БГ Лов Форум: Дивата свиня - колко да струва бележката спрямо броя ловци - БГ Лов Форум

Към съдържанието

  • (2 Страници) +
  • 1
  • 2
  • Не можете да публикувате нова тема
  • Не можете да пишете в тази тема

Дивата свиня - колко да струва бележката спрямо броя ловци

#21
Потребителя е офлайн   Димитър Георгиев 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 318
  • Регистр: 27.09.11
Чета постовете и стигнах до извода че,е невъзможно да се напише закон за лова, който да угоди на всички. Колкото и да е добър един закон,ако го четем както дявола чете евангелието,и ако на се спазва,полза от него никаква. Представете си какво ще стане, ако отпаднат ограниченията и я подкараме ей така, на юруш.
0

#22
Потребителя е офлайн   Георги Петров 

  • Трънски губернатор
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 10602
  • Регистр: 26.01.09

Виж мнениетоДимитър Георгиев написа на 31.03.2017 - 09:37 :

Чета постовете и стигнах до извода че,е невъзможно да се напише закон за лова, който да угоди на всички. Колкото и да е добър един закон,ако го четем както дявола чете евангелието,и ако на се спазва,полза от него никаква. Представете си какво ще стане, ако отпаднат ограниченията и я подкараме ей така, на юруш.
Добър закон е , лесно разбираемият и още по лесно приложим закон , а на юруш ... го няма и при ескимосите . Лошото в случая , че не копираме добрите пратики , а преоткриваме топлата вода , като я подгряваме с научна литературоа от 1960 ... 1979 год.
Вълкът козината си мени , но нрав - не !
0

#23
Потребителя е офлайн   Димитър Георгиев 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 318
  • Регистр: 27.09.11
Ние сме далеч, от нивото на ескимосите и индианците, и на много други"диваци". Те вземат от природата толкова,колкото им е нужно за да оцелеят. Някои колеги,и 50 стиотинки да струва разрешителното пак ще им е много. Ако има как да им се плаща, за дето си тъкат скъпите обувки,и драскат скъпите пушки. Иска им се да ловуват безплатно.дори да има един ибрекчия който да стои до тях,та ако ивентуално се изтърват,веднага да реагира. Гледам по ловните филми, на хоби ТВ,помъкнали,столчета,шезлонги,по две пушки,утре лагла и пилон за танцьорки ще помъкнат. И все мрънкат все нещо не харесват. Все безплатното им е в главата. през зимата,когато беше дебелият сняг,как никой във форума не попита,дали някой има нужда от помощ, за разнасяне и фураж. Всички питат само за безплатен лов!? А иначе много филосовстваме!
0

#24
Потребителя е офлайн   Dancho Jordanov 

  • Б.С.Б.
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 3155
  • Регистр: 26.05.14
И чаталчета, за дъртите си мъдя носят и от машинки им пускат гълъбчета бели ...

Закон за Лова няма да има ... не и с опростена ,ясна визия !!!!
Няма как- сложни отношения ,мераци за заобикаляне на елементарни природни Правила,безумие и интереси, пречат на Опростяването и съответно на ,,Разбирането''... !!!

Сложните закони са измислени по Прости причини- загубваш се в алинеите ,щото си Прост...

Б.С.Б.
Има нещо ужасно гнило в цялата тая работа !
Потърпевши ще са ловците,прасетата и всички останали...
0

#25
Потребителя е офлайн   piri 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: Banned
  • Мнения: 10297
  • Регистр: 15.02.11

Виж мнениетоГеорги Петров написа на 31.03.2017 - 08:21 :

Виж мнениетоpiri написа на 30.03.2017 - 22:33 :

Виж мнениетоГеорги Петров написа на 30.03.2017 - 10:24 :

Виж мнениетоpiri написа на 28.03.2017 - 19:22 :

Петров успя да напише кратка поредица от въпроси, според мен тъпи, от които не става ясно нищо.

Явно са трудно разгъдаеми за полевъд-психолог :lol:/>/>/>
Въпросите са тачни , ясни и конкретни , а такива като теб дето мишкуват и пророкуват, дал Господ , дал , че дори сте и в повече . Все сте видяли , чули и като ви зададът въпрос по директно , мълчите, криете се и бягате :D/>/>/> и да не си помисли , че си единствен и само ти си мека китка-фантазиор дето си пише името с малка буква ?!
Сега стана ли ти ясно ?

Тия идеи от метиловия алкохол в шипковицата на баце ли са? :D/>/>

Ще се наложи да те разочаровам за пореден път :rolleyes:/> Последното ми напиване е , когато се уволних от казармата , така че .... си в някаква много дълбока заблуда . Не пия , не пуша .... един порок ми е достатъчен .
В едно съседно село , едно приятелче има фабричка за производство на натурални сокове :P/> ... каквито плодове му закарам , от такива ми прави и то , без пари и консерванти !

Е кой ли ти е порака като и по жени не ходиш B) ... да не е вардичка фарче термовизийка?
На добра слука на истинските колеги между нас!!!

Спамът на пири е единственият който се санкционира. С ХИЛЯДИ ЧАСОВЕ.

Волтер: Може да не съм съгласен с мнението ти, но ще дам живота си за да можеш да го изразяваш свободно.

Гордея се с трънчани - 93 % на референдума отрекоха минния мираж.

Отвращавам се от алчни човечета, посягащи на ловната ни организация.
0

#26
Потребителя е офлайн   piri 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: Banned
  • Мнения: 10297
  • Регистр: 15.02.11

Виж мнениетоДимитър Георгиев написа на 31.03.2017 - 16:59 :

Ние сме далеч, от нивото на ескимосите и индианците, и на много други"диваци". Те вземат от природата толкова,колкото им е нужно за да оцелеят. Някои колеги,и 50 стиотинки да струва разрешителното пак ще им е много. Ако има как да им се плаща, за дето си тъкат скъпите обувки,и драскат скъпите пушки. Иска им се да ловуват безплатно.дори да има един ибрекчия който да стои до тях,та ако ивентуално се изтърват,веднага да реагира. Гледам по ловните филми, на хоби ТВ,помъкнали,столчета,шезлонги,по две пушки,утре лагла и пилон за танцьорки ще помъкнат. И все мрънкат все нещо не харесват. Все безплатното им е в главата. през зимата,когато беше дебелият сняг,как никой във форума не попита,дали някой има нужда от помощ, за разнасяне и фураж. Всички питат само за безплатен лов!? А иначе много филосовстваме!

Аферим. :D
Искаш да кажеш псевдоловните филми.
Като оня велик западняшки къдравелков стрелец, който ниже прасетата в ограденото до втръсване. :D
На добра слука на истинските колеги между нас!!!

Спамът на пири е единственият който се санкционира. С ХИЛЯДИ ЧАСОВЕ.

Волтер: Може да не съм съгласен с мнението ти, но ще дам живота си за да можеш да го изразяваш свободно.

Гордея се с трънчани - 93 % на референдума отрекоха минния мираж.

Отвращавам се от алчни човечета, посягащи на ловната ни организация.
0

#27
Потребителя е офлайн   walther 

  • Сребърен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 709
  • Регистр: 11.04.10

Виж мнениетоГеорги Петров написа на 28.03.2017 - 08:37 :

Виж мнениетоwalther написа на 25.03.2017 - 09:37 :

Аз съм за индивидуална такса като на индивидуален лов напр. 7-8-9-10лв. да речем. Аз ходя по 9-10 пъти на сезон и 100лв. ме устройват. Сега се получават малко злоупотреби от страна на ръководствата на дружинките, събират едни пари от гости, други от членове, все иска не били стигнали и не се знае какво става, няма отчетност. Накрая май тези където ги събират си ходят на лов без пари, защото не пропускат излет. Също така съм за колкото дойдат толкова се пишат 20-30 защо трябва да има лимит. То е ясно защо да лапат ловно и горско и др. кърлежи.

Би ли ни казал коя е твоята дружинка и сдружение ? Кои са хората от дружинката дето финансово злоупотребяват , кои правят така , че да не се знае какво става и каква е причината за да няма отчетност ?!

Аз лесно мога да ги оправя, ама не искам да си развалям кефа, заради некой лев, нека лапат и да си мислят, че са много хитри. Ще ги почакам още малко да видя до къде ще стигнат и точно като се самозабравят, ще съм събрал необходимото и пропадат. За сега няма да уточнявам, няма нужда да бъдат предупредени, но след това всички ще разберат с подробности.
0

#28
Потребителя е офлайн   Pano 

  • Златен Потребител
  • PipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 1132
  • Регистр: 05.01.12
Бележката за какъвто и да е лов трябва да е без пари. Ловът трябва да е без пари, даже трябва да се плаща на тези, които ходят на лов. Като намалее или изчезне дивечът ще има място, ще се застрои, ще се направят ски писти, хотели............за какво ви е тоя дивеч...само пари да давате?
0

#29
Потребителя е офлайн   Георги Петров 

  • Трънски губернатор
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 10602
  • Регистр: 26.01.09

Виж мнениетоPano написа на 06.04.2017 - 19:31 :

Бележката за какъвто и да е лов трябва да е без пари. Ловът трябва да е без пари, даже трябва да се плаща на тези, които ходят на лов. Като намалее или изчезне дивечът ще има място, ще се застрои, ще се направят ски писти, хотели............за какво ви е тоя дивеч...само пари да давате?

Тайната мечта на BG еколог :lol: дори няма конфликт на интереси ..... :o
Вълкът козината си мени , но нрав - не !
0

#30
Потребителя е офлайн   rado.72 

  • Сребърен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 725
  • Регистр: 29.06.09
Пирка,тая година ще чистим пътища,главните,ще чистим и старите пътеки,дето влизат каращите,че не се върви вътре.Отделно,ловно домче имаме,дърва,ток,вода,сат тв,други.Според мене 20лв,доброволно дадени от мен,за мой приятел че е дошъл да ловува не са кой знае колко много.При положение ,че, него никой няма да го търси за гореописаните мероприятия.
И когато ке дойде времето да избираш.Со кого да вървиш заедно,ей тогава да си помислиш какви хора искаш да имаш ти до себе си.Искай такива дето ще ти казват всичко.И хубавото.И лошото.И доброто.И кривиците.Защото ако искаш да имаш край тебе такива,дето ще правят след тебе каквото ти си правил.Такива дето ако кимнеш с глава и те ще кимват.......Ехейй ,че ако е така защо са ти......Ако е така,тя сянката ти прави същото.Като искаш някой да повтаря по тебе ходи си сам със Сянката си.Като искаш дружина ей тогава намери хора,дето няма да гледат в тебе.Ами да гледат в същата посока.
0

#31
Потребителя е офлайн   Димитър Георгиев 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 318
  • Регистр: 27.09.11
:hurray:
0

#32
Потребителя е офлайн   piri 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: Banned
  • Мнения: 10297
  • Регистр: 15.02.11
Точно така. Стига да не се отплати за гостоприемството ти по Ганьовски начин, както нищожеството се е научило и прилага наученото за цял уродлив живот. Щото свестните ловци навсякъде са приети. ПРОБЛЕМА ИДВА ОТ ГАНЬОВЦИТЕ, ЩОТО НИКОЙ НЕ ГИ ИСКА НИКЪДЕ И ПОРАДИ ТОВА, И ПОРАДИ ЛИКВИДАЦИЯТА НА ДИВЕЧА В СОБСТВЕНИТЕ ИМ ЛОВНИ ПОЛЕТА СЕ ЧУДЯТ И МАЯТ ПО ЦЯЛА ГОДИНА КЪДЕ ДА СЕ САМОПОКАНВАТ НА ЛОВ. После следва някой или всичките от коронните им номера - да изпие пиеньето на домакина, ако може да не плати бележка, а за такса гост ауу, да не говорим, също така ако може да смигне и да опъне жената на домакина си, ако стане и да открадне някое куче, а разбира се не е зле и ако смота нещо по-така в раницата си... :D/>/>/> :D/>/>/> :D/>/>/> Не е за подценяване и опцията като си го канил, като поразучи района някоя вечер да го видиш че чака да прибере квот му излезе, стига да става за ядене. :leaving:/> Разбира се, за да уйдисате на празната му кратуна, следва да се навиете да ловувате на всичко дето мърда, а като няма дивеч и поканите боклука, той би дошъл само в краен случай, ако за пореден път никой никъде не го ще. :party:
На добра слука на истинските колеги между нас!!!

Спамът на пири е единственият който се санкционира. С ХИЛЯДИ ЧАСОВЕ.

Волтер: Може да не съм съгласен с мнението ти, но ще дам живота си за да можеш да го изразяваш свободно.

Гордея се с трънчани - 93 % на референдума отрекоха минния мираж.

Отвращавам се от алчни човечета, посягащи на ловната ни организация.
0

#33
Потребителя е офлайн   piri 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: Banned
  • Мнения: 10297
  • Регистр: 15.02.11
Те тия НИЩОЖЕСТВА много се хвалят, че не вземат такса гост. Само нищожествата пропускат да отбележат, че такса гост при тях никой няма да плати, защото дивеча в техния район отдавна са му ебали майката до почти нулата. И затова спокойно парадират със своето гостоприемство - БАЙ ГАНЬО нали знаете обича да се пъчи с гостоприемство - той изяжда печената кокошка в чуждото ловно поле, а в своето черпи гостите-будали с една препечена и разлютена чушчица, да си я ядат гостите, нали като застроят своето ястие, което Гане олапва, за да ги спаси от лютата напаст. ;) :D
На добра слука на истинските колеги между нас!!!

Спамът на пири е единственият който се санкционира. С ХИЛЯДИ ЧАСОВЕ.

Волтер: Може да не съм съгласен с мнението ти, но ще дам живота си за да можеш да го изразяваш свободно.

Гордея се с трънчани - 93 % на референдума отрекоха минния мираж.

Отвращавам се от алчни човечета, посягащи на ловната ни организация.
0

#34
Потребителя е офлайн   piri 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: Banned
  • Мнения: 10297
  • Регистр: 15.02.11
БАЙ ГАНЬО НА ГОСТИ


Бай Ганьо, като се убеди окончателно, че няма възможност да се настани у Иречека на квартира, дигна си дисагите, без да чува увещанията на стопанина да ги остави у дома му, додето си намери помещение, и тръгна, съпроводен от слугата, за "N?rodny Kаv?rna" - кафенето, в което се събират българите студенти. Беше вече седем часа, когато той влезе в кафенето с дисагите в ръка и с калпака на главата. Иди, че не го познай кой е и откъде е! Отляво на входа, около една маса, седяха няколко студенти българи.
Един от тях видя входящия съотечественик и сбута другите: "Българин, българин!" Всички се обърнаха в момента, когато бай Ганьо спря един келнер, носещ поднос с кафета, и като се стараеше колкото е възможно повече да изкриви българските думи, за да ги направи понятни за чужденеца, попита с висок глас: "Дека овде български малчики?" - и придружи въпроса с движение на главата и свободната си ръка. Дружен смях от лявата страна прекрати недоумението на келнера. Бай Ганьо се обърна и позна своите черноокички, чернокосички., сгушени съотечественици.
- О-о! Добър ден! Тука ли сте биле? - извика той от сърце, сложи дисагите и почна да граби ръцете на студентите. - Какво ме гледате? Не бойте се, българин съм... Я ми направете място да седна.
- Как ви казват, господине - полюбопитствува един от студентите.
- Мене ли? Защо питаш? Ганьо Балкански. Донесох във вашата Прага малко гюлово масло - ей го тука в дисагите.
- Тъй ли? - извика в патриотически екстаз един от по-младите студенти. - Я дайте да го видим.
Той наистина беше чувал само за розово масло.
- Какво ще му гледаш, масло като масло - отговори бай Ганьо, - то не е за вас. Оставете вий маслото, па ми кажете друго: де да се настаня ? Бях сега у бай Иречека...
- Тъй ли? - извика пак екзалтираният студент.
- Как "тъй ли"? Че защо да не му отида? Отидох - мисля, ще си покаже човещината, ще ме покани у тях на гости. Тая вяра! Тясна ми, кай, квартирата, па не знам какво, па не знам що. Обичал, кай, българите... Той ли! Като има келепир, и бай ти Ганьо знае да обича. - Тъй ли се посреща българин? Българин!... Да не ви излъжа, нахрани ме човека. И то каква храна - нейсе, запуши я!... Къде са по-гостоприемни българите; българинът, една стая да има, пак ще те покани...
Някои от студентите почнаха да се сещат накъде бие бай Ганьо и чакаха от минута на минута да си открие картите. Само екзалтираният студент се отнесе съчувствено към думите му и сподели явно неговото възмущение от негостоприемството на чужденците.
- Наистина, нашите българи са много гостоприемни - потвърди той с най-голяма увереност, - тукашните не искат да те знаят. Киснем тук из кафенетата...
Студентът, който каза тия думи, беше много напреднал в цивилизацията, но кой знае защо не се ползуваше с особена репутация между своите другари; види се, някои грехове лежаха на душата му; говореха между другото, че много обичал "да удря келепир". Не е за чудо! Тоз пусти грях - скъперничеството - по зараза на окръжающата домашна среда вгнездява се почти от детски години; изсушава душата на младия човек, като го превръща в най-студен егоист: нищо нежно, нищо благородно не остава у него. Материалният интерес управлява всичките действия на скъперника и определя отношенията му към окръжающите: никакво морално подбуждение не предшествува, никакво разкаяние не следва действията му, насочени без разбор на средствата към добиване на изгоди. Даже тогава, когато тия действия влекат бедствие или позор за някого, и тогава вместо угризения егоистът-скъперник сеща доволство, като че загубата на другите е негова печалба, нещастието на другите е негово щастие. Едно би смутило нашия млад егоист - да го надхитрува някой. Когато в другите народи думата "хитър" е синоним с лукав, вероломен и прикачена на някое лице, би го понижила в мнението на обществото, у нас с епитета хитър се кичат като с най-почтена декорация: "Брей! Хитро момче излезе, да е живо на баща си, всинца ни измами! Не можахме да го излъжем! Ашколсун. Браво!"
Никакви действия и отношения нямаха смисъл за Бодкова - тъй се казваше той, - ако от тях не произтичаше нещо кьораво, някой келепир. (Дали има в европейските езици думи, съответствующи на тия, в това им значение?) Ако посещаваше тамошните семейства, това не го правеше от общителност, от желание да се запознае с начина на живота у по-цивилизованите кръгове; умствените и нравствените интереси на това общество не само че не го занимаваха, но му бяха и в тягост - те като че бяха скучни интервали, нестърпими паузи, които го разделяха от целта на посещенията му - от кьоравото: я някое угощенийце, я някоя разходка на тяхна сметка. Той не можеше да си представи познанство с жени без задни мисли. Държеше цял списък на моми - коя колко зестра има; друго не го интересуваше в това отношение. Също така интересът определяше отношенията му към другарите. Ласкателства, злословия, интрижки и доноси бяха оръдията на неговите изгоди. Даже такива неща като национални и племенни симпатии и антипатии му служеха само да извлича лична полза. Неведнъж е бъркал той в кесиите на разни славянски комитети ту като "от Батак", ту като "емигрант". Но за тия работи Асланов е п? майстор.
Такъв беше екзалтираният студент, който поддържа бай Ганя в мнението му за негостоприемството на чужденците.
- Да, киснем тука из кафенетата, никой не ни кани на гости - повтори той в угода на бай Ганя.
- Ами ти де искаш да те оставят да киснеш ? - обади се с презрителна усмивка един студент с жлъчен изглед, който, види се, отдавна таеше ненавист към младия егоист. - На ръце ли искаш ти да те носят? Защо? Затуй ли, че неуспял още прага на къщата им да прескочиш, ти ще закачиш първо слугинята, която те посрещне в коридора! Затуй ли, че в тяхното общество ти или като дъб мълчиш, или разтваряш уста само да бръщолевиш пошлости и глупости? Затуй ли, че в лицето им ще ги възхваляваш до небеса, а зад гърба им ще ги злословиш? Затуй ли, че ще им пуснеш прах в очите и ще се препоръчаш за син на милионерин-фабрикант или притежател на кораби, когато баща ти има два чарка за гайтан или две пробити враници - само за да можеш да обаеш родителите и да увлечеш дъщеря им? Защо ще те приемат с разтворени обятия? Кой си ти? Какъв си им? Кому в очите пъхаш твоето гостоприемство ? И какво е туй твое прехвалено гостоприемство! - Туй ли, че българинът ще ти постеле мазна постелка и ще те завие със съмнително алище? Ах, оставете, ради бога, тия дивашки самохвалства! Не е ли време да си отворим вече очите?
- Какво си се запалил бе? Сега ли му намери времето да се караш - обади се един от студентите, - когато ни е дошъл гост?
- Нека се поизприкаже човека, пари не иска я? - успокои го бай Ганьо с този типичен аргумент: Пари не иска я!
Може да говори, каквото ще, да върши, каквото ще, само пари да не иска, само да не се косва до нашия джеб, до нашите интереси. Може и да лъже, пари не иска я!
Но след този случаен инцидент не можа вече да се поддържа дружен разговор. Компанията утихна и един след други почнаха да си разотиват. Останаха от българите само бай Ганьо и екзалтираният студент, който не искаше да пропусне случая да извлече някоя полза от своята случайна среща с българския търговец на розово масло. - Претъркули се тенджурата, че си намери капака.
Не се измина един час, и студентът успя така да наклепе другарите си пред бай Ганя, щото го накара от все сърце да извика: "Ашколсун кьопоолар!" След още един час бай Ганьо беше вече в стаята на студента, който умя доста изкусно да експлоатира в своя полза дохождането на гостенина, когото препоръча на хазяите си за свой роднина, милионер, който "има сума фабрики за розово масло". Той успя да заемне от хазяйката - на която не беше плащал доста отдавна наема за стаята - десет гулдена. Додето в едната стая студентът превъзнасяше богатствата на бай Ганя, в съседната стая бай Ганьо беше вече съблякъл антерията си и търсеше в нея нещо с голямо внимание, като мъмреше под носа си: "Пак се навъдил тоя пусти гад." Понятието за чистота не е развито в твърде висока степен у бай Ганя. "Хич жив човек без гад бива ли?" - казват старите хора у нас и успокоени с тази аксиома, не препятствуват твърде усърдно на размножаването на животинките. Па и защо ще се лишават от едно такова удоволствие: пекнало слънце, че защо му е туй слънце, ако не може да излезе на чардака, да се изтегне на рогозката, да кихне два-три пъти от праха й, че да дойде баба му, че да си сложи главата на коляното й, па тя да си завре костеливите пръсти с траурни нокте в косата му и като че требе ориз, да почне чук!-отсам, чук!--оттатък, че като се изплашат животинките, че като плъзнат по главата, па едно приятно гъделичкане, че като запее бабата, а онова ти слънце балканско пекнало! Идилия...

Бай Ганьо, след като свърши своите ентомологически издирвания, възстанови си тоалета и без да почука, влезе в съседната стая, но тозчас извика: "Пърдон!" - и имаше защо: той завари в твърде нежно vis ? vis студента и дъщерята на стопанката - те бяха се прегърнали, както подобава на две млади влюбени сърца.
Момата, засрамена, избяга в другата стая.
- А бе защо влизаш така? Засрами момичето - каза с ироническо подмигване студентът.
- Ударил си келепира! - пошепна таинствено бай Ганьо с очи, светнали като на манастирски котарак. - Лъскава, дявол да я вземе! Слугиня ли е?
- Каква слугиня! Дъщеря на хазяйката!
- Тъй ли? Тука не можеш да ги разбереш коя е слугиня, коя е господарка, все лъскави, все чисто облечени. Изпречи се някоя насреща ти, хили се така мазно-мазно, мислиш, слугиня е, закачиш я, вземеш си беля на главата; изпречи се друга, хубавичка, смирена, мислиш, ха това е господарката, станеш й на крака, поканиш я да седне, тя се срами - хелбетя! - говориш й с политика, па сетне я видиш, че ти чисти ботушите!
От разказите на студента, акомпанирани с разни жестове, с които той украшаваше и даваше повече сила и значение на думите си, бай Ганьо узна, че младият момък от няколко месеца под вид на чиста любов атакира с една неотразима настойчивост дъщерята на своята хазяйка-вдовица.
- И тя, диването - пояснява разказвачът, - се надява, че ще я взема за жена! Нека се надява и нека ме храни хубавичко, нека ми ший ризи. Да беше някоя богата - разбирам да я вземе човек, ами тя фукара като мене. Увива се около мене, защото ме счита за богаташ. Я да ме знае какъв съм, ще ламти ли? Страшни спекулантки са тукашните! Ама и аз зная да ги въртя я? - И той разправи надълго и нашироко как ги върти...
- Ашколсун! - извика бай Ганьо с маслени очи, възхитен от младия събеседник.
- Чакай де, че само това ли е? Ако е това, хич да не е! Друга, друга една има, хвърлил съм око на нея, ама кой знай! Н?, ней да мога да завъртя мозъка - има какво да се удари. Богата! За утре съм поканен у тях на гости, че ще ме водят на едно село на разходка.
- Ами на фабриките кога ще ме водиш? - попита практическият бай Ганьо.
- Лесна работа, в други ден. Ти утре остани тука, върти се около тях, те, като те видят, че не знаеш език, няма да те оставят да идеш на гостинницата, ще те поканят у тях и ще се наядеш бадева :D ;) ;) ;)
На добра слука на истинските колеги между нас!!!

Спамът на пири е единственият който се санкционира. С ХИЛЯДИ ЧАСОВЕ.

Волтер: Може да не съм съгласен с мнението ти, но ще дам живота си за да можеш да го изразяваш свободно.

Гордея се с трънчани - 93 % на референдума отрекоха минния мираж.

Отвращавам се от алчни човечета, посягащи на ловната ни организация.
0

#35
Guest_djan i_*

  • Група: Гост

Виж мнениетоДимитър Георгиев написа на 31.03.2017 - 16:59 :

Ние сме далеч, от нивото на ескимосите и индианците, и на много други"диваци". Те вземат от природата толкова,колкото им е нужно за да оцелеят. Някои колеги,и 50 стиотинки да струва разрешителното пак ще им е много. Ако има как да им се плаща, за дето си тъкат скъпите обувки,и драскат скъпите пушки. Иска им се да ловуват безплатно.дори да има един ибрекчия който да стои до тях,та ако ивентуално се изтърват,веднага да реагира. Гледам по ловните филми, на хоби ТВ,помъкнали,столчета,шезлонги,по две пушки,утре лагла и пилон за танцьорки ще помъкнат. И все мрънкат все нещо не харесват. Все безплатното им е в главата. през зимата,когато беше дебелият сняг,как никой във форума не попита,дали някой има нужда от помощ, за разнасяне и фураж. Всички питат само за безплатен лов!? А иначе много филосовстваме!

Анджък.
0

#36
Потребителя е офлайн   Dancho Jordanov 

  • Б.С.Б.
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 3155
  • Регистр: 26.05.14
Че и аз съм плащал 500 лв., за да видя на живо как кучетата разкъсват 2 сърни до една стара ограда ...
За два дена !
Двама човека - 1000 лв.
Ловува се с цялата дружинка...
В хижичката на брега на язовира ,една жена на пределна възраст се опитваше да сготви нещо...
Единия ден излязохме двамата,на втория аз бях пас ,щото всичко ми беше ясно - намерих следи от лов през седмицата,гонени животни,гилзи...
Занесохме два багажника ядене и пиене,курвите бяха от нас,джипа им се развали и извиках мой от Варна...голяма работа...
Резултат - Ктъгла НУЛА на цена 1000 лв.
А сега някой да познае къде се случила случката !?
Има нещо ужасно гнило в цялата тая работа !
Потърпевши ще са ловците,прасетата и всички останали...
0

#37
Потребителя е офлайн   Георги Петров 

  • Трънски губернатор
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 10602
  • Регистр: 26.01.09

Виж мнениетоDancho Jordanov написа на 22.11.2017 - 11:01 :

Че и аз съм плащал 500 лв., за да видя на живо как кучетата разкъсват 2 сърни до една стара ограда ...
За два дена !
Двама човека - 1000 лв.
Ловува се с цялата дружинка...
В хижичката на брега на язовира ,една жена на пределна възраст се опитваше да сготви нещо...
Единия ден излязохме двамата,на втория аз бях пас ,щото всичко ми беше ясно - намерих следи от лов през седмицата,гонени животни,гилзи...
Занесохме два багажника ядене и пиене,курвите бяха от нас,джипа им се развали и извиках мой от Варна...голяма работа...
Резултат - Ктъгла НУЛА на цена 1000 лв.
А сега някой да познае къде се случила случката !?

Предполагам , че това се е случило под крилото на онази г-жа Петрова ?!
А темата на темата е , сърби , боли , драго ми е !

" Сравнявам крайните варианти, между които има много междинни.

Да речем че излетите за свински лов са 30.

Дружинка Х ловува в състав от 8 ловци 30 излета по 60 лева -1800 лева, делено на 8 ловци равно на 225 лева.

Дружинка У в състав от 20 ловци 30 излета по 60 лева - 1800 лева, делено на 20 ловци равно на ...90 лева.

Справедливо ли е?

Ами както често се прави незаконно - в бележката се пишат 20 а излизат 40 ... делено на 40 равно на ......45 лева.

Всъщност , неможах да разбера какво точно иска публикувалия темата .... да ловува групово за 5-6 лв на ден , да ловува индивидуално с едномесечна бележка за 60лв. или иска да ни каже , че по често се ловува незаконно за 45лв. :unsure:
Вълкът козината си мени , но нрав - не !
0

Сподели темата:


  • (2 Страници) +
  • 1
  • 2
  • Не можете да публикувате нова тема
  • Не можете да пишете в тази тема

1 Потребител(и) четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни