БГ Лов Форум: Лепене на уивър база ! - БГ Лов Форум

Към съдържанието

  • (4 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • Не можете да публикувате нова тема
  • Не можете да пишете в тази тема

Лепене на уивър база !

#41
Потребителя е офлайн   Lubo1 

  • Lyubo1
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 9354
  • Регистр: 08.12.08

Виж мнениетоmomcho2000 написа на 07.12.2017 - 00:28 :

Виж мнениетоLubo1 написа на 06.12.2017 - 10:55 :

Защото е Българин и ние само това си можем.

Не вземам ничия страна, но вместо да решавате и дискутирате проблеми с монтажи и така ......вие го обърнахте кой е по по най.

Не вземаш, айде бе... ами ако не вземаше би трябвало да се изкажеш нещо от сорта на "Защото сме българи... или защото българите сме си такива" а ти директно защото е българин пък не си бил взимал страна... :)/>


Да, прав си моя грешка, защото сме Българи!
0

#42
Потребителя е офлайн   Ого 

  • Сребърен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 739
  • Регистр: 02.12.12
Застанали едни хора в кръг, и се плюят един друг на "Българин"......... Живо доказателство за това, че над Българския казан в ада, няма пазач.
0

#43
Потребителя е офлайн   lovkoprilovko 2 

  • Напреднал Потребител
  • PipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 42
  • Регистр: 07.09.13
А в крайна сметка защо не си отворите теми за взаимно плюене !!!!
Благодаря на всички колеги които изказаха компетентно мнение по моят конкретен въпрос. Помогнахте ми да взема решение,което е основната цел на форумните питания.
Весели празници и наслука.
0

#44
Потребителя е офлайн   shaman 

  • Сребърен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 617
  • Регистр: 23.02.08

Виж мнениетоlovkoprilovko 2 написа на 07.12.2017 - 18:53 :

А в крайна сметка защо не си отворите теми за взаимно плюене !!!!
Благодаря на всички колеги които изказаха компетентно мнение по моят конкретен въпрос. Помогнахте ми да взема решение,което е основната цел на форумните питания.
Весели празници и наслука.


И то е?

Любопитствам, защото в темата са застъпени две противоположни тези. Моята, че базата задължително се лепи, като съм се постарал да се аргументирам, и тази на Васил Иванов, че не се лепи защото… не знам, вероятно защото той го казва.
Всъщност в последния му пост стана ясно, че имало и изключения- ловният 308 уйн можело да не се лепи , но военния338 лапуа маг. трябва, заради разликата в техния откат.
Твоят калибър по мощност е между двата. Кажи-речи наполовина. Тогава трябва ли и базата да се лепи наполовина ? :blink: Или?

Това в рамките на шегата, разбира се. Питам какво си решил съвсем доброжелателно. :smile5:
0

#45
Потребителя е офлайн   hispeed 

  • Златен Потребител
  • PipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 1822
  • Регистр: 21.09.09
Най здраво е с "нитачката"
При отката вибрациите са големи и не съм видял по "сглобките" на самолетите лепила само нитове и самонарезки
С поздрав
0

#46
Потребителя е офлайн   Ого 

  • Сребърен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 739
  • Регистр: 02.12.12
Нитовееее.....самонарезкииии...лепилоо....
Колегата да хваща ръкохватката, и да заварява /електрожен,аргон,телоподаващо....каквото му е под ръка/
Преди години да притежаваш оръжие беше чест и достойнство...сега всеки жмульо има достъп.
Като му омръзне......друго....в магазина има......Публикувано изображение
0

#47
Потребителя е офлайн   momcho2000 

  • Златен Потребител
  • PipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 1324
  • Регистр: 08.08.13

Виж мнениетоhispeed написа на 07.12.2017 - 22:21 :

Най здраво е с "нитачката"
При отката вибрациите са големи и не съм видял по "сглобките" на самолетите лепила само нитове и самонарезки
С поздрав

Не съм капацитет по въпроса, но мисля нещата нямат нищо общо нещо като сравнение между огън и вода! ;)
На колата ти ако не пише Made in Japan, СМЕНИ Я!
0

#48
Потребителя е офлайн   Васко Василев 

  • Сребърен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 691
  • Регистр: 05.04.08

Виж мнениетоmomcho2000 написа на 08.12.2017 - 21:05 :

Виж мнениетоhispeed написа на 07.12.2017 - 22:21 :

Най здраво е с "нитачката"
При отката вибрациите са големи и не съм видял по "сглобките" на самолетите лепила само нитове и самонарезки
С поздрав

Не съм капацитет по въпроса, но мисля нещата нямат нищо общо нещо като сравнение между огън и вода! Публикувано изображение

А на бас ;)
0

#49
Потребителя е офлайн   lovkoprilovko 2 

  • Напреднал Потребител
  • PipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 42
  • Регистр: 07.09.13
Тъй като пушката е с покритие приличащо на боя и не ми се ще да я бастисвам ако реша да махна базата. От всичко прочетено и изговорено стигнах до извода,че трябва изолационен слой между пушката и лепилото което не играе прикрепяща функция а подложна !
Надявам се,че съм разбрал правялно всички съвети и с моето крайно решение няма да подведа никой. Отново благодаря на всички писали по темата. Смятам,че тя ще е полезна за напред на младите колеги сблъскващи се с този въпрос.
0

#50
Потребителя е офлайн   Vasil Ivanov GUN STAR - GSM: 0889571717 

  • GUN STAR LTD - GSM: 0889571717
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 3027
  • Регистр: 27.02.11

Виж мнениетоlovkoprilovko 2 написа на 09.12.2017 - 09:51 :

Тъй като пушката е с покритие приличащо на боя и не ми се ще да я бастисвам ако реша да махна базата. От всичко прочетено и изговорено стигнах до извода,че трябва изолационен слой между пушката и лепилото което не играе прикрепяща функция а подложна !
Надявам се,че съм разбрал правялно всички съвети и с моето крайно решение няма да подведа никой. Отново благодаря на всички писали по темата. Смятам,че тя ще е полезна за напред на младите колеги сблъскващи се с този въпрос.

В никакъв случай не правете така ! Имате два варианта: лепене на цялата база + винтовете по резбата или лепене само на винтовете по резбата.
0

#51
Потребителя е офлайн   lovkoprilovko 2 

  • Напреднал Потребител
  • PipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 42
  • Регистр: 07.09.13
Последно да попитам уивъра с динамометричен ключ ли се затяга и на колко нютона ако е да.
0

#52
Потребителя е офлайн   shaman 

  • Сребърен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 617
  • Регистр: 23.02.08

Виж мнениетоVasil Ivanov VAIA написа на 09.12.2017 - 17:19 :

Виж мнениетоlovkoprilovko 2 написа на 09.12.2017 - 09:51 :

Тъй като пушката е с покритие приличащо на боя и не ми се ще да я бастисвам ако реша да махна базата. От всичко прочетено и изговорено стигнах до извода,че трябва изолационен слой между пушката и лепилото което не играе прикрепяща функция а подложна !
Надявам се,че съм разбрал правялно всички съвети и с моето крайно решение няма да подведа никой. Отново благодаря на всички писали по темата. Смятам,че тя ще е полезна за напред на младите колеги сблъскващи се с този въпрос.

В никакъв случай не правете така ! Имате два варианта: лепене на цялата база + винтовете по резбата или лепене само на винтовете по резбата.


Някакви аргументи за горното?

Защото технологията е широко застъпена в оръжейното дело и според приетата терминология се нарича „бединг“. Служи за осигуряване на пълен контакт на ресивъра на оръжието към приклада и също така е напълно приложима при монтиране на базата на оптичния уред. И в двата случая се използва т.н. „течен метал“, който при поставяне на базата в единият вариант я слепва към ресивъра, а във втория епоксидният компаунд може да се изолира от него с подходящ незалепващ филм.
Набираш в гугъл Rifle Bedding и четеш. След това набираш Scope Base Bedding и четеш по-нататък.
Изобщо четенето трябва да предхожда писането… :lol:


п.п. Ако се поровиш по-задълбочено, може да попаднеш на този материал:
https://www.murphypr...pe_Base_Bedding
Да ти наподобява на нещо?
0

#53
Потребителя е офлайн   shaman 

  • Сребърен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 617
  • Регистр: 23.02.08

Виж мнениетоlovkoprilovko 2 написа на 11.12.2017 - 19:30 :

Последно да попитам уивъра с динамометричен ключ ли се затяга и на колко нютона ако е да.

За резба 6-48, каквато е и на твоята пушка, 1,8-2,4 Nm. в зависимост от това, дали базата се лепи, или се прави бединг, както от класа на якост на самите винтове.
0

#54
Потребителят е онлайн   lovecbg 

  • Златен Потребител
  • PipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 1088
  • Регистр: 12.03.08
Сега се чух със мой колега, активно ловуващ....и в момента. От скоро забелязва че му се увеличават пропуските но го отдава на свои грешки при стрелба..До като базата се разхлопва и се оказва че от 4 болта, с които е закрапен увъра 3 се скъсали. Човека остава без оптика някъде в балкана...
Оръжието му е калибър .308 и стреля с този монтаж от 5-6 години поне.
Та така относно закрепването на уивъра. При мен това няма как да се случи щото е залепен.
Как ще вади сега скъсаните болтове той си знае.... щото горе няма шлосерска работилница!
0

#55
Потребителя е офлайн   hispeed 

  • Златен Потребител
  • PipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 1822
  • Регистр: 21.09.09

Виж мнениетоVasil Ivanov VAIA написа на 09.12.2017 - 17:19 :

Виж мнениетоlovkoprilovko 2 написа на 09.12.2017 - 09:51 :

Тъй като пушката е с покритие приличащо на боя и не ми се ще да я бастисвам ако реша да махна базата. От всичко прочетено и изговорено стигнах до извода,че трябва изолационен слой между пушката и лепилото което не играе прикрепяща функция а подложна !
Надявам се,че съм разбрал правялно всички съвети и с моето крайно решение няма да подведа никой. Отново благодаря на всички писали по темата. Смятам,че тя ще е полезна за напред на младите колеги сблъскващи се с този въпрос.

В никакъв случай не правете така ! Имате два варианта: лепене на цялата база + винтовете по резбата или лепене само на винтовете по резбата.


"Пази боже сляпото да прогледа"
Като се ползват евтини "чугунени" винчета например на ВАЯ Корпорейшън EOOД трябва лепене.
Винтовете на например на Recknagel са от високо якостна еластична стомана и не се чупат
Дано ти бях ползен
С поздрав
0

#56
Потребителя е офлайн   lovkoprilovko 2 

  • Напреднал Потребител
  • PipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 42
  • Регистр: 07.09.13
Понеже започнах темата ще пиша,за да внеса яснота доколкото мога. Взех си база и рингове на рекнагел. Около 50 % надхвърлящи стойността на украинската ми оптика. Базата е за BAR А аз я монтирах на BLR настърча малко отзад,но не е фатално !
Иначе пасна перфектно. Прострелях карабината,махах слагах,прострелката е перфектна. Улеят в базата позволява да си ползвам мерните прибори перфектно....И НЕ СЪМ Я ЛЕПИЛ ! Болчетата са капнати с локтайт за резби и това е. 100 бр. Патрони,частично оглушаване и никакви признаци на разхлабване.....кривене....и тн. Базата е алуминиева. Пръстените стоманени. Оптиката руска. Никакъв проблем. Перфектната комбинация без мазане....стъргане.....лепене и други щуротий окепазяващи пушлето. Ако има проблем ще пиша своевременно. Надявам се съм бил полезен на хората задаващи си същите въпроси като мен преди време. Купих пръстените от един прекрасен човек. Доктор. И той ме посъветва. Качествен монтаж оптики се сменят. Жив да е и поздрави !
0

#57
Потребителя е офлайн   zaks70 

  • Потребител
  • PipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 17
  • Регистр: 02.03.18

Виж мнениетоlovkoprilovko 2 написа на 09.08.2018 - 14:03 :

Понеже започнах темата ще пиша,за да внеса яснота доколкото мога. Взех си база и рингове на рекнагел. Около 50 % надхвърлящи стойността на украинската ми оптика. Базата е за BAR А аз я монтирах на BLR настърча малко отзад,но не е фатално !
Иначе пасна перфектно. Прострелях карабината,махах слагах,прострелката е перфектна. Улеят в базата позволява да си ползвам мерните прибори перфектно....И НЕ СЪМ Я ЛЕПИЛ ! Болчетата са капнати с локтайт за резби и това е. 100 бр. Патрони,частично оглушаване и никакви признаци на разхлабване.....кривене....и тн. Базата е алуминиева. Пръстените стоманени. Оптиката руска. Никакъв проблем. Перфектната комбинация без мазане....стъргане.....лепене и други щуротий окепазяващи пушлето. Ако има проблем ще пиша своевременно. Надявам се съм бил полезен на хората задаващи си същите въпроси като мен преди време. Купих пръстените от един прекрасен човек. Доктор. И той ме посъветва. Качествен монтаж оптики се сменят. Жив да е и поздрави !

Колега, ринговете на Рекнагел са алуминиеви всичките им модификаций. За качеството им ще се застъпят доста поддръжници, но аз лично зная няколко случая с счупени,пукнати такива, като едни от тях съм виждал дори !Незнам партиди ли са, какво е, що е, но за тази цена да нямаш сигурност в монтажа някак е несериозно според мен. Затова пръстените стоманени е най-добре. За алуминиева база до сега не съм чул да има някой проблем, без значение от кой производител е. Надявам се да нямаш проблени с монтажа.
0

#58
Потребителя е офлайн   zaks70 

  • Потребител
  • PipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 17
  • Регистр: 02.03.18

Виж мнениетоhispeed написа на 05.01.2018 - 21:06 :

Виж мнениетоVasil Ivanov VAIA написа на 09.12.2017 - 17:19 :

Виж мнениетоlovkoprilovko 2 написа на 09.12.2017 - 09:51 :

Тъй като пушката е с покритие приличащо на боя и не ми се ще да я бастисвам ако реша да махна базата. От всичко прочетено и изговорено стигнах до извода,че трябва изолационен слой между пушката и лепилото което не играе прикрепяща функция а подложна !
Надявам се,че съм разбрал правялно всички съвети и с моето крайно решение няма да подведа никой. Отново благодаря на всички писали по темата. Смятам,че тя ще е полезна за напред на младите колеги сблъскващи се с този въпрос.

В никакъв случай не правете така ! Имате два варианта: лепене на цялата база + винтовете по резбата или лепене само на винтовете по резбата.


"Пази боже сляпото да прогледа"
Като се ползват евтини "чугунени" винчета например на ВАЯ Корпорейшън EOOД трябва лепене.
Винтовете на например на Recknagel са от високо якостна еластична стомана и не се чупат
Дано ти бях ползен
С поздрав

Ами те ринговете, които предлагаш едва ли са с по-добро качество. Незнам как ги разбра, че са чугунени винтовете на Вая, но не съм чувал за случай на счупени такива. Това за случая, който описвате тук не означава, че са се счупили от отката, а може просто да не са си пазили оръжието, особено когато оптичния прицел е с по-голямо тегло. За марката Рекнагел няма да коментирам, защото виждам, че си им фен и не искам да навлизам в спорове. Хайде със здраве.
0

#59
Потребителя е офлайн   Vasil Ivanov GUN STAR - GSM: 0889571717 

  • GUN STAR LTD - GSM: 0889571717
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 3027
  • Регистр: 27.02.11

Виж мнениетоzaks70 написа на 26.06.2019 - 07:46 :

Виж мнениетоhispeed написа на 05.01.2018 - 21:06 :

Виж мнениетоVasil Ivanov VAIA написа на 09.12.2017 - 17:19 :

Виж мнениетоlovkoprilovko 2 написа на 09.12.2017 - 09:51 :

Тъй като пушката е с покритие приличащо на боя и не ми се ще да я бастисвам ако реша да махна базата. От всичко прочетено и изговорено стигнах до извода,че трябва изолационен слой между пушката и лепилото което не играе прикрепяща функция а подложна !
Надявам се,че съм разбрал правялно всички съвети и с моето крайно решение няма да подведа никой. Отново благодаря на всички писали по темата. Смятам,че тя ще е полезна за напред на младите колеги сблъскващи се с този въпрос.

В никакъв случай не правете така ! Имате два варианта: лепене на цялата база + винтовете по резбата или лепене само на винтовете по резбата.


"Пази боже сляпото да прогледа"
Като се ползват евтини "чугунени" винчета например на ВАЯ Корпорейшън EOOД трябва лепене.
Винтовете на например на Recknagel са от високо якостна еластична стомана и не се чупат
Дано ти бях ползен
С поздрав

Ами те ринговете, които предлагаш едва ли са с по-добро качество. Незнам как ги разбра, че са чугунени винтовете на Вая, но не съм чувал за случай на счупени такива. Това за случая, който описвате тук не означава, че са се счупили от отката, а може просто да не са си пазили оръжието, особено когато оптичния прицел е с по-голямо тегло. За марката Рекнагел няма да коментирам, защото виждам, че си им фен и не искам да навлизам в спорове. Хайде със здраве.

Високоскоростният не прави разлика м/у чугун и стомана.
0

#60
Потребителя е офлайн   nomad 3006 

  • Напреднал Потребител
  • PipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 44
  • Регистр: 08.11.17
Здравейте, имам няколко въпроса по темата с лепенето, макар че монтажа ми е Хекса лок, а не Уивър база, за което се извинявам. Избрах си метода лепене с течен метал и лок бонд на Бизон на резбите, 3006 ми е калибъра. Двете бази ги фиксирах и си оставих малко материал настрана, за да го наблюдавам. Течния метал е втвърдил, а фиксатора за резби не е, в упътването пише, че е готов за работа след 30 мин., а след 24 ч. е с пълна здравина. Минали са 12 ч., а фиксатора не е мръднал, да го сменям ли докато е време? Това е първото ми въпросче. На упътването на монтажа е описано да сложа течен метал и на скобите за оптиката, но оптиката за другия сезон ще се сменя на 100%. Ако сложа метал и фиксатор на резбите на скобите ще мога ли да ги развия догодина? Ако пък не сложа ще издържат ли скобите стотина изстрела? Монтажа ще го използвам и за новата оптика и не искам да го съсипвам, макар че сигурно продават и скоби отделно. Поздрави
0

Сподели темата:


  • (4 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • Не можете да публикувате нова тема
  • Не можете да пишете в тази тема

1 Потребител(и) четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни