БГ Лов Форум: ARMSAN RS S1 - БГ Лов Форум

Към съдържанието

  • (3 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Не можете да публикувате нова тема
  • Не можете да пишете в тази тема

ARMSAN RS S1

#21
Потребителя е офлайн   kort357 

  • Напреднал Потребител
  • PipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 71
  • Регистр: 03.01.13
"Имам няколко въпроса, който предплагам ще са интересни за всички. Гледах видеотата, но все пак може да има промени и искам да питам в темата."
Здравейте,както по-горе е отбелязал колегата Василев въпросите наистина са насочени към вносител, препоръчвам да се свържете с тях.
Аз мога да отговоря донякъде на въпрос № 5 , приклада е заменяем с такъв който е предназначен за гладкоцевна 12 кал. Сайга и ВПО /Вепрь/, въобще всички части /неосновни части/ на ARMSAN RS S1 включително и шокови втулки и компенсатори са взаимозаменяеми с тези за Сайга или Вепрь. Конкретно това са моделите Сайга-12К (030) или Вепрь-12 Молот (ВПО-205).
Дано съм ви бил полезен.
0

#22
Потребителя е офлайн   Георги К 

  • Напреднал Потребител
  • PipPipPip
  • Виж галерията
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 99
  • Регистр: 22.11.15
Благодаря за информацията.

Иначе - аз след седмица две ще ходя до София и ще отида на живо да я видя пушката и разбира се ще говорим за тези въпроси. След това ще пиша пак.
0

#23
Потребителя е офлайн   В. Василев 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 296
  • Регистр: 04.04.11
По-добре се обади веднага, за да разбереш поне дали пушката е налична ... внос на оръжие и елементи към него не се прави всеки ден и даже месец. Лично на мен за модела 612 с 66 см цев ми се наложи да чакам точно 5 месеца/след оставено капаро около 1/4 от цената/.
Поздрави и наслука!
0

#24
Потребителя е офлайн   Георги К 

  • Напреднал Потребител
  • PipPipPip
  • Виж галерията
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 99
  • Регистр: 22.11.15
Здравей,

Аз говорих с тях миналата седмица, просто чакам да ми излезе разрешителното преди да отида до София :)...Не вярвам че каквото и да ми отговорят ще се откажа от покупката. Просто исках да се коментира във форума, защото не само аз се чудя за тези неща. Разбира се някой от тях ги попитах по телефона, но не ги писах тук, защото ми се иска да ги поговорим на спокойствие на живо, и да съм сигурен че сме се разбрали, за да не подлъжа някой тук.

Поздрави,
Георги
0

#25
Потребителя е офлайн   Георги К 

  • Напреднал Потребител
  • PipPipPip
  • Виж галерията
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 99
  • Регистр: 22.11.15
Здравейте,

Малко информация по темата. Пушката я поръчах, с 61 см цев. Пълнители в момента няма, но ще внасят по някое време. Като я взема след празниците ще споделя мнение ;)...

Поздрави,
Георги
0

#26
Потребителя е офлайн   Георги К 

  • Напреднал Потребител
  • PipPipPip
  • Виж галерията
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 99
  • Регистр: 22.11.15
Здравейте,

Взех пушката днес. Засега съм с леко смесени чуства ;)...Като цяло изглежда добре, но има какво да се желае в качеството на изработката и пасването на детайлите. Разбира се, като се разработи някой от тези проблеми ще изчезнат, а и аз ще и свикна с времето. Не съм стреял още с нея, така че не мога да споделя мнение по въпроса. Няколко пъти се прещипах на предпазителя - има голямо между него и тялото, и ако се използва с палец и не се внимава лесно става белята. Не е кой знае какво, но дразни :)...Иначе няма някакви драми с пушката като цяло. Като пострелям малко ще споделя опит.

Наслука,
Георги
0

#27
Потребителя е офлайн   vaskes 

  • Новак
  • Pip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 2
  • Регистр: 01.09.14
Здравейте на всички.Интересува ме кой е по-добрия вариянт от двете дължини на цевите на модела Armsan rs s1 teleskopic 51 см и 61см.Имам намерение да ловувам основно на свински лов и на хайка за чакали благодаря ви предварително..
0

#28
Потребителя е офлайн   Георги К 

  • Напреднал Потребител
  • PipPipPip
  • Виж галерията
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 99
  • Регистр: 22.11.15
Здравей,

Моята е с 61 см цев. Аз съм доволен. Разбира се е по-дълга, но въпреки това е достатъчно маневрена като цяло, като я сравнявам с другия ми полу-автомат (венза). Според мен която и да вземеш няма да сбъркаш, но не очаквай красива пушка с идеално пасващ си механизъм. Иска да си я пипаш тук там, да ошлайфаш това-онова за да работят по плавно механизмите. Мерника и не е настроен, трябва да си го нагласиш. Може и да си вземеш бързомерец, аз си взех някакъв от китай, и засега се справя доста добре. Определено прецелването е в пъти по-лесно с него, сравнено с механичния прицел. Допълнително лоста на предпазителя е гаден, та му сложих планка за да се превключва лесно с показалеца. Лостчето на затвора също е гаден, та му правих и на него насадка за да е по-удобен. И долу-горе това е. Като цяло като си я нагласиш, пушката е супер. По-тежка е, но пък ако не уцелиш прасето, може да го доубиш с приклада...(разбира се това на шега). Задължително си вземи с разтегателен приклад според мен (както и си се насочил доколкото видях). Стрелях с различни патрони, и с най-слабите, и с най-тежките - все и е тая - презарежда си нормално. Само дето от магнума ме боля рамото после :)...

Минусите:
1. Няма шокове.
2. Няма пълнители (поне засега нямаха)
3. Ремъка не може да се закача отляво - и това си играх да го променям.
4. Ложата леко мърдаше в отворите, и също си играх да я наглася.

Поздрави,
Георги
0

#29
Потребителя е офлайн   Георги К 

  • Напреднал Потребител
  • PipPipPip
  • Виж галерията
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 99
  • Регистр: 22.11.15
Като казах "няма пълнители" имах предвид, че няма резервни. Иначе тя си идва с два пълнителя 5 и 10 патрона.
0

#30
Потребителя е офлайн   vaskes 

  • Новак
  • Pip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 2
  • Регистр: 01.09.14

Виж мнениетоГеорги К написа на 14.05.2018 - 08:41 :

Здравей,

Моята е с 61 см цев. Аз съм доволен. Разбира се е по-дълга, но въпреки това е достатъчно маневрена като цяло, като я сравнявам с другия ми полу-автомат (венза). Според мен която и да вземеш няма да сбъркаш, но не очаквай красива пушка с идеално пасващ си механизъм. Иска да си я пипаш тук там, да ошлайфаш това-онова за да работят по плавно механизмите. Мерника и не е настроен, трябва да си го нагласиш. Може и да си вземеш бързомерец, аз си взех някакъв от китай, и засега се справя доста добре. Определено прецелването е в пъти по-лесно с него, сравнено с механичния прицел. Допълнително лоста на предпазителя е гаден, та му сложих планка за да се превключва лесно с показалеца. Лостчето на затвора също е гаден, та му правих и на него насадка за да е по-удобен. И долу-горе това е. Като цяло като си я нагласиш, пушката е супер. По-тежка е, но пък ако не уцелиш прасето, може да го доубиш с приклада...(разбира се това на шега). Задължително си вземи с разтегателен приклад според мен (както и си се насочил доколкото видях). Стрелях с различни патрони, и с най-слабите, и с най-тежките - все и е тая - презарежда си нормално. Само дето от магнума ме боля рамото после :)/>...

Минусите:
1. Няма шокове.
2. Няма пълнители (поне засега нямаха)
3. Ремъка не може да се закача отляво - и това си играх да го променям.
4. Ложата леко мърдаше в отворите, и също си играх да я наглася.

Поздрави,
Георги

Много ти благодаря за така изчерпателния одговор мисля че ми помогна доста за моя избор и когато настъпи момента рак ще пиша за съвети и още веднъж благодаря и наслука през настоящия ловен сезон!????????????
0

#31
Потребителя е офлайн   IVAKA1976 

  • Потребител
  • PipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 17
  • Регистр: 09.10.18
Колеги някой ловувал ли е все пак с тази пушка ..за тактическа военна стрелба ясно ...видео клипове в ютуба бол ...но за лов на хищник или дива свиня нищо .Моля ако имате мнения и впечатления за лова с Armsan RS S1 да сподели
0

#32
Потребителя е офлайн   Ivan_dice 

  • Потребител
  • PipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 12
  • Регистр: 15.10.18
Както каза колегата по-горе:
1. няма шокове (очаква се да направят скоро)
2. няма опция за допълнителни пълнители (освен тези в комплекта.... за сега .... за мен недостатък е че са пластмасови)
3. ремъка може да се закача и от двете страни
4. голям + е че мерника е точно копие на АК47 ... т.е. подлежи на корекция без никакви проблеми
5. телескопиче приклад също + (не е от сгъваем ... ако беше ...щеше да е ТОП)
6. има пикатини (скоро ще трябва да взимам бързомер)!

Изработката ... комшиите можеше да се постараят малко повече .... наистина има неща които трябва да се пипнат .....
ТЕСТ... след първата стрелба (50 патрона) рамото определено и мен ме болеше (животното блъска доста)
Тази седмица ще я пробвам за първи път на терен.
0

#33
Потребителя е офлайн   IVAKA1976 

  • Потребител
  • PipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 17
  • Регистр: 09.10.18
ПУШКАТА ДОЙДЕ ...КУПИХ И РЕЗЕРВЕН ПЪЛНИТЕЛ 5 ПАТРОНА 67 ЛВ ОТ ЗАРИМЕКС
ТРЯБВА ДА НАСТРОЯ МЕХАНИЧНИЯ МЕРНИК ЗАЩОТО БИЕ ВИСОКО НА 50М .....НО ПРАВИ ГРУПА
ЧАКАМ И БЪРЗОМЕРА И ЩЕ НАПРАВЯ ЕДИН УДАРЕН ТЕСТ НА СТРЕЛБИЩЕТО
0

#34
Потребителя е офлайн   Георги К 

  • Напреднал Потребител
  • PipPipPip
  • Виж галерията
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 99
  • Регистр: 22.11.15
Ето и малко снимки на моята с леките промени дето съм ги правил...

Публикувано изображение
Публикувано изображение
0

#35
Потребителя е офлайн   Ivan_dice 

  • Потребител
  • PipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 12
  • Регистр: 15.10.18
Георги я дай малко повече инфо. какво и как точно преправи лоста за затвора!!?
0

#36
Потребителя е офлайн   Георги К 

  • Напреднал Потребител
  • PipPipPip
  • Виж галерията
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 99
  • Регистр: 22.11.15
Ако имаш предвид насадката която се слага на лостчето - лесно беше. На струг си правиш размера който ти трябва, после пробиваш отвор с размер който подхожда на желаното от теб положение. След това правиш дупка и съответно резба на нея. Слагаш, завинтваш болчето, отрязваш го до размер така че да не стърчи. След това нагряваш до червено насадката и болта, закаляваш ги в масло - за да почернеят. Пълниш насадката с епоксидно лепило и сглобяваш. Ако нещо не е ясно казвай да помагам. По принцип на струга насадката се прави за 10 мин ако имаш опит и струг разбира се. Мога да ти направя, но за съжаление не мога да поема отоговрност, че отвора ще пасне точно както на теб ти се иска да бъде положението на лостчето, пък и моята вече е сглобена и не мога да меря...Ако имаш път към Ямбол може да измислим нещо...
0

#37
Потребителя е офлайн   Георги К 

  • Напреднал Потребител
  • PipPipPip
  • Виж галерията
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 99
  • Регистр: 22.11.15
А може и без струг. Намираш си тръбичка с подходящ вътрешен размер. Отрязваш си парченце. Заваряваш пластина от единия край да няма дупка. Търкаш заварката докато стане гладка. И от там насетне повтаряш каквото е написано по-горе.
0

#38
Потребителя е офлайн   Grezinski 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 430
  • Регистр: 02.01.13
Бихте ли споделили мнение за изработката на помпите им. Насочил съм се към техен модел; P612 с 610 mm. цев.
няма подпис
0

#39
Потребителя е офлайн   Георги К 

  • Напреднал Потребител
  • PipPipPip
  • Виж галерията
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 99
  • Регистр: 22.11.15
Аз нямам наблюдения върху такъв модел, но ще ми е интересно да чуя. Между другото пълнителите бяха по 60+ лева малкия и 70+ големия.
0

#40
Потребителя е офлайн   garu 

  • Напреднал Потребител
  • PipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 50
  • Регистр: 12.05.14
;)
Да се похвалим:
Сдобих се с това "отроче" - по лиценз на Вепрь е...
Добавих му:
1: Дульная насадка Вепрь ВПО-205/206 70мм - 0;
2: ДТК Ильина «ГК-03++»;
3: Расширитель шахты приемника магазина;
4: Reflex Sight;
5: Fast Mag Rubber Loops.

Имам желание и за още глезотийки, ама малко да поема въздух (да заделя някой лев), че се оказва малко скъпо хоби....

Всъщност не съм ловец, започнах да се занимавам с практическа стрелба....

Оттук започнах...

Вепрь 12

Иначе пушката е страхотна. Имам от края на септември и съм на около 450 изстрела...
Още не съм открил 100% пасващи и патрони (за да сработва автоматиката и) но 32 гр. като, че ли стават... с 34 гр. работи много добре ама "поритва" доста...
0

Сподели темата:


  • (3 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Не можете да публикувате нова тема
  • Не можете да пишете в тази тема

1 Потребител(и) четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни