БГ Лов Форум: Кой с какъв калибър и оръжие ловува на хищник? - БГ Лов Форум

Към съдържанието

  • (20 Страници) +
  • « Първа
  • 15
  • 16
  • 17
  • 18
  • 19
  • Последна »
  • Не можете да публикувате нова тема
  • Не можете да пишете в тази тема

Кой с какъв калибър и оръжие ловува на хищник?

#321
Потребителя е офлайн   SammY 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 294
  • Регистр: 02.04.11
Благодаря . Знам я стъпката и това , че най добре трябва да стреля с 60 грейна , ако нямат скосение и 55грейна със скосение :) но нали съм си Тома неверни пробвах 63гр Геко Таргет (скосена опашка) и имаше смях в залата :) Между другото и 55гр Геко Таргет не се групираха както ми се иска , но ще има още проби , че я прострелвах в ураганен вятър :) Приготвил съм още Федерал , Уйнчестър и Сако СП варянти ... В-макс имаше само 40гр , а РВС-а го намерих на 2.75 при цена в Вип-а 1.85лв и затова не взех :) Като направя качествена прострелка , ще сложа снимки с групи .
Колега с твоята 527-ца стрелял ли си с фиочи (55гр ФМЖ) , защото и тези патрони много ми ги хвалят пък и цената от 90ст е перфектна за тренировки . Много ми хвалят и Федерал Американ ийгъл 50гр ... Абе ще пуцам яко , докато не открия точните патрони :)
п.п. Следя от доста време , кой от какви патрони е доволен , но тези който исках да пробвам(тези който си изброил) не ги намерих ... Най ме е яд , че не намирам В-макс 55гр ....
0

#322
Потребителя е офлайн   panika 

  • Напреднал Потребител
  • PipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 32
  • Регистр: 14.11.12
кое е по-добре за 22лр за лов на хищници на гонка бързомер или оптика ??
0

#323
Потребителя е офлайн   ilian 777 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 387
  • Регистр: 27.08.11

Виж мнениетоpanika написа на 16.10.2013 - 22:19 :

кое е по-добре за 22лр за лов на хищници на гонка бързомер или оптика ??

По принцип бързомер,ама с тоя 22лр и гонка незнам,май ще ти е по-добре с гладката и с 4-6 нули.
22лр става за варда и то с малко условности
0

#324
Потребителя е офлайн   panika 

  • Напреднал Потребител
  • PipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 32
  • Регистр: 14.11.12
какви условности например
0

#325
Потребителя е офлайн   ilian 777 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 387
  • Регистр: 27.08.11

Виж мнениетоpanika написа на 17.10.2013 - 14:45 :

какви условности например

Ами много старателно прицелване в убойните зони,иначе бягат да мрът някъде,което по-някога е доста изнервящо.
Имам чакал ударен от 208м централно в гърдите и успя да пробяга 20м и падна,но имам и ударени на 50-60м някъде в тялото които си заминаха.
Когато си пласираш добре изстрела не е проблем да ги сваляш,но понякога се стреля по животно което не стои в покой и е малко по-далеч и там картинката е малко на късмет
0

#326
Потребителя е офлайн   Lazko 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 133
  • Регистр: 10.01.11
Добра вечер на всички колеги-хищничари!
Включвам се в темата с надежда да получа адекватни мнения които да са ми в помощ,предвид моментното ми състояние за лов на хищник(навлизащ в сферата).
Обособих стървилище(лятото имах възможност и налових много като количество дребни червеноперки,смесвам ги с вътрешности от по-едри животни-с две думи сместа се получава),от неколко дни ходя и захранвам с малки количества,на другия ден всичко е улизано.Преди да отида да храня там имах наблюдения,че ги има(предимно лисица и чакал).Намислил съм вблизост от по високо да закача безобиден фенер,който само просто да ги отразява че са там,иначе съм се сдобил за основната стрелба с един Олайт М 22 Уориър 950 лумена,притеснява ме малко оръжието,с което мисля да ги бия и по-точно калибъра .308Win окомплектован с MINOX ZA 5 I 2-10X50 ,за момента нямам възможност да се сдобия с цев с по-лек и бърз калибър-иначе карабината има опция за монтаж,така че след време може и да стане.Дебненето ще е на 80-100 метра от стръвта,а мунициите са Hornady 308 Win 155 gr A-MAX Match,мнения и предложения приемам всякакви,просто не искам да се разочаровам от първия път!
Със здраве и наслука на всички.!
0

#327
Потребителя е офлайн   пламенчо 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 142
  • Регистр: 24.10.08

Виж мнениетоLazko написа на 04.11.2013 - 20:28 :

Добра вечер на всички колеги-хищничари!
Включвам се в темата с надежда да получа адекватни мнения които да са ми в помощ,предвид моментното ми състояние за лов на хищник(навлизащ в сферата).
Обособих стървилище(лятото имах възможност и налових много като количество дребни червеноперки,смесвам ги с вътрешности от по-едри животни-с две думи сместа се получава),от неколко дни ходя и захранвам с малки количества,на другия ден всичко е улизано.Преди да отида да храня там имах наблюдения,че ги има(предимно лисица и чакал).Намислил съм вблизост от по високо да закача безобиден фенер,който само просто да ги отразява че са там,иначе съм се сдобил за основната стрелба с един Олайт М 22 Уориър 950 лумена,притеснява ме малко оръжието,с което мисля да ги бия и по-точно калибъра .308Win окомплектован с MINOX ZA 5 I 2-10X50 ,за момента нямам възможност да се сдобия с цев с по-лек и бърз калибър-иначе карабината има опция за монтаж,така че след време може и да стане.Дебненето ще е на 80-100 метра от стръвта,а мунициите са Hornady 308 Win 155 gr A-MAX Match,мнения и предложения приемам всякакви,просто не искам да се разочаровам от първия път!
Със здраве и наслука на всички.!


С цитираната подготовка едва ли ще си разочарован. Калибърът ти няма да те подведе. Остава да провериш да "на сухо" дали уцелваш мишена с размер на лисица нощно време на това разстояние.

Наслука!
0

#328
Потребителя е офлайн   планинички 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 175
  • Регистр: 23.11.12

Виж мнениетоLazko написа на 04.11.2013 - 20:28 :

Добра вечер на всички колеги-хищничари!
Включвам се в темата с надежда да получа адекватни мнения които да са ми в помощ,предвид моментното ми състояние за лов на хищник(навлизащ в сферата).
Обособих стървилище(лятото имах възможност и налових много като количество дребни червеноперки,смесвам ги с вътрешности от по-едри животни-с две думи сместа се получава),от неколко дни ходя и захранвам с малки количества,на другия ден всичко е улизано.Преди да отида да храня там имах наблюдения,че ги има(предимно лисица и чакал).Намислил съм вблизост от по високо да закача безобиден фенер,който само просто да ги отразява че са там,иначе съм се сдобил за основната стрелба с един Олайт М 22 Уориър 950 лумена,притеснява ме малко оръжието,с което мисля да ги бия и по-точно калибъра .308Win окомплектован с MINOX ZA 5 I 2-10X50 ,за момента нямам възможност да се сдобия с цев с по-лек и бърз калибър-иначе карабината има опция за монтаж,така че след време може и да стане.Дебненето ще е на 80-100 метра от стръвта,а мунициите са Hornady 308 Win 155 gr A-MAX Match,мнения и предложения приемам всякакви,просто не искам да се разочаровам от първия път!
Със здраве и наслука на всички.!

Според мен намали ако имаш възможност разстоянието от което ще вардиш поне до 50м.ако ти позволява обстановката.Важно е и да избереш път към него който да не пресича по принцип подхода на хищниците към стървилото,също и да съобразиш откъде духа вятъра на това място във времето по което мислиш да вардиш.Наслука!
0

#329
Потребителя е офлайн   планинички 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 175
  • Регистр: 23.11.12

Виж мнениетоLazko написа на 04.11.2013 - 20:28 :

Добра вечер на всички колеги-хищничари!
Включвам се в темата с надежда да получа адекватни мнения които да са ми в помощ,предвид моментното ми състояние за лов на хищник(навлизащ в сферата).
Обособих стървилище(лятото имах възможност и налових много като количество дребни червеноперки,смесвам ги с вътрешности от по-едри животни-с две думи сместа се получава),от неколко дни ходя и захранвам с малки количества,на другия ден всичко е улизано.Преди да отида да храня там имах наблюдения,че ги има(предимно лисица и чакал).Намислил съм вблизост от по високо да закача безобиден фенер,който само просто да ги отразява че са там,иначе съм се сдобил за основната стрелба с един Олайт М 22 Уориър 950 лумена,притеснява ме малко оръжието,с което мисля да ги бия и по-точно калибъра .308Win окомплектован с MINOX ZA 5 I 2-10X50 ,за момента нямам възможност да се сдобия с цев с по-лек и бърз калибър-иначе карабината има опция за монтаж,така че след време може и да стане.Дебненето ще е на 80-100 метра от стръвта,а мунициите са Hornady 308 Win 155 gr A-MAX Match,мнения и предложения приемам всякакви,просто не искам да се разочаровам от първия път!
Със здраве и наслука на всички.!

Според мен намали ако имаш възможност разстоянието от което ще вардиш поне до 50м.ако ти позволява обстановката.Важно е и да избереш път към него който да не пресича по принцип подхода на хищниците към стървилото,също и да съобразиш откъде духа вятъра на това място във времето по което мислиш да вардиш.Наслука!Снощи ударих този чакал от около40м.а едвам го забелязах,по друго е когато има луна.

Прикачени миниатюри

  • Прикачено изображение: SAM_0260.JPG

0

#330
Потребителя е офлайн   Lazko 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 133
  • Регистр: 10.01.11
[/quote]
Според мен намали ако имаш възможност разстоянието от което ще вардиш поне до 50м.ако ти позволява обстановката.Важно е и да избереш път към него който да не пресича по принцип подхода на хищниците към стървилото,също и да съобразиш откъде духа вятъра на това място във времето по което мислиш да вардиш.Наслука!
[/quote]
Има възможност ще намаля разстоянието,а това за подхода до стървилището е полезно да го знам,относно вятъра един стар ловец ми каза,че хищниците подхождали винаги от посоката,от която духа вятъра към стръвта-това така ли е.?За целта дрехите са в един чувал с малко растителност от местността,като тръгна на варда ше ги вадя и обличам
0

#331
Потребителя е офлайн   планинички 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 175
  • Регистр: 23.11.12
Обърни повече внимание на придвижването ти до самото стървилище и шумовете които издаваш там,също и на движенията,трябва да са плавни и обмислени а не резки и не обичайни, за дрехите е достатъчно да са проветрени и не изпрани с меризлив прах или сапун.Наслука!Вятъра на всяко място в зависимост от релефа е почти винаги постоянен сутрин и вечер от една и съща посока.
0

#332
Потребителя е офлайн   ЦВЕТЕЛИН ЦВЯТКОВ 

  • Цветелин Цвятков
  • PipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 833
  • Регистр: 26.01.14
На вардата съм с Ремингтон 770 30 06. На лиса калибъра сигурно й идва силен но на мен какво ми пука. Основното е,че патроните които си правя са само 0,87 лв. Лошо е само,че оптиката с която се продава карабината не е с подсветка. Предстои ми закупуване и на флоберка но не залагам много на нея.
0

#333
Потребителя е офлайн   MCCLAIN 

  • Сребърен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 994
  • Регистр: 30.09.10

Виж мнениетоbig написа на 03.07.2013 - 10:22 :

Аз ги работя с ТИКА 243w, оптика NIKON 4X12X42 LAZER, патрони релоад - 100грейна Sierra MatchKing , свирка НОРДИКПРЕДАТОР........Тази лисичка падна в 21,15 часа на 245 м дистанцияв стърнище, глупава още милата.......и гладна!



........ тая Сиера с какъв барут я рилодваш и каква е скороста и?
MCCLAIN
0

#334
Потребителя е офлайн   krasimirboichev1976 

  • Сребърен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 817
  • Регистр: 04.01.17
Зауер S100 в кал.308'чз455 кал.17hmr
0

#335
Потребителя е офлайн   Георги ловеца 

  • Сребърен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 757
  • Регистр: 26.02.14
БСР-74 в кал:5,45х39, прав изстрел за малка цел 250м., за голяма цел 440м. е правия изстрел, с 1300дж. достатъчни за всичко с тегло до 130кг. по добре познатата формула. Ефтин боеприпас за много стрелба която е нужна за да имаш добра точност.
Сайга12
БСР-74
SAR-M9F
Тигр 7,62х54
Макаров
0

#336
Потребителя е офлайн   kasaboff 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 216
  • Регистр: 29.08.14
Здравейте
Тази окомплектовка ми е съвсем отскоро, но вече имам два чакала. Тика т3х 223рем. Никон Монарх3 4-16?50. 2фенера от Митака. Супресор на А - Тес Н2 и фабрични 75gr Хорнади със зелена стоманена гилза.
Поздрави и Наслука

Прикачени миниатюри

  • Прикачено изображение: received_385086672384922.jpeg
  • Прикачено изображение: received_2138228956479012.jpeg

0

#337
Потребителя е офлайн   Ангел Гуйов 

  • Потребител
  • PipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 13
  • Регистр: 14.04.16
Ловувам на хищник само с ИЖ 27 Е кал.12. Рио Ройал 4-0 и Рио 100 6-0. Чакам ги на пътеката. Последните ми попадения, без една скитаща котка, не и направих снимки.Това са от края на август до средата на октомври. 5 бр. общо.

Прикачени миниатюри

  • Прикачено изображение: Photo0295.jpg
  • Прикачено изображение: Photo0297.jpg
  • Прикачено изображение: Photo0305.jpg
  • Прикачено изображение: Photo0307.jpg
  • Прикачено изображение: Photo0322.jpg
  • Прикачено изображение: Photo0326.jpg
  • Прикачено изображение: Photo0351.jpg
  • Прикачено изображение: Photo0353.jpg
  • Прикачено изображение: Photo0362.jpg

0

#338
Потребителя е офлайн   _МИТКО_ 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 183
  • Регистр: 25.01.13
Колеги за калибър е ясно че ще е някой от хишничарските (223, 22-250,243) но айде сега да ми предложите някоя БОЛТОВА карабина в някой от тези калибри НО !!! Задължително да има муфа отпред и да е за ЛЯВА ръка. Е те такова животно аз по родните сайтове и магазини не мога да намеря, ако някой може да помогне водката от мене. Поздрави !
0

#339
Потребителя е офлайн   Георги Петров 

  • Трънски губернатор
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 10602
  • Регистр: 26.01.09

Виж мнението_МИТКО_ написа на 05.01.2020 - 18:44 :

Колеги за калибър е ясно че ще е някой от хишничарските (223, 22-250,243) но айде сега да ми предложите някоя БОЛТОВА карабина в някой от тези калибри НО !!! Задължително да има муфа отпред и да е за ЛЯВА ръка. Е те такова животно аз по родните сайтове и магазини не мога да намеря, ако някой може да помогне водката от мене. Поздрави !
:D
http://aleksis-optic...a-orsis-hunter/
Вълкът козината си мени , но нрав - не !
0

#340
Потребителя е офлайн   lupo 

  • Златен Потребител
  • PipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 1675
  • Регистр: 22.08.10

Виж мнението_МИТКО_ написа на 05.01.2020 - 18:44 :

Колеги за калибър е ясно че ще е някой от хишничарските (223, 22-250,243) но айде сега да ми предложите някоя БОЛТОВА карабина в някой от тези калибри НО !!! Задължително да има муфа отпред и да е за ЛЯВА ръка. Е те такова животно аз по родните сайтове и магазини не мога да намеря, ако някой може да помогне водката от мене. Поздрави !


А бюджетът какъв е?
0

Сподели темата:


  • (20 Страници) +
  • « Първа
  • 15
  • 16
  • 17
  • 18
  • 19
  • Последна »
  • Не можете да публикувате нова тема
  • Не можете да пишете в тази тема

4 Потребител(и) четат тази тема
0 потребители, 4 гости, 0 анонимни