БГ Лов Форум: скьсяване на цевта - БГ Лов Форум

Към съдържанието

Страници 1 от 1
  • Не можете да публикувате нова тема
  • Не можете да пишете в тази тема

скьсяване на цевта

#1
Потребителя е офлайн   ganeca83 

  • Потребител
  • PipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 14
  • Регистр: 27.07.15
Колеги искам да ви питам за мнение.Подариха ми бравнинг помпа,но цевта е доста дьлкга 82см.Ако я скься на 71см,ще ставали за свински лов главно с под.бриникета и 13/0.Да ли ще и намаля боя с това скасяване,като главно ще я исползвам за едьр лов.Така с тази дьлга цев е много не удобна и трудно се примервам,в мометна тя е пален шок без втулки.
0

#2
Потребителя е офлайн   Румен_Арнаудов 

  • Сребърен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 959
  • Регистр: 16.09.13

Виж мнениетоganeca83 написа на 12.10.2016 - 16:27 :

Колеги искам да ви питам за мнение.Подариха ми бравнинг помпа,но цевта е доста дьлкга 82см.Ако я скься на 71см,ще ставали за свински лов главно с под.бриникета и 13/0.Да ли ще и намаля боя с това скасяване,като главно ще я исползвам за едьр лов.Така с тази дьлга цев е много не удобна и трудно се примервам,в мометна тя е пален шок без втулки.


:D/>И какво общо има дължината на цевите с премерването,ще съсипеш пушката,виж си дължината на приклада,дали ти пасва на ръката.С 13/0 вече е забранено да се пуца по прасета;)/>.
0

#3
Потребителя е офлайн   ganeca83 

  • Потребител
  • PipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 14
  • Регистр: 27.07.15
мисля че неот приклада,а от цевта трудно всимам целта на мушка.Ра вапросами беше дали щеи падне боя ако е скася на 71 при стрелба с е куршум
0

#4
Потребителя е офлайн   lu-bo 

  • Златен Потребител
  • PipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 1136
  • Регистр: 08.12.11
Колега Аз отрязах цевта на една помпа Мозберг исках да премахна шока.Сега цевта е 64см.Монтирах бързомар и вече втора година я ползвам само с "бренекета" и само за свински лов.Смея да твърдя че сега пушката е доста по-точна с бренекета ако стреляш със съчми разбира се далекобоиноста ще е по-малка.Не съм пробвал но мисля че ще бъде доста добре и за пъдпъдъчи лов.Ако ти е втора пушка смело режи.
0

#5
Потребителя е офлайн   ganeca83 

  • Потребител
  • PipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 14
  • Регистр: 27.07.15
Така си мислех,че ако стане цевта цилиндьр,куршума ще е по точен,даже и по далекобоина без шок,разбирасе само с бренике.А с подкалибрени някакви впечетления
0

#6
Потребителя е офлайн   lu-bo 

  • Златен Потребител
  • PipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 1136
  • Регистр: 08.12.11
Подкалибрените куршуми се използват с шокова цев,точно затова махнах шока за да използвам обикновенни бренекета.Откакто махнах шока не съм стрелял с подкалибрени.
0

#7
Потребителя е офлайн   buran 

  • Сребърен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 824
  • Регистр: 25.06.09
С днешна дата минималната дължина за гладкоцевно над 51 см ли е ?
0

#8
Потребителя е офлайн   барс 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 257
  • Регистр: 25.09.08

Виж мнениетоburan написа на 30.01.2022 - 21:35 :

С днешна дата минималната дължина за гладкоцевно над 51 см ли е ?


Да.
0

#9
Потребителя е офлайн   anelin 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 3073
  • Регистр: 12.12.08

Виж мнениетоganeca83 написа на 12.10.2016 - 16:27 :

Колеги искам да ви питам за мнение.Подариха ми бравнинг помпа,но цевта е доста дьлкга 82см.Ако я скься на 71см,ще ставали за свински лов главно с под.бриникета и 13/0.Да ли ще и намаля боя с това скасяване,като главно ще я исползвам за едьр лов.Така с тази дьлга цев е много не удобна и трудно се примервам,в мометна тя е пален шок без втулки.


Пушката сама по себе си е чудна за гъски и патки - това, че ти е дошло на ум да я съсипеш си е от твоя акъл - толкова ли е сложно да си купиш и обикновена помпа - струва около 200 лв. и да си гърмиш по прасета, ако има останали някъде или пък само цев 71 см. или слугова 61 см. или нещо такова! Що ще съсипваш хубавото оръжие - то не е правено за едър лов! ...че па и акъл ти дават как да го направиш....
Всяка сутрин в Африка, една антилопа се пробужда. Тя знае, че трябва да бяга по-бързо от най-бързият лъв или ще умре.
Всяка сутрин един лъв се пробужда. Той знае, че трябва да надбяга най-бавната антилопа или ще умре от глад.
Няма значение дали си антилопа или лъв, когато слънцето се покаже... по-добре започни да бягаш.

Африканска поговорка
0

#10
Потребителя е офлайн   Иванов 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 104
  • Регистр: 02.02.22

Виж мнениетоanelin написа на 31.01.2022 - 19:17 :

Виж мнениетоganeca83 написа на 12.10.2016 - 16:27 :

Колеги искам да ви питам за мнение.Подариха ми бравнинг помпа,но цевта е доста дьлкга 82см.Ако я скься на 71см,ще ставали за свински лов главно с под.бриникета и 13/0.Да ли ще и намаля боя с това скасяване,като главно ще я исползвам за едьр лов.Така с тази дьлга цев е много не удобна и трудно се примервам,в мометна тя е пален шок без втулки.


Пушката сама по себе си е чудна за гъски и патки - това, че ти е дошло на ум да я съсипеш си е от твоя акъл - толкова ли е сложно да си купиш и обикновена помпа - струва около 200 лв. и да си гърмиш по прасета, ако има останали някъде или пък само цев 71 см. или слугова 61 см. или нещо такова! Що ще съсипваш хубавото оръжие - то не е правено за едър лов! ...че па и акъл ти дават как да го направиш....


За да се възползва човек от потенциала на тази цев,му трябват дистанции на стрелба от +40м. и патрони на тапа!
Другото е бла-бла!
Съвременните патрони с концентратор,дават осип от цилиндрична цев сравним с полушок!
Докато резултата от патрон с концетратор изстрелян през цев с пълен шок е незадоволителен!
И тук не говорим за дремки и куршуми,при които цилиндъра е в пъти над шоковата цев!
За до 35м.,което си е сериозна дистанция,шока цилиндър е 1000% за предпочитане пред пълния и поне два пъти по-ефективен!И това за абсолютно всички заряди.
За маневреността на късата цев с цилиндър да не отварям дума.Единственото,което ми е гадно е,че най-вероятно пушката на колегата е Browning BPS,а тя си е класика.Неизползваема и непригодна за нашите условия на лов,но все пак класика!
0

#11
Потребителя е офлайн   Ano 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 262
  • Регистр: 21.07.16
Абсолютно против съм осакатяането на каквато и да е пушка, и въобще какви са тия мераци за рязане на цеви. В днешно време по магазините има много бюджетни ловни оръжия със всякакви цеви и системи!
А относно кой шок и какви дължини са по-по най, айде да не пишем понеже нещата са измислени отдавна. И нужно ли е да споменавам, че скороста на патрона през цилиндър и еле при по къса цев е по ниска спрямо пълен шок.
Вземай от полето и гората тъй, че догодина пак да вземеш!
0

#12
Потребителя е офлайн   buran 

  • Сребърен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 824
  • Регистр: 25.06.09
Има хора които ги влече военното... ... в Русия и на Запад имат едни структури в които гладките цеви са от 41 до към 47см
0

#13
Потребителя е офлайн   Ano 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 262
  • Регистр: 21.07.16
OK, нека си ги кефят разни оперативно-тактически изпълнения и разни военноподобни калашоиди, обаче ловен форум не мисля е мястото за обсъждане на такива!
Вземай от полето и гората тъй, че догодина пак да вземеш!
0

#14
Потребителя е офлайн   trevopasen 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 189
  • Регистр: 02.05.10
Ако може качи снимка на помпата да я разгледаме,че съм голям фен на тази система.
0

#15
Потребителя е офлайн   pile 

  • Сребърен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 856
  • Регистр: 17.05.08
Скъсяването на цевта до 52 см намаля боя със съчми от 35-40м на 15-20м.
По мои наблюдения ПОДОБРЯВА осипа до 15-20 м с всички фабрични патрони.
За стрелбата с калибрени куршуми,ВСЯКА ДЪЛЖИНА НАД 45см.е безмислена/мое мнение/.
Скромният ми опит е базиран на 30 тина години стаж и като притежател в момента на на 3 гладкоцевни оръжия в 16 и 12 кал.,2 от които са скъсени на 52 см,а едната е със 72 см цеви. Отделно притежавам и други гладки оръжия отвъд океана.
May your rifle always shoot straight, your mag never run dry, you always have one more round than you have adversaries, and your good mate always be there to watch your back!
0

#16
Потребителя е офлайн   buran 

  • Сребърен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 824
  • Регистр: 25.06.09

Виж мнениетоpile написа на 06.02.2022 - 08:51 :

Скъсяването на цевта до 52 см намаля боя със съчми от 35-40м на 15-20м.
По мои наблюдения ПОДОБРЯВА осипа до 15-20 м с всички фабрични патрони.
За стрелбата с калибрени куршуми,ВСЯКА ДЪЛЖИНА НАД 45см.е безмислена/мое мнение/.
Скромният ми опит е базиран на 30 тина години стаж и като притежател в момента на на 3 гладкоцевни оръжия в 16 и 12 кал.,2 от които са скъсени на 52 см,а едната е със 72 см цеви. Отделно притежавам и други гладки оръжия отвъд океана.



С 57 см цев в 20к на 70м с съчми №5 целя бетонен стълб с ширина 30см
0

Сподели темата:


Страници 1 от 1
  • Не можете да публикувате нова тема
  • Не можете да пишете в тази тема

1 Потребител(и) четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни