БГ Лов Форум: Лов на Свраки - БГ Лов Форум

Към съдържанието

  • (6 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Последна »
  • Не можете да публикувате нова тема
  • Не можете да пишете в тази тема

Лов на Свраки

#1
Потребителя е офлайн   fazana 

  • Потребител
  • PipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 19
  • Регистр: 23.01.09
Здравейте колеги,нека тук всеки които има опит в лова на свраки да сподели !
wink.gif
0

#2
Потребителя е офлайн   ВЕНЧЕНЦО 

  • Сребърен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 838
  • Регистр: 09.07.08
Цитат(fazana @ Mar 17 2009, 16:28 ) <{POST_SNAPBACK}>
Здравейте колеги,нека тук всеки които има опит в лова на свраки да сподели !
wink.gif

Хващаш си една кукумявка и ги почваш...
0

#3
Потребителя е офлайн   Adrian Petrov 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 468
  • Регистр: 27.06.08
Цитат(fazana @ Mar 17 2009, 16:28 ) <{POST_SNAPBACK}>
Здравейте колеги,нека тук всеки които има опит в лова на свраки да сподели !
wink.gif

Аз ги бия при безветрено време на един орех до къщата ми.Те кацат и почват да кряскат.Като ги чуя-излизам и с въздушната.Но те се изхитриха и като ме видят с пушка бързо отлитат.Затова сега се показвам бързо и стрелям бързо-само че с ловната пушка.Сега им е любовния период и кацат по високите дървета.Гореспоменатия орех е едно от най високите в района и е като трибуна за свраките.
0

#4
Потребителя е офлайн   fazana 

  • Потребител
  • PipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 19
  • Регистр: 23.01.09
Абе и аз ги виждам много ама са умни и бягат и затова питам за начин за издебване . Поздрави !!! tongue.gif
0

#5
Потребителя е офлайн   прасчо79 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 174
  • Регистр: 21.02.08
Цитат(fazana @ Mar 17 2009, 16:28 ) <{POST_SNAPBACK}>
Здравейте колеги,нека тук всеки които има опит в лова на свраки да сподели !
wink.gif


Момчета,защо Ви е да биете свраки бе ?Я минете на гарги/нали все пак са от едно семейство ВРАНОВИ/,пък и тях никой не иска да ги стреля biggrin.gif biggrin.gif biggrin.gif
"От 41 до 50 години жената е гарга – месото й е кисело. Може да се яде през гладни години. Никой не я бие, макар че ловът й е разрешен по всяко време на годината."

0

#6
Потребителя е офлайн   bobi4 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 353
  • Регистр: 11.11.08
Вси4ки вранови са доста интелигентни,като те видят с гърмяща пръ4ка и се вдигат преди да си на изстрелно разтояние!Ако си с ръце в джобовете,само дето не идват да ти кацнат на рамото biggrin.gif !Аз съм си устроил нещо като гюменце до един канал и ги 4еша с хатсан4ето,кеф голям!А лисиците прегризват мрежата на стрървилището за тях biggrin.gif !Като няма вино,и бирата е ракия(ина4е казано:като няма лов,и свраката е лов),тъй 4е бой по кан4етата!!!Наслука!
НЯКОЙ ЛОВУВАТ ЗА ДА ЖИВЕЯТ,А АЗ ЖИВЕЯ ЗА ДА ЛОВУВАМ!!!
0

#7
Потребителя е офлайн   fazana 

  • Потребител
  • PipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 19
  • Регистр: 23.01.09
Цитат(bobi4 @ Mar 19 2009, 17:46 ) <{POST_SNAPBACK}>
Вси4ки вранови са доста интелигентни,като те видят с гърмяща пръ4ка и се вдигат преди да си на изстрелно разтояние!Ако си с ръце в джобовете,само дето не идват да ти кацнат на рамото biggrin.gif !Аз съм си устроил нещо като гюменце до един канал и ги 4еша с хатсан4ето,кеф голям!А лисиците прегризват мрежата на стрървилището за тях biggrin.gif !Като няма вино,и бирата е ракия(ина4е казано:като няма лов,и свраката е лов),тъй 4е бой по кан4етата!!!Наслука!

Дай малко по-подробно за "гюменцето" че почвам да се вманиачавам! А гледах в някакъв дуг форум един капан за свраки . Ако някои знае нека да сподели biggrin.gif
0

#8
Потребителя е офлайн   bobi4 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 353
  • Регистр: 11.11.08
Цитат(fazana @ Mar 20 2009, 13:57 ) <{POST_SNAPBACK}>
Дай малко по-подробно за "гюменцето" че почвам да се вманиачавам! А гледах в някакъв дуг форум един капан за свраки . Ако някои знае нека да сподели biggrin.gif

Няма нищо гениално в "гюменцето"!То си е почти естествено укритие(леко вкопана дупка,която не е правена от моя милост,мисля че е ваден някакъв дънер на кавак),леко дооформено да се седне и да си на завет,със покрив от найлон покрит с шавар!По важно е че там има два кавака,които са като магнит за свраки,гарги,скорци и подобна гад!По-важно е да набараш мястото укритието е лесно wink.gif !Успех и наслука!!!
НЯКОЙ ЛОВУВАТ ЗА ДА ЖИВЕЯТ,А АЗ ЖИВЕЯ ЗА ДА ЛОВУВАМ!!!
0

#9
Потребителя е офлайн   fazana 

  • Потребител
  • PipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 19
  • Регистр: 23.01.09
Благодая като за начало ще ги почна с въздухарката tongue.gif По нататък ще видим... biggrin.gif
0

#10
Потребителя е офлайн   Капитана 

  • Сребърен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 813
  • Регистр: 15.05.08
Цитат(fazana @ Mar 22 2009, 22:31 ) <{POST_SNAPBACK}>
Благодая като за начало ще ги почна с въздухарката tongue.gif По нататък ще видим... biggrin.gif

Трябва да си избереш някое добро място да се скриеш. На 10-15 м хвърляш някаква мърша, може и риба, може и хранителни отпадъци. Веднага идват ако си се укрил добре. Много е важно да не те виждат. Ако си без пушка може да се приближат и на 5 м от теб. Ако си с пушка - от 100 м бягат. Яко виждат, гадовете.
Важно е първите 2-3 свраки да ги оставиш да са спокойни. Като дойде първата, започва да кряка и да кръжи над мършата. Обикновено чака да дойдат още 1-2 свраки и кацат заедно. Тогава е момента за стрелба. Ако добре си скрит, след изстрел неударените свраки подхвръкват на десетина метра и пак се връщат. Убитите свраки се вземат чак като приключи лова. Новите, които пристигат изобщо не се плашат от тях. По-лошо е ако се излезе от укритието, защото поне 30 минути няма нищо да дойде.
Няма смисъл да напомням, че трябва яка въздушна пушка.
0

#11
Потребителя е офлайн   garry 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 152
  • Регистр: 09.04.08
Най-лесно се ловуват като праснеш некое бездомно куче и го поръсиш с вълшебния бял прах. След 2-3 дни не само свраки и сойки ми вълци и лисици може да събираш там ,па и пушка ти не требе biggrin.gif
0

#12
Потребителя е офлайн   bobi4 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 353
  • Регистр: 11.11.08
Цитат(garry @ Mar 30 2009, 10:17 ) <{POST_SNAPBACK}>
Най-лесно се ловуват като праснеш некое бездомно куче и го поръсиш с вълшебния бял прах. След 2-3 дни не само свраки и сойки ми вълци и лисици може да събираш там ,па и пушка ти не требе biggrin.gif

angry.gif angry.gif angry.gif !!!В това няма тръпка!А и,праха е розов!
НЯКОЙ ЛОВУВАТ ЗА ДА ЖИВЕЯТ,А АЗ ЖИВЕЯ ЗА ДА ЛОВУВАМ!!!
0

#13
Потребителя е офлайн   garry 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 152
  • Регистр: 09.04.08
Ейй да го ... па съм изостанал от кога почнаха да боядисват коката? biggrin.gif
0

#14
Потребителя е офлайн   bobi4 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 353
  • Регистр: 11.11.08
Цитат(garry @ Mar 31 2009, 22:24 ) <{POST_SNAPBACK}>
Ейй да го ... па съм изостанал от кога почнаха да боядисват коката? biggrin.gif

Абе аз говорех за амфета ама карай!!!Разбрахме се biggrin.gif tongue.gif biggrin.gif !!!
НЯКОЙ ЛОВУВАТ ЗА ДА ЖИВЕЯТ,А АЗ ЖИВЕЯ ЗА ДА ЛОВУВАМ!!!
0

#15
Потребителя е офлайн   fazana 

  • Потребител
  • PipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 19
  • Регистр: 23.01.09
Малеиййй до къде стигна темата.... biggrin.gif biggrin.gif biggrin.gif
0

#16
Потребителя е офлайн   toni_75 

  • Сребърен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 732
  • Регистр: 02.05.09
номера е да падне първата и другите се събират около нея дори да гръмнеш и те да отлетят пак се връщат. и пак бои. beatdeadhorse5.gif
0

#17
Потребителя е офлайн   Георги Петров 

  • Трънски губернатор
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 10602
  • Регистр: 26.01.09
Цитат(garry @ Mar 30 2009, 10:17 ) <{POST_SNAPBACK}>
Най-лесно се ловуват като праснеш некое бездомно куче и го поръсиш с вълшебния бял прах. След 2-3 дни не само свраки и сойки ми вълци и лисици може да събираш там ,па и пушка ти не требе biggrin.gif

Колега , ти карал ли си курса за "млад ловец" ?! Мисля , че не си......затова вземи да прочетеш , това - онова за да разбереш , какво ти "требе" rolleyes.gif
Вълкът козината си мени , но нрав - не !
0

#18
Потребителя е офлайн   kaziski 

  • Напреднал Потребител
  • PipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 78
  • Регистр: 14.03.09
Цитат(fazana @ Mar 19 2009, 14:06 ) <{POST_SNAPBACK}>
Абе и аз ги виждам много ама са умни и бягат и затова питам за начин за издебване . Поздрави !!! tongue.gif



Начина е един добра малокалибрена карабина с оптика с моята флоберка ги бия от 150 метра изобщо не разбират от каде им е дошло.
Поздражи и наслука!!! wink.gif
0

#19
Потребителя е офлайн   Емил Радев 

  • АМАН
  • PipPipPipPipPipPip
  • Виж галерията
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 1484
  • Регистр: 22.01.09
Преди нямало ли е изкупуване на краката от вранови от Горските стопанства . А сега има ли ? Или се трепят само за тренировка ? Не се ли води вреден дивеч това ? Мисля ,че би трябвало , както се плаща за скалп и крака на чакал , така и да се плаща за убити свраки , гарги и т.н. . Свраката е много хитра птица и понякога (доста често) става напаст в малките населени места,друг е въпросът ,че краде и яде яйцата пернатият дивеч . Дори мисля ,че темата трябва да се премести в "Лов на хищници" .....
0

#20
Потребителя е офлайн   Karelio 

  • Новак
  • Pip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 3
  • Регистр: 27.01.10
Включвайки се и аз ще споделя опита си от лов на свраки и не само ! На вилата ми (Своге) има мн гадинки . Аз пък имам въздухарка БАМ . tongue.gif Реших че трябва да се тренирам в снаиперирането и направих следното : 200 грама месо на сред улицата . В близост се намира и дурвото на въпросните жертви ! biggrin.gif
лягайки на земята чакам на пусийка покрит с брезент (ех как обичам филми за снаиперисти rolleyes.gif ) за 1 час поне 3 свалях !!! ама свършиха пустините му !!!! sad.gif


Същия успех (и по-голям) имам с плъховете : пар4е кашкавал на памучна прежда и се хвърля на някое дърво (за есенно време става въпрос и само вечер) и се чака . С прожектор на пушката и малко точност минимум 8 на вечер ГАРАНЦИЯ пробвано е мн пъти laugh.gif biggrin.gif biggrin.gif cool.gif


П.П. Махнал съм оптиката на пушката зашото ми се счупи (295X45 cm )
0

Сподели темата:


  • (6 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Последна »
  • Не можете да публикувате нова тема
  • Не можете да пишете в тази тема

1 Потребител(и) четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни