БГ Лов Форум: Монтажи на Гън Стар в действие! - БГ Лов Форум

Към съдържанието

  • (3 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Не можете да публикувате нова тема
  • Не можете да пишете в тази тема

Монтажи на Гън Стар в действие!

#21
Потребителя е офлайн   filipe708 

  • Златен Потребител
  • PipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 1938
  • Регистр: 13.07.10
Аз пък с китайски монтаж купен от колегата Abarch за около 40лв, редовно си уцелвам 35 см гонг до 800 метра. Публикувано изображение Това така, защото не мога да намеря по големи и най вече безопасни разстояния Публикувано изображение

П.п. За малко да забравя да добавя, че аз лично не съм впечатлен от марката.
За 60лв получаваш нещо, не по лошо от на GunStar Публикувано изображение http://www.aleksis-optics.com/?p=7632
0

#22
Потребителя е офлайн   Vasil Ivanov GUN STAR - GSM: 0889571717 

  • GUN STAR LTD - GSM: 0889571717
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 3027
  • Регистр: 27.02.11

 filipe708 написа на 03.06.2018 - 22:09 :

Аз пък с китайски монтаж купен от колегата Abarch за около 40лв, редовно си уцелвам 35 см гонг до 800 метра. Публикувано изображение Това така, защото не мога да намеря по големи и най вече безопасни разстояния Публикувано изображение

П.п. За малко да забравя да добавя, че аз лично не съм впечатлен от марката.
За 60лв получаваш нещо, не по лошо от на GunStar Публикувано изображение http://www.aleksis-optics.com/?p=7632

И Москвич-а е кола, ама защо ли хората предпочитат други и по-скъпи марки ?
0

#23
Потребителя е офлайн   filipe708 

  • Златен Потребител
  • PipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 1938
  • Регистр: 13.07.10
Високата цена на дадена марка, не е гаранция за качесво!
(някой неща ти се получават, други не)
0

#24
Потребителя е офлайн   Vasil Ivanov GUN STAR - GSM: 0889571717 

  • GUN STAR LTD - GSM: 0889571717
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 3027
  • Регистр: 27.02.11

 filipe708 написа на 05.06.2018 - 09:02 :

Високата цена на дадена марка, не е гаранция за качесво!
(някой неща ти се получават, други не)

Така е, ама няма как да сравнявате нашите(европейски) цени с тези на китаеца и още по-малко нашето качество с китайското ! Можете да го сравнявате с европейското и с американското. Там ние сме на ниво над средното и на конкурентни цени.
0

#25
Потребителя е офлайн   momcho2000 

  • Златен Потребител
  • PipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 1324
  • Регистр: 08.08.13
Отново съм разочарован от вашите монтажи..... Този път от уивър база за надцевка, монтира се на ИЖ 27 (ако може да се каже монтиране) и клабче та цепи.... не се ли подложи нещо отдолу между базата и мерната линия няма как да стане добре, има луфт и не може да прилегне добре.... а не ми е приятно за тия пари да подлагам разни уплътнители и подложки! Мисля не е и удачно там да се поставят подложки и сега влизам в разни филм! Еми колкото и да не ви е приятно г-н Иванов има и недоволни от вашите монтажи, за втори път бия греда с ваш монтаж. Пък после не се взимало българското... ми няма да се взима много ясно! Поздрави и не се сърдете, че пиша негативи ама сериозно не съм доволен......
На колата ти ако не пише Made in Japan, СМЕНИ Я!
0

#26
Потребителя е офлайн   Alpopkochev 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 170
  • Регистр: 13.03.12
Притежавам монтажи на г-н Иванов и искам да кажа, че при мен свалянето и качването на различи оптики на едно и също оръжие никога не ми е създавало проблем (оптиките запазват прострелката). Единствено, че ринговете са така конструирани, че когато демонтираш рингове от дадена оптика надраскват тубоса в много случаи. Има и случаи на свиване на тубоса. Иначе и аз си уцелвам гонговете на 800 метра с неговите монтажи.
Sauer 100 Classic XT, cal. 6.5x55 SE + Minox ZX 3-15x50 SF
0

#27
Потребителя е офлайн   momcho2000 

  • Златен Потребител
  • PipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 1324
  • Регистр: 08.08.13

 Alpopkochev написа на 12.06.2018 - 20:02 :

Притежавам монтажи на г-н Иванов и искам да кажа, че при мен свалянето и качването на различи оптики на едно и също оръжие никога не ми е създавало проблем (оптиките запазват прострелката). Единствено, че ринговете са така конструирани, че когато демонтираш рингове от дадена оптика надраскват тубоса в много случаи. Има и случаи на свиване на тубоса. Иначе и аз си уцелвам гонговете на 800 метра с неговите монтажи.

И други колеги се оплакват от тия два проблема (в червеното) ама г-н Иванов твърди, че не е верно! ;)
На колата ти ако не пише Made in Japan, СМЕНИ Я!
0

#28
Потребителя е офлайн   Vasil Ivanov GUN STAR - GSM: 0889571717 

  • GUN STAR LTD - GSM: 0889571717
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 3027
  • Регистр: 27.02.11

 momcho2000 написа на 12.06.2018 - 19:47 :

Отново съм разочарован от вашите монтажи..... Този път от уивър база за надцевка, монтира се на ИЖ 27 (ако може да се каже монтиране) и клабче та цепи.... не се ли подложи нещо отдолу между базата и мерната линия няма как да стане добре, има луфт и не може да прилегне добре.... а не ми е приятно за тия пари да подлагам разни уплътнители и подложки! Мисля не е и удачно там да се поставят подложки и сега влизам в разни филм! Еми колкото и да не ви е приятно г-н Иванов има и недоволни от вашите монтажи, за втори път бия греда с ваш монтаж. Пък после не се взимало българското... ми няма да се взима много ясно! Поздрави и не се сърдете, че пиша негативи ама сериозно не съм доволен......

Монтажчето наистина е универсално и много елегантно. Но за някои оръжия не става. Колкото производители на ловни оръжия, толкова и размери на вентилираните мерни планки. Там, където не става не се използва и това е. В конкретния случай на някои пушки ИЖ-27 не става, защото планката е много тънка. На други ИЖ-27, обаче, си "ляга" перфектно. Не може да очаквате чудеса от това монтажче.
0

#29
Потребителя е офлайн   Vasil Ivanov GUN STAR - GSM: 0889571717 

  • GUN STAR LTD - GSM: 0889571717
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 3027
  • Регистр: 27.02.11

 momcho2000 написа на 12.06.2018 - 20:45 :

 Alpopkochev написа на 12.06.2018 - 20:02 :

Притежавам монтажи на г-н Иванов и искам да кажа, че при мен свалянето и качването на различи оптики на едно и също оръжие никога не ми е създавало проблем (оптиките запазват прострелката). Единствено, че ринговете са така конструирани, че когато демонтираш рингове от дадена оптика надраскват тубоса в много случаи. Има и случаи на свиване на тубоса. Иначе и аз си уцелвам гонговете на 800 метра с неговите монтажи.

И други колеги се оплакват от тия два проблема (в червеното) ама г-н Иванов твърди, че не е верно! ;)/>

Всички монтажи оставят някакви следи в/у оптиките. Ако искате да си запазите оптиките като нови, не ги монтирайте по оръжията.
0

#30
Потребителя е офлайн   Vasil Ivanov GUN STAR - GSM: 0889571717 

  • GUN STAR LTD - GSM: 0889571717
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 3027
  • Регистр: 27.02.11

 momcho2000 написа на 12.06.2018 - 19:47 :

Отново съм разочарован от вашите монтажи..... Този път от уивър база за надцевка, монтира се на ИЖ 27 (ако може да се каже монтиране) и клабче та цепи.... не се ли подложи нещо отдолу между базата и мерната линия няма как да стане добре, има луфт и не може да прилегне добре.... а не ми е приятно за тия пари да подлагам разни уплътнители и подложки! Мисля не е и удачно там да се поставят подложки и сега влизам в разни филм! Еми колкото и да не ви е приятно г-н Иванов има и недоволни от вашите монтажи, за втори път бия греда с ваш монтаж. Пък после не се взимало българското... ми няма да се взима много ясно! Поздрави и не се сърдете, че пиша негативи ама сериозно не съм доволен......

Точно тук е мястото да си кажете още колко "греди" сте срещнали с нашите монтажи, защото ние произвеждаме над 70 модела. Само монтажите за Блазер са 28 модела.
До тук Вие сте се сблъскали с два наши монтажа - единият е с неподходяща за Вас височина, което не го прави лош, а другият не е за тази пушка, което също не го прави лош.
0

#31
Потребителя е офлайн   momcho2000 

  • Златен Потребител
  • PipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 1324
  • Регистр: 08.08.13

 Vasil Ivanov VAIA написа на 13.06.2018 - 09:44 :

Точно тук е мястото да си кажете още колко "греди" сте срещнали с нашите монтажи, защото ние произвеждаме над 70 модела. Само монтажите за Блазер са 28 модела.
До тук Вие сте се сблъскали с два наши монтажа - единият е с неподходяща за Вас височина, което не го прави лош, а другият не е за тази пушка, което също не го прави лош.

Еми колко греди... ми тамън 3 ма са достатъчно това са монтажи не домати да купувам всеки ден, пък и имам 4 пушки не 100 :D
Пръстените ах пръстените нямате избор от височини, по скъпи са сравнено първообраза си Леуполд, оставят следи по оптиките и лесно мачкат тубуси (и други ви го казаха не само аз) единия беше с по лъскава оксидация другия по матова... :D
Другия монтаж е преходник от лястовица към уивър за ИЖ-18 ми набит е с талпа и чук, че с гумения не става... :blink: помислих, че само на моята е така ама се оказа, че и на друга пушка е набиван стабилно! Възможно е и руснаците да не са спазили точен размер на лястовицата знам ли, но ми стана неприятно....
Последния монтаж е уивъра за вентилирана мерна планка, никъде не сте упоменали за какви пушки става, дори при запитване от колеги сте казали (писали) на няколко места, че може да се ползва на ИЖ-27 е да ама не точно!
Пръстените ги продадох и друг да им бере грижа, след набиването с талпата уивъра на ИЖ 18-ката заспа и стана много добре, след поставянето на подложка на уивър базата на мерната планка заспа и тя, НО затова казвам, че съм доволен 50/50 от вашите продукти! Поздрави и наслука
На колата ти ако не пише Made in Japan, СМЕНИ Я!
0

#32
Потребителя е офлайн   Ого 

  • Сребърен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 739
  • Регистр: 02.12.12
Публикувано изображение......Публикувано изображениеПубликувано изображениеПубликувано изображение
0

#33
Потребителя е офлайн   Adrian Petrov 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 468
  • Регистр: 27.06.08
Аз пък нямам нито оплаквания, нито космически очаквания.
Не съм преправял никакви монтажи- само качвам, прострелвам и ловувам. Не съм бенчрестър, или друг с големи ловни претенции. Но от монтажите на Гън стар съм много доволен. И знам, че подлежат на гаранция и подмяна на детайли.
И това е...
0

#34
Потребителя е офлайн   Vasil Ivanov GUN STAR - GSM: 0889571717 

  • GUN STAR LTD - GSM: 0889571717
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 3027
  • Регистр: 27.02.11

 momcho2000 написа на 15.06.2018 - 18:34 :

 Vasil Ivanov VAIA написа на 13.06.2018 - 09:44 :

Точно тук е мястото да си кажете още колко "греди" сте срещнали с нашите монтажи, защото ние произвеждаме над 70 модела. Само монтажите за Блазер са 28 модела.
До тук Вие сте се сблъскали с два наши монтажа - единият е с неподходяща за Вас височина, което не го прави лош, а другият не е за тази пушка, което също не го прави лош.

Еми колко греди... ми тамън 3 ма са достатъчно това са монтажи не домати да купувам всеки ден, пък и имам 4 пушки не 100 :D/>
Пръстените ах пръстените нямате избор от височини, по скъпи са сравнено първообраза си Леуполд, оставят следи по оптиките и лесно мачкат тубуси (и други ви го казаха не само аз) единия беше с по лъскава оксидация другия по матова... :D/>
Другия монтаж е преходник от лястовица към уивър за ИЖ-18 ми набит е с талпа и чук, че с гумения не става... :blink:/> помислих, че само на моята е така ама се оказа, че и на друга пушка е набиван стабилно! Възможно е и руснаците да не са спазили точен размер на лястовицата знам ли, но ми стана неприятно....
Последния монтаж е уивъра за вентилирана мерна планка, никъде не сте упоменали за какви пушки става, дори при запитване от колеги сте казали (писали) на няколко места, че може да се ползва на ИЖ-27 е да ама не точно!
Пръстените ги продадох и друг да им бере грижа, след набиването с талпата уивъра на ИЖ 18-ката заспа и стана много добре, след поставянето на подложка на уивър базата на мерната планка заспа и тя, НО затова казвам, че съм доволен 50/50 от вашите продукти! Поздрави и наслука

С Вашата некомпетентност успяхте да отегчите аудиторията, както и мен. Вече Ви написах някои неща, но така и не разбирате. Явно пак ще трябва да повторя.
1. При избора си на QRW рингове с Ф1" сте избрали неправилната височина. В този диаметър произвеждаме само и единствено(за сега) с височина 11,5мм. Няма търсене на пазара, нямаме и производство. Ама единият ринг бил по-матов от другия - няма да си лягате с него. Така се е случило при комплектоването. Има телефони, социални мрежи и какви ли не други форми на комуникация. Обаждате се и ако толкова Ви е пречило, щяхте да получите нов комплект . Ринговете мачкали оптиката. Вие знаете ли за последните 5 години колко рингове и други монтажи сме продали ? Мислите ли, че всички колеги са си смачкали оптиките ? Всеки един монтаж, независимо от производителя, когато е инсталиран неправилно, може да деформира корпуса на оптиката. Приличали на първообраза Леуполд, ама били по-скъпи. Цената на Леуполд е 143,00 лв, а на нашите рингове е 145,00 лв. Ще Ви попитам - чули ли сте някъде по света да казват, че пералнята, колата, велосипедът или самолетът и т.н., и т. н. на някой производител приличат на някакъв първообраз ? Пълни глупости говорите.
2. Набивали сте с талпата Picatinny адаптора за Иж-18. Ами ще го набивате след като сте си купили за без пари най-нискобюджетното руско оръжие на нашия пазар. Нама как да се бръкнете за 400,00 лв за това оръжие и да си мислите, че сте си купили Мерцедес, а не Запорожец. Знаете ли, че размерът на профила тип "лястовича опашка" на Иж-18 се движи от 11,2 мм до 12,8 мм. Това са моите наблюдения за последните 10 год. "Ударили сте гредата" при избора на оръжието, а не Ви е виновен нашия монтаж.
3. Относно Picatinny адаптора за вентилирани мерни планки - това е един много елегантен и функционален универсален монтаж. Във Вашия случай той е неподходящ за това оръжие и е трябвало след като не става да бъде върнат на продавача. Много колеги си вършат прекрасна работа с него и не са имали повод за оплакване. Само Вие мрънкате и се оплаквате видимо от своята некомпетентност.
И престанете да "плюете" по нашите монтажи, защото нищо не разбирате от тази материя. Това Ви го бях написал още преди година в една друга тема.
Поздрави и наслука , както се казва.
0

#35
Потребителя е офлайн   Angel Donchev 

  • Напреднал Потребител
  • PipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 55
  • Регистр: 28.03.14
Уважаеми г-н Иванов,

Научете се да търпите критика, защото това може да е само във Ваша полза.
Дори и да не Ви звучи като градивна, филтрирайте я и я направете такава.

Защото да, ринговете Ви мачкат тубуси и като получавате такива сигнали правилната реакция е да благодарите, да се извините и да опитате да избегнете подобни случаи.
Защото не, не е работа на клиента да знае за толерансите на планките на ИЖ, а на този който прави монтажи за тях.

Въобще, за всичко по-горе има лесни решения и/или много по-елегантни отговори от граничещите с арогантност "да няма да си лягате с тия рингове", "за да са ви нови оптиките, не ги монтирайте по оръжията" и други подобни.


Радвайте се на все повече доволни клиенти и се учете от недоволните!

Поздрави!
0

#36
Потребителя е офлайн   Николай Драгинов 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 339
  • Регистр: 11.05.08
[quote name='Adrian Petrov' timestamp='1529228936' post='800886']
Аз пък нямам нито оплаквания, нито космически очаквания.
Не съм преправял никакви монтажи- само качвам, прострелвам и ловувам. Не съм бенчрестър, или друг с големи ловни претенции. Но от монтажите на Гън стар съм много доволен. И знам, че подлежат на гаранция и подмяна на детайли.
И това е...
Аз също съм-много доволен! Винаги ги монтирам със динамометрична отвертка и нямам смачкана тръба и скъсан болт.
0

#37
Потребителя е офлайн   MARS 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 175
  • Регистр: 23.10.08
Здравейте,
Въпреки, че чета често постовете в този форум чак сега видях тази интересна тема.
Мнението ми се припокрива с болшинството колеги, а именно, че съм много доволен от предлаганите монтажи, от Васил Иванов.
Правил съм си експерименти с различни видове монтажи - Китайски и Американски, но нашите със сигурност дават едно по-добро и постоянно качество.
Относно наблюдението коeто имам, a то е от собствен опит, ще кажа, че съм имал и все още използвам следните монтажи на ВАЯ:
1. Два броя на СЛР/САР
2. Един за Застава
3. Уивър база за Марлин 30-30
4. Приставка за бързомер Nikko към пикатини
5. Два броя монтажи за Блазер
6. Два броя за ИЖ-18
7. Два броя монтаж за фенер върху оптика
8. Един Уивър за Browning Long Track
Може би изпускам няколко комплекта пръстени, но не това е важно.
Предимствата на ВАЯ вече колегите ги споделиха, но аз ще ги синтезирам, без да ги степенувам, за по-голяма яснота:
1. Гаранция и сервиз
2. Високо качество
3. Нормална цена
4. Възможност за компетентно напътствие и съвет при избора - може би това е най-скъпото, а ние го получавме безплатно. Добре е да се замислят колегите които изказват "градивна критика", дали са се възползвали от тази опция или са надценили възможностите си, както оръжейни майстори.
Благодаря още веднъж на Васко за професионализма, за това, че ми е спестил доста нерви и средства.
Поздрави
Свилен
0

#38
Потребителя е офлайн   troicho1 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 239
  • Регистр: 29.05.11
АЗ също съм много доволен от монтажите на Васко. Леуполдските не искам да ги коментирам,а Рекнагелските при цена 280лв. също. Виждал съм смачкан тубос на бързомер 9000sc с монтаж на Рек Нагел и то монтиран от професионалист. Така че...................
0

#39
Потребителят е онлайн   miromm 

  • Сребърен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 562
  • Регистр: 19.02.11
Причина за смачкани оптики не търсите в ринговете,а в неправилни им монтаж. Ако се стегнат с правилният момент на стягане няма да има проблем с каквито и да е рингове.Относно монтажите на ВАЯ проста са супер за тези пари, който не му харесва не си купува.
0

#40
Потребителя е офлайн   Alpopkochev 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 170
  • Регистр: 13.03.12

 miromm написа на 23.05.2019 - 06:26 :

Причина за смачкани оптики не търсите в ринговете,а в неправилни им монтаж. Ако се стегнат с правилният момент на стягане няма да има проблем с каквито и да е рингове.Относно монтажите на ВАЯ проста са супер за тези пари, който не му харесва не си купува.

Може ли уточнение на "правилният момент на стягане".
Монтирам с динамометрична отверка. Преминавам плавно през различни усилия на затягане със тъпка от 0,1 Nm, като стягам болтовете "на кръст" ляво-дясно или обратно, преден, а после и заден ринг, докато достигна 1,8 Nm. Къде греша?
Според мен само в това, че преди това не правя както му казват американците "lapping" на ринговете.
https://www.youtube....h?v=fTIY9cZlpPs

Приятен ден,
Sauer 100 Classic XT, cal. 6.5x55 SE + Minox ZX 3-15x50 SF
0

Сподели темата:


  • (3 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Не можете да публикувате нова тема
  • Не можете да пишете в тази тема

1 Потребител(и) четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни