БГ Лов Форум: На варда за хищници с гладкоцевно оръжие - БГ Лов Форум

Към съдържанието

  • (3 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Не можете да публикувате нова тема
  • Не можете да пишете в тази тема

На варда за хищници с гладкоцевно оръжие

#21
Потребителя е офлайн   borislaf 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 289
  • Регистр: 21.03.16
Гошо, айде бе човек - чакам снимка на изтумбен чако подкрепен с интересен разказ
___________________________________
Ако не ти пука къде си, не си се изгубил
0

#22
Потребителя е офлайн   Ba3KaTa 

  • Напреднал Потребител
  • PipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 54
  • Регистр: 12.05.11
Здравей колега. Аз ходя на лов за хищници с гладкоцевно. От няколко излета в месеца, не съм оставял празна бележка. Предимно лисици, по-рядко чакали. Чакалото ми е на един орех - две дъски за седалка и една за облегалка. След няколко излета си добавих и възглавничка за седалката че ми изтръпва задника. Слагам фенер, но рядко съм го ползвал. В смисъл - когато е светло ги виждаш, по тъмно трудно ще ги чуеш, освен ако не е пълнолуние да му видиш силуета. Патрони ползвам 7/0 на BP с концентратор, взех сега едни 6/0 български, пак с концентратор. За българските мнение не мога да дам, понеже не съм ги ползвал все още. Чакалото ми е на 3 метра от земята. Имах случай, в който лисицата подскача и лови мишки под мене, без да ме усети - много са глупави. За светлия период съм пробвал със свирка, има ефект, приближават се и чакали, и лисици, но не на достатъчно разстояние за стрелба с гладкоцевно, затова спрях да я ползвам.Пробвах различни варианти на подхранване и примамване. Първо пробвах с няколко умрели пилета в мрежа-рабица и да висят - няма успех. После две туби по десет литра вода с вмирисана цаца в тях- не знам дали миризмата ги врътна 2-3 пъти, но само това. След това на изкопана дупка и вътре мършоляци, отгоре мрежа, забита в земята и върху мрежата все мятам по нещо. Това е друга работа. Но на мен ми пречат пастирските кучета, все им прощавам, но вече взех да се замислям. През дена минават и пообират. Живея на село, на края на селото и стане ли малко преди смрачаване, вият отвсякъде. Вечер като се разлае барака, излизам с ферера и на 200-300 м се вижда все по нещо. Има места, където изхвърлят ла...та от кравите, зимата ако ми се мръзне, сигурно празно няма да има. Тая година още не съм вземал бележка, просто не съм любител на студеното. Но тоя месец мисля да понаправя некоя бройка. Поздрави и успех.
0

#23
Потребителя е офлайн   Go6o_lud 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 231
  • Регистр: 30.10.15
Момчета положението не е розово хич.. 3 пъти излизам на чакалото вися до последно и ме заобикалят 2 лисици и 2 чакала от около 150-200 м. Направо умирам от яд, а както знаете с ловната пушка няма как на такова разстояние .. На другия ден като се върна всичко е изядено от стървилището и зареждам на ново.. Яд ме е, че само ги храня тия бълщарници. Няма да се отказвам обаче, ще ги дебна до последно!
0

#24
Потребителя е офлайн   Go6o_lud 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 231
  • Регистр: 30.10.15

 Ba3KaTa написа на 03.06.2017 - 09:55 :

Здравей колега. Аз ходя на лов за хищници с гладкоцевно. От няколко излета в месеца, не съм оставял празна бележка. Предимно лисици, по-рядко чакали. Чакалото ми е на един орех - две дъски за седалка и една за облегалка. След няколко излета си добавих и възглавничка за седалката че ми изтръпва задника. Слагам фенер, но рядко съм го ползвал. В смисъл - когато е светло ги виждаш, по тъмно трудно ще ги чуеш, освен ако не е пълнолуние да му видиш силуета. Патрони ползвам 7/0 на BP с концентратор, взех сега едни 6/0 български, пак с концентратор. За българските мнение не мога да дам, понеже не съм ги ползвал все още. Чакалото ми е на 3 метра от земята. Имах случай, в който лисицата подскача и лови мишки под мене, без да ме усети - много са глупави. За светлия период съм пробвал със свирка, има ефект, приближават се и чакали, и лисици, но не на достатъчно разстояние за стрелба с гладкоцевно, затова спрях да я ползвам.Пробвах различни варианти на подхранване и примамване. Първо пробвах с няколко умрели пилета в мрежа-рабица и да висят - няма успех. После две туби по десет литра вода с вмирисана цаца в тях- не знам дали миризмата ги врътна 2-3 пъти, но само това. След това на изкопана дупка и вътре мършоляци, отгоре мрежа, забита в земята и върху мрежата все мятам по нещо. Това е друга работа. Но на мен ми пречат пастирските кучета, все им прощавам, но вече взех да се замислям. През дена минават и пообират. Живея на село, на края на селото и стане ли малко преди смрачаване, вият отвсякъде. Вечер като се разлае барака, излизам с ферера и на 200-300 м се вижда все по нещо. Има места, където изхвърлят ла...та от кравите, зимата ако ми се мръзне, сигурно празно няма да има. Тая година още не съм вземал бележка, просто не съм любител на студеното. Но тоя месец мисля да понаправя некоя бройка. Поздрави и успех.

Мерси колега, успех и на тебе! Не им се мре нещо на тия гадини, иначе на пътя пред джипа ми минават като съм без пушка :D
0

#25
Потребителя е офлайн   koce_82 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 150
  • Регистр: 08.09.08
Сигурно те усещат каде ти чакалото на земята или на високо направи някоя снимка да го видим
0

#26
Потребителя е офлайн   Go6o_lud 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 231
  • Регистр: 30.10.15
Сложих малко скумрия днеска и треснах 1 лисугер, мъжкар проскубан, но тежичък, нали го храня 5 дни вече ???? чакалото е високо към 3 метра може и малко повече да е.

Прикачени миниатюри

  • Прикачено изображение: Screenshot_2017-06-05-23-55-05.png

0

#27
Потребителя е офлайн   koce_82 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 150
  • Регистр: 08.09.08
браво колега честито пожелавам ти много слука
0

#28
Потребителя е офлайн   Go6o_lud 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 231
  • Регистр: 30.10.15
Мерси, и на теб!

Прикачени миниатюри

  • Прикачено изображение: Screenshot_2017-06-06-08-41-04.png
  • Прикачено изображение: 2017-06-06 08.49.57.png

0

#29
Потребителя е офлайн   HMR 

  • Напреднал Потребител
  • PipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 95
  • Регистр: 23.04.17
Честито колега,с кой боеприпас го тресна? B) :lol:
0

#30
Потребителя е офлайн   Go6o_lud 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 231
  • Регистр: 30.10.15

 HMR написа на 06.06.2017 - 18:20 :

Честито колега,с кой боеприпас го тресна? B)/>/> :lol:/>/>

Мерси, ремингтон 8/0 зелен. Обаче лисицата, дето я оставих на стървилището са я раздърпали стабилно и нея, всичко е само черва и козина :D
0

#31
Потребителя е офлайн   borislaf 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 289
  • Регистр: 21.03.16
Браво колега,
Заслужаваше си чакането
___________________________________
Ако не ти пука къде си, не си се изгубил
0

#32
Потребителя е офлайн   Георги Петров 

  • Трънски губернатор
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 10602
  • Регистр: 26.01.09

 Go6o_lud написа на 05.06.2017 - 08:09 :

Момчета положението не е розово хич.. 3 пъти излизам на чакалото вися до последно и ме заобикалят 2 лисици и 2 чакала от около 150-200 м. Направо умирам от яд,

Не е розаво , а показва , че ловът от чакало на стървилище не е толкова резултатен и за предпочитене е , ловът с примамване около пътища и пътеки .
Това , че те заобикалят ;) мисля си , че отиваш късничко на чакалото , дЗеровете вече знаят , че си им приготвил изненада и те чакат да си тръгнеш .
Има един друг трик за тарикати лисици дремещи около стървилищата :angry: ама първо искам да видя кой ще се досети и ако до няколко дни никой не пише :D подсети ме на ЛС ще ти пиша
Наслука !
Вълкът козината си мени , но нрав - не !
0

#33
Потребителя е офлайн   Go6o_lud 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 231
  • Регистр: 30.10.15

 Георги Петров написа на 08.06.2017 - 10:07 :

 Go6o_lud написа на 05.06.2017 - 08:09 :

Момчета положението не е розово хич.. 3 пъти излизам на чакалото вися до последно и ме заобикалят 2 лисици и 2 чакала от около 150-200 м. Направо умирам от яд,

Не е розаво , а показва , че ловът от чакало на стървилище не е толкова резултатен и за предпочитене е , ловът с примамване около пътища и пътеки .
Това , че те заобикалят ;)/>/>/> мисля си , че отиваш късничко на чакалото , дЗеровете вече знаят , че си им приготвил изненада и те чакат да си тръгнеш .
Има един друг трик за тарикати лисици дремещи около стървилищата :angry:/>/>/> ама първо искам да видя кой ще се досети и ако до няколко дни никой не пише :D/>/>/> подсети ме на ЛС ще ти пиша
Наслука !

Адаш, нали вече не можело да мърдам от чакалото и се обаждам на кой ли не и проверка чакам всеки 1 момент. Иначе ми казаха в 1 женски чорапогащник да сложа риба или русенско и да го влача до стървилището от 2-3 посоки от пътеките. Другото е с бутилка от 10 л минерална вода до половината с вода и цаца да изсипя вътре и да го заровя да се вижда гърлото само и да им мирише. Звук на мишка също и т.н. Към 6 и половина отивам на чакалото, вечер. Ама този тънък пиниз ако искаш може да ми го напишеш на ЛС :D/>/> :D/>/>
0

#34
Потребителя е офлайн   Гъди 

  • Сребърен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 901
  • Регистр: 11.05.09
Публикувано изображение
---------------------------------------------------------------------------------
мото клуб Хищници
0

#35
Потребителят е онлайн   Док 

  • ДБД
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 4532
  • Регистр: 31.12.09

 Go6o_lud написа на 08.06.2017 - 11:13 :

 Георги Петров написа на 08.06.2017 - 10:07 :

 Go6o_lud написа на 05.06.2017 - 08:09 :

Момчета положението не е розово хич.. 3 пъти излизам на чакалото вися до последно и ме заобикалят 2 лисици и 2 чакала от около 150-200 м. Направо умирам от яд,

Не е розаво , а показва , че ловът от чакало на стървилище не е толкова резултатен и за предпочитене е , ловът с примамване около пътища и пътеки .
Това , че те заобикалят ;)/>/>/>/> мисля си , че отиваш късничко на чакалото , дЗеровете вече знаят , че си им приготвил изненада и те чакат да си тръгнеш .
Има един друг трик за тарикати лисици дремещи около стървилищата :angry:/>/>/>/> ама първо искам да видя кой ще се досети и ако до няколко дни никой не пише :D/>/>/>/> подсети ме на ЛС ще ти пиша
Наслука !

Адаш, нали вече не можело да мърдам от чакалото и се обаждам на кой ли не и проверка чакам всеки 1 момент. Иначе ми казаха в 1 женски чорапогащник да сложа риба или русенско и да го влача до стървилището от 2-3 посоки от пътеките. Другото е с бутилка от 10 л минерална вода до половината с вода и цаца да изсипя вътре и да го заровя да се вижда гърлото само и да им мирише. Звук на мишка също и т.н. Към 6 и половина отивам на чакалото, вечер. Ама този тънък пиниз ако искаш може да ми го напишеш на ЛС :D/>/>/> :D/>/>/>



Тия неща ги направи като побелее и тогава сподели .
0

#36
Потребителя е офлайн   Go6o_lud 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 231
  • Регистр: 30.10.15
:thumbsup:/> :thumbsup:/> :thumbsup:/>
0

#37
Потребителя е офлайн   Георги Петров 

  • Трънски губернатор
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 10602
  • Регистр: 26.01.09

 Go6o_lud написа на 08.06.2017 - 11:13 :

 Георги Петров написа на 08.06.2017 - 10:07 :

 Go6o_lud написа на 05.06.2017 - 08:09 :

Момчета положението не е розово хич.. 3 пъти излизам на чакалото вися до последно и ме заобикалят 2 лисици и 2 чакала от около 150-200 м. Направо умирам от яд,

Не е розаво , а показва , че ловът от чакало на стървилище не е толкова резултатен и за предпочитене е , ловът с примамване около пътища и пътеки .
Това , че те заобикалят ;)/>/>/>/>/> мисля си , че отиваш късничко на чакалото , дЗеровете вече знаят , че си им приготвил изненада и те чакат да си тръгнеш .
Има един друг трик за тарикати лисици дремещи около стървилищата :angry:/>/>/>/>/> ама първо искам да видя кой ще се досети и ако до няколко дни никой не пише :D/>/>/>/>/> подсети ме на ЛС ще ти пиша
Наслука !

Адаш, нали вече не можело да мърдам от чакалото и се обаждам на кой ли не и проверка чакам всеки 1 момент. Иначе ми казаха в 1 женски чорапогащник да сложа риба или русенско и да го влача до стървилището от 2-3 посоки от пътеките. Другото е с бутилка от 10 л минерална вода до половината с вода и цаца да изсипя вътре и да го заровя да се вижда гърлото само и да им мирише. Звук на мишка също и т.н. Към 6 и половина отивам на чакалото, вечер. Ама този тънък пиниз ако искаш може да ми го напишеш на ЛС :D/>/>/>/> :D/>/>/>/>

Aдаш .... това дето ни баламосват с чакалото е заповед на някой си директор , в закона никаде не пише за чакала , стървилища , а още по малко пък за регистрирани такива и др. подобни изгъзици . На лов , като на лов !
Едно време през зимата причаквах лисиците край дупките , това е супер продуктивен лов , но имаше моменти когато лисан е вътре на 100 % но не искаше да излиза . Явно долавя шума от тихата стъпа и се спотайваше , дремех с часове и не и не !
Един дядка стар трапер ме светна , че " на дупка " по добре било да ходят двама , като единя говори . Така и направих , един оставаше на 15-тина метра от дупката , а другия продължаваше да говори отдалечаваки се и отиваше на позиция по далеч на някоя пътека . От този момент почти нямах закъснняла лисица . Предполагам , че този номер ще проработи и при чакалото .
Наслука !
Вълкът козината си мени , но нрав - не !
0

#38
Потребителя е офлайн   Валентин Димитров 

  • Златен Потребител
  • PipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 1866
  • Регистр: 20.09.10

 Георги Петров написа на 09.06.2017 - 18:11 :

 Go6o_lud написа на 08.06.2017 - 11:13 :

 Георги Петров написа на 08.06.2017 - 10:07 :

 Go6o_lud написа на 05.06.2017 - 08:09 :

Момчета положението не е розово хич.. 3 пъти излизам на чакалото вися до последно и ме заобикалят 2 лисици и 2 чакала от около 150-200 м. Направо умирам от яд,

Не е розаво , а показва , че ловът от чакало на стървилище не е толкова резултатен и за предпочитене е , ловът с примамване около пътища и пътеки .
Това , че те заобикалят ;)/>/>/>/>/>/> мисля си , че отиваш късничко на чакалото , дЗеровете вече знаят , че си им приготвил изненада и те чакат да си тръгнеш .
Има един друг трик за тарикати лисици дремещи около стървилищата :angry:/>/>/>/>/>/> ама първо искам да видя кой ще се досети и ако до няколко дни никой не пише :D/>/>/>/>/>/> подсети ме на ЛС ще ти пиша
Наслука !

Адаш, нали вече не можело да мърдам от чакалото и се обаждам на кой ли не и проверка чакам всеки 1 момент. Иначе ми казаха в 1 женски чорапогащник да сложа риба или русенско и да го влача до стървилището от 2-3 посоки от пътеките. Другото е с бутилка от 10 л минерална вода до половината с вода и цаца да изсипя вътре и да го заровя да се вижда гърлото само и да им мирише. Звук на мишка също и т.н. Към 6 и половина отивам на чакалото, вечер. Ама този тънък пиниз ако искаш може да ми го напишеш на ЛС :D/>/>/>/>/> :D/>/>/>/>/>

Aдаш .... това дето ни баламосват с чакалото е заповед на някой си директор , в закона никаде не пише за чакала , стървилища , а още по малко пък за регистрирани такива и др. подобни изгъзици . На лов , като на лов !
Едно време през зимата причаквах лисиците край дупките , това е супер продуктивен лов , но имаше моменти когато лисан е вътре на 100 % но не искаше да излиза . Явно долавя шума от тихата стъпа и се спотайваше , дремех с часове и не и не !
Един дядка стар трапер ме светна , че " на дупка " по добре било да ходят двама , като единя говори . Така и направих , един оставаше на 15-тина метра от дупката , а другия продължаваше да говори отдалечаваки се и отиваше на позиция по далеч на някоя пътека . От този момент почти нямах закъснняла лисица . Предполагам , че този номер ще проработи и при чакалото .
Наслука !

:thumbsup:
0

#39
Потребителя е офлайн   Go6o_lud 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 231
  • Регистр: 30.10.15
Пичове, пробвах и номера с бутилката с вода и рибата и ефект НУЛЕВ, вися си напразно там, намерих стъпки от през нощта, но май са на голямо куче, щото са кръгли и с нокти. Ще пробвам, както казва адаша да намеря някоя дупка, пък от горското ако решат да ме проверяват здраве да е!
0

#40
Потребителя е офлайн   Go6o_lud 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 231
  • Регистр: 30.10.15
Ето стъпката, вие кажете.

Прикачени миниатюри

  • Прикачено изображение: 2017-06-12 09.02.45.png

0

Сподели темата:


  • (3 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Не можете да публикувате нова тема
  • Не можете да пишете в тази тема

1 Потребител(и) четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни