БГ Лов Форум: Какви препарати за паразите използвате за кучето? - БГ Лов Форум

Към съдържанието

  • (5 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • Последна »
  • Не можете да публикувате нова тема
  • Не можете да пишете в тази тема

Какви препарати за паразите използвате за кучето? за външни и вътрешни паразити

#21
Потребителя е офлайн   benhur 

  • Сребърен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 809
  • Регистр: 18.02.08
Цитат(itavet @ Apr 2 2008, 09:43 ) <{POST_SNAPBACK}>
Dействително дойде сезона-бум за нашите неприятели - КърЖелите rolleyes.gif , a
пазара ни е залят с лоши,добри и много добри препарати срещу врага!

Не използвайте:
ефтини каишки,
сини течности в спринцовки с неизяснен за вас произход- и понеже аз произхода го знам - това са препарати за свине,токсични за кучетата!!!!!
при дезинфекция на колиби първо питайте - става ли или не за куче,или най-малкото четете указанията на препаратите1
И понеже може да се появи знаещ - 'синята течност',така ефтина и ефикасна е фосорганично съединение,натрупващо се в любимеца ви,който с годините може да си замине по странен начин!

Без да правя рекламапрепоръчвам:
каишките/макар,че не са удобни за ловни кучета/ на Байер, Интервет. Каишките НЕ се носят като герданче,а трябва да са плътно прилепнали към врата на кучето.

препаратите спот-он: Фронтлайн, Адвантикс/дори понякога репелентният му ефект е явен/, Революшън. Тези препарати защитават организма 28-30 дни от кърлежи,ни повече ни по-малко.

И понеже вече се събудиха и комарите - Стронгхолд/за незнаещите,защита отсърдечен червей/



Гери един въпрос за Стронгхолд...може ли да се използва съвместно с фронтлайн...в смисъл има ли проблем за кучето ако се третира с двете едновременно.
<!--coloro:#FF0000--><!--/coloro-->Пойнтерът не е създаден, за да лъска ботушите ни.<!--colorc--><!--/colorc-->
0

#22
Потребителя е офлайн   itavet 

  • Сребърен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • Виж галерията
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 897
  • Регистр: 19.02.08
Не,няма проблем при едновременното прилагане на двата препарата. Аз лично практикувам така:
Фронлайн - ежемесечно
Строгхолд- от март или април/в зависимост от времето/ през два месеца.

Това си е моя схема, направила съм използвайки действието на препаратите и цикълът на развитие на паразитите. rolleyes.gif
0

#23
Потребителя е офлайн   benhur 

  • Сребърен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 809
  • Регистр: 18.02.08
Цитат(itavet @ Apr 3 2008, 17:39 ) <{POST_SNAPBACK}>
Не,няма проблем при едновременното прилагане на двата препарата. Аз лично практикувам така:
Фронлайн - ежемесечно
Строгхолд- от март или април/в зависимост от времето/ през два месеца.

Това си е моя схема, направила съм използвайки действието на препаратите и цикълът на развитие на паразитите. rolleyes.gif


Благодаря... wink.gif
<!--coloro:#FF0000--><!--/coloro-->Пойнтерът не е създаден, за да лъска ботушите ни.<!--colorc--><!--/colorc-->
0

#24
Потребителя е офлайн   еклипс 

  • Новак
  • Pip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 1
  • Регистр: 10.04.08
Здравейте,колеги.Ако позволите ще споделя скромният си опит с фронтлайн спот он.След поставянето му по всички правила на дратхаар на ден петнадесети на бедрото открихме кърлеж малко по малък от бобено зърно!!!Вярно няма никъде 100%,но пък това е кучето на най добрия ми приятел.Оттогава отдадохме предпочитания на Адвантикс( bayer) и вече три години никакъв проблем с кърлежи и бълхи.Строго 28-30 дни.За поинтерите 21-22 дни.Стронгхолд в Щатите се нарича Революшън
0

#25
Потребителя е офлайн   itavet 

  • Сребърен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • Виж галерията
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 897
  • Регистр: 19.02.08
Цитат(еклипс @ Apr 11 2008, 01:41 ) <{POST_SNAPBACK}>
Здравейте,колеги.Ако позволите ще споделя скромният си опит с фронтлайн спот он.След поставянето му по всички правила на дратхаар на ден петнадесети на бедрото открихме кърлеж малко по малък от бобено зърно!!!Вярно няма никъде 100%,но пък това е кучето на най добрия ми приятел.Оттогава отдадохме предпочитания на Адвантикс( bayer) и вече три години никакъв проблем с кърлежи и бълхи.Строго 28-30 дни.За поинтерите 21-22 дни.Стронгхолд в Щатите се нарича Революшън


Фронтлайна, както и други спот он препарати НЯМАТ репелентен ефект /единствено на Адвантикс плюс е описано,че има такъв, но и той дава пропуски/- т.е. не отблъскват кърлежите. Възможно е да намерите кърлеж на кучето си,но след забиването му в кожата той ще умре.
Предаването на протозойните заболявания от кърлежа на кучето не е съвсем проста работа. Първо кърлежа 'пие' кръв,след което я проверява дали е 'годна' в нея да се развият протозоите и ако отговорът е 'да' тогава ги инокулира. Този процес е часове, а само след като си дръпне кръвчица от любимеца ни е вече пътник...

П.С И няма никакво значение каква порода е кучето - всички препарати действат определено време,описано от производителят. Средно е 28 дни за кърлежи, 56 за бълхи
rolleyes.gif
0

#26
Потребителя е офлайн   марина 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 240
  • Регистр: 01.05.08
Само като допълнение:Каниверм таблети за вътрешно обезпаразитяване.
0

#27
Потребителя е офлайн   Дон Кикот 

  • Сребърен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 828
  • Регистр: 28.04.08
И аз минах от Фронтлайн на Стронголд.

Тая работа с каишките при дългокосместите нещо не се получава. А при късокосместите е досадно да се слага нашийник върху другата и после да ходи като негърски шаман със сто гердана.

All we need is лов!!! ;-)
0

#28
Потребителя е офлайн   itavet 

  • Сребърен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • Виж галерията
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 897
  • Регистр: 19.02.08
Цитат(Дон Кикот @ May 17 2008, 12:59 ) <{POST_SNAPBACK}>
И аз минах от Фронтлайн на Стронголд.

Тая работа с каишките при дългокосместите нещо не се получава. А при късокосместите е досадно да се слага нашийник върху другата и после да ходи като негърски шаман със сто гердана.


Stronghold не защитава от кърлежи. Това е официалното становище на Пфайзер, тъй като препарата няма сигурност над 90%.
това само като информация. Както писах по-горе аз комбинирам Фронтлайн или Адвантикс със Стронгхолд

0

#29
Потребителя е офлайн   Дон Кикот 

  • Сребърен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 828
  • Регистр: 28.04.08
Цитат(itavet @ May 19 2008, 16:56 ) <{POST_SNAPBACK}>
Stronghold не защитава от кърлежи. Това е официалното становище на Пфайзер, тъй като препарата няма сигурност над 90%.
това само като информация. Както писах по-горе аз комбинирам Фронтлайн или Адвантикс със Стронгхолд



Харесвам фармацевтични фирми, които всячески си връзват гащите - това означава, че изпипват всичко в детайли. И при хуманните препарати е така, явно е и при ветеринарните.

На мен 90% сигурност ми стигат wink.gif
Вчера гледах един как броди по козината на ръсела и нещо не му се щеше да се впие. Умря безславно. Да се пържи в ада! (кърлежа де tongue.gif )
All we need is лов!!! ;-)
0

#30
Потребителя е офлайн   itavet 

  • Сребърен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • Виж галерията
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 897
  • Регистр: 19.02.08
Зачестиха случаите на трансмисивните заболявания у нас - т.е. заболяванията,които се предават от ухапвания от кърлежи!!! За съжаление и % на смъртните случаи също не е малък.

Моля, обръщайте внимание на кучетата си особено, ако сте откривали кърлежи по тях. Най-доброто е да се свържете с личният лекар на кучето и да се направи кръвна картина и тест!!!

За съжаление препаратите не смогват да се борят с масивната популация на кърлежите, за която особено се грижат дъждовете и безхаберието на общините angry.gif / в нормалните страни има профилактични програми срещу гадинките, елементарни и ефтини/

0

#31
Потребителя е офлайн   HERZLE 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 2519
  • Регистр: 18.02.08
Имам проблем sad.gif
itavet, това ухапвания от бълхи ли са? Или нещо друго? mellow.gif С какво да я мацам, че да й мине?
Май утре да ти я нося на преглед, а? sad.gif

Прикачени миниатюри

  • Прикачено изображение: 1.JPG
  • Прикачено изображение: 2.JPG
  • Прикачено изображение: 3.JPG
  • Прикачено изображение: 4.JPG

Публикувано изображение
0

#32
Потребителя е офлайн   Петър 

  • Ловджия
  • PipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 1126
  • Регистр: 17.02.08
Аз ръся с нещо наистина супер ефикасно, а това е инсектицид за картофи tongue.gif и се нарича БАНКОЛ. Активното вещество е 500 гр/кг бенсултап. ІІІ категория. Предназначен е срещу колорадски бръмбар, люцернов листояд, люцернова галица, ливадна пеперуда и има 20 дни карантинен период. Наистина е супер ефикасно средство. Не ме анатемосвай Д-р Чернева tongue.gif Този прахоляк ме е спасявал неведнъж от бълхите.
0

#33
Потребителя е офлайн   itavet 

  • Сребърен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • Виж галерията
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 897
  • Регистр: 19.02.08
Цитат(HERZLE @ Jun 13 2008, 20:05 ) <{POST_SNAPBACK}>
Имам проблем sad.gif
itavet, това ухапвания от бълхи ли са? Или нещо друго? mellow.gif С какво да я мацам, че да й мине?
Май утре да ти я нося на преглед, а? sad.gif

утре на преглед! smile.gif
0

#34
Потребителя е офлайн   itavet 

  • Сребърен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • Виж галерията
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 897
  • Регистр: 19.02.08
Цитат(Петър @ Jun 13 2008, 20:43 ) <{POST_SNAPBACK}>
Не ме анатемосвай Д-р Чернева tongue.gif Този прахоляк ме е спасявал неведнъж от бълхите.

Ма и ти ли имаш проблем с бълхите, тц,тц,тц... biggrin.gif wink.gif tongue.gif Но, ако ръсиш кучетата......внимавай, не е много безопасен и остава дълго време в тях.

0

#35
Потребителя е офлайн   HERZLE 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 2519
  • Регистр: 18.02.08
Цитат(itavet @ Jun 13 2008, 22:02 ) <{POST_SNAPBACK}>
Ма и ти ли имаш проблем с бълхите, тц,тц,тц... biggrin.gif wink.gif tongue.gif Но, ако ръсиш кучетата......внимавай, не е много безопасен и остава дълго време в тях.

Да бе, нали си на стрелбището?! Там ли да ти я нося? dry.gif
Публикувано изображение
0

#36
Потребителя е офлайн   GeRaK 

  • Златен Потребител
  • PipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 1392
  • Регистр: 17.02.08
Цитат(D.j.Stancho @ Apr 2 2008, 22:37 ) <{POST_SNAPBACK}>
колко струва?

....... rolleyes.gif


Цената е 40 лв.Ползвам го от доста години-едно третиране около 2-3 месеца мир и спокойствие.Виждам кърлежите как се разхождат по кучето по време на разходка,но нито един не се забива.

Така беше до тази година.Февруари купих малката разфасовка-100 мл.До средата на май всичко беще ок.Май си поръчах и ми доставиха голямата-250 мл.-реших че с нея съм си решил проблемите до края на годината но..... С бълхите няма проблем но с кърлижите не се справя.Или съм попаднал на менте,или кърлижите мутират и не им действа.

www.chaushev-kennel.com

Не спори с глупака,той ще те свали на неговото ниво и ще те бие с опит!
0

#37
Потребителя е офлайн   Modena 

  • Златен Потребител
  • PipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 1118
  • Регистр: 03.03.08
GeRaK аз пръскам на 30-40 дни, иначе явно ефекта отминава. На Монти на 2-ия месец са заби кърлеж, а да не ти казвам колко бълхи изтрепах! И като погледнах датата в паспорта, ми забравила съм да го напръскам навреме! Така че, ако ползвате голямата разфасовка пръскайте на 30-40 дни за да ви е мирна главата.
0

#38
Потребителя е офлайн   Арчи 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 180
  • Регистр: 18.02.08
Цитат(Петър @ Jun 13 2008, 20:43 ) <{POST_SNAPBACK}>
Аз ръся с нещо наистина супер ефикасно, а това е инсектицид за картофи tongue.gif и се нарича БАНКОЛ. Активното вещество е 500 гр/кг бенсултап. ІІІ категория. Предназначен е срещу колорадски бръмбар, люцернов листояд, люцернова галица, ливадна пеперуда и има 20 дни карантинен период. Наистина е супер ефикасно средство. Не ме анатемосвай Д-р Чернева tongue.gif Този прахоляк ме е спасявал неведнъж от бълхите.


Колко време предпазва.
0

#39
Потребителя е офлайн   Петър 

  • Ловджия
  • PipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 1126
  • Регистр: 17.02.08
Цитат(Арчи @ Jun 17 2008, 17:15 ) <{POST_SNAPBACK}>
Колко време предпазва.

Много и е страшно ефикасно. Чак не ми се вярваше. Курцхаарите и лайките са с фронтлайн, но имам други на които изпробвах и съм изумен. Не се шегувам. rolleyes.gif
0

#40
Потребителя е офлайн   Капитана 

  • Сребърен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 813
  • Регистр: 15.05.08
Преди 5 дни ми излизе голям проблем. Кучето ми е на 3 години, третирам го с фронтлайн и до сега съм го опазвал от гадинки. Но преди 4 дни се спъна в някаква бодлива тел и си разрани единия крак и врата. Хрътка е, много бяга и трудно я контролирам откъде минава. Всеки ден намирам забити кърлежи в раните, а й поставихме фронтлайн комбо преди 10 дни във вет. кабинет. Дадоха ми някакъв спрей да пръскам разранения участък, но явно много я боли, защото се дърпа неистово и квичи. Така че престанах. Във вет. кабинет изваждат кърлежите и се чудят как се получава. Нова доза според тях може да поставим след месец. Имали ли сте такъв случай?
0

Сподели темата:


  • (5 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • Последна »
  • Не можете да публикувате нова тема
  • Не можете да пишете в тази тема

1 Потребител(и) четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни