БГ Лов Форум: Ата армс cy - БГ Лов Форум

Към съдържанието

  • (2 Страници) +
  • 1
  • 2
  • Не можете да публикувате нова тема
  • Не можете да пишете в тази тема

Ата армс cy Газово презареждане

#1
Потребителя е офлайн   The Hunt 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 237
  • Регистр: 25.06.17
Колеги как нтискате спусъка на ата армс синтетик с газово презареждане след лов за да не удря ударника?

Благодаря!
0

#2
Потребителя е офлайн   Sh_stanchev 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 101
  • Регистр: 27.01.16
Спусъка - спуска ударника,
а ударника удря иглата....

Продават едни бутафорни патрони с пружиниращата капса. Ама това за мен си е маркетингов чалъм да ти вземат парите.
Какво ще ти стане на пушката ако я щракаш празна?!
0

#3
Потребителя е офлайн   The Hunt 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 237
  • Регистр: 25.06.17
Незнам какво ще стане, чувал съм че не е хубаво да се щрака напразно или това е мит?
0

#4
Потребителя е офлайн   TRAP_ 

  • Златен Потребител
  • PipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 1598
  • Регистр: 18.09.11
Издърпваш затвора в задно крайно положение държиш го с ръката като го връщаш леко напред горе долу преди средата и спускаш спусъка.Това е начина при полуавтоматите за меко спускане.
Имам същата пушка.
0

#5
Потребителя е офлайн   The Hunt 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 237
  • Регистр: 25.06.17
Това е меко спускане, но в същото вреюе пак удря леко по този начин нали? Не със същата сила разбира се, но го чуква пак нали?
0

#6
Потребителя е офлайн   The Hunt 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 237
  • Регистр: 25.06.17

Виж мнениетоTRAP_ написа на 21.09.2017 - 18:17 :

Издърпваш затвора в задно крайно положение държиш го с ръката като го връщаш леко напред горе долу преди средата и спускаш спусъка.Това е начина при полуавтоматите за меко спускане.
Имам същата пушка.

;)
0

#7
Потребителя е офлайн   TRAP_ 

  • Златен Потребител
  • PipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 1598
  • Регистр: 18.09.11

Виж мнениетоThe Hunt написа на 21.09.2017 - 19:36 :

Това е меко спускане, но в същото вреюе пак удря леко по този начин нали? Не със същата сила разбира се, но го чуква пак нали?

Естествено че ударника чуква иглата но много леко.То и при двуцевките при мекото спускане пак чуква това е неизбежно нали се освобождава.
0

#8
Потребителя е офлайн   Кузман Инджов 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 410
  • Регистр: 22.06.10
На инерционната NEO вече 6 година си щракам на празно след изваждане на боеприпасите и нямам никакви проблеми.И да се счупи иглата не му мисли кой знае колко - има резервни в търговската мрежа а и всеки читав оръжейник може да ти я изработи.Ловувайте си и не се мъчете с такива незначителни неща-бих ги нарекъл консуматив....
0

#9
Потребителя е офлайн   TRAP_ 

  • Златен Потребител
  • PipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 1598
  • Регистр: 18.09.11

Виж мнениетоКузман Инджов написа на 02.10.2017 - 14:00 :

На инерционната NEO вече 6 година си щракам на празно след изваждане на боеприпасите и нямам никакви проблеми.И да се счупи иглата не му мисли кой знае колко - има резервни в търговската мрежа а и всеки читав оръжейник може да ти я изработи.Ловувайте си и не се мъчете с такива незначителни неща-бих ги нарекъл консуматив....

Не само иглата колега ами и гнездото на иглата в затвора където се показва се разбива.
0

#10
Потребителя е офлайн   hitrotomeche 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Виж галерията
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 331
  • Регистр: 09.12.13
До сега не съм чул някой да е счупил игла на автомат от щракане напразно газов или инерционен.Виж двуцевките чупят игли доста няма значение каква марка са.Някой ако знае защо е така да каже.
0

#11
Потребителя е офлайн   TRAP_ 

  • Златен Потребител
  • PipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 1598
  • Регистр: 18.09.11

Виж мнениетоhitrotomeche написа на 02.10.2017 - 14:49 :

До сега не съм чул някой да е счупил игла на автомат от щракане напразно газов или инерционен.Виж двуцевките чупят игли доста няма значение каква марка са.Някой ако знае защо е така да каже.

Имам тоз-34 производство 92г още не е чупил игла.На бащата иж-27 от 75г също не е чупил игла.
0

#12
Потребителят е онлайн   ddd_dancho 

  • Сребърен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 713
  • Регистр: 18.02.08

Виж мнениетоhitrotomeche написа на 02.10.2017 - 14:49 :

До сега не съм чул някой да е счупил игла на автомат от щракане напразно газов или инерционен.Виж двуцевките чупят игли доста няма значение каква марка са.Някой ако знае защо е така да каже.


Аз съм чупил бойна игла от щракане напразно на пушка МР-153 и то точно в разгара на сезона.

Добре, че беше неделен лов, то до следващия излет бях отстранил проблема. Смяна на иглата, цена с доставката 30 лева. От тогава съм с бутафорен патрон, струва 5 лева.
Обстоятелствата не правят човека, те само го разкриват.
0

#13
Потребителя е офлайн   Кузман Инджов 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 410
  • Регистр: 22.06.10

Виж мнениетоTRAP_ написа на 02.10.2017 - 14:47 :

Виж мнениетоКузман Инджов написа на 02.10.2017 - 14:00 :

На инерционната NEO вече 6 година си щракам на празно след изваждане на боеприпасите и нямам никакви проблеми.И да се счупи иглата не му мисли кой знае колко - има резервни в търговската мрежа а и всеки читав оръжейник може да ти я изработи.Ловувайте си и не се мъчете с такива незначителни неща-бих ги нарекъл консуматив....

Не само иглата колега ами и гнездото на иглата в затвора където се показва се разбива.

Възможно е да се разбива ,но както писах и по горе аз този автомат съм го взел за да го експлоатирам а не да ми създава притеснения.Като изкара 10 години ще го сменим-не останаха още 3 и малко :P Далеч суъм от мисълта ,че човек не трябва да си поддържа оръжието -напротив,но не смятам ,хипотитичното чупене на иглата е нещо което трябва да ни притеснява.Това е все едо да спукаш гума на кола-отиваш на вулканизатор и пак напред.
0

#14
Потребителя е офлайн   Кузман Инджов 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 410
  • Регистр: 22.06.10
Колеги,
Сега се замислих-Как вадите бутафорния патрон от автомата след като сте щракнали?Ползвам бутафорни за надцевката си и там е ясно как се вадят-махаш полу ложата и т.н. а ми при автомата?
0

#15
Потребителя е офлайн   В.Митов 

  • Напреднал Потребител
  • PipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 68
  • Регистр: 29.12.15

Виж мнениетоКузман Инджов написа на 03.10.2017 - 07:35 :

Колеги,
Сега се замислих-Как вадите бутафорния патрон от автомата след като сте щракнали?Ползвам бутафорни за надцевката си и там е ясно как се вадят-махаш полу ложата и т.н. а ми при автомата?


не се вади колега седи си в цевта до следващото зареждане но, остави това

на моята АТА NEO , като и спусна затвора до средата горе доло , и натисна спусъка чуваш едно "ЦЪК" и готово , не удря силно иглата а много леко . Та аз по този начин освобождавам.
0

#16
Потребителя е офлайн   TRAP_ 

  • Златен Потребител
  • PipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 1598
  • Регистр: 18.09.11
Нали това му обясних на колегата.
0

#17
Потребителя е офлайн   Tosho_7901 

  • Сребърен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 806
  • Регистр: 22.07.12
Какъв е проблема да ползва стреляна гилза вместо бутафорен патрон?! Вече седма година разреждам двуцевката със стреляни гилзи.
0

#18
Потребителя е офлайн   Djack 

  • Напреднал Потребител
  • PipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 92
  • Регистр: 15.04.15
Ако иглата бие на едно и също място (както и би трябвало), дали ще има гърмяна гилза или не, е все тая!
Димо Димов
0

#19
Потребителя е офлайн   ombreto 

  • Напреднал Потребител
  • PipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 41
  • Регистр: 16.07.12
https://www.youtube....h?v=0N4F11IjpiE
Вижте как се прави.
0

#20
Потребителя е офлайн   The Hunt 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 237
  • Регистр: 25.06.17
https://youtu.be/aVe7cKQuqTs

Някой имал ли е подобен проблем? Неразбирам руски за какво иде реч? Мерси ;)
0

Сподели темата:


  • (2 Страници) +
  • 1
  • 2
  • Не можете да публикувате нова тема
  • Не можете да пишете в тази тема

1 Потребител(и) четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни