БГ Лов Форум: GPS за следене на куче - БГ Лов Форум

Към съдържанието

  • (2 Страници) +
  • 1
  • 2
  • Не можете да публикувате нова тема
  • Не можете да пишете в тази тема

GPS за следене на куче

#1
Потребителя е офлайн   bobi8603 

  • Напреднал Потребител
  • PipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 74
  • Регистр: 18.12.08
Здравейте колеги.От доста време разглеждам и се каня да си взема gps за кучетата.Разглеждах Гармините-скъпи са ми (за 3 броя кучета).Тракерите дето са през СИМ карта, не ми вдъхват доверие т.к. района в който ловувам няма на доста места покритие на сигнал и не вярвам да работят.Разглеждах за GPS устройства които работят без GSM СИМ карта.Четох че освен Гармин има и американски и китайски с нашийник и през телефона наблюдаваш.Намерих това https://www.aliexpre...d158c84c0&tpp=1 .Като цена добре,но незнам дали реално върши работа.Ако някой знае някаква информация за този продукт или друг който да работи Моля неко сподели.Смятам ,че темата ще е ценна и за други колеги.
0

#2
Потребителя е офлайн   Пламен69 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 369
  • Регистр: 24.10.13
Наистина много добра оферта, стига да работи добре. Ще се радвам да споделиш мнение, ако се сдобиеш .

Лично аз ползвам тракер със сим карта и с непрекъснато следене на интернет платформа, като точките се обновяват през 15 сек. Наистина има моменти в които няма мобилно покритие от мрежата , но пък и кучето не стои на едно място.

За тези които си посочил от офертата ме притеснява само диапазона на покритие - 15 км. , най-вероятно това се касае за равнинни участъци, за пресечена местност със сигурност няма да е така, като знам при нас едно момче с Гармин какви ядове има, хем е с усилена антена , ходи като с въдица в гората и тича от баир на баир за да хване сигнал.

Но наистина ще е интересно някой ако ползва този модел да сподели впечатления.



0

#3
Потребителя е офлайн   Каймакански 

  • Сребърен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • Виж галерията
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 538
  • Регистр: 21.03.11
Прочети коментарите работят чрез Bluetooth и след 150 метра губят сигнал .
45 ЛРД Лисия
0

#4
Потребителя е офлайн   bobi8603 

  • Напреднал Потребител
  • PipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 74
  • Регистр: 18.12.08
Благодаря ,че си видял че има и коментари.Мненията и в други обяви за този продукт са лоши.Явно ще се минава на гсм тракери.Казвайте от кои модели сте доволни.Разглеждах това https://www.aliexpre...6ef5e684a&tpp=1 .Пишат че след смяна на антената от дц 40 на гармин скъсена според честотата нещата придобивали различно измерение.
0

#5
Потребителя е офлайн   Vasil Terziyski 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Виж галерията
  • Група: Root Admin
  • Мнения: 26379
  • Регистр: 17.02.08

Виж мнениетоКаймакански написа на 28.02.2017 - 17:20 :

Прочети коментарите работят чрез Bluetooth и след 150 метра губят сигнал .

Точно така, истината е това: http://www.bglov.com...showtopic=46741
Всички ловни новини и статии на имейла ви, абонирайте се тук: БГ ЛОВ БЮЛЕТИН

Решавайте ОНЛАЙН ТЕСТ ЗА КАНДИДАТ ЛОВЦИ

Станете член на групата ни във Фейсбук: BG LOV

Следвайте страницата ни във Фейсбук: Ловен портал БГ ЛОВ

Редакционни имейли: vater@abv.bg и bglovmail@gmai.com
0

#6
Потребителя е офлайн   Rostislav79 

  • Напреднал Потребител
  • PipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 74
  • Регистр: 30.01.13
Здравейте,

ползвам Алфа100 + допълнителна антена, която поставям на колата, но като цяло при пресечен терен - не говоря за дълбоки дерета и пр., не работи на повече от 2км.

Дори и да се намирам нависоко тези 16км според мен са измислица и нереални. Иначе върши работа, но като цена - качество...... хммммммм има много да се желае.

Ако съм под кучето в някои случаи дори и на по-малко от 400м ми е изчезвал сигнала. Решил съм да пробвам и тракер, като ще го поставя заедно с ТТ-каишката, ще тествам и ще пиша.




0

#7
Потребителя е офлайн   Златомир1980 

  • Напреднал Потребител
  • PipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 48
  • Регистр: 09.02.17
Здравйте колеги.

И аз попаднах на един GPS и ми се струва читав.Името му е
dogtra pathfinder.Ако някой колега желае да го проучи ще сам му много благодарен понеже съм много зле с англииския.Благодаря предварително.
0

#8
Потребителя е офлайн   Пламен69 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 369
  • Регистр: 24.10.13
Аз моите тракери си ги купих от тук във форума от spartak888 и мога да кажа че съм безкрайно доволен като цена и качество . Единственото условие е да има мобилна мрежа и там на сетне няма никакви проблеми , ако ще и в Африка де се намира кучето има ли мрежа го показва с абсолютна точност къде се намира. Работят в два варианта чрез повикване и връщане на СМС с координати или чрез непрекъснато следене на карта на телефона като показва и разстоянието от теб до кучето, като в този вариант позицията се обновява на 15 сек. , като това за мен е абсолятно достатъчно. При последният вариант има и опция да показва целият изминат маршрут за определен период от време / примерно за целият ловен ден/. Единственият недостатък за мен е , че не мога да следя едновременно онлайн повече от едно куче на телефона, затова избирам само едно да е с непрекъснато следене , а другото чрез СМС. Нямам представа колко интернет трафик се генерира примерно за ден , тъй като съм с неограничен и безплатен интернет на сим картите които ползвам. С една дума в дружинката ползваме 5 такива тракере вече повече от година и проблеми не е имало, освен в някои много редки случаи на много голяма и ниска облачност е имало проблеми с връзката със сателитите, но това е доста рядко. С една дума въпреки , че имам възможност не бих заменил тези тракери за Гармин по една основна причина - при трекерите изобщо не ме притеснява отдалечеността на кучето от мен и не се интересувам от километри или дерета и хребети.





0

#9
Потребителя е офлайн   ivayloanadoliev 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Виж галерията
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 489
  • Регистр: 17.04.11

Виж мнениетоПламен69 написа на 01.03.2017 - 13:19 :

Аз моите тракери си ги купих от тук във форума от spartak888 и мога да кажа че съм безкрайно доволен като цена и качество . Единственото условие е да има мобилна мрежа и там на сетне няма никакви проблеми , ако ще и в Африка де се намира кучето има ли мрежа го показва с абсолютна точност къде се намира. Работят в два варианта чрез повикване и връщане на СМС с координати или чрез непрекъснато следене на карта на телефона като показва и разстоянието от теб до кучето, като в този вариант позицията се обновява на 15 сек. , като това за мен е абсолятно достатъчно. При последният вариант има и опция да показва целият изминат маршрут за определен период от време / примерно за целият ловен ден/. Единственият недостатък за мен е , че не мога да следя едновременно онлайн повече от едно куче на телефона, затова избирам само едно да е с непрекъснато следене , а другото чрез СМС. Нямам представа колко интернет трафик се генерира примерно за ден , тъй като съм с неограничен и безплатен интернет на сим картите които ползвам. С една дума в дружинката ползваме 5 такива тракере вече повече от година и проблеми не е имало, освен в някои много редки случаи на много голяма и ниска облачност е имало проблеми с връзката със сателитите, но това е доста рядко. С една дума въпреки , че имам възможност не бих заменил тези тракери за Гармин по една основна причина - при трекерите изобщо не ме притеснява отдалечеността на кучето от мен и не се интересувам от километри или дерета и хребети.

Колегата също взе от Илиян и е много доволен. Дори и на места да е слаб сигнала от оператора,все ще излезе някъде с добър обхват. Спести ни много време и притеснения,а и се научават интересни неща.




0

#10
Потребителя е офлайн   seiko 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 207
  • Регистр: 02.09.14

Виж мнениетоПламен69 написа на 01.03.2017 - 13:19 :

Аз моите тракери си ги купих от тук във форума от spartak888 и мога да кажа че съм безкрайно доволен като цена и качество . Единственото условие е да има мобилна мрежа и там на сетне няма никакви проблеми , ако ще и в Африка де се намира кучето има ли мрежа го показва с абсолютна точност къде се намира. Работят в два варианта чрез повикване и връщане на СМС с координати или чрез непрекъснато следене на карта на телефона като показва и разстоянието от теб до кучето, като в този вариант позицията се обновява на 15 сек. , като това за мен е абсолятно достатъчно. При последният вариант има и опция да показва целият изминат маршрут за определен период от време / примерно за целият ловен ден/. Единственият недостатък за мен е , че не мога да следя едновременно онлайн повече от едно куче на телефона, затова избирам само едно да е с непрекъснато следене , а другото чрез СМС. Нямам представа колко интернет трафик се генерира примерно за ден , тъй като съм с неограничен и безплатен интернет на сим картите които ползвам. С една дума в дружинката ползваме 5 такива тракере вече повече от година и проблеми не е имало, освен в някои много редки случаи на много голяма и ниска облачност е имало проблеми с връзката със сателитите, но това е доста рядко. С една дума въпреки , че имам възможност не бих заменил тези тракери за Гармин по една основна причина - при трекерите изобщо не ме притеснява отдалечеността на кучето от мен и не се интересувам от километри или дерета и хребети.


Какви са изискванията към СИМ картата за такъв трекер? Примерно, с какъв лимит от СМС-и трябва да разполага? Необходимо ли е, СИМ картата в трекера, да има интернет и с какъв лимит, или само за телефона, с който ще следим трекера ни трябва интернет?
Интересувам се, понеже са ми поръчали трекер и ми предстои да го оборудвам със СИМ карта и да го настроя. Ще ви бъда благодарен и ако ме насочите към разбираеми указания на български език за тази цел.

п.п. Трекерът е - TKSTAR / TK909.

Благодаря предварително!
Убий глупака с мълчание.
0

#11
Потребителя е офлайн   Пламен69 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 369
  • Регистр: 24.10.13
СИМ картата за тракера няма кой знае какви изисквания.

1 вариант - ако ще следиш позициите само чрез СМС , самата карта не е нужно да има интернет. В този вариант звъниш на картата на трекера и той ти връща обратно СМС с координати които можеш да ги отвориш на смартфона от който си звъннал. Добре е да имаш на смартфона интернет за да има по добро позициониране, тъй като в този случай ще ти покаже на картата къде се намира кучето и къде си ти едновременно. Броя на СМС-ите зависи изцяло от теб , колкото пъти прозвъниш толкова пъти ще получиш обратно СМС.

2.вариант - следене чрез интернет платформа която я виждаш чрез инсталирана програма на смартфона си. В този вариант е задължително на тракера СИМ картата да има интернет. Обновяването на позицията на кучето е през 15 секунди и в същото време виждаш и твоята позиция. Тук има и още удобства , примерно след приключване на гонката можеш да зададеш " история за даден период" и тогава на смартфона ще ти се начертае целият маршруг по който е минало кучето, скорост , спирания и т.н. За мен специално този вариант е по-удачен, единственият му недостатък е ,че не могът да се следят едновременно две и повече кучета, а трябва за всяко едно от тях да се влиза отделно с профила и паролата. С една дума и на тракера и на телефона задължително да има интернет.



0

#12
Потребителя е офлайн   seiko 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 207
  • Регистр: 02.09.14

Виж мнениетоПламен69 написа на 06.04.2017 - 12:14 :

СИМ картата за тракера няма кой знае какви изисквания.

1 вариант - ако ще следиш позициите само чрез СМС , самата карта не е нужно да има интернет. В този вариант звъниш на картата на трекера и той ти връща обратно СМС с координати които можеш да ги отвориш на смартфона от който си звъннал. Добре е да имаш на смартфона интернет за да има по добро позициониране, тъй като в този случай ще ти покаже на картата къде се намира кучето и къде си ти едновременно. Броя на СМС-ите зависи изцяло от теб , колкото пъти прозвъниш толкова пъти ще получиш обратно СМС.

2.вариант - следене чрез интернет платформа която я виждаш чрез инсталирана програма на смартфона си. В този вариант е задължително на тракера СИМ картата да има интернет. Обновяването на позицията на кучето е през 15 секунди и в същото време виждаш и твоята позиция. Тук има и още удобства , примерно след приключване на гонката можеш да зададеш " история за даден период" и тогава на смартфона ще ти се начертае целият маршруг по който е минало кучето, скорост , спирания и т.н. За мен специално този вариант е по-удачен, единственият му недостатък е ,че не могът да се следят едновременно две и повече кучета, а трябва за всяко едно от тях да се влиза отделно с профила и паролата. С една дума и на тракера и на телефона задължително да има интернет.


Разбрах. Сърдечно блогодаря!

И още едно уточнение, колко мегабайта интернет са достатъчни за картата в трекера, примерно за еднодневен ловен излет?
Убий глупака с мълчание.
0

#13
Потребителя е офлайн   Иво Парашкевов 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 125
  • Регистр: 24.11.08
Много малко е нужно най евтината оферта от операторите е около 8лв на месец другия вариянт е със карта която се презарежда с ваучери но вклучения интернет и смси са само за един месец и на следващия месец отново трябва да се зареди почти нищо несе изразходва ако неси правиш някакви експерименти най хубаво е когато имаш пълен обхват в ловния район но не е проблем и когато се губи обхвата все някога кучето ще излезе на обхват и ще се ориентираш каде е ако се е загубило
0

#14
Потребителя е офлайн   seiko 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 207
  • Регистр: 02.09.14

Виж мнениетоИво Парашкевов написа на 07.04.2017 - 12:07 :

Много малко е нужно най евтината оферта от операторите е около 8лв на месец другия вариянт е със карта която се презарежда с ваучери но вклучения интернет и смси са само за един месец и на следващия месец отново трябва да се зареди почти нищо несе изразходва ако неси правиш някакви експерименти най хубаво е когато имаш пълен обхват в ловния район но не е проблем и когато се губи обхвата все някога кучето ще излезе на обхват и ще се ориентираш каде е ако се е загубило


Публикувано изображение
Убий глупака с мълчание.
0

#15
Потребителя е офлайн   spartak888 

  • Златен Потребител
  • PipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 1857
  • Регистр: 11.08.08

Виж мнениетоbobi8603 написа на 27.02.2017 - 20:10 :

Здравейте колеги.От доста време разглеждам и се каня да си взема gps за кучетата.Разглеждах Гармините-скъпи са ми (за 3 броя кучета).Тракерите дето са през СИМ карта, не ми вдъхват доверие т.к. района в който ловувам няма на доста места покритие на сигнал и не вярвам да работят.Разглеждах за GPS устройства които работят без GSM СИМ карта.Четох че освен Гармин има и американски и китайски с нашийник и през телефона наблюдаваш.Намерих това https://www.aliexpre...d158c84c0&tpp=1 .Като цена добре,но незнам дали реално върши работа.Ако някой знае някаква информация за този продукт или друг който да работи Моля неко сподели.Смятам ,че темата ще е ценна и за други колеги.


Здравей колега, и колеги, точно от този модел имам и реално съм ги тествал и не работят никак добре, те също са със сим карта, мога да го изпратя на който колега иска да си го тества и да се обеди сам. Отделно ти изпращат по пощата софтуера и ти си го инсталираш, производителите ти дават и акаунт и парола, трудно се управляват.
Аз лично се опитвах по много начини да ги накарам да заработят както трябва но без успех.
В момента масово си използваме ТК стар, много сме доволни от него.
GPS ЗА ВАШЕТО КУЧЕ0898549658

Публикувано изображение Публикувано изображениеПубликувано изображение





ТЪРСЯТ СЕ!!! ВЪЗНАГРАЖДЕНИЕ!!!



Публикувано изображениеПубликувано изображение Публикувано изображениеПубликувано изображениеПубликувано изображение
0

#16
Потребителя е офлайн   spartak888 

  • Златен Потребител
  • PipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 1857
  • Регистр: 11.08.08

Виж мнениетоПламен69 написа на 01.03.2017 - 13:19 :

Аз моите тракери си ги купих от тук във форума от spartak888 и мога да кажа че съм безкрайно доволен като цена и качество . Единственото условие е да има мобилна мрежа и там на сетне няма никакви проблеми , ако ще и в Африка де се намира кучето има ли мрежа го показва с абсолютна точност къде се намира. Работят в два варианта чрез повикване и връщане на СМС с координати или чрез непрекъснато следене на карта на телефона като показва и разстоянието от теб до кучето, като в този вариант позицията се обновява на 15 сек. , като това за мен е абсолятно достатъчно. При последният вариант има и опция да показва целият изминат маршрут за определен период от време / примерно за целият ловен ден/. Единственият недостатък за мен е , че не мога да следя едновременно онлайн повече от едно куче на телефона, затова избирам само едно да е с непрекъснато следене , а другото чрез СМС. Нямам представа колко интернет трафик се генерира примерно за ден , тъй като съм с неограничен и безплатен интернет на сим картите които ползвам. С една дума в дружинката ползваме 5 такива тракере вече повече от година и проблеми не е имало, освен в някои много редки случаи на много голяма и ниска облачност е имало проблеми с връзката със сателитите, но това е доста рядко. С една дума въпреки , че имам възможност не бих заменил тези тракери за Гармин по една основна причина - при трекерите изобщо не ме притеснява отдалечеността на кучето от мен и не се интересувам от километри или дерета и хребети.


Може да се следят, не е проблем повече от едно куче, препоръчвам и сваляне и ползване на приложението LK GPS2
въвеждат се същите сървър и ИМЕИ номер и парола, за мен е по доброто приложение.






GPS ЗА ВАШЕТО КУЧЕ0898549658

Публикувано изображение Публикувано изображениеПубликувано изображение





ТЪРСЯТ СЕ!!! ВЪЗНАГРАЖДЕНИЕ!!!



Публикувано изображениеПубликувано изображение Публикувано изображениеПубликувано изображениеПубликувано изображение
0

#17
Потребителя е офлайн   bobi8603 

  • Напреднал Потребител
  • PipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 74
  • Регистр: 18.12.08
Закупих си засега само един брой тк стар за проба в района в който ловувам.Свалих си и лк стар2 .На мен също по ми допада.Тракера ми пише че изтича лиценза след 1 година.Как става номера с плащането за другата година.Специални благодарностти на колегата Петър Петров от Севлиево за оказаната помощ при активирането на тракера.
0

#18
Потребителя е офлайн   Пламен69 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 369
  • Регистр: 24.10.13
къде го намирате това приложение LK GPS2, на мен в Гугъл Плея ми излиза само LK GPS.

1.Ако не е проблем моля някой да разясни как точно се получава следенето на две кучета на една платформа едновременно / ще почерпя :D/>/?

2.Как става заплащането след изтичането на лиценза?





0

#19
Потребителя е офлайн   bobi8603 

  • Напреднал Потребител
  • PipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 74
  • Регистр: 18.12.08
Напиши с голями букви слято и търси. LKGPS2
0

#20
Потребителя е офлайн   kolev.tr 

  • Потребител
  • PipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 12
  • Регистр: 15.09.10

Виж мнениетоspartak888 написа на 07.04.2017 - 23:34 :

Виж мнениетоbobi8603 написа на 27.02.2017 - 20:10 :

Здравейте колеги.От доста време разглеждам и се каня да си взема gps за кучетата.Разглеждах Гармините-скъпи са ми (за 3 броя кучета).Тракерите дето са през СИМ карта, не ми вдъхват доверие т.к. района в който ловувам няма на доста места покритие на сигнал и не вярвам да работят.Разглеждах за GPS устройства които работят без GSM СИМ карта.Четох че освен Гармин има и американски и китайски с нашийник и през телефона наблюдаваш.Намерих това https://www.aliexpre...d158c84c0&tpp=1 .Като цена добре,но незнам дали реално върши работа.Ако някой знае някаква информация за този продукт или друг който да работи Моля неко сподели.Смятам ,че темата ще е ценна и за други колеги.


Здравей колега, и колеги, точно от този модел имам и реално съм ги тествал и не работят никак добре, те също са със сим карта, мога да го изпратя на който колега иска да си го тества и да се обеди сам. Отделно ти изпращат по пощата софтуера и ти си го инсталираш, производителите ти дават и акаунт и парола, трудно се управляват.
Аз лично се опитвах по много начини да ги накарам да заработят както трябва но без успех.
В момента масово си използваме ТК стар, много сме доволни от него.

0

Сподели темата:


  • (2 Страници) +
  • 1
  • 2
  • Не можете да публикувате нова тема
  • Не можете да пишете в тази тема

1 Потребител(и) четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни