БГ Лов Форум: Лов на чакал... - БГ Лов Форум

Към съдържанието

• (62 Страници) +
  • « Първа
  • 60
  • 61
  • 62
  • Не можете да публикувате нова тема
  • Не можете да пишете в тази тема

Лов на чакал...

Потребителя е офлайн   belqta 

• Потребител
  • PipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Регистр: 17.04.08

Виж мнениетоGrezinski написа на 26.04.2018 - 21:50 PM :

Недейте да пускате такива снимки, влияете на общественото мнение! За нас, занимаващи те се с този лов, подобни постове без марка и вид на боеприпас и дистанция са абсолютно излишни!

То като напиша 7.62х54 ,дистанция 120-130 метра с напълно облечен Арсеналски 9.7 гр,температура 18 градуса ,посока на вятъра юг-югоизток, сякаш ще променя общественото мнение , който иска да гледа ,форума не е за деца и за хора със слаби нерви.
0

• Потребител
  • PipPip
Има си модератори , ако преценят ще изтрият поста.А и "занимаващи те се " се изписва -занимаващите се.
0

Потребителя е офлайн   Forest Man 

• Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Регистр: 31.03.18
Браво колега който не му харесва да не влиза във форума.
0

Потребителя е офлайн   lovec na praseta 

• Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Виж галерията
  • Регистр: 08.05.10
Пушка неизвестна калибър 243 win куршум V-Max на Хорнади 87 грейна
Дистанция до целта 30 м + -10м далекомера не вижда добре в тъмното
С порив на вятъра 18 м в секунда абе направо ураган от север на запад с корекция на паралакса 3м в дясно и тези гадове не разбраха от къде им дойде

Прикачени миниатюри

• Прикачено изображение: лов.jpg
  • Прикачено изображение: лов1.jpg

0

• Потребител
  • PipPip
Много добре
0

Потребителя е офлайн   ikborisov 

• Новак
  • Pip
  • Регистр: 06.07.13
27.01.2019г. ловна дружина с.Игнатово и приятели се отчете подобаващо с 16 бр. по време на хайка. Прикачено изображение: 20190127_122127.jpg
0

Потребителя е офлайн   Vasil Terziyski 

• Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Виж галерията
  • Група: Root Admin
  • Регистр: 17.02.08

Виж мнениетоikborisov написа на 29.01.2019 - 08:11 AM :

27.01.2019г. ловна дружина с.Игнатово и приятели се отчете подобаващо с 16 бр. по време на хайка. Прикрепен файл 20190127_122127.jpg

Браво колеги.
0

Потребителя е офлайн   Go6o_lud 

• Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Регистр: 30.10.15
Едно чакалче и от мен.

Прикачени миниатюри

• Прикачено изображение: 6CF1746C-A98F-4241-9C81-B24711824782.jpeg

0

Потребителя е офлайн   STRANDJA 

• Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Регистр: 24.02.09
Здравейте колеги.Може ли да ми препоръчате свирка предимно за чакал.Ползвам PC2 ,но за сега нещо много слабо да не кажа хич.Има чакали,чувам ги като си пеят,но не идват.От последните 8-9 излизания само една слука.Ще съм благодарен ако коментирате и оръжие и боеприпаси,аз за сега ходя с Иж 18 мн 223 рем.,боеприпаси рвс.Търся дистанции от60 до 150 м.Имам и полуавтоматична 308 кал.
0

Потребителя е офлайн   lu-bo 

• Сребърен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • Регистр: 08.12.11

Виж мнениетоSTRANDJA написа на 13.02.2019 - 13:26 PM :

Здравейте колеги.Може ли да ми препоръчате свирка предимно за чакал.Ползвам PC2 ,но за сега нещо много слабо да не кажа хич.Има чакали,чувам ги като си пеят,но не идват.От последните 8-9 излизания само една слука.Ще съм благодарен ако коментирате и оръжие и боеприпаси,аз за сега ходя с Иж 18 мн 223 рем.,боеприпаси рвс.Търся дистанции от60 до 150 м.Имам и полуавтоматична 308 кал.

Колега изтегли си звук на ранена мишка и го пусни през GSM-а Получава се само не усилваи много звука-чакалите имат добър слух.Знам че електронните примамки са забранени но някакси за чакали ми се струва оправдано след като мръзна по няколко часа вечер. И Аз не можах да се науча да работя със свирката не ми се получава.
0

Потребителя е офлайн   s.k.s 

• Сребърен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • Регистр: 13.12.13

И аз ходя за хищник само със свирка, така ми е по интересно( не упреквам никого за ползването на записи точно в този лов), модела на свирката ще ти я споделя на лични че рекламата струва много пари и най вероятно няма да има кой да ги даде :lol:/>/> , ако някой друг колега се поинтересува от марка и модел също ще му отговоря персонално( напоследък съм се ядосал на търговците). Тук мисля да споделя как практикувам лова, нямам голям опит но според мен имам приличен успех, в около 60% от излетите имам слука и като прибавим някой пропуск от време на време заради липса на достатъчно търпение то излетите с успешно примамване са доста по добро число от тези в които не съм видял животно. На терена отивам час- час и малко преди да започне да се сдрачава, избирам си позиция която съобразявам с няколко неща. Първо с вятъра, след това с разстоянието от предполагаемата линия на която ще мога да видя животното, старая се да застана на около 80-90 метра и да бъда съвсем близо пред някой храст или дърво за да се слея с него, защото на животните им прави впечатление появата на нови непознати силуети. Ползвам 3D пончо и маска, започвам да свиря 10-15 минути след като съм спрял да мърдам ако се наложи го правя много плавно, свиря кратко на интервали от 4-5 минути. В голяма част от излетите в които съм имал слука тя е идвала 20-30 минути след началото на свиренето, очартва се обаче една тенденция която ме кара да правя не-особено сигурни изстрели. Доста често се налага да стреля по животното когато е седнало фронтално срещу мен на линията на храстите и наблюдава, просто не излиза на открито( за мое удовлетворение успявам да поразя целта в голяма част от случаите но това не означава че не е по добре да стрелям когото то представлява най голяма цел). Затова съм решил да включа и механична примамка която да провокира хищника да излезе на открито, тук е момента и аз да попитам. Кога е най добре да се свири, когато примамката се движи или когато е в покой, или да се комбинира. На какво разстояние да я разположа от себе си и съответно от там от където очаквам хищника( знам че всичко става с опитване на различни варианти но нали за това е форума, да кометираме и споделяме опит). Стрелям с болтова карабина в 308, с 11 грамови SP куршуми и оптика 4-16/50 обикновенно на 8, за марките и моделите важи същото като за свирката. Наслука колеги, този лов е важен!
0

Потребителя е офлайн   k.stamen 

• Новак
  • Pip
  • Регистр: 07.01.11
Това от снощи 243 геко
0

Потребителя е офлайн   Харалампи Добринов 

• Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Регистр: 26.05.10
Да се присъединя и Аз.

Прикачени миниатюри

• Прикачено изображение: IMG_20190216_182008.jpg

0

Потребителя е офлайн   Кирил лк 

• Потребител
  • PipPip
  • Регистр: 21.02.19
Колеги как се качват снимки
0

Потребителя е офлайн   Tosho_7901 

• Сребърен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • Регистр: 22.07.12

Аз съм с Dan Thompson W-1 и съм много доволен. Но най-важно е търпението и правилния избор на място съобразено с посоката на вятъра.
0

Потребителя е офлайн   Tosho_7901 

• Сребърен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • Регистр: 22.07.12

Виж мнениетоs.k.s написа на 14.02.2019 - 10:54 AM :

И аз ходя за хищник само със свирка, така ми е по интересно( не упреквам никого за ползването на записи точно в този лов), модела на свирката ще ти я споделя на лични че рекламата струва много пари и най вероятно няма да има кой да ги даде :lol:/>/>/> , ако някой друг колега се поинтересува от марка и модел също ще му отговоря персонално( напоследък съм се ядосал на търговците). Тук мисля да споделя как практикувам лова, нямам голям опит но според мен имам приличен успех, в около 60% от излетите имам слука и като прибавим някой пропуск от време на време заради липса на достатъчно търпение то излетите с успешно примамване са доста по добро число от тези в които не съм видял животно. На терена отивам час- час и малко преди да започне да се сдрачава, избирам си позиция която съобразявам с няколко неща. Първо с вятъра, след това с разстоянието от предполагаемата линия на която ще мога да видя животното, старая се да застана на около 80-90 метра и да бъда съвсем близо пред някой храст или дърво за да се слея с него, защото на животните им прави впечатление появата на нови непознати силуети. Ползвам 3D пончо и маска, започвам да свиря 10-15 минути след като съм спрял да мърдам ако се наложи го правя много плавно, свиря кратко на интервали от 4-5 минути. В голяма част от излетите в които съм имал слука тя е идвала 20-30 минути след началото на свиренето, очартва се обаче една тенденция която ме кара да правя не-особено сигурни изстрели. Доста често се налага да стреля по животното когато е седнало фронтално срещу мен на линията на храстите и наблюдава, просто не излиза на открито( за мое удовлетворение успявам да поразя целта в голяма част от случаите но това не означава че не е по добре да стрелям когото то представлява най голяма цел). Затова съм решил да включа и механична примамка която да провокира хищника да излезе на открито, тук е момента и аз да попитам. Кога е най добре да се свири, когато примамката се движи или когато е в покой, или да се комбинира. На какво разстояние да я разположа от себе си и съответно от там от където очаквам хищника( знам че всичко става с опитване на различни варианти но нали за това е форума, да кометираме и споделяме опит). Стрелям с болтова карабина в 308, с 11 грамови SP куршуми и оптика 4-16/50 обикновенно на 8, за марките и моделите важи същото като за свирката. Наслука колеги, този лов е важен!

Колега, аз така си подбирам мястото, че гледам да застана на около 30 - 40 м. от гората и по възможност да можеш да наблюдаваш периметър от 180 градуса. Имах намервние да ползвам примамка но се отказах понеже установих, че при подходящ вятър и такова разположение хищникът може да се доближи до теб на 10-20 м. без да разбере, че има човек ако той не мърда и тогава гладкоцевната ти е напълно достатъчна!
0

Сподели темата:

• (62 Страници) +
  • « Първа
  • 60
  • 61
  • 62
  • Не можете да публикувате нова тема
  • Не можете да пишете в тази тема

1 Потребител(и) четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни