БГ Лов Форум: Ловът в Африка - като прасе в кочина! - БГ Лов Форум

Към съдържанието

  • (3 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Не можете да публикувате нова тема
  • Не можете да пишете в тази тема

Ловът в Африка - като прасе в кочина! дори в зоопарка има повече емоция...

#41
Потребителя е офлайн   piri 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: Banned
  • Мнения: 10297
  • Регистр: 15.02.11

Виж мнениетоsakarski написа на 01.03.2013 - 05:57 :

Виж мнениетоzakss написа на 28.02.2013 - 20:15 :

То, и аз не съм ходил на лов в Африка. Но от това което гледам по филмите и чета по ловните списания, не ми харесва. Сигурно никога няма да отида там на лов. Такъв тип лов не ме привлича.Не е за мен. И в България в последно време стопанствата масово предлагат такъв вид лов. Лов за богати клиенти които нямат много свободно време и имат, свободно място на стената.


Споделям мнението,и аз не съм ходил в Африка,няма и да ида,но колега който беше ходил,след като се върна твърдеше че не би отишъл втори път !
Беше недоволен най-вече от фирмата посредник-нашенска софийска !
Та покрай съдействието на посредника и "удвоените" цени му начислиха и глоби над 1000 долара...,поради незнание и неинформираност кое как...


нормален бизнес - цената е взаимоизгодна за клиента и за предоставящия услугата, уговарят се накрая кога ще е следващата сделка.
български бизнес - цената като оферта е примамлива, накрая рибката се хваща и накрая се оказва че цената е двойна, начислени са някакви глобички и таксички, всичко протича бързо с нерви за да се отърве фирмата от клиента си веднъж завинаги... :D Лов в Африка може да се направи в прилична форма но туроператора не трее да е нашенски... и пак не е сигурно.
На добра слука на истинските колеги между нас!!!

Спамът на пири е единственият който се санкционира. С ХИЛЯДИ ЧАСОВЕ.

Волтер: Може да не съм съгласен с мнението ти, но ще дам живота си за да можеш да го изразяваш свободно.

Гордея се с трънчани - 93 % на референдума отрекоха минния мираж.

Отвращавам се от алчни човечета, посягащи на ловната ни организация.
0

#42
Потребителя е офлайн   Shibeka 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 8868
  • Регистр: 22.07.08

Виж мнениетоKatena4o написа на 27.01.2013 - 22:08 :

Професори, кюфтета.... а дивеча заграден у мрежа! И бой по главата, та да има на стената :D/> :D/>

:automatic-weapon:/>

Кате...пак си се разнежил нещо? Гледай това клипче.....особено с Хипопотамите към края и виж дали е като в "зоопарка" ;) или май бая кураж иска да го премериш на две крачки от тебе с Експреса,когато те напада а? :D А Ако не знаеш от кое африканско животно най много човешки жертви се дават годишно там......то развърти се в нета,вместо да се правиш на милосърдна сестра ОК? :D


0

#43
Потребителя е офлайн   cherokee 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 314
  • Регистр: 25.06.11

Виж мнениетоMajor_J написа на 27.01.2013 - 22:23 :

Виж мнениетоKatena4o написа на 27.01.2013 - 22:16 :

Виж мнениетоdrat написа на 27.01.2013 - 22:06 :

Колко пъти беше на лов в Африка за да коментираш изобщо, та камо ли да даваш такива крайни мнения. Разстрел на животни има и тук има и в Африка има го и в Канада та даже и във Франция и Германия и на всякаде по света, с тази разлика, че във Африка ако не го уцелиш може и да те изкльопа като куце пиле зелен домат. Като искаш да си на всяка тенджера похлупак хвани поне прочети малко, па питай някой дето е наясно пък чак тогава се исказвай с такива крайни мнения.

Разстрел на животни е абсолютно точно казано! Браво drat......... не знам до колко тук сме го усвоили, но в Африка е 100%

За четенето съм съгласен, то само потвърждава твърдението ми - книги има за Африка ум да ти зайде.... само че са писани преди 50-100 години, когато лова не е бил в ограда..................

И да ви зарадвам - туй не е мойто мнение по въпроса, а само препредавам впечатленията на хора които се връщат от там, което провокира мойто възмущение.... ...пък филмите съвсем затвърждават впечатленията Публикувано изображение/>/>

Така де ти от както си взе пушка с две цеви и започна да рабираш от лов че даже и Африкански.Оооо ама ти и нарезно имаш вече , няма да споря с теб ,разбирач си.Ако и куче си вземеш тогава пък вуобще не можем да те досегнем. Публикувано изображение/>

Ти да не си се родил с пушка?
0

#44
Потребителя е офлайн   Katena4o 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 7123
  • Регистр: 13.09.09

Виж мнениетоShibeka написа на 01.03.2013 - 09:54 :

Кате...пак си се разнежил нещо? Гледай това клипче.....особено с Хипопотамите към края и виж дали е като в "зоопарка" ;)/> или май бая кураж иска да го премериш на две крачки от тебе с Експреса,когато те напада а? :D/> А Ако не знаеш от кое африканско животно най много човешки жертви се дават годишно там......то развърти се в нета,вместо да се правиш на милосърдна сестра ОК? :D/>

Човешки жертви има много от животни в Африка, само че не ловци-туристи, а местни люде....

Иначе диво животно е опасно да те нападне дори и катерица, ще ти лепне бяс и ако не знаеш ще те убие.... Дали ще е Хипопотам в Африка или някой побеснял нерез в България - все е страшно............ Но тия неща във фермерския лов не се случват нали!? ;)
И днес йощ Балканът, щом буря зафаща,
спомня тоз ден бурен, шуми и препраща
славата му дивна като някой ек
от урва на урва и от век на век!
0

#45
Потребителя е офлайн   kum4o val4o 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 414
  • Регистр: 15.02.09

Виж мнениетоKatena4o написа на 27.01.2013 - 20:23 :

Гледам ги и не вярвам на ушите си :D/> Ловът в Африка е тотално завършен анти-лов........... Повече емоция има, ако отидеш да гръмнеш елена и трите глигана в зоопарка в София!

Понякога в далечината улавям част от ограда, която влиза случайно в кадър...... Така наречените "стада" с антилопи, зебри и т.н. добитък се разхождат до пътя като козички и чакат спокойно да ги застрелят...... Кулуминацията беше когато говорителя тържествено обяви, че ловеца е издебнал видиш ли един самотен бивол, който всъщност се припичаше на шарена сянка, легнал под една африканска слива, а издебването се състоеше в това да го изчакат да се изправи :lol:/> :lol:/>

Лъвиците ги стрелят на стървилища, но те не са като нашите вълци, не се страхуват и не бягат от нищо.... лягат да ядат и получават един Ригби направо от джипа!

Мъже с карабини и големи калибри.... Евала! :thumbsup:/>

Е то си е така :D
Винаги ще има хора които искат да са ПО-ПО- НАЙ :D и да си мислят че като думнат големото добиче и са НАЙ-ВЕЛИКИТЕ ЛОВЦИ :recoil:
0

#46
Потребителя е офлайн   херо 

  • Напреднал Потребител
  • PipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 83
  • Регистр: 15.07.10
Шибека,
Не си стува усилията, да отваряш очите на слепци.
Остави ги в тая кочина. Там им е добре.
На слука
0

#47
Потребителя е офлайн   piri 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: Banned
  • Мнения: 10297
  • Регистр: 15.02.11
Дааа. :D
На добра слука на истинските колеги между нас!!!

Спамът на пири е единственият който се санкционира. С ХИЛЯДИ ЧАСОВЕ.

Волтер: Може да не съм съгласен с мнението ти, но ще дам живота си за да можеш да го изразяваш свободно.

Гордея се с трънчани - 93 % на референдума отрекоха минния мираж.

Отвращавам се от алчни човечета, посягащи на ловната ни организация.
0

Сподели темата:


  • (3 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Не можете да публикувате нова тема
  • Не можете да пишете в тази тема

1 Потребител(и) четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни