е .... какво общо има с тия другите неща, то хиляда глупости искат ужас.


отиди в съда където си вадил другите документи и те ще ти обяснят трябва да имаш копие на лична карта с теб,после за косаджията ти трябва и преснимана диплома и сниман ловен билет ,лична карта и членска карта.
0

#18
Потребителя е офлайн   Док 

  • ДБД
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 4527
  • Регистр: 31.12.09

Виж мнениетоyordanowww написа на 27.06.2016 - 00:24 :

тоя пък дукомент за дошашно насилие какъв е и за какво ми е .... какво общо има с тия другите неща, то хиляда глупости искат ужас.



Дано да не ти се случва да видиш в една заповед за незабавна защита - твоето име .....
Филмите после стават сериали ...
А и това, че ти не си чувал за този филм, не означава че го няма ..
0

#19
Потребителя е офлайн   yordanowww 

  • Потребител
  • PipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 19
  • Регистр: 22.06.16
някой запознат ли е колко време имаш срок да си намериш дружинка след изкарания курс, евентуално ако не си намерил преди това. поздрави
0

#20
Потребителя е офлайн   k.velichkov 

  • Сребърен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 547
  • Регистр: 30.09.13

Виж мнениетоyordanowww написа на 27.06.2016 - 11:08 :

някой запознат ли е колко време имаш срок да си намериш дружинка след изкарания курс, евентуално ако не си намерил преди това. поздрави

ако не си намерил преди това, от сдружението има възможност да те впишат в такава "служебна"..питай в сдружението, там ще ти кажат, без дружинка няма да останеш ;)
0

Сподели темата:


  • (3 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Не можете да публикувате нова тема
  • Не можете да пишете в тази тема

2 Потребител(и) четат тази тема
0 потребители, 2 гости, 0 анонимни