БГ Лов Форум: Рано ли е за пъдпъдък - БГ Лов Форум

Към съдържанието

  • (3 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Не можете да публикувате нова тема
  • Не можете да пишете в тази тема

Рано ли е за пъдпъдък

#1
Потребителя е офлайн   s.k.s 

  • Златен Потребител
  • PipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 1030
  • Регистр: 13.12.13
Здравейте колеги, днес се разхождах в полето заедно с бретонката ми Марта и на връщане към колата от житото точно до пътя се вдигна пъдпъдък, кучето беше на страни и не го усети но след като го повиках и му посочих мястото то маркира миризмата и започна да претърсва. Останах озадачен, според мен още е рано за прелета а не ми се вярва останал пъдпъдък от миналата година да преживее зимата особено тук при нас на север. Не бях подходящо облече за да нагазя в нивата и да потърся и други но в неделя ще го направя, според вас колеги кое е по вероятно да са дошли рано рано или наистина да има оцелял през зимата.
0

#2
Потребителя е офлайн   Георги ловеца 

  • Сребърен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 757
  • Регистр: 26.02.14
Пъдпъдъка дойде, и аз вчера видях. Не е останал от миналата година , а е долетял, още е слаб след дългия прелет, но тепърва ще почне да се угоява и да се размножава тук.
Сайга12
БСР-74
SAR-M9F
Тигр 7,62х54
Макаров
0

#3
Потребителя е офлайн   hitrotomeche 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Виж галерията
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 331
  • Регистр: 09.12.13
И аз днес чух да пее но само един.
0

#4
Потребителя е офлайн   Георги Петров 

  • Трънски губернатор
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 10602
  • Регистр: 26.01.09
При мен идват 20_25 и си тръгва към 15_20 . 07 ...
Вълкът козината си мени , но нрав - не !
0

#5
Потребителя е офлайн   Валентин Димитров 

  • Златен Потребител
  • PipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 1866
  • Регистр: 20.09.10
Почнаха да идват.
0

#6
Потребителя е офлайн   Бат Ваньо 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Виж галерията
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 341
  • Регистр: 06.03.11

Виж мнениетоВалентин Димитров написа на 09.04.2016 - 07:05 :

Почнаха да идват.


Миналата седмица чух един да се обажда плахо в полето край Иваняне (Софийско).
0

#7
Потребителя е офлайн   todor2 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Виж галерията
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 168
  • Регистр: 28.09.12
При нас са от миналата седмица.Добровница, Пазарджишко.
0

#8
Потребителя е офлайн   s.k.s 

  • Златен Потребител
  • PipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 1030
  • Регистр: 13.12.13
Явно са започнали прелетите, след вчерашната разходка един вдигнат пъдпъдък и една видяна гургулица. Ха дано това лято да е плодовито че да има за лов, да има да си отидат и догодина пак да дойдат.
0

#9
Потребителя е офлайн   todor2 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Виж галерията
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 168
  • Регистр: 28.09.12
По моите наблюдения ще има 1или 2 люпила повече.Дано времето да е благоприятно.
0

#10
Потребителя е офлайн   Валентин Димитров 

  • Златен Потребител
  • PipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 1866
  • Регистр: 20.09.10

Виж мнениетоtodor2 написа на 11.04.2016 - 18:34 :

По моите наблюдения ще има 1или 2 люпила повече.Дано времето да е благоприятно.


Дано.
0

#11
Потребителя е офлайн   Георги Петров 

  • Трънски губернатор
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 10602
  • Регистр: 26.01.09

Виж мнениетоtodor2 написа на 11.04.2016 - 18:34 :

По моите наблюдения ще има 1или 2 люпила повече.Дано времето да е благоприятно.

То ... така циганката познава прогнозата за времето ...1 може да вали , 2 може и да не вали ;) а по мои наблюдения , две люпила за сезон са съвсем нормално нещо при пъдпъдъка .
Дано времето е благоприятно ... и дано най накрая има споразумение между ловни и селскостопанските организации и още по накрая , това министерсто въведе шахматното ( мозаечното ) обработване на земеделските площи и ..... иначе ще има един много голям Stop със западен полъх и пъдпъдъка ще стане ..... една доста екзотична птичка и то съвсем скоро .
Вълкът козината си мени , но нрав - не !
0

#12
Потребителя е офлайн   todor2 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Виж галерията
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 168
  • Регистр: 28.09.12
НЕ ЗНАМ ЗА ЦИГАНКАТА ,НО ПРИ ПЪДПАДЪКА ЛЮПИ И ПЪРВОТО МЕСТНО ЛЮПИЛО ПРИ БЛАГОПРИЯТНИ УСЛОВИЯ ,А КОЛКОТО ЗА ДРУГОТО НЯМА ДА СТАНЕ .
0

#13
Потребителя е офлайн   Георги Петров 

  • Трънски губернатор
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 10602
  • Регистр: 26.01.09

Виж мнениетоtodor2 написа на 12.04.2016 - 20:40 :

НЕ ЗНАМ ЗА ЦИГАНКАТА ,НО ПРИ ПЪДПАДЪКА ЛЮПИ И ПЪРВОТО МЕСТНО ЛЮПИЛО ПРИ БЛАГОПРИЯТНИ УСЛОВИЯ ,А КОЛКОТО ЗА ДРУГОТО НЯМА ДА СТАНЕ .

Пъдпъдъка прави две люпила ... а за другото , какво ?! Ще спретнем национален протест и ще ги уплашим , а :D :lol:
Ако си толкова запален по пъдпъдъка , щеше да си в час с проблема ...и щеше да знаеш, че в редица европейски държави ловът му е збранен и то в някои държави е от години .Така че ...розовите очила едва ли ще ни помогнат , а като гледам колко сме ЗА промени в ловните срокове , направо ми идва да хвана гората ....
Вълкът козината си мени , но нрав - не !
0

#14
Потребителя е офлайн   Иво Михайлов 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: Banned
  • Мнения: 4013
  • Регистр: 29.01.11

Виж мнениетоtodor2 написа на 12.04.2016 - 20:40 :

НЕ ЗНАМ ЗА ЦИГАНКАТА ,НО ПРИ ПЪДПАДЪКА ЛЮПИ И ПЪРВОТО МЕСТНО ЛЮПИЛО ПРИ БЛАГОПРИЯТНИ УСЛОВИЯ ,А КОЛКОТО ЗА ДРУГОТО НЯМА ДА СТАНЕ .


Да . Така е.
По миналата година в края на октомври месец , хвърчаха едни "орехчета" - поколението на първото люпило извело се у нас.
И това е нормално ако няма климатични аномалии .
0

#15
Потребителя е офлайн   Христо Симеонов 

  • Потребител
  • PipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 19
  • Регистр: 26.03.16
За мое голямо учудване вчера чух да пее пъдпъдък, до сега не ми се беше случвало толкова рано. Става въпрос за района на гр. Радомир
0

#16
Потребителя е офлайн   Георги Петров 

  • Трънски губернатор
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 10602
  • Регистр: 26.01.09

Виж мнениетоИво Михайлов написа на 13.04.2016 - 07:36 :

Виж мнениетоtodor2 написа на 12.04.2016 - 20:40 :

НЕ ЗНАМ ЗА ЦИГАНКАТА ,НО ПРИ ПЪДПАДЪКА ЛЮПИ И ПЪРВОТО МЕСТНО ЛЮПИЛО ПРИ БЛАГОПРИЯТНИ УСЛОВИЯ ,А КОЛКОТО ЗА ДРУГОТО НЯМА ДА СТАНЕ .


Да . Така е.
По миналата година в края на октомври месец , хвърчаха едни "орехчета" - поколението на първото люпило извело се у нас.
И това е нормално ако няма климатични аномалии .

Така е ... и в повечето случаи са плод на нещастен инцидент , то нали много трепаме язовците из полските райони ;) то нещеш ли подивели котки , то кучета ( как беше по новия закон ) безпризорни ли , безстопанствени или май са безпроблемни ... ама все ми тази де , еднакво опустошават гнездата на ловни и неловни птици .

Та, климата не е кой знае какъв проблем за в момента за люпилата ... проблем е липсата на храна от животински произход благодарение на химизацията ! Абе то, като добавим и мрежите ... на братята ни , по северното африканско крайбрежие арабския полуостров ... B) ... и ще се досетиш , защо аджеба в ... Германия, Холандия, Белгия, Дания , Австрия и Франция ловът на пъдпъдък е забранен и защо "порязаха" ловци от Малта с пролетния / да пролетен прелетен ловен сезон / на пъдпъдък и гургулица . B)
Това , че сме с розови очила ... и се надяваме , че ще запазим традицията в българския лов , е абсолютен т`шак , както казваше дедо ми Цар " Вервай ми " :angry:
ПетОFF ! :)
Вълкът козината си мени , но нрав - не !
0

#17
Потребителя е офлайн   Dancho Jordanov 

  • Б.С.Б.
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 3155
  • Регистр: 26.05.14

Виж мнениетоГеорги Петров написа на 13.04.2016 - 11:58 :

Виж мнениетоИво Михайлов написа на 13.04.2016 - 07:36 :

Виж мнениетоtodor2 написа на 12.04.2016 - 20:40 :

НЕ ЗНАМ ЗА ЦИГАНКАТА ,НО ПРИ ПЪДПАДЪКА ЛЮПИ И ПЪРВОТО МЕСТНО ЛЮПИЛО ПРИ БЛАГОПРИЯТНИ УСЛОВИЯ ,А КОЛКОТО ЗА ДРУГОТО НЯМА ДА СТАНЕ .


Да . Така е.
По миналата година в края на октомври месец , хвърчаха едни "орехчета" - поколението на първото люпило извело се у нас.
И това е нормално ако няма климатични аномалии .

Така е ... и в повечето случаи са плод на нещастен инцидент , то нали много трепаме язовците из полските райони ;)/> то нещеш ли подивели котки , то кучета ( как беше по новия закон ) безпризорни ли , безстопанствени или май са безпроблемни ... ама все ми тази де , еднакво опустошават гнездата на ловни и неловни птици .

Та, климата не е кой знае какъв проблем за в момента за люпилата ... проблем е липсата на храна от животински произход благодарение на химизацията ! Абе то, като добавим и мрежите ... на братята ни , по северното африканско крайбрежие арабския полуостров ... B)/> ... и ще се досетиш , защо аджеба в ... Германия, Холандия, Белгия, Дания , Австрия и Франция ловът на пъдпъдък е забранен и защо "порязаха" ловци от Малта с пролетния / да пролетен прелетен ловен сезон / на пъдпъдък и гургулица . B)/>
Това , че сме с розови очила ... и се надяваме , че ще запазим традицията в българския лов , е абсолютен т`шак , както казваше дедо ми Цар " Вервай ми " :angry:/>
ПетОFF ! :)/>


Ми,да де...
Сега пак ще дойдат Италианците и ще опушат 3-4 тона БГ птички,дето са оцеляли от химизацията ,хищниците...и да приключваме !
Аз съм курназ,запасих се с 40 кг. пъдпъдъча мас,вий си ги бройте...туй ше ви остане !!!

Б.С.Б.
пп
Давам 2 години,да се почне Тема- ,,Ловни трофеи от Прелетните'' !!!
Колко евруйчета изядохте миналата година ,а ???!!!
Има нещо ужасно гнило в цялата тая работа !
Потърпевши ще са ловците,прасетата и всички останали...
0

#18
Потребителя е офлайн   Георги Петров 

  • Трънски губернатор
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 10602
  • Регистр: 26.01.09

Виж мнениетоDancho Jordanov написа на 14.04.2016 - 06:45 :


Ми,да де...
Сега пак ще дойдат Италианците и ще опушат 3-4 тона БГ птички,дето са оцеляли от химизацията ,хищниците...и да приключваме !
Аз съм курназ,запасих се с 40 кг. пъдпъдъча мас,вий си ги бройте...туй ше ви остане !!!

Б.С.Б.
пп
Давам 2 години,да се почне Тема- ,,Ловни трофеи от Прелетните'' !!!
Колко евруйчета изядохте миналата година ,а ???!!!

Амчи да бе ... е затова всички гости по МЛТ да са добре дошли , ама как са сроковете за мен , така и за тях ... отстрелната норма също , а санкцийте да са като при дойчовете, на същите цени и не по бързата процедура , а по най бързата ! B)
А за тонажа ... виждал съм някои предатели :ciappa: , онези от особено загрижените за увеличаването на популацията на дивеча.
Вълкът козината си мени , но нрав - не !
0

#19
Потребителя е офлайн   Иво Михайлов 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: Banned
  • Мнения: 4013
  • Регистр: 29.01.11
Пъдпъдъкa вече го имa и при нaс.
0

#20
Потребителя е офлайн   Иво Михайлов 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: Banned
  • Мнения: 4013
  • Регистр: 29.01.11
Току що се прибрaх от полето.
3 вдигнaти двойки , и нито 1 отстрелян. :D
0

Сподели темата:


  • (3 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Не можете да публикувате нова тема
  • Не можете да пишете в тази тема

1 Потребител(и) четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни