БГ Лов Форум: Мръвкарите в лова!!! - БГ Лов Форум

Към съдържанието

  • (6 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Последна »
  • Не можете да публикувате нова тема
  • Не можете да пишете в тази тема

Мръвкарите в лова!!!

#1
Потребителят е онлайн   Vasil Terziyski 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Виж галерията
  • Група: Root Admin
  • Мнения: 26377
  • Регистр: 17.02.08
Откривам тази тема... защото всеки се е сблъсквал с тях...!
Всички ловни новини и статии на имейла ви, абонирайте се тук: БГ ЛОВ БЮЛЕТИН

Решавайте ОНЛАЙН ТЕСТ ЗА КАНДИДАТ ЛОВЦИ

Станете член на групата ни във Фейсбук: BG LOV

Следвайте страницата ни във Фейсбук: Ловен портал БГ ЛОВ

Редакционни имейли: vater@abv.bg и bglovmail@gmai.com
0

#2
Потребителя е офлайн   Asen Nikolov 

  • Сребърен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 820
  • Регистр: 19.02.08
Като се сблъскам с такива хора, гледам да не повтарям! Логично е да се сетиш, че какъвто е на лов, едвали, ще по добър, като човек.... angry.gif На тези ... трябва да им се отнемат разрешителните до живот и да ходят на топло в затвора! Там, може ми ще им се харесат други мръвки...
Малко е краино написаното от мен, но така смятам!
0

#3
Потребителя е офлайн   ico cz 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 248
  • Регистр: 19.02.08
Цитат(vater @ Feb 22 2008, 09:35 ) <{POST_SNAPBACK}>
Откривам тази тема... защото всеки се е сблъсквал с тях...!

Откак свят светува,се ловува заради месото,кожата ,рогата.Нормално е да убие животното,за да се изяде - иначе защо ще се убива?Който гледа на лова като на спорт,за мен не е ловец.Може би темата не трябва да се казва ,,мръвките в лова",а ,,лакомията в лова".надявам се да сте ме разбрали правилно.
0

#4
Потребителя е офлайн   alexandro31 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 378
  • Регистр: 19.02.08
Цитат(ico cz @ Mar 4 2008, 13:26 ) <{POST_SNAPBACK}>
Откак свят светува,се ловува заради месото,кожата ,рогата.Нормално е да убие животното,за да се изяде - иначе защо ще се убива?Който гледа на лова като на спорт,за мен не е ловец.Може би темата не трябва да се казва ,,мръвките в лова",а ,,лакомията в лова".надявам се да сте ме разбрали правилно.


Би ли се отказал от дела си след лов?


Ловът без Курцхаар е възможен ,но безмислен...
0

#5
Потребителя е офлайн   Asen Nikolov 

  • Сребърен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 820
  • Регистр: 19.02.08
Като му чета поста на колегата от Ст. Загора, маи няма да се откаже. Тои се е родил да убива, нали така е било от време оно... за да се нахраниш обаче, може и да си напазаруваш от магазина-нали?
Надявам се такива, като да са по малко, че иначе не виждам светлина...
0

#6
Потребителя е офлайн   n960 

  • Сребърен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 920
  • Регистр: 18.02.08
Без да се правя на адвокат,не сте вникали внимателно в писаното от ico cz...
Доста пъти съм се отказвал от дяла,но ако някой твърди ,че ходи на лов само за спорта ,не го вярвам,защото:
-не бих се отказал от трофея(човека го е писал)-рога,зъби,череп и т.н.-двамата колеги биха ли се отказали?
-не бих се отказал от полагащия се дял,след като съм си платил освен всички такси,също и разходите по 4-те кучета и джипката...Уверявам ви,че не с този дял храня семейството,но си е друго,когато извадиш суджука и се похвалиш...И виното ако е станало...Това е част от темата лов,без това не може.
Написаното по-горе е почерпено от скромния ми опит и падналите животни-40-50 на сезон...
А ico cz е съвсем добронамерен и живее и работи в Чехия-не го познавам,но от писанията му ,които съм чел,ще се радвам да се запозная.
P.S.В момента във фризера имам кайма,лой от пътпъдък,заешка мас и тук- там на стената виси някой скромен трофей-мръвкар ли съм?
0

#7
Потребителя е офлайн   alexandro31 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 378
  • Регистр: 19.02.08
Цитат(n960 @ Mar 4 2008, 23:39 ) <{POST_SNAPBACK}>
Без да се правя на адвокат,не сте вникали внимателно в писаното от ico cz...
Доста пъти съм се отказвал от дяла,но ако някой твърди ,че ходи на лов само за спорта ,не го вярвам,защото:
-не бих се отказал от трофея(човека го е писал)-рога,зъби,череп и т.н.-двамата колеги биха ли се отказали?
-не бих се отказал от полагащия се дял,след като съм си платил освен всички такси,също и разходите по 4-те кучета и джипката...Уверявам ви,че не с този дял храня семейството,но си е друго,когато извадиш суджука и се похвалиш...И виното ако е станало...Това е част от темата лов,без това не може.
Написаното по-горе е почерпено от скромния ми опит и падналите животни-40-50 на сезон...
А ico cz е съвсем добронамерен и живее и работи в Чехия-не го познавам,но от писанията му ,които съм чел,ще се радвам да се запозная.
P.S.В момента във фризера имам кайма,лой от пътпъдък,заешка мас и тук- там на стената виси някой скромен трофей-мръвкар ли съм?

Колега ,единственно този пасаж "Който гледа на лова като на спорт,за мен не е ловец" ме афектира леко ,а за вникване ,вникнах в мисълта му .В темата се има впредвид за хора от сорта " стреля се ,пада прасе ,а те казват
лисица било"


Ловът без Курцхаар е възможен ,но безмислен...
0

#8
Потребителя е офлайн   ares 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 118
  • Регистр: 21.02.08
Подкрепям ico cz, пък и всеки ловец иска да се похвали пред приятели когато седнат на ракийка да извади
деликатес от диво.Друг е въпроса с прехраната, никой не изхранва семейството си с дела който носи от лова.
Сега идва ред на едно НО.Но когато е отворил темата, Васко е имал в предвид под името МРЪВКАРИ определен тип колеги( ТРУДНО МИ Е ДА ГИ НАРИЧАМ КОЛЕГИ) които, сега сега ще опиша.Това са хора които, участват в лова само при делбата на месото.Първо, избират най-близките пусий (да има как от джипа на пусията).Второ,още със заемането на пусията отварят торбата да хапнат и да запалят цигарка.Трето, след хапване следва "лека" дрямка.Четвърто, винаги когато им излезе дивеч или го виждат за секунда или се намира много далеч и затова не са могли да го отстрелят.Пето, не си купуват патрони защото имат от преди десет години хартиени в перфектно състояние( скоро кандърдисахме един"колега" да гръмне един от тези прехвалени десетгодишни раздути патрони, резултатът беше - ПЛЯК).Шесто, за нищо на света не можеш да ги накараш да отидат гоначи,все нещо ги боли.Седмо, жените им не обичат кучета,затова не гледат.Осмо, не могат да дерат и не могат да се научат( дрането е много "трудна"работа и човек се ражда касапин, това не се учи).Девето, когато, колегите дерат и обезкостяват, те дегостират чуждата ракия и вино(поне са добри дегостатури)Десето, първи теглят номерче за дял и първи подават торбичката(поне в нещо са първи).
Единадесето и последно за да не ставам досаден, техният дял все е най-лош(ебати късмета).
Колеги,размислете се малко и ще видите че, във всяка дружинка има такива хора.
Тъкмо заради тях е отворил темата човекът,прав ли съм Васко.
0

#9
Потребителят е онлайн   Vasil Terziyski 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Виж галерията
  • Група: Root Admin
  • Мнения: 26377
  • Регистр: 17.02.08
Цитат(ares @ Mar 5 2008, 08:30 ) <{POST_SNAPBACK}>
Подкрепям ico cz, пък и всеки ловец иска да се похвали пред приятели когато седнат на ракийка да извади
деликатес от диво.Друг е въпроса с прехраната, никой не изхранва семейството си с дела който носи от лова.
Сега идва ред на едно НО.Но когато е отворил темата, Васко е имал в предвид под името МРЪВКАРИ определен тип колеги( ТРУДНО МИ Е ДА ГИ НАРИЧАМ КОЛЕГИ) които, сега сега ще опиша.Това са хора които, участват в лова само при делбата на месото.Първо, избират най-близките пусий (да има как от джипа на пусията).Второ,още със заемането на пусията отварят торбата да хапнат и да запалят цигарка.Трето, след хапване следва "лека" дрямка.Четвърто, винаги когато им излезе дивеч или го виждат за секунда или се намира много далеч и затова не са могли да го отстрелят.Пето, не си купуват патрони защото имат от преди десет години хартиени в перфектно състояние( скоро кандърдисахме един"колега" да гръмне един от тези прехвалени десетгодишни раздути патрони, резултатът беше - ПЛЯК).Шесто, за нищо на света не можеш да ги накараш да отидат гоначи,все нещо ги боли.Седмо, жените им не обичат кучета,затова не гледат.Осмо, не могат да дерат и не могат да се научат( дрането е много "трудна"работа и човек се ражда касапин, това не се учи).Девето, когато, колегите дерат и обезкостяват, те дегостират чуждата ракия и вино(поне са добри дегостатури)Десето, първи теглят номерче за дял и първи подават торбичката(поне в нещо са първи).
Единадесето и последно за да не ставам досаден, техният дял все е най-лош(ебати късмета).
Колеги,размислете се малко и ще видите че, във всяка дружинка има такива хора.
Тъкмо заради тях е отворил темата човекът,прав ли съм Васко.

да!!! tongue.gif
Всички ловни новини и статии на имейла ви, абонирайте се тук: БГ ЛОВ БЮЛЕТИН

Решавайте ОНЛАЙН ТЕСТ ЗА КАНДИДАТ ЛОВЦИ

Станете член на групата ни във Фейсбук: BG LOV

Следвайте страницата ни във Фейсбук: Ловен портал БГ ЛОВ

Редакционни имейли: vater@abv.bg и bglovmail@gmai.com
0

#10
Потребителя е офлайн   ares 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 118
  • Регистр: 21.02.08
Ето и едно кадро което, ще подейства като любима песен пусната случайно по радиото на описанети в предишният ми пост хора.
И един апел ако между съфорумците има такива хора(надявам се да няма)
"КОЛЕГИ" АКО ДЕЙСТВАТЕ ПО ОПИСАНИЯ ОТ МЕНЕ НАЧИН ПО-ДОБРЕ НЕ ИДВАЙТЕ НА ЛОВ, ВИЕ ПРЕЧИТЕ И ДРАЗНИТЕ ДОБРИТЕ ЛОВЦИ.РАЗВАЛЯТЕ УДОВОЛСТВИЕТО И НА ДРУГИТЕ.АКО ИЗПЪЛНИТЕ ТАЗИ МОЯ ПРЕПОРЪКА ТО ТОВА ОТ СНИМКАТА ЩЕ ВИ ГО НОСИМ В КЪЩИ.

Прикачени файлове

  • Прикачен файл  23.bmp (779,99K)
    Брой сваляния: 8

0

#11
Потребителят е онлайн   Skitnik 

  • Златен Потребител
  • PipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 1787
  • Регистр: 18.02.08
При нас бележката за едър лов се плаща на обет, има ме един в дружинката който почти винаги си е забравил патроните, ако до обет нищо не убием, той си тръгва защото има работа в къщи. На обет той не плаща.
0

#12
Потребителя е офлайн   ares 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 118
  • Регистр: 21.02.08
Цитат(Skitnik @ Mar 5 2008, 09:15 ) <{POST_SNAPBACK}>
При нас бележката за едър лов се плаща на обет, има ме един в дружинката който почти винаги си е забравил патроните, ако до обет нищо не убием, той си тръгва защото има работа в къщи. На обет той не плаща.

Хахахахах,това качество бях забравил да го впиша.Ще има и други колеги надявам се които ще ме допълнят
0

#13
Потребителя е офлайн   ico cz 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 248
  • Регистр: 19.02.08
Цитат(alexandro31 @ Mar 4 2008, 22:10 ) <{POST_SNAPBACK}>
Би ли се отказал от дела си след лов?

Малка поправка,аз живея и ловувам в Чехия,при нас дялове няма.Убития дивеч се продава в организирани изкупни пунктове за дивечово месо,а парите отиват в касата на дружинката.Ако искам мога да си КУПЯ това което съм убил по изкупни цени.Когато имам успешен лов понякога си купувам,казвам понякога,защото като редовен член имам право да си взема всеко 4-то животно-бонус на ловеца.Така че за месо не съм петимен,но ако те интересува много пъти не съм стрелял,защото животното е било надеждно.
0

#14
Потребителя е офлайн   Мартин Митов 

  • Потребител
  • PipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 25
  • Регистр: 07.03.08
Колеги Баща ми ми е разказал,че в дружинката имало възрастен човек който веднъж като излязло прасе той само натискал спусъците и изпуснали прасето!Когато го накарали да отвори пушката се оказало че вътре имало само гилзи (гръмнати преди доста време патрони),а той нямал пари за патрони но ходел заради дела! Ето това за мен е истински мръвкар (лакумия) Като че ли с това парче месо ще направят кой знае какво! Но това е и въпрос на мислене и възпитание!
Да ме извинява някой ако се е почувствал засегнат от думите ми !
0

#15
Потребителя е офлайн   eger 

  • Напреднал Потребител
  • PipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 76
  • Регистр: 21.02.08
Цитат(ico cz @ Mar 4 2008, 13:26 ) <{POST_SNAPBACK}>
Откак свят светува,се ловува заради месото,кожата ,рогата.Нормално е да убие животното,за да се изяде - иначе защо ще се убива?Който гледа на лова като на спорт,за мен не е ловец.Може би темата не трябва да се казва ,,мръвките в лова",а ,,лакомията в лова".надявам се да сте ме разбрали правилно.


Здравейте колеги !

Като чета тази тема, която е разисквана почти вьв всеки форум, и се поставям на мястото на всеки дискутиращ, си мисля : какво е определението за " ЛОВЕЦ "! Как го разбирате ? Какви са причините да ловува човек ? Би било добре да се пусне и такава тема , не само тук , но и в другите форуми , за да стане ясно "кой от коя камбанария " поглежда на нещата!

В северните райони на Скандинавия , правилата са доста по-различни ( мисля , че сьм ги споменавал в някой форум) . Тук , дружинките се сформират месец преди започване на груповия лов на едьр дивеч - лос .
Предварително всеки член на дружинката заплаща своя пай от наряда за отстрел + транжора ( нямаме време да транжираме по време на лов). И дори някой член от дружинката да е вьзпрепятстван когато ловуваме , той си получава пая, дори му го носим в кьщи! Така се избягват всякакви дразги и спорове "между ловците.
Средно в нашата дружинка се отстрелват на година по 12 , 13 лоса .( Лично, аз, предният сезон отсрелях около 3500кг. живо месо.) Прибираме всичко , което може да се използва. (кожи и рога включително) Месото, което не е добро за консумация от човек се отделя за кучетата. Само стомасите ги оставяме на определени места, за варда на хищник.
Е, питам аз: Това мрьвкарство ли е , че с това месо се подпомагат икономически 18 семейства ?!!

А сега и следващият случай !
Преди няколко години , нашето дружество имаше гости от Италия ! През деня ги водих на лов за лос , а след обеда , сменяхме кучетата и пушките , и продьлжавахме да ловуваме на заек с гончета, като имахме вьзможност да отстрелваме и друг дребен дивеч ( глухар, тетрев и патици на прелет и др.)
Една привечер , тькмо се прибирахме кьм колите, видяхме ято патици да се спуска над реката. Аз, разбира се, обясних чрез преводача, на гостите, от кьде да се приближат незабелязано до ятото и да стрелят едва когато патиците са вьв вьздуха! ( Реката правеше остьр завой и патиците при вдигане " секат" над сушата). Както и да е , гостите се приближиха до реката и почти в сьщото време се започнаха гьрмежите . За щастие нямаха полуавтомати, а бяха с двуцевки.
Аз се приближих до тях и ги попитах, защо са стреляли по ятото вьв водата. Как сега ще приберем над 10 патици от река, широка над 60 метра ? Шефьт им , с надменна усмивка, махна с рька - "Абе, за какво ти са? Това е само спорт!"
Повярвайте ми, идеше ми да го застрелям като бясно куче! От тогава внесохме в правилника на дружеството следната добавка :" За отстрелян и не прибран дребен дивеч, се наказва с глова от 350 евро"!!! Така, че ако има такива спортисти, не е ли по-добре да си "поспортуват" на панички по стрелбищата, отколкото да изнасилват природата ?!! Помислете сами!

Поздрави!!!
Ловецо, старай се да чуваш гората, а не тя да ти слуша глупостите!!!
0

#16
Потребителя е офлайн   ares 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 118
  • Регистр: 21.02.08
Прочетох много внимателно поста на Егер,съгласен съм с него.Обаче по- нагоре в темата става въпрос за
хората които, по никъкъв начин не участват в лова и не допринасят за слуката на колегите си .Все пак когато ходиме на едър лов той се нарича групов нали.Ние говорим именно за тези хора които по цял ден мислят дали ще напълнят раницата а не правят нищо с което да допринесат за това.
А що се отнася за убит и изоставен дивеч това е престъпление и срещу природата и срещу самия спорт.
0

#17
Потребителя е офлайн   ares 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 118
  • Регистр: 21.02.08
И да допълня нещо друго.Кажете на кой от вас, колеги ще му е приятно след тричасова гонка в пресечен терен, да излезеш при пусията целия одран от трънките в които си се навирал с кучетата и точно там от където е минала сурията намираш някой сладко да си подремва.И този същият го прави редовно и този същият пръв дава торбичката.Е за тия месари говорим ние.
0

#18
Потребителя е офлайн   danaec 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 303
  • Регистр: 27.02.08
Цитат(ares @ Mar 8 2008, 12:55 ) <{POST_SNAPBACK}>
И да допълня нещо друго.Кажете на кой от вас, колеги ще му е приятно след тричасова гонка в пресечен терен, да излезеш при пусията целия одран от трънките в които си се навирал с кучетата и точно там от където е минала сурията намираш някой сладко да си подремва.И този същият го прави редовно и този същият пръв дава торбичката.Е за тия месари говорим ние.

дреме ама е там
по лошо е когат си е дигнал чукалата и си е отишал на оганя а будалите нека си викат
0

#19
Потребителя е офлайн   О. Тодоров 

  • Потребител
  • PipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 14
  • Регистр: 28.02.08
Още едно " качество " бих добавил на тази категория люде. Всичките са абсолютни "разбирачи" на лова,особено след неуспешна гонка. Коментара обикновенно им е:
-Видохе ли бре, ако бееме заградили еди коя си местност съга щееме да пълниме торбетата!
0

#20
Потребителя е офлайн   uporit3 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 149
  • Регистр: 20.03.08
Редовния номер с който излизат тези псевдо ловци , когата нищо не се одари е че кучетата не били на място ,а пък те през целия си живот не са отгледали нито едно куче пък било то и птичар.Мое наблюдение е ,че тезаи наши колеги не излизат на никакъв друг лов освен свински.
Веднъж двама от нашите се скараха за ташаците на пресето което аз бях одарил тъи като аз не ги исках и им казах кото иска да ги вземе.
Ама такива винаги ще има .Не можем така лесно да се отърсим от балканския си манталитет макар да има и хубави страни.
0

Сподели темата:


  • (6 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Последна »
  • Не можете да публикувате нова тема
  • Не можете да пишете в тази тема

1 Потребител(и) четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни