БГ Лов Форум: НЛРС се предаде, ще подготвя ловците за предстоящата забрана на лова на гургулица - БГ Лов Форум

Към съдържанието

  • (3 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Не можете да публикувате нова тема
  • Не можете да пишете в тази тема

НЛРС се предаде, ще подготвя ловците за предстоящата забрана на лова на гургулица

#41
Потребителя е офлайн   d.g.g. 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 464
  • Регистр: 17.03.15

Виж мнениетоhunter-66 написа на 01.07.2018 - 15:35 :

Ще има ли коментари и снимков материал от Ловният събор от 30.06.2018г. в Карловско?

Не е за тази тема , но ето :
Прикачено изображение: събор на нлрс.jpg
Прикачено изображение: събор на нлрс.1 jpg.jpg
Прикачено изображение: събор на нлрс.2 jpg.jpg
Много мащабно , много ловци , много весело настроение ,... много добро , сплотяващо ловците мероприятие .
Но им куца явно медийното отравяване B) , трябва им печен PR-специалист :D B)
0

#42
Потребителя е офлайн   Елеан Георгиев Иванов-Еди 

  • Сребърен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • Група: Banned
  • Мнения: 741
  • Регистр: 20.07.12

Виж мнениетоteraforming написа на 21.06.2018 - 12:11 :

Виж мнениетоЕлеан Георгиев Иванов-Еди написа на 21.06.2018 - 09:13 :

Виж мнениетоteraforming написа на 21.06.2018 - 03:27 :

Гургулица и много други птици вече са намалели драстично, дори врабчетата вече не се виждат в града. Не мога да разбера какво ще им стане на колегите ако 10 години не стрелят по гургулици. Даже и ако има 2-3 нулеви години за дребния дивеч. Това месо не ви храни. Като искате да стреляте има стрелбища с панички. Отидете, хем по-евтино, хем по безопасно. А за събиранията след лова нищо не пречи да се прави пак. Аз съм твърдо ЗА забраната на лова на всичкия дребен дивеч, докато се възстанови. Таксациите се правят на книга по кафенетата и хоремаците и не са реални.


Колега този ти пост те прави много далеч от това да се наречеш ловец.
Ловът не е само стрелба и мохабед,
Казваш стрелбище а двата ми бретона къде ще ми предложиш да закарам , в някой кокошарник може би . Ако наистина намалява запаса на гургулицата Ок нека се спре за извесно време .


За да ти са добре бретоните вкарайте дивеча в червената книга. щом внуците ти ще говорят за гургулицата както ние за дроплата, то майната им на бретоните ти. Грижата за дивеча ме прави повече ловец, отколкото грижата ти за кучетата.


Абе пич понеже ми пишеш някакви абсолютни дивотий, можеш ли да ми кажеш какви грижи лично ти полагаш за гурголицата и пъдпъдъка.
Че нещо немога да се сетя.
Ти въобще някаква разлика правишли между отделните видове дивеч - като например прелетен и местен дребен.
Или понеже грижатати за дивеча те прави голям ловец ти подхранваш и изграждаш калища и солища за гурголицата и пъдпъдъка.
0

#43
Потребителя е офлайн   d.g.g. 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 464
  • Регистр: 17.03.15

Виж мнениетоЕлеан Георгиев Иванов-Еди написа на 02.07.2018 - 21:26 :

Виж мнениетоteraforming написа на 21.06.2018 - 12:11 :

Виж мнениетоЕлеан Георгиев Иванов-Еди написа на 21.06.2018 - 09:13 :

Виж мнениетоteraforming написа на 21.06.2018 - 03:27 :

Гургулица и много други птици вече са намалели драстично, дори врабчетата вече не се виждат в града. Не мога да разбера какво ще им стане на колегите ако 10 години не стрелят по гургулици. Даже и ако има 2-3 нулеви години за дребния дивеч. Това месо не ви храни. Като искате да стреляте има стрелбища с панички. Отидете, хем по-евтино, хем по безопасно. А за събиранията след лова нищо не пречи да се прави пак. Аз съм твърдо ЗА забраната на лова на всичкия дребен дивеч, докато се възстанови. Таксациите се правят на книга по кафенетата и хоремаците и не са реални.


Колега този ти пост те прави много далеч от това да се наречеш ловец.
Ловът не е само стрелба и мохабед,
Казваш стрелбище а двата ми бретона къде ще ми предложиш да закарам , в някой кокошарник може би . Ако наистина намалява запаса на гургулицата Ок нека се спре за извесно време .


За да ти са добре бретоните вкарайте дивеча в червената книга. щом внуците ти ще говорят за гургулицата както ние за дроплата, то майната им на бретоните ти. Грижата за дивеча ме прави повече ловец, отколкото грижата ти за кучетата.


Абе пич понеже ми пишеш някакви абсолютни дивотий, можеш ли да ми кажеш какви грижи лично ти полагаш за гурголицата и пъдпъдъка.
Че нещо немога да се сетя.
Ти въобще някаква разлика правишли между отделните видове дивеч - като например прелетен и местен дребен.
Или понеже грижатати за дивеча те прави голям ловец ти подхранваш и изграждаш калища и солища за гурголицата и пъдпъдъка.

Като цяло съм съгласен с теб .
Знам също така , че филоложки познания и квалификация не са нужни за упражняваната от теб професия.
Но да направиш 7-8 правописни грешки, в 4 изречения ,не спомага да се приеме с нужната сериозност инак правилното мнение .
Наслука !
0

#44
Потребителя е офлайн   Елеан Георгиев Иванов-Еди 

  • Сребърен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • Група: Banned
  • Мнения: 741
  • Регистр: 20.07.12

Виж мнениетоd.g.g. написа на 02.07.2018 - 22:30 :

Виж мнениетоЕлеан Георгиев Иванов-Еди написа на 02.07.2018 - 21:26 :

Виж мнениетоteraforming написа на 21.06.2018 - 12:11 :

Виж мнениетоЕлеан Георгиев Иванов-Еди написа на 21.06.2018 - 09:13 :

Виж мнениетоteraforming написа на 21.06.2018 - 03:27 :

Гургулица и много други птици вече са намалели драстично, дори врабчетата вече не се виждат в града. Не мога да разбера какво ще им стане на колегите ако 10 години не стрелят по гургулици. Даже и ако има 2-3 нулеви години за дребния дивеч. Това месо не ви храни. Като искате да стреляте има стрелбища с панички. Отидете, хем по-евтино, хем по безопасно. А за събиранията след лова нищо не пречи да се прави пак. Аз съм твърдо ЗА забраната на лова на всичкия дребен дивеч, докато се възстанови. Таксациите се правят на книга по кафенетата и хоремаците и не са реални.


Колега този ти пост те прави много далеч от това да се наречеш ловец.
Ловът не е само стрелба и мохабед,
Казваш стрелбище а двата ми бретона къде ще ми предложиш да закарам , в някой кокошарник може би . Ако наистина намалява запаса на гургулицата Ок нека се спре за извесно време .


За да ти са добре бретоните вкарайте дивеча в червената книга. щом внуците ти ще говорят за гургулицата както ние за дроплата, то майната им на бретоните ти. Грижата за дивеча ме прави повече ловец, отколкото грижата ти за кучетата.


Абе пич понеже ми пишеш някакви абсолютни дивотий, можеш ли да ми кажеш какви грижи лично ти полагаш за гурголицата и пъдпъдъка.
Че нещо немога да се сетя.
Ти въобще някаква разлика правишли между отделните видове дивеч - като например прелетен и местен дребен.
Или понеже грижатати за дивеча те прави голям ловец ти подхранваш и изграждаш калища и солища за гурголицата и пъдпъдъка.

Като цяло съм съгласен с теб .
Знам също така , че филоложки познания и квалификация не са нужни за упражняваната от теб професия.
Но да направиш 7-8 правописни грешки, в 4 изречения ,не спомага да се приеме с нужната сериозност инак правилното мнение .
Наслука !



Дааааа..... като се има предвид че не пиша Ч с четворка " 4 " и Ш " 6 " като тебе ,големи грешки правя другарко по български .

Лесно е когато пишеш от компютъра и ти показва с червенко , ама я вземи лист и химикал да те видя тогава колко си отворен филолог .

Пробвай нещо друго сега, това вече е клише.г-н Ако , калибара ако бил друг това ако било така , онова ако било иначе . Когато не можеш да стигнеш гроздето то винаги е кисело . Когато не можеш да кажеш нещо умно търсиш кусур на другите . Народна мъдрост.
Но мисля че достатъчно време ти отделих за два интервала г-н Мъдрост. Като се има предвид натовареноста на служебните задължения които имам. И телефона от които пиша мисля че ти е напълно достатъчно .
0

#45
Потребителя е офлайн   d.g.g. 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 464
  • Регистр: 17.03.15

Виж мнениетоЕлеан Георгиев Иванов-Еди написа на 03.07.2018 - 08:04 :

Виж мнениетоd.g.g. написа на 02.07.2018 - 22:30 :

Виж мнениетоЕлеан Георгиев Иванов-Еди написа на 02.07.2018 - 21:26 :

Виж мнениетоteraforming написа на 21.06.2018 - 12:11 :

Виж мнениетоЕлеан Георгиев Иванов-Еди написа на 21.06.2018 - 09:13 :

Виж мнениетоteraforming написа на 21.06.2018 - 03:27 :

Гургулица и много други птици вече са намалели драстично, дори врабчетата вече не се виждат в града. Не мога да разбера какво ще им стане на колегите ако 10 години не стрелят по гургулици. Даже и ако има 2-3 нулеви години за дребния дивеч. Това месо не ви храни. Като искате да стреляте има стрелбища с панички. Отидете, хем по-евтино, хем по безопасно. А за събиранията след лова нищо не пречи да се прави пак. Аз съм твърдо ЗА забраната на лова на всичкия дребен дивеч, докато се възстанови. Таксациите се правят на книга по кафенетата и хоремаците и не са реални.


Колега този ти пост те прави много далеч от това да се наречеш ловец.
Ловът не е само стрелба и мохабед,
Казваш стрелбище а двата ми бретона къде ще ми предложиш да закарам , в някой кокошарник може би . Ако наистина намалява запаса на гургулицата Ок нека се спре за извесно време .


За да ти са добре бретоните вкарайте дивеча в червената книга. щом внуците ти ще говорят за гургулицата както ние за дроплата, то майната им на бретоните ти. Грижата за дивеча ме прави повече ловец, отколкото грижата ти за кучетата.


Абе пич понеже ми пишеш някакви абсолютни дивотий, можеш ли да ми кажеш какви грижи лично ти полагаш за гурголицата и пъдпъдъка.
Че нещо немога да се сетя.
Ти въобще някаква разлика правишли между отделните видове дивеч - като например прелетен и местен дребен.
Или понеже грижатати за дивеча те прави голям ловец ти подхранваш и изграждаш калища и солища за гурголицата и пъдпъдъка.

Като цяло съм съгласен с теб .
Знам също така , че филоложки познания и квалификация не са нужни за упражняваната от теб професия.
Но да направиш 7-8 правописни грешки, в 4 изречения ,не спомага да се приеме с нужната сериозност инак правилното мнение .
Наслука !



Дааааа..... като се има предвид че не пиша Ч с четворка " 4 " и Ш " 6 " като тебе ,големи грешки правя другарко по български .

Сега оставяш впечатление , че не само правописа ти е дефицит ! Къде съм написал "Ч" с "4" и "Ш" с "6" ?
0

#46
Потребителя е офлайн   Borizanov 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 349
  • Регистр: 13.10.11

Виж мнениетоVasil Terziyski написа на 25.06.2018 - 08:13 :

Виж мнениетоИцо Грозков написа на 24.06.2018 - 08:42 :

Начи, бла бла бла и изведнъж - хоп, удобно наведени пред възможността да се гушнат едни субсидии по планове, рамки и др. щото шъ има, а?! Публикувано изображение Ма ков е тоо цръвен картон де му дадоха, че да му са прумени гледището тъй резко, чудя са, и то за баш 2месеца, ма точно!!? ""Аз на тебе - ти на мене"" ма кешовица, не Ловното другарско рамо..
https://www.24chasa....article/6830913
Изнамерих ей таз графика, от която е видно, че спадовете и възходите в популацията на гургата е средно през 2г.! Т.е. периода от 2014 до 2016г. е била във възход, като 2017-18г. ще се отчете спад следвайки прогресията! От 2005г. до 2014г. съотношението е 3 към 5 в полза на възход, та се питам.. Всъщност и вий може си отговорите..
http://bspb.org/moni...-view/2/21.html

Ице, целта е да се забрани лова на гургулица, да е застрашен вид и ела да видиш после колко пари ще се усвояват за наблюдение!!! :D/> Тук прозира както ти казваш: Аз на тебе - ти на мене!

Наслука приятелю.


Не знам дали сам осъзнаваш колко си прав... От цЕлата мъгла, която се създава под формата на обещания, че са намерили панацеята за дивеча, е те в това, което казваш - там е коренчето.... Винаги, ама винаги каквото и да чуя се сещам, че "Кой каквото и да ти разправя, знай, че става дума за пари"!!!
Та ще почнат едни зелени батковци и каки със значки с цветовете на дъгата да "изследват" и "изучават" и "броят" гургулиците докато междувременно "откриват себе си" , па ще се обособяват после едни зони с едни ограничения, па после който иска нещо да прави в тия зони ще трябва да плаща едни пари (официално на институциите + неофициално на зелените за да не го спъват), па за който прави земеделие в тия зони ще има допълнителни субсидии (тука вече на доста хора трябва да им светва ламБата ;) ) за това, че ги "опазват", като при гъските, и т.н. и т.н. Все благородни и безкористни неща.... Та кой каквото и да ти говори.....

И за да не остана неразбран - има гургилица при нас, НЕ го практикувам тоя лов, но винаги бих подкрепил АДЕКВАТНИ мерки за защита и опазване на дивеча, но не и забраните - за мен лично те са израз на безсилие и некомпетентност за справяне с даден проблем.
0

#47
Потребителя е офлайн   Dancho Jordanov 

  • Б.С.Б.
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 3155
  • Регистр: 26.05.14
До 2022 г. в България трябва да останат не повече от 10 000 ловци !
Има нещо ужасно гнило в цялата тая работа !
Потърпевши ще са ловците,прасетата и всички останали...
0

#48
Потребителя е офлайн   Елеан Георгиев Иванов-Еди 

  • Сребърен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • Група: Banned
  • Мнения: 741
  • Регистр: 20.07.12
Мое лично мнение не задължаващо никой.

Ловът и ловците по никакъв начин не могат да унищожат дивеча.
Дивечат като цяло се унищожава от безхаберието на земеделците третиращи посевите със какво ли не.

ГМО то

И унищожаващата от човешка алчност природа .

Каквато и забрана да предприемат и направят дивеч пак няма да има.
Не е въпросът в численоста на ловците , а във правилното отношение на ЧОВЕКА към природата и дивеча .
0

#49
Потребителя е офлайн   porzana 

  • Сребърен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 729
  • Регистр: 04.02.09
"Еди", в първите три абзаца, на поста, си прав - стари ловци и дядовците ми, казваха - пушка, дивеч не затрива!
До колкото разбирам, Вие сте служител на ДГС/ДЛС или РДГ? Както и да е - може да греша?
По отношение, на последното Ви изречение - бихте ли споделили Вашето, правилно отношение, към природата и дивеча?
При, положение, че ако сте служител, на гореспоменатите институции, сте зависим в края на месеца от приходите в тях - от дървостоя, ползването и респективно - отстрела!? Не говорим за ГСП и ЛСП, както ги наричат напоследък.
Нищо лично, просто питам?
За да не бъда разбран погрешно! Кое, ДГС/ДЛС, сече извън размножителния сезон на гривека и гургулицата? Просто питам - отговора е ясен.

Виж мнениетоЕлеан Георгиев Иванов-Еди написа на 03.07.2018 - 17:24 :

Мое лично мнение не задължаващо никой.

Ловът и ловците по никакъв начин не могат да унищожат дивеча.
Дивечат като цяло се унищожава от безхаберието на земеделците третиращи посевите със какво ли не.

ГМО то

И унищожаващата от човешка алчност природа .

Каквато и забрана да предприемат и направят дивеч пак няма да има.
Не е въпросът в численоста на ловците , а във правилното отношение на ЧОВЕКА към природата и дивеча .

"Не проклинай тъмнината, а запали свещ!"
"
Да вярваш, че можеш, изисква не повече усилия от това – да вярваш, че не можеш."
Да закъснееш малко” е „закъснял си доста” и „почти да спечелиш” означава, че „напълно си загубил”.
"Ако искаш да нахраниш човек, дай му риба. Ако искаш той никога да не остане гладен, научи го да лови риба!"

0

#50
Потребителя е офлайн   Елеан Георгиев Иванов-Еди 

  • Сребърен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • Група: Banned
  • Мнения: 741
  • Регистр: 20.07.12

Виж мнениетоporzana написа на 03.07.2018 - 20:29 :

"Еди", в първите три абзаца, на поста, си прав - стари ловци и дядовците ми, казваха - пушка, дивеч не затрива!
До колкото разбирам, Вие сте служител на ДГС/ДЛС или РДГ? Както и да е - може да греша?
По отношение, на последното Ви изречение - бихте ли споделили Вашето, правилно отношение, към природата и дивеча?
При, положение, че ако сте служител, на гореспоменатите институции, сте зависим в края на месеца от приходите в тях - от дървостоя, ползването и респективно - отстрела!? Не говорим за ГСП и ЛСП, както ги наричат напоследък.
Нищо лично, просто питам?
За да не бъда разбран погрешно! Кое, ДГС/ДЛС, сече извън размножителния сезон на гривека и гургулицата? Просто питам - отговора е ясен.

Виж мнениетоЕлеан Георгиев Иванов-Еди написа на 03.07.2018 - 17:24 :

Мое лично мнение не задължаващо никой.

Ловът и ловците по никакъв начин не могат да унищожат дивеча.
Дивечат като цяло се унищожава от безхаберието на земеделците третиращи посевите със какво ли не.

ГМО то

И унищожаващата от човешка алчност природа .

Каквато и забрана да предприемат и направят дивеч пак няма да има.
Не е въпросът в численоста на ловците , а във правилното отношение на ЧОВЕКА към природата и дивеча .




Дали работя в ДГС, ДЛС, РДГ-Не виждам какво значение има в момента , за да го изтъквате като аргомент .
Започвам със думи прости , Мое лично мнение не задължаващо никого. Кое от това изречение не разбрахте незнам.
Ако вие работите във " EVN" или Водното като един обикновен служштел чакащ на 30 число своята заплата ,зависещ от 101 началника ,то следвали господин или госпожо да ви обвиня че затова че работите във по горе посочените от мен институции сте виновен или виновна че са увеличили тока или водата.

Въпроса ви е поднесен крайно не коректно.
Кажете ми от кой Горски , Ловен или Горски Инспектор зависи от това по какъв начин да се Ловува , Реже или каквато и да е деиност да се извършва в гората.
Всичко е обвързано със закон , закон за лова ЗЛОД и закон за горите ЗГ.
Тези закони доколкото знам не са измислени нито от Горските нито от Ловните нито от Инспекторите .

Измислени са от едни Юнаци преди доста време и понеже те самите не искат да ги спазват ги променят ежемесечно угодно тях.

Така че мисля че по би подхождало този въпрос за гривека и размножаването му да го отправите там в Парламента или в ИАГ . Аз и колегите ми правим това което ни наредят защото сме последните дупки на кавала и си храним семействата с тази работа.

Дано отговорът ми вие удволетворил.
0

#51
Потребителя е офлайн   димитров.д 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 483
  • Регистр: 10.06.08
Като чета темата се замислих,защо някой хора си мислят ,че ние ловците сме най виновни за намаляването на дивеча.Било то едър или пернат,още повече прелетен.За тези които твърдят,че трябва да се забрани лова на пъдпъдък и гургулица искам да ги замисля по следните въпроси.Да кажем ние забраним лова на тези 2 прелетни вида,другите в Европа ще го направят ли?,Ще спорът ли да ги ловят с мрежи пъдпъдъците?Мое мнение няма.Е в крайна сметка ние Бг ловците какъв фактор сме за намаляването на техните популации?Мое мнение също ,че в България се ловува повече на гривек,защо той не намалява а се увеличава.Колко са ловците според вас у нас които практикуват истински този вид лов,че да говорим за някакъв фактор за заплаха.Обеден съм ,че в повечето дружинки мераклиите за този лов се броят на пръстите на едната ми ръка.И в крайна сметка ако се въведе забрана у нас ,какво ще се промени?Нищо ама голямо нищо.
0

#52
Потребителя е офлайн   Георги Петров 

  • Трънски губернатор
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 10602
  • Регистр: 26.01.09

Виж мнениетодимитров.д написа на 09.07.2018 - 12:31 :

Като чета темата се замислих,защо някой хора си мислят ,че ние ловците сме най виновни за намаляването на дивеча.Било то едър или пернат,още повече прелетен.За тези които твърдят,че трябва да се забрани лова на пъдпъдък и гургулица искам да ги замисля по следните въпроси.Да кажем ние забраним лова на тези 2 прелетни вида,другите в Европа ще го направят ли?,Ще спорът ли да ги ловят с мрежи пъдпъдъците?Мое мнение няма.Е в крайна сметка ние Бг ловците какъв фактор сме за намаляването на техните популации?Мое мнение също ,че в България се ловува повече на гривек,защо той не намалява а се увеличава.Колко са ловците според вас у нас които практикуват истински този вид лов,че да говорим за някакъв фактор за заплаха.Обеден съм ,че в повечето дружинки мераклиите за този лов се броят на пръстите на едната ми ръка.И в крайна сметка ако се въведе забрана у нас ,какво ще се промени?Нищо ама голямо нищо.

В повечето европейски държави ловът на пъдпъдък е забранен от години .
Никога Бг ловеца не е бил фактор , няма и да бъде в близките 100г. а това дето ги броиш на пръстите на едната си ръка идва точно от липса на дивеч. До тук всички причини за изчезването на тези птици са само предположения, затова обвиняват и нас ловците , и арабелите с мрежите, и фермерите с пръскачките , а никой научно не доказва какво се случва и защо този вид дивеч намалява .
А колко има и колко няма ...съвсем скоро ще разберем и ти гарантирам , че много колеги ще си наложат автозабрана на пъдпъдък и гургулица след първите няколко безуспешни излета.
За гривяка , колко повече се уголемяват масивите с монокултури , толкова повече ще се увеличава и популацията им ....дори вече ги има по паркове и алеи
Вълкът козината си мени , но нрав - не !
0

#53
Потребителя е офлайн   димитров.д 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 483
  • Регистр: 10.06.08
Да прав си ,че сами ще си наложим ограничения поради намаляване на дадения вид.На никой не му се обикаля и чака когато няма желания лов.За това и невиждам смисъл от забрани.Като по сериозен проблем с лова на пъдпъдъка виждам слагането на машинки и избиване на по големи количества ,но то си има закон за тия неща ама не се спазва.
0

#54
Потребителя е офлайн   Георги Петров 

  • Трънски губернатор
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 10602
  • Регистр: 26.01.09

Виж мнениетодимитров.д написа на 09.07.2018 - 17:22 :

Да прав си ,че сами ще си наложим ограничения поради намаляване на дадения вид.На никой не му се обикаля и чака когато няма желания лов.За това и невиждам смисъл от забрани.Като по сериозен проблем с лова на пъдпъдъка виждам слагането на машинки и избиване на по големи количества ,но то си има закон за тия неща ама не се спазва.

Забраната се използва като параван от държавата , параван зад който да скрие собствените си недъзи и безсилие .
Ако не ни наложат забрана този сезон , то ще е следващия .... но това няма да промени нещата !
При мен заека е забранен 30 г. яребицата от 20 г. и какво от това ?! Подобни паравани се прилагаха и при издаването на индивидуалните за хищник . Сега вече не е така ..... но вече е прекалено късно , има ги в изобилие дори и в селата
Неглежирането на това , че все по често се среща, раждащата по всяко време уж дива свиня също ще ни се изсипе върху главите .
Ама да не го мислим толкова , има ме си Оправници с умни глави ...все ще измислят не'ква далаверка
Наслука !
Вълкът козината си мени , но нрав - не !
0

Сподели темата:


  • (3 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Не можете да публикувате нова тема
  • Не можете да пишете в тази тема

1 Потребител(и) четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни