БГ Лов Форум: Ловен автомат - БГ Лов Форум

Към съдържанието

Страници 1 от 1
  • Не можете да публикувате нова тема
  • Не можете да пишете в тази тема

Ловен автомат

#1
Потребителя е офлайн   Stefan9 

  • Потребител
  • PipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 15
  • Регистр: 27.08.21
Здравейте колеги, предстой ми избор на ловен полуавтомат. В ценовия диапазон до 2000лв.Спрял съм се на някой модели, но ще се радвам някой който използва някой от тях да изкаже мнения. Автоматите на който съм се спрял са:
Beretta a300 outlander
Beretta a300 ultima
Fabarm lion h 368
Fabarm l4s initial hunter
Съответно в калибър 12/76.
Също така, ако някой е доволен от друга марка и модел в този диапазон да даде мнение.
Благодаря предварително.
0

#2
Потребителя е офлайн   xaxaredbul 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 2877
  • Регистр: 26.10.10
Matocci
Retay masai mara
ATA Neo
!!!!!!!!!!!!
Колко пушки трябва да има един ловец?
Още една....
!!!!!!!!!!!!
0

#3
Потребителят е онлайн   moleca 

  • Златен Потребител
  • PipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 1345
  • Регистр: 19.08.09

 Stefan9 написа на 08.03.2022 - 18:18 :

Здравейте колеги, предстой ми избор на ловен полуавтомат. В ценовия диапазон до 2000лв.Спрял съм се на някой модели, но ще се радвам някой който използва някой от тях да изкаже мнения. Автоматите на който съм се спрял са:
Beretta a300 outlander
Beretta a300 ultima
Fabarm lion h 368
Fabarm l4s initial hunter
Съответно в калибър 12/76.
Също така, ако някой е доволен от друга марка и модел в този диапазон да даде мнение.
Благодаря предварително.

Добре си се спрял, колега.
Аз бих добавил и Browning, въпреки, че надвишава бюджета. Дори бих го поставил на челно място.
Към турските оръжия не питая особени чувства и ще се въздържа от коментар. За МЕН ЛИЧНО, тези пушки са посредствено решение, въпреки не лошия им външен вид и примамлива цена.
0

#4
Потребителя е офлайн   Stefan9 

  • Потребител
  • PipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 15
  • Регистр: 27.08.21
Нещо повече за фабармите са сега са ми фаворит?
0

#5
Потребителя е офлайн   xaxaredbul 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 2877
  • Регистр: 26.10.10

 moleca написа на 09.03.2022 - 18:44 :

 Stefan9 написа на 08.03.2022 - 18:18 :

Здравейте колеги, предстой ми избор на ловен полуавтомат. В ценовия диапазон до 2000лв.Спрял съм се на някой модели, но ще се радвам някой който използва някой от тях да изкаже мнения. Автоматите на който съм се спрял са:
Beretta a300 outlander
Beretta a300 ultima
Fabarm lion h 368
Fabarm l4s initial hunter
Съответно в калибър 12/76.
Също така, ако някой е доволен от друга марка и модел в този диапазон да даде мнение.
Благодаря предварително.

Добре си се спрял, колега.
Аз бих добавил и Browning, въпреки, че надвишава бюджета. Дори бих го поставил на челно място.
Към турските оръжия не питая особени чувства и ще се въздържа от коментар. За МЕН ЛИЧНО, тези пушки са посредствено решение, въпреки не лошия им външен вид и примамлива цена.


Качеството на изработка също е много добро, но не на всички марки.
!!!!!!!!!!!!
Колко пушки трябва да има един ловец?
Още една....
!!!!!!!!!!!!
0

#6
Потребителя е офлайн   Observer 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 240
  • Регистр: 08.05.11
Всички изброени пушки са с газово презареждане. Най-интересна и нова като концепция е Ultima, която включва kick-off система за омекотяване на отката, уголемен болт и улеснено презареждане. Качеството на изработка е подобрено и този модел прави Outlander излишен. Вложката kick-off чувствително намаля отката, но пружинира два пъти при всеки изстрел и забавя точните повторения. Поради това към пушката върви и твърда вложка която лесно може да замени другата. Има изтънена ложа в сравнение с предишни модели защото газовото бутало е ревизирано и трайно прикрепено към цевта. Това променя и начина на разглобяване, но се счита за предимство над доста по-скъпи модели от стария тип с дебелата полуложа.

Fabarm са с изпитана стара технология и наистина са произведени в Италия за разлика от повечето модели на италианските марки. При тях за отбелязване е технологията на цевите Tribore която се смята за предимство пред конкуренцията. Освен това твърдят, че са единствения производител който дава възможност за употреба на стоманени сачми с шокове по-тесни от "М" и позволяват стомана дори от пълен шок "F" поради пригодена за целта собствена система от сменяеми шокове.
0

#7
Потребителя е офлайн   Stefan9 

  • Потребител
  • PipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 15
  • Регистр: 27.08.21
Колега <Observer, благодаря за изчерпателния отговор, наистина ultimata на beretta и lion h368 на fabarm са едни от фаворитите ми още от началото, но дилемата си остава. Все още не мога да взема решение.
0

#8
Потребителя е офлайн   kiko66 

  • Потребител
  • PipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 21
  • Регистр: 09.02.11
Здравейте колеги.
Бих искал да чуя мнение за BRAWNING MAXUS-2.
0

Сподели темата:


Страници 1 от 1
  • Не можете да публикувате нова тема
  • Не можете да пишете в тази тема

1 Потребител(и) четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни