БГ Лов Форум: Месарски ножове - БГ Лов Форум

Към съдържанието

Страници 1 от 1
  • Не можете да публикувате нова тема
  • Не можете да пишете в тази тема

Месарски ножове Solingen

#1
Потребителя е офлайн   plamen222 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 140
  • Регистр: 18.01.12
Здравейте,
предстои ми закупуване на месарски ножове (обезкостяване, рязане, филетиране + точило). Насочил съм се към марката "Solingen", който се продава в БГ (доколкото това може да е "Solingen"). Добър избор ли е? Ножовете ще са за домашно ползване.
0

#2
Потребителя е офлайн   Франко 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 112
  • Регистр: 11.09.14
Здравейте,
Солинген не е марка, а област в Германия, в която е било развито ножарството ... вече нищо не се произвежда там - всичко е от Китай. Бих Ви предложил да огледате Викторинокс и Трамонтина.
0

#3
Потребителя е офлайн   Петър А Атанасов 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 288
  • Регистр: 08.06.08
Влизаш в сайта Солинген.БГ и има изобилие от ножове каквито си искаш ловни ,за майстора готвач,за месарски цехове месо преработването .Цената е според дължината на ножа с не приплъзващи дръжкии цветове.Може да видиш и Швимбо.Твой избор.
0

#4
Потребителят е онлайн   lyd.1977 

  • Сребърен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 779
  • Регистр: 17.11.11
Суйбо беше от професионалната серия на венгер сега се обединиха с Виктор юнокс мисля.дик стават също ейкър Даниел данже и т н.Напиши солингин Бургас и ще се нагледаш на ножове. Трябва да се научиш да точиш иначе каквото и да купиш все тая след 1 седмица пак нямаш нож.
0

#5
Потребителя е офлайн   plamen222 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 140
  • Регистр: 18.01.12
Покупката е направена - 3бр. месарски ножове (2бр. за обезкостяване с различна твърдост и дължина и 1бр. за рязане на месо) "Victorinox" от серията "Swibo". Остана да взема точилото, тъй като го нямаше налично.
Относно заточването - имам неособено голям опит с камък за заточване или т. нар. белгия, със зърнености 150 / 320. След заточването, полирам с порцелан, който ползвам и за заглаждане, вместо масат. Досега с ловните ножове тази тактика работи добре.
В момента разглеждам камъни с по-ситни зърнености, като идеята е да си направя комплект: груб - среден - фин, но трябва да попрочета още, че като гледам и това си е отделна наука...
0

#6
Потребителя е офлайн   Петър А Атанасов 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 288
  • Регистр: 08.06.08
От четвъртък 22.02.2024г в Лидъл .Пускат точило 2 в 1 от едната страна е зърност 400 от другата 800 на дървена подложка е между тях гума и си въртиш .И другия 1000/6000.Бях ги взел преди година и ги накисваш-да се напият преди да почнеш да точиш 15-20 минути. И после твориш на воля ако зацапа изплакваш в кофата или на течаща вода и продължаваш докато ти хареса..Те и Фабриката във Велико Търново е купиха и сега правят ножове ДЮК за Германия.
0

Сподели темата:


Страници 1 от 1
  • Не можете да публикувате нова тема
  • Не можете да пишете в тази тема

1 Потребител(и) четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни