БГ Лов Форум: НЛРС-СЛРБ предлага за обсъждане на ловните сдружения и ловците предложения за изменения и допълнения на ЗЛОД - БГ Лов Форум

Към съдържанието

  • (12 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Последна »
  • Не можете да публикувате нова тема
  • Не можете да пишете в тази тема

НЛРС-СЛРБ предлага за обсъждане на ловните сдружения и ловците предложения за изменения и допълнения на ЗЛОД

#1
Потребителя е офлайн   Vasil Terziyski 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Виж галерията
  • Група: Root Admin
  • Мнения: 26370
  • Регистр: 17.02.08
НЛРС-СЛРБ изпрати на ловните сдружения предложения за изменения и допълнения на Закона за лова и опазване на дивеча. Предложенията ще се обсъждат с представители на ловните сдружения на 12ти и 13ти февруари на обща национална среща на председателите в гр. Хисаря. Сдруженията, които няма да участват могат да изпратят своите писмени становища до 11.02.2015 г. на факс или имейли на НЛРС-СЛРБ.

Предлагам на вашето внимание Предложение за изменение и допълнение на Закона за лова и опазване на дивеча: Прикачен файл  ZID NA ZLOD TABLICA posledna.pdf (323,63K)
Брой сваляния: 278

Публикувано изображение

Наслука.
Всички ловни новини и статии на имейла ви, абонирайте се тук: БГ ЛОВ БЮЛЕТИН

Решавайте ОНЛАЙН ТЕСТ ЗА КАНДИДАТ ЛОВЦИ

Станете член на групата ни във Фейсбук: BG LOV

Следвайте страницата ни във Фейсбук: Ловен портал БГ ЛОВ

Редакционни имейли: vater@abv.bg и bglovmail@gmai.com
0

#2
Потребителя е офлайн   zaharievkz2 

  • Христо Захариев
  • PipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 1434
  • Регистр: 26.11.13
В нашето ЛРД,тези предложения бяха получени на 06.02!Днес те ще бъдат разгледани на УС на ЛРД,а в сряда ще бъдат разгледани и разисквани на среща с Председателите на ловните дружини!На базата на тези разисквания ,ЛРД ще излезе със становище,което ще бъде представено на срещата в Хисаря!Аз не разбирам,ако и защо ръководствата на вашите Сдружения не са ви уведомили?!Ами питайте ги!Да времето не е много,но мисля,че е достатъчно - при желание за някакви промени и становища,по предложенията!
0

#3
Потребителя е офлайн   радо71 

  • Сребърен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 520
  • Регистр: 11.12.08
това за ловните кучета е много голяма простотия ...... искат да оставят действащата наредба от а това значи че няма да може за свински лов да се ползват мелези нямам нищо против кучето ми да се яви на изпит
0

#4
Потребителя е офлайн   Павел Якимов 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Виж галерията
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 341
  • Регистр: 08.08.08
Адмирирам тези промени.
Смятам, че винаги, когато се "пипа" един закон, направените промени трябва да са не само разумни, но най-вече да помагат на всички заинтересовани страни за извършване на реални действия.

С дружни усилия всичко става!

Соколарски поздрав.

Прикачени миниатюри

  • Прикачено изображение: PLR-SokolarskaAsotsiatsia.JPG

www.sokolarstvo.eu

www.falconrybg.eu

Соколарят си е птица упорита!
Не го ли ритнеш - не излита!
0

#5
Потребителя е офлайн   bkp1951@com.bg 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 3286
  • Регистр: 03.11.10
Едно нещо,изпратено от едни подбрани хора, само до други едни подбрани хора,за един ,колко се може по кратък срок,за даване на някакво мнение,което трябва, чрез закон да реши доста проблеми, на една огромна заинтересована прослойка от обществото :angry: :angry: :angry: :angry: ...................................................А после някои се чудят защо често често се интересуваме от някои членове на семействата им.

Мое мнение.
https://www.youtube....ch?v=DUlwXAjbd2

https://www.youtube....h?v=0mLoLnnbo84

„Трябва да избираме верни хора на верните места"..................И да ги пазим.............

http://www.slovo.bg/...

"""""Да бъдеш или да не бъдеш и по-точно-Кого и Какво да бъдеш?Кого и какво да не бъдеш? Да бъдеш себе си или да бъдеш скрит под маска? Да бъдеш един, или да бъдеш друг? Да, много хора биха казали-"Бъди себе си", но реално никой винаги не е бил себе си, а светът се крепи на маски, светът се крепи на заблуди, на лъжи..""""
0

#6
Потребителя е офлайн   Vasil Terziyski 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Виж галерията
  • Група: Root Admin
  • Мнения: 26370
  • Регистр: 17.02.08

Виж мнениетоbkp1951@com.bg написа на 09.02.2015 - 11:05 :

Едно нещо,изпратено от едни подбрани хора, само до други едни подбрани хора,за един ,колко се може по кратък срок,за даване на някакво мнение,което трябва, чрез закон да реши доста проблеми, на една огромна заинтересована прослойка от обществото :angry: :angry: :angry: :angry: ...................................................А после някои се чудят защо често често се интересуваме от някои членове на семействата им.

Мое мнение.

Текстовете в темата ми бяха изпратени от сдруженията, не от съюза. Ръководствата на сдруженията би трябвало да ги обсъдят с дружините и ловците. Такава явно е идеята, но дали ще стане така, лично аз не вярвам, че би станало с такава масовост.

Лично според мен, това, че съюза не информира ловците и не представи предложенията чрез медиите и социалните мрежи е голяма грешка! В последните години, почти всички тези промени сме ги обсъждали и анкетирали, препокриват се и беше нормално да продължи запознаването на ловците и по този начин. В този случай информацията изтече от самите сдружения, а съюза с тези си действия вместо да трупа подкрепа, трупа разочарования!

Наслука.
Всички ловни новини и статии на имейла ви, абонирайте се тук: БГ ЛОВ БЮЛЕТИН

Решавайте ОНЛАЙН ТЕСТ ЗА КАНДИДАТ ЛОВЦИ

Станете член на групата ни във Фейсбук: BG LOV

Следвайте страницата ни във Фейсбук: Ловен портал БГ ЛОВ

Редакционни имейли: vater@abv.bg и bglovmail@gmai.com
0

#7
Потребителя е офлайн   Vasil Terziyski 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Виж галерията
  • Група: Root Admin
  • Мнения: 26370
  • Регистр: 17.02.08

Виж мнениетоПавел Якимов написа на 09.02.2015 - 10:55 :

Адмирирам тези промени.
Смятам, че винаги, когато се "пипа" един закон, направените промени трябва да са не само разумни, но най-вече да помагат на всички заинтересовани страни за извършване на реални действия.

С дружни усилия всичко става!

Соколарски поздрав.

Здравей Павка, дано мине предложението за разрешаването на лова със соколи! Искрено ти го пожелавам.
Всички ловни новини и статии на имейла ви, абонирайте се тук: БГ ЛОВ БЮЛЕТИН

Решавайте ОНЛАЙН ТЕСТ ЗА КАНДИДАТ ЛОВЦИ

Станете член на групата ни във Фейсбук: BG LOV

Следвайте страницата ни във Фейсбук: Ловен портал БГ ЛОВ

Редакционни имейли: vater@abv.bg и bglovmail@gmai.com
0

#8
Потребителя е офлайн   zaharievkz2 

  • Христо Захариев
  • PipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 1434
  • Регистр: 26.11.13

Виж мнениетоВасил Терзийски написа на 09.02.2015 - 11:22 :

Виж мнениетоbkp1951@com.bg написа на 09.02.2015 - 11:05 :

Едно нещо,изпратено от едни подбрани хора, само до други едни подбрани хора,за един ,колко се може по кратък срок,за даване на някакво мнение,което трябва, чрез закон да реши доста проблеми, на една огромна заинтересована прослойка от обществото :angry:/> :angry:/> :angry:/> :angry:/> ...................................................А после някои се чудят защо често често се интересуваме от някои членове на семействата им.

Мое мнение.

Текстовете в темата ми бяха изпратени от сдруженията, не от съюза. Ръководствата на сдруженията би трябвало да ги обсъдят с дружините и ловците. Такава явно е идеята, но дали ще стане така, лично аз не вярвам, че би станало с такава масовост.

Лично според мен, това, че съюза не информира ловците и не представи предложенията чрез медиите и социалните мрежи е голяма грешка! В последните години, почти всички тези промени сме ги обсъждали и анкетирали, препокриват се и беше нормално да продължи запознаването на ловците и по този начин. В този случай информацията изтече от самите сдружения, а съюза с тези си действия вместо да трупа подкрепа, трупа разочарования!

Наслука.

Напълно подкрепям това ,което си написал,Васко и заставам до теб в критиката за начина на информиране и взаимодействие на НЛРС–СЛРБ с обикновения ловец ! :thumbsup:
0

#9
Потребителя е офлайн   bkp1951@com.bg 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 3286
  • Регистр: 03.11.10

Виж мнениетоВасил Терзийски написа на 09.02.2015 - 11:22 :

Виж мнениетоbkp1951@com.bg написа на 09.02.2015 - 11:05 :

Едно нещо,изпратено от едни подбрани хора, само до други едни подбрани хора,за един ,колко се може по кратък срок,за даване на някакво мнение,което трябва, чрез закон да реши доста проблеми, на една огромна заинтересована прослойка от обществото :angry:/>/> :angry:/>/> :angry:/>/> :angry:/>/> ...................................................А после някои се чудят защо често често се интересуваме от някои членове на семействата им.

Мое мнение.

Текстовете в темата ми бяха изпратени от сдруженията, не от съюза. Ръководствата на сдруженията би трябвало да ги обсъдят с дружините и ловците. Такава явно е идеята, но дали ще стане така, лично аз не вярвам, че би станало с такава масовост.

Лично според мен, това, че съюза не информира ловците и не представи предложенията чрез медиите и социалните мрежи е голяма грешка! В последните години, почти всички тези промени сме ги обсъждали и анкетирали, препокриват се и беше нормално да продължи запознаването на ловците и по този начин. В този случай информацията изтече от самите сдружения, а съюза с тези си действия вместо да трупа подкрепа, трупа разочарования!

Наслука.



Този път не мога да не се съглася с тебе г-н Терзийски. И когато ,както го наричате някои от списващите плюене,се опитвам в по остър стил да скачам срещу СЛРБ имам в предвид и тази "подробност". Но докато те не започнат да зависят от основната маса ловци, все така ще бъде. А за това трябва изцяло нов закон съответстващ на сегашната действителност.Настоящата структорираност на ловната гилдия и системата на ръководство обаче със зъби и нокти драскат да няма промени. И не позволяват за сега каквито и да било зачатъци.Топличките кресла не се изпускат лесно.

Ето и в така написаните промени можеш ли да кажеш какво ново носят за системата???Абсолютно нищо.Аз обаче съм уверен, че това предложение просто е симулация на некакво действие. Ако в този проект имаше неща които защитават обикновенния ловец ,то неминуемо щеше да има сериозна подкрепа.А сега това си е направо дупка в морето.

Мое мнение.

ПП И внимателно с движението по ръба на бръснача.................. :D Грешките не се прощават.А критиката си е направо издънка. :D Това като шега.
https://www.youtube....ch?v=DUlwXAjbd2

https://www.youtube....h?v=0mLoLnnbo84

„Трябва да избираме верни хора на верните места"..................И да ги пазим.............

http://www.slovo.bg/...

"""""Да бъдеш или да не бъдеш и по-точно-Кого и Какво да бъдеш?Кого и какво да не бъдеш? Да бъдеш себе си или да бъдеш скрит под маска? Да бъдеш един, или да бъдеш друг? Да, много хора биха казали-"Бъди себе си", но реално никой винаги не е бил себе си, а светът се крепи на маски, светът се крепи на заблуди, на лъжи..""""
0

#10
Потребителя е офлайн   стефан1960 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 195
  • Регистр: 02.11.12

Виж мнениетоВасил Терзийски написа на 09.02.2015 - 11:22 :

Виж мнениетоbkp1951@com.bg написа на 09.02.2015 - 11:05 :

Едно нещо,изпратено от едни подбрани хора, само до други едни подбрани хора,за един ,колко се може по кратък срок,за даване на някакво мнение,което трябва, чрез закон да реши доста проблеми, на една огромна заинтересована прослойка от обществото Публикувано изображение Публикувано изображение Публикувано изображение Публикувано изображение ...................................................А после някои се чудят защо често често се интересуваме от някои членове на семействата им.

Мое мнение.

Текстовете в темата ми бяха изпратени от сдруженията, не от съюза. Ръководствата на сдруженията би трябвало да ги обсъдят с дружините и ловците. Такава явно е идеята, но дали ще стане така, лично аз не вярвам, че би станало с такава масовост.

Лично според мен, това, че съюза не информира ловците и не представи предложенията чрез медиите и социалните мрежи е голяма грешка! В последните години, почти всички тези промени сме ги обсъждали и анкетирали, препокриват се и беше нормално да продължи запознаването на ловците и по този начин. В този случай информацията изтече от самите сдружения, а съюза с тези си действия вместо да трупа подкрепа, трупа разочарования!

Наслука.





Г-н Терзийски, дайте да помислим как и по какъв начин да направим предложение и ние, от форума, да се промени периода за заверка на ловните билети и членските карти. Това да се заверяват по време на ловния сезон е пълна глупост. Например ловец, членуващ в сдружението в Шумен, а живее в Кюстендил. Как го виждате? Който иска да е ловец, ще е ловец и през следващата година. Моето предложение е това да се извършва след края на ловния сезон в рамките на един месец. Моля и за Вашето мнение. С уважение и благодарности за хубавият сайт.
0

#11
Потребителя е офлайн   bkp1951@com.bg 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 3286
  • Регистр: 03.11.10

Виж мнениетостефан1960 написа на 09.02.2015 - 13:03 :

Виж мнениетоВасил Терзийски написа на 09.02.2015 - 11:22 :

Виж мнениетоbkp1951@com.bg написа на 09.02.2015 - 11:05 :

Едно нещо,изпратено от едни подбрани хора, само до други едни подбрани хора,за един ,колко се може по кратък срок,за даване на някакво мнение,което трябва, чрез закон да реши доста проблеми, на една огромна заинтересована прослойка от обществото Публикувано изображение Публикувано изображение Публикувано изображение Публикувано изображение ...................................................А после някои се чудят защо често често се интересуваме от някои членове на семействата им.

Мое мнение.

Текстовете в темата ми бяха изпратени от сдруженията, не от съюза. Ръководствата на сдруженията би трябвало да ги обсъдят с дружините и ловците. Такава явно е идеята, но дали ще стане така, лично аз не вярвам, че би станало с такава масовост.

Лично според мен, това, че съюза не информира ловците и не представи предложенията чрез медиите и социалните мрежи е голяма грешка! В последните години, почти всички тези промени сме ги обсъждали и анкетирали, препокриват се и беше нормално да продължи запознаването на ловците и по този начин. В този случай информацията изтече от самите сдружения, а съюза с тези си действия вместо да трупа подкрепа, трупа разочарования!

Наслука.





Г-н Терзийски, дайте да помислим как и по какъв начин да направим предложение и ние, от форума, да се промени периода за заверка на ловните билети и членските карти. Това да се заверяват по време на ловния сезон е пълна глупост. Например ловец, членуващ в сдружението в Шумен, а живее в Кюстендил. Как го виждате? Който иска да е ловец, ще е ловец и през следващата година. Моето предложение е това да се извършва след края на ловния сезон в рамките на един месец. Моля и за Вашето мнение. С уважение и благодарности за хубавият сайт.




Колега,

Не намесвай тука ловния билет. Неговата заверка е от 01.01. до 31.12. В членската карта е разковничето.За едни парички.................

А заверката спокойно може да си бъде на база ловен сезон , а не календарна година.Ама не сме познали.

Поздрави.
https://www.youtube....ch?v=DUlwXAjbd2

https://www.youtube....h?v=0mLoLnnbo84

„Трябва да избираме верни хора на верните места"..................И да ги пазим.............

http://www.slovo.bg/...

"""""Да бъдеш или да не бъдеш и по-точно-Кого и Какво да бъдеш?Кого и какво да не бъдеш? Да бъдеш себе си или да бъдеш скрит под маска? Да бъдеш един, или да бъдеш друг? Да, много хора биха казали-"Бъди себе си", но реално никой винаги не е бил себе си, а светът се крепи на маски, светът се крепи на заблуди, на лъжи..""""
0

#12
Потребителя е офлайн   Л_овец 

  • Сребърен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 858
  • Регистр: 26.03.14

Виж мнениетостефан1960 написа на 09.02.2015 - 13:03 :

Виж мнениетоВасил Терзийски написа на 09.02.2015 - 11:22 :

Виж мнениетоbkp1951@com.bg написа на 09.02.2015 - 11:05 :

Едно нещо,изпратено от едни подбрани хора, само до други едни подбрани хора,за един ,колко се може по кратък срок,за даване на някакво мнение,което трябва, чрез закон да реши доста проблеми, на една огромна заинтересована прослойка от обществото Публикувано изображение Публикувано изображение Публикувано изображение Публикувано изображение ...................................................А после някои се чудят защо често често се интересуваме от някои членове на семействата им.

Мое мнение.

Текстовете в темата ми бяха изпратени от сдруженията, не от съюза. Ръководствата на сдруженията би трябвало да ги обсъдят с дружините и ловците. Такава явно е идеята, но дали ще стане така, лично аз не вярвам, че би станало с такава масовост.

Лично според мен, това, че съюза не информира ловците и не представи предложенията чрез медиите и социалните мрежи е голяма грешка! В последните години, почти всички тези промени сме ги обсъждали и анкетирали, препокриват се и беше нормално да продължи запознаването на ловците и по този начин. В този случай информацията изтече от самите сдружения, а съюза с тези си действия вместо да трупа подкрепа, трупа разочарования!

Наслука.





Г-н Терзийски, дайте да помислим как и по какъв начин да направим предложение и ние, от форума, да се промени периода за заверка на ловните билети и членските карти. Това да се заверяват по време на ловния сезон е пълна глупост. Например ловец, членуващ в сдружението в Шумен, а живее в Кюстендил. Как го виждате? Който иска да е ловец, ще е ловец и през следващата година. Моето предложение е това да се извършва след края на ловния сезон в рамките на един месец. Моля и за Вашето мнение. С уважение и благодарности за хубавият сайт.


Колега,не е проблема в това за което пишеш.Както аз,така и всички трезвомислещи участници в този форум ,от много време повтаряме едно и също,а именно,че ловния билет не трябва да зависи от членската карта.Учудвам се защо това не е влязло в предложенията за промени на закона!Ако нашите красавци в съюза действително мислеха за нас и имаха някакъв респект от нас,КОЕТО Е КРАЙНО ВРЕМЕ ДА СТАНЕ,щяха да решат този не само твой проблем.За N-ти път повтарям предложението си ,което ЗАДЪЛЖИТЕЛНО трябва да влезе в новия закон.

чл.23 ал.4 от Правилника за приложение на ЗЛОД-,,ПРЕЗАВЕРКАТА НА ЛОВНИТЕ БИЛЕТИ СЕ ИЗВЪРШВА В ДЪРЖАВНИТЕ ГОРСКИ СТОПАНСТВА И В ДЪРЖАВНИТЕ ЛОВНИ СТОПАНСТВА,СЛЕД ПРЕДСТАВЯНЕ НА ДОКУМЕНТ ЗА ПЛАТЕНА ГОДИШНА ТАКСА ЗА ОПАЗВАНЕ И СТОПАНИСВАНЕ НА ДИВЕЧА."-НОВ TEКСТ.
СТАР ТЕКСТ-,,Презаверката на ловните билети става в ДГС и ДЛС ,В ЧИЙТО РАЙОН ИЗВЪРШВА ДЕЙНОСТ ЛОВНОТО СДРУЖЕНИЕ,след представяне на ЗАВЕРЕНА ЧЛЕНСКА КАРТА и документ за платена такса........"
Както виждаш при тази промяна ,с отпадането на няколко текста закона в тази си част придобива съвсем друг демократичен вид-ТИ НЯМА ДА ХОДИШ ОТ ШУМЕН В КЮСТЕНДИЛ,А ЩЕ СИ ЗАВЕРИШ БИЛЕТА В ШУМЕН И НАЙ-ВАЖНОТО-ОТПАДА ЗАДЪЛЖЕНИЕТО ДА ЧЛЕНУВАШ В ЛОВНОТО СДРУЖЕНИЕ В КЮСТЕНДИЛ И ОТ ТЕБ ЗАВИСИ ДАЛИ ЩЕ ЧЛЕНУВАШ В ТОВА В ШУМЕН ИЛИ НЯМА ДА ЧЛЕНУВАШ НИКЪДЕ,ЗАЩОТО ПРЕЗАВЕРКАТА НА ЛОВНИЯ ТИ БИЛЕТ НЯМА ДА ЗАВИСИ ОТ ЧЛЕНСКАТА КАРТА.
0

#13
Потребителя е офлайн   bkp1951@com.bg 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 3286
  • Регистр: 03.11.10
Колега Ловец,

Трябва да разбереш, че това предложение не би могло да излезе от СЛРБ.Никога. Разбери го. С него те си отрязват клончето на което седят.А тези предложения които сега ще ги "обсъждат" излизат точно от тях. Преди 15- тина години когато ги притиснаха и това се случи/да заверяват билетите без членска карта/ сякаш се срутиха Хималайте. И веднага след 1-2 години го бутнаха в архива. Тогава беше дошъл на власт царския професор. Този мръсник разби всичко в ловната организация. Даже и добрите страни на нещата.И сага ще кусаме с години надробеното от него и свитата му.За съжаление. Всичко което си пишеме са празни приказки.......................за утеха. ;)/>/>

И поправки в закона ,такива каквито на нас ни се иска, ще има .............................. ама на дали. :angry:/>/>

Тато каза че ще ми купи колело............................... ама друг път. :D/>/>


Казвал съм го доста пъти и го повтарям.Играл съм в този цирк. Докато съществува организация на която държавата е предоставила правото да "стопанисва" дивеча, на цялата територия на страната, всеки който не членува в нея е предварително обречен на раздяла с любимото му хоби -- ЛОВ. Е ако разполага с МНОГО пари може да съществува.
Или доброволно сдружение с идеална цел на всички нива или ................лов на клавиатурата.
https://www.youtube....ch?v=DUlwXAjbd2

https://www.youtube....h?v=0mLoLnnbo84

„Трябва да избираме верни хора на верните места"..................И да ги пазим.............

http://www.slovo.bg/...

"""""Да бъдеш или да не бъдеш и по-точно-Кого и Какво да бъдеш?Кого и какво да не бъдеш? Да бъдеш себе си или да бъдеш скрит под маска? Да бъдеш един, или да бъдеш друг? Да, много хора биха казали-"Бъди себе си", но реално никой винаги не е бил себе си, а светът се крепи на маски, светът се крепи на заблуди, на лъжи..""""
0

#14
Потребителя е офлайн   Pano 

  • Златен Потребител
  • PipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 1130
  • Регистр: 05.01.12
Относно промените :

1.Няма осезаеми промени освен, че се предвижда като "новост" издаването на разрешително за лов с капан, както и регистър -местоположение на капаните,

НО ТОВА ДАЛЕЧ НЕ ОЗНАЧАВА КОНТРОЛ НАД УЛОВЕНИТЕ ЖИВОТНИ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

2.ОТНОВО НЕ СЕ ПРЕДВИЖДА ФОРМА НА УВЕДОМЛЕНИЕ ИЛИ СЪГЛАСИЕ /някаква форма на обратен мониторинг/ НА ДРУЖИНИТЕ ГРАНИЧЕЩИ С КАПАНДЖИИТЕ /ДЛС,ЧЛС/ ЗА УЛАВЯНЕ НА ЕДЪР ДИВЕЧ !?????

3.РАЗСТОЯНИЕТО ОТ 1000 метра ОТ ГРАНИЦИТЕ НА ЛС РАЙОН, ЗА ПОСТАВЯНЕ НА КАПАНИ ОТНОВО НЕ СЕ ПРОМЕНЯ -БИ СЛЕДВАЛО ДА СЕ ОТДАЛЕЧИ ПОНЕ ДВА ПЪТИ, като ПОВТАРЯМ, ДРУЖИНИТЕ СЛЕДВА ДА БЪДАТ УВЕДОМЯВАНИ ПИСМЕНО.ВСЕ ПАК СТАВА ВЪПРОС ЗА УЛАВЯНЕТО НА ДЕСЕТКИ ЖИВОТНИ В ЕДНО СТОПАНСТВО ДА РЕЧЕМ И ТУК Е ТЪНКИЯТ МОМЕНТ :

-ЗА КАКВО СЕ УЛАВЯ ЕДРИЯТ /и дребния/ ДИВЕЧ -ЗА ОПРЕСНЯВАНЕ НА КРЪВТА, ЗА РАЗСЕЛВАНЕ, ЗА НАУЧНИ ЦЕЛИ!

-Е АЗ МИСЛЯ, ЧЕ ЗА ТЕЗИ ЦЕЛИ НЕ Е НЕОБХОДИМО ДА СЕ УЛАВЯТ СТОТИЦИ ЖИВОТНИ В ЕДНО СТОПАНСТВО, А ВИЕ !?

-СЛЕД КАТО НЕ СА ЧАК ТОЛКОВА МНОГО ЖИВОТНИТЕ /ПО ПРИНЦИП/, СЛЕДОВАТЕЛНО УЛАВЯНЕТО БИ МОГЛО ДА СТАВА СЪС ЗНАНИЕТО И ПРИСЪСТВИЕТО НА ПРЕДСТАВИТЕЛИ НА ДРУЖИНКИТЕ ГРАНИЧЕЩИ С ДЛС,ЧЛС И ТЕЗИ ЧИСТИ ОТНОШЕНИЯ ЩЕ СА В ИНТЕРЕС НА ДЛС, ЧЛС !?

-СЛЕД КАТО ЕДНО ЖИВОТНО Е УЛОВЕНО С ЦЕЛ ОПРЕСНЯВАНЕ НА КРЪВТА, СЛЕДОВАТЕЛНО НА НЕГОВО МЯСТО ТРЯБВА ДА ДОЙДЕ ДРУГО ОТ ДРУГО МЯСТО - Е ЗА ТОВА ТРЯБВА ДА ИМА СЕРИОЗЕН РЕГИСТЪР ОТ КЪДЕ Е ВЗЕТО /съответно пол,вид,възраст/ ЖИВОТНОТО И КЪДЕ Е ПУСНАТО - ТОВА Е т.н. ОПРЕСНЯВАНЕ, ДРУГОТО Е АЛА-БАЛА!?

4.ДА ИМА ФОРМА НА МОНИТОРИНГ КАКВО СЕ ВЪРШИ В ДЛС и ЧЛС -АМА НЕ ФИКТИВНИ ПРОВЕРКИ, както е в момента!

5.Предвижда се, да се разреши лова с лък-подборно, А КАКВО СТАНА С С ТОВА, ЧЕ НЕ БИЛО ХУМАННО ДА СЕ УБИВА ЕДЪР ДИВЕЧ СЪС САЧМИ!???? ИЛИ С ЛЪК МОЖЕ със САЧМИ НЕ.С ЛЪК Е ПО-"ХУМАННО" И ЖИВОТНОТО СЕ МЪЧИ ПОВЕЧЕ !?

5.КАТО НЕ Е РАЗРЕШЕНО СЪРНА ДА СЕ СТРЕЛЯ СЪС САЧМИ, с КАКВО ЩЕ Я СТРЕЛЯМЕ НА ГРУПОВ ЛОВ ???, ЗАЩОТО СЕ ПРЕДВИЖДА В ПРОМЕНИТЕ, ДА БЪДЕ РАЗРЕШЕНА ЗА ГРУПОВ ЛОВ??

6.НЕ ЧЕ СЪМ ЗА 13/00, АМА Е ХУБАВО ДА СЕ ПРОВЕРИ СТАТИСТИКАТА ЗА ИНЦИДЕНТИТЕ И АКО НЯМА ПРОМЯНА -В ПОЛОЖИТЕЛНА ПОСОКА ЕСТЕСТВЕНО, ДА ВЗЕМАТ ДА СИ ГИ РАЗРЕШАТ ТИЯ САЧМИ, ТАКА ИЛИ ИНАЧЕ СЕ ПОЛЗВАТ -ЩОМ СЕ ПРОДАВАТ!!!
ОТВРАТИТЕЛНО ЛИЦЕМЕРИЕ Е ТОВА -РАЗРЕШАВА СЕ ЛЪК, А САЧМИ НЕ!?

7.ДОБРЕ Е ПРЕДИ ДА НАПРАВЯТ ПРОМЕНИТЕ, ДА ПОМИСЛЯТ КАК ЩЕ ОСЪЩЕСТВЯТ ТЕЗИ ПРОМЕНИ ТАКА, ЧЕ ЗАКОНА ДА СЕ СПАЗВА и ДА СЕ ПРИЛАГА -ОСОБЕНО ЗА ДЛС и ЧЛС, където стават големите изцепки - със стотици отстреляни животни, кой стрелял с пищов, кой с лък....................
0

#15
Потребителя е офлайн   ddbg 

  • Потребител
  • PipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 14
  • Регистр: 13.10.14
В частта засягаща сроковете и начини на лов нямам възражения,дори напротив,адмирации.
Но на някой да му направи впечатление,как се опитват с този закон да централизират цялата власт в сдруженията/разбирай съюза/,а дружинките на местно ниво се поставят в ролята на гъдуларска мечка.
Явно и кинтите са свършили щом отпада задължителната горска площ и се започва отново порочната практика,куцо и сакато да вземе билет.
Отпада и приемственоста в ловната дружинка.Взема г-н Х билет и председателят на местното сдружение,еднолично и съвсем законно го забива в дружинка У,без знание,съгласие и т.н. от членовете и ръководството й.
Другото фрапиращо е възможноста сдружението да прекроява дружинките,като площ,граници и личен състав,както му отърва.Чиста проба диктатура.
Та предложението за удължаване на сроковете е ясно,че няма да мине,но поне да ни замажат очите за да прокара съюза истинските си интереси.
0

#16
Потребителя е офлайн   Л_овец 

  • Сребърен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 858
  • Регистр: 26.03.14
ЕДНОТО РЕШЕНИЕ Е СТАЧКА,АКО ИСКАМЕ ДА ИМАТ РЕСПЕКТ ОТ НАС И ДА СЕ ВСЛУШВАТ В ИСКАНИЯТА НИ,ИНАЧЕ НИЕ ЩЕ СИ ПИШЕМ,ТЕ ЩЕ НИ СЕ СМЕЯТ И ЩЕ СИ ПРАВЯТ КАКВОТО СИ ИСКАТ,KAKTO E БИЛО ВИНАГИ ДОСЕГА.ДЪРЖА ДА УВЕРЯ ДРУГАРИТЕ ОТ ВИТОШКА,ЧЕ ТОЗИ ПЪТ ЩЕ НАМЕРИМ НАЧИНА ТОВА ДА СЕ СЛУЧИ!ВСЕ ОЩЕ ИМАТ ВРЕМЕ ДА ПРЕОСМИСЛЯТ НЕЩАТА ,ЗАЩОТО НЯМА ДА СЕ ОТКАЖЕМ ОТ ТОВА ДА ОТСТОЯВАМЕ ПРАВАТА СИ,ПО ВСЯКАКЪВ НАЧИН!БЪЛГАРИЯ Е ПРАВОВА ДЪРЖАВА И КОНСТИТУЦИЯТА Е ВЪРХОВНИЯ ЗАКОН,КОЙТО ТРЯБВА ДА СПАЗВАТ ДОРИ НА ВИТОШКА 31-33!

НЕ СИ ЛИ ЗАДАВАТЕ ВЪПРОСА ЗАЩО СКРИХА ПРЕДЛОЖЕНИЯТА ЗА ПРОМЕНИ И ЗАЩО ТЕЗИ ПРОМЕНИ ЩЕ СЕ ,,ОБСЪЖДАТ" САМО С ПРЕДСЕДАТЕЛИТЕ НА ДРУЖЕСТВА И ТО В ХИСАРА?
ЗАЩОТО ТЕ МНОГО ДОБРЕ ЗНАЯТ,ЧЕ НИКОЙ ОТ ТЕЗИ ПРЕДСЕДАТЕЛИ НЯМА ДА Е ПРОТИВ ТЕЗИ ПРЕДЛОЖЕНИЯ И ПО ТОЗИ НАЧИН САМ ДА ОТРЕЖЕ КЛОНА НА КОЙТО СЕДИ!ИЛИ АКО ИМА ТАКИВА,ТО НЯМА ДА ИМА КОЙ ДА ГИ ЧУЕ!КАКВИТО И ДЕБАТИ ДА ИМА,ТЕ НЯМА ДА СА В НАША ПОЛЗА.А И 2 ДНИ НА ГЮВЕЧ,ЩО НЕ,СЪЮЗА ЧЕРПИ,НИЕ ПЛАЩАМЕ.СЛУЧАЙНИ РАБОТИ НЯМАААААААААААААААА! :D
0

#17
Потребителя е офлайн   momcho2000 

  • Златен Потребител
  • PipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 1324
  • Регистр: 08.08.13

Виж мнениетоЛ_овец написа на 09.02.2015 - 15:30 :

ЕДНОТО РЕШЕНИЕ Е СТАЧКА,АКО ИСКАМЕ ДА ИМАТ РЕСПЕКТ ОТ НАС И ДА СЕ ВСЛУШВАТ В ИСКАНИЯТА НИ,ИНАЧЕ НИЕ ЩЕ СИ ПИШЕМ,ТЕ ЩЕ НИ СЕ СМЕЯТ И ЩЕ СИ ПРАВЯТ КАКВОТО СИ ИСКАТ,KAKTO E БИЛО ВИНАГИ ДОСЕГА.

Еми хайде най накрая да се организираме мамка му, не ви ли писна от това изсичане на горите от наглите прояви на бракониерите, от тия пусти капани......... ДО КОГА ЩЕ ТЪРПИМ ТОВА..........
Предлагам и аз като теб колега да започнем да се организираме за огромен протест пред парламента с точни и ясни искания за промени в законите та мисля, че ще се замислят ако идем пред парламента 15-20 хиляди с пушки (в калъфи, за да сме по закон) Дайте да пускаме тема и да започваме организация за национален протест, който да не бъде един ден а ако се наложи да е продължителен до изпълняване на исканията ни!
пп. Не се ли организираме сега много скоро и не отстояваме ли исканията си, децата ни ще видят дивеч през крив макарон или само по телевизията а да отидат на лов както ние сега (не се знае и ние до кога) ще е като да станеш космонавт...........
На колата ти ако не пише Made in Japan, СМЕНИ Я!
0

#18
Потребителя е офлайн   Георги Петров 

  • Трънски губернатор
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 10602
  • Регистр: 26.01.09

Виж мнениетоbkp1951@com.bg написа на 09.02.2015 - 14:34 :

Преди 15- тина години когато ги притиснаха и това се случи/да заверяват билетите без членска карта/ сякаш се срутиха Хималайте.

:D тогава срутиха Хималаи , сега ще обърнат земното кълбо, а ние да духаме супата .
И тогава и сега , все са заинтересонави безкрайно за редовият български ловец .....
Вълкът козината си мени , но нрав - не !
0

#19
Потребителя е офлайн   Л_овец 

  • Сребърен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 858
  • Регистр: 26.03.14

Виж мнениетоГеорги Петров написа на 09.02.2015 - 16:17 :

Виж мнениетоbkp1951@com.bg написа на 09.02.2015 - 14:34 :

Преди 15- тина години когато ги притиснаха и това се случи/да заверяват билетите без членска карта/ сякаш се срутиха Хималайте.

:D/> тогава срутиха Хималаи , сега ще обърнат земното кълбо, а ние да духаме супата .
И тогава и сега , все са заинтересонави безкрайно за редовият български ловец .....

Не се казва ,,заинтересовани",защото те са чувствителни и се засягат!Трябва да казваме-,,загрижени безкрайно за редовия български ловец".Извинявай за забележката :D А без ирония,истинската дума е съвсем друга.........
0

#20
Потребителя е офлайн   ловец11 

  • Потребител
  • PipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 21
  • Регистр: 11.03.13
Здравейте колеги,
може ли някой от вас, който е по-подробно запознат, да обясни цялата процедура стартираща от обсъждането в Хисаря, до внасянето на предложенията в съответната комисия в НС, гласуването в пленарна зала и влизането в сила на поправките в Закона? Какъв ще е евентуалният срок? Ще имат ли време колеги като мен, където членуват в едния край на страната а, пък ловуват в другия край, да се възползват от евентуалния нов текст при който отпадат прословутите хектари изискуема площ за един ловец? В смисъл ще има ли технологично време /с оглед събрания, докумени, и т.н.т/ преди началото на сезона за такъв прием в дружинките?
0

Сподели темата:


  • (12 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Последна »
  • Не можете да публикувате нова тема
  • Не можете да пишете в тази тема

2 Потребител(и) четат тази тема
0 потребители, 2 гости, 0 анонимни