БГ Лов Форум: Избор на флоберка - БГ Лов Форум

Към съдържанието

  • (3 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Не можете да публикувате нова тема
  • Не можете да пишете в тази тема

Избор на флоберка

#41
Потребителя е офлайн   batkovitodor 

  • Напреднал Потребител
  • PipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 65
  • Регистр: 10.10.15
Също и това ми хвана окото
Цък
Цък 2
0

#42
Потребителя е офлайн   batnasko68 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 102
  • Регистр: 21.03.10

Виж мнениетоbatkovitodor написа на 28.01.2018 - 11:03 :

Да повдигнем темата малко след края налова. Бенелито оборудвах с бързомер понеже терена за лов ни е такъв този сезон завърших с 2 прасета и няколко хишника.Сега пак се връщам на флоберката та спрял съм се на 455 cz магнум.Предложете читава оптика смятам нещо от 3-9/40

Юкон Егър точно в тази разновидност. Алексис оптикс Велико Търново. Имам я - на 30-06 без забележки.
0

#43
Потребителя е офлайн   batkovitodor 

  • Напреднал Потребител
  • PipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 65
  • Регистр: 10.10.15
Здравейте колеги и тази покупка си мина по реда, последно след много умуване се спрях на Cz 455 болт LR със cz рингове за модела и оптика на bushnell 3-9x40 Trophy doa600 скала. Да ми е честита и благодаря ви за изказаните мнения.

Ps:CZ то е нарязано за муфа фабрично но в комплекта липсва.Дали наистина я предлагат без нея или от випа ги прибират?
0

#44
Потребителя е офлайн   s.k.s 

  • Златен Потребител
  • PipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 1030
  • Регистр: 13.12.13
Хайде честито, със здраве и удоволствие да си ги ползваш и най вече безинцидентно. А на варда пробвай и с LR , тръпката е по голяма когато успееш да излъжеш хищника да дойде по наблизо и с точен изстрел да го свалиш. На въпроса ти за резбата на цевта, би трябвало да има гайка която да покрива резбата и вече всеки да може да си сложи съответните тунинги които желае ( поне моя опит с оръжията които съм гледал е такъв). Наслука.
0

#45
Потребителя е офлайн   batkovitodor 

  • Напреднал Потребител
  • PipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 65
  • Регистр: 10.10.15

Виж мнениетоs.k.s написа на 10.02.2018 - 09:03 :

Хайде честито, със здраве и удоволствие да си ги ползваш и най вече безинцидентно. А на варда пробвай и с LR , тръпката е по голяма когато успееш да излъжеш хищника да дойде по наблизо и с точен изстрел да го свалиш. На въпроса ти за резбата на цевта, би трябвало да има гайка която да покрива резбата и вече всеки да може да си сложи съответните тунинги които желае ( поне моя опит с оръжията които съм гледал е такъв). Наслука.


Да гайка има.
0

#46
Потребителя е офлайн   epasha 

  • Новак
  • Pip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 3
  • Регистр: 21.07.12
Здравейте колеги и аз съм решил да си закупя флоберка конкретно в калибър 22LR. Да си пукам по мишени и евентуално за някой дребен хищник.За лов си ползвам гладкоцевен автомат АТА нашия ловен район не отговаря за карабина.Ще ми се да взема една паткарка така за кеф но нещо не мога да се ориентирам за конкретна марка. Бях се насочил за CZ455 но нещо ми се вижда висока цената.Не знам Марлин и Мозберг как са като качество тези марки държат така по ниска цена.Отделил съм до 600 лв. оптика си имам.Благодаря за мненията предварително.
0

#47
Потребителя е офлайн   s.k.s 

  • Златен Потребител
  • PipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 1030
  • Регистр: 13.12.13
Здравей колега, моето мнение е следното. Ако не си склонен да отделиш още 200 лв. за ново ЧЗ то по добре изчакай да излезе някое запазено Бърно или някое Тоз-че, това са истински направени пушки и ако към тях не са се отнасяли/отнасяш съвсем палачорски ще ги бъде и доста след теб. Казвам това на базата на моя опит при търсенето на флоберка, направата на пушките от зад океана ми се стори доста по калпава съответно и материялите. В моя случай трябваше да изчакам повечко но пък си намерих супер запазено Бърно 1 и съм много щастлив, даже след прехвърлянето косаджията ме пита дали не искам да го продам, оръжейника който издаде удостоверението за техническа годност също. Само като факт да спомена че имам и Тикка, цевта на Бърното е по дебелостенна, цевната кутия е от дебело фрезовано желязо а не от огъната тенекия, приклада е хубав орех които след леко освежаване светна. Според мен Реалната цена на Бърното е между 300 и 400 лв. има колеги искат и повечко но това си е тяхна работа ( скоро тук във форума се беше появило едно Бърно обявено за 300 лв. и престоя само няколко часа), цената на Тоз- а е долу-горе същата само там има особеност дали е с пълнител или без. За стрелба няма да пиша, там резултатите са следствие и на други фактори. Успех в избора дано да останеш доволен от него.
п. п. Монтажа за Бърно е по специфичен( размера на лястовичата опашка не е стандартен), вариянтите са два: монтаж на Бърно или Вая за стотина лева( Ваята е стоманен, Бърното не е), или преправяне на някой по евтини пръстени което не е някакъв проблем стига да се изпълни грамотно, калибъра е 22 lr и откат на практика почти липсва.
0

#48
Потребителя е офлайн   xaxaredbul 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 2877
  • Регистр: 26.10.10
Все още се намират Winchester wildcat те са хубави карабинки и също имо Застави болтови, иваче ако не ти пречи да си вземеш автоматче си потърси Ruger 1022
!!!!!!!!!!!!
Колко пушки трябва да има един ловец?
Още една....
!!!!!!!!!!!!
0

#49
Потребителя е офлайн   epasha 

  • Новак
  • Pip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 3
  • Регистр: 21.07.12
Днес минах през два ловни двата ловни магазина.Имаха в наличност CZ MOSSBERG. Взех в ръцете едната и другата наистина разликата в качеството е голяма поне на външен вид чз-то е много по-удобно на мен поне ми пасна много добре.Колегата е прав по добре да изчакам да добавя някой лев и да взема ЧЗ .Гледах и едно Брно1. Искаха му 300 лева без пълнител е трябва допълнително пълнител но има много следи от ползване в приклада има отчупване от дървото макар че това не е причина пушката да не си работи перфектно.Човека от магазина не ми даде имформация за пушката но имам един познат който познава собственика и обеща да разучи историята на тази пушка и ще преценя може и на нея да се спра
0

#50
Потребителя е офлайн   xaxaredbul 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 2877
  • Регистр: 26.10.10
Брно 1 без пълнител обикновена значи Фирма Безконечни мултиплексорни вериги, тези оръжия достигат нбдо тази фирма по много начини, но основните са : затворени държавни стрелбища, закрити звена за запознаване на пионерчетата с оръжието, открити по време на прочистване на складове и всичко конфискувано от КОС. Ако оръжиуто е в добро техническо състояние и стреля добре няма причина да не го вземеш, един приклад ще ти изработят за 100лв
!!!!!!!!!!!!
Колко пушки трябва да има един ловец?
Още една....
!!!!!!!!!!!!
0

#51
Потребителя е офлайн   epasha 

  • Новак
  • Pip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 3
  • Регистр: 21.07.12
Утре ще ми дадат информация за пушката.
0

#52
Потребителя е офлайн   icaka90 

  • Потребител
  • PipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 24
  • Регистр: 20.01.20
Здравейте разделям се с моята
Savage mark 2 cal.22 lr + супресор- a-tec wave cal.22lr + оптика bushnell 3x-9x40
0

#53
Потребителя е офлайн   Strelez 

  • Сребърен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 536
  • Регистр: 19.02.08
Колеги, търся флоберка със следните характеристики: болтов затвор,тейк даун, механични мерници, резба за супресор. Някой срещал ли е подобна по сайтове на производители?
0

Сподели темата:


  • (3 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Не можете да публикувате нова тема
  • Не можете да пишете в тази тема

2 Потребител(и) четат тази тема
0 потребители, 2 гости, 0 анонимни