БГ Лов Форум: Окончателно: НС разреши използването на супресори и късо нарезно за лов, няма да се отнемат разрешителни за оръжие за нарушения на обществения ред - БГ Лов Форум

Към съдържанието

• (13 Страници) +
  • « Първа
  • 11
  • 12
  • 13
  • Не можете да публикувате нова тема
  • Не можете да пишете в тази тема

Окончателно: НС разреши използването на супресори и късо нарезно за лов, няма да се отнемат разрешителни за оръжие за нарушения на обществения ред

Потребителя е офлайн   momcho2000 

• Златен Потребител
  • PipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Регистр: 08.08.13

KIKOKIKOW написа на 17.06.2019 - 17:56 PM :

momcho2000 написа на 17.06.2019 - 17:36 PM :

И сега последно изисква ли си курс за КНО или може и с разрешителното за подборния!? Според доста хора в закона не пише, че трябва изкаран курс за безопасно боравене с КНО а за ловни цели е необходимо само изкаран курс за подборно ловуване.... ей тия по тия КОС-ове май па се усрааа........

здрасти , аз скоро земах пистолета,изкат курс за късо нарезно,за подборен отстрел ,после като земеш оръжието задължително балистика му правят 10 лв е таксата за нея

Здравей колега, и при нас го изискват курса за боравене с КНО ма защо го искат при положение, че в закона не се изисква!!! Пак ли КОС си измислят правила...
На колата ти ако не пише Made in Japan, СМЕНИ Я!
0

Потребителят е онлайн   miromm 

• Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Регистр: 19.02.11
А някой да е чул, че разрешителни за супресори ще се дават само на хора които имат фабрични резби на пушките. Щяли да се изпращат запитване да завода производител пушка с номер..... дали е произведена с резба. На въпроса ми че оръжеен майстор може да ми направи резба от КОС ми отговориха, че майстор няма право защото променя конструкцията на оръжието и това може да стане само в завода производител.Това ми го казаха двама различни косаджии в две различни РУ в Пловдив.Моля ако има запознати да дадът повече информация.Значи за компенсатор може майстор да ти направи резба но за супресор било промяна на костр.на оръжието.
0

Потребителят е онлайн   xaxaredbul 

• Златен Потребител
  • PipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Регистр: 26.10.10

Виж мнениетоmiromm написа на 18.06.2019 - 12:18 PM :

А някой да е чул, че разрешителни за супресори ще се дават само на хора които имат фабрични резби на пушките. Щяли да се изпращат запитване да завода производител пушка с номер..... дали е произведена с резба. На въпроса ми че оръжеен майстор може да ми направи резба от КОС ми отговориха, че майстор няма право защото променя конструкцията на оръжието и това може да стане само в завода производител.Това ми го казаха двама различни косаджии в две различни РУ в Пловдив.Моля ако има запознати да дадът повече информация.Значи за компенсатор може майстор да ти направи резба но за супресор било промяна на костр.на оръжието.

Ами общо взето КОС-аджиите си съчиняват по картинка.
В закона никъде не пише на кои карабини може да се монтира супресор. Тоест може на всички.
Иж-12 12к
СЛР-95 7.62х39
Бърно 2 22лр
Иж-18 12к
Tikka T3 30-06
Иж-54 12к
Колко пушки трябва да има един ловец?
Още една....
0

Потребителят е онлайн   kcv 

• Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Регистр: 11.01.11
Супресор/саундмодератор/сайленсър или по нашему заглушител, може да се монтира и без налична резба на оръжието.

Ма то трЕбвало и четене, не само рупане.
ЗАКОНЪ за изтребление на разбойниците

Цитат

На един лов,жена ми уби две прасета и един ме пита като седнахме да ядеме,какво и правя та може да ги бие така
Викам,па ела довечера и ще видиш какво и правя,може да ти хареса па да почнеш и ти да ги биеш
0

Сподели темата:

• (13 Страници) +
  • « Първа
  • 11
  • 12
  • 13
  • Не можете да публикувате нова тема
  • Не можете да пишете в тази тема

7 Потребител(и) четат тази тема
3 потребители, 4 гости, 0 анонимни

1. Крестев,