БГ Лов Форум: Подобрени трикраки столчета за лов / риболов - БГ Лов Форум

Към съдържанието

  • (2 Страници) +
  • 1
  • 2
  • Не можете да публикувате нова тема
  • Не можете да пишете в тази тема

Подобрени трикраки столчета за лов / риболов

#1
Потребителя е офлайн   spartneg 

  • Сребърен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 974
  • Регистр: 17.01.19
Здравейте, колеги,След няколко некачествени пробвани столчета и съответно похарчени пари, реших аз да се заема да направя стандартни на вид, но подобрени от гледна точка здравина трикраки столчета! Това е повече от задължителен атрибут към оборудването ни, смятам, че в това спор няма.
Направих няколко за колеги от дружинката, мен и приятели, като ми останаха около 10-на.
Какво съм подобрил:
- по-дебел, здрав дървен материал, който същевременно е и лек - 4 см. диаметър, 60 см. дължина, 50 см. в разгънато положение - бук, имам няколко още по-олекотени и от липа. Дебелината ги прави много здрави, за разлика от повечето, които са 3 см.!
- по-дебел болт на шпилката - 6 мм диаметър, 50 мм дължина- плътна /не точкова!!!!/ заварка на шпилката с основа на дълга гайка, което прави сглобката максимално точна в звезда с ъгли от по 120 градуса, за перфектен механизъм!
- захват към шпилките с гайки от двете страни, за да не се отчупва или засяга в малка площ дървото.
- затягане с гайка с пластмасова основа, за да не се развива сама от всяко въртене!
- НАЙ-ВАЖНОТО - здрава седалка, с основа от брезент и основа от сакова лента 4 см ! във всеки край, двойно подплатена и пришита към брезента, като на ъглите се застъпва двойно точно на захвата към крачетата! Захватът е с винт със широка глава и с допълнителна гайка за ширина на притискането!
Колеги, поиграх си, но стана според мен доста добре, здраво е и леко.Гарантирано издържа повече от 110 кг. /аз съм толкова и сядам сокойно!/- височината му в разгънато положение, при 30 см. на страна е 50 см! За сравнение един трапезен стол е около 45 см. По-голямата височина прави стойката при пусия/варда доста по удобна за реакция! Смятам скоро да пробвам дори с още по-високо - 60-65-70 см.Продавам на цена 49 лв бройка ии... айде за колеги, доставка БЕЗПЛАТНА, за сметка на продавача Публикувано изображение. Тия подобни столче, които аз съм виждал по магазини, но в хилавия вариант... почват на доста по-голяма цена.
Тия дни ще измисля да добавя и нещо като презрамка за носене в сгънато положение ;)

Ако се интересувате - на лично или тел. 0889 001 295.

Прикачени миниатюри

  • Прикачено изображение: IMG_6065.JPG
  • Прикачено изображение: IMG_6063.JPG
  • Прикачено изображение: IMG_6068.JPG
  • Прикачено изображение: IMG_6060.JPG
  • Прикачено изображение: IMG_6057.JPG
  • Прикачено изображение: IMG_6056.JPG
  • Прикачено изображение: IMG_6073.JPG

0

#2
Потребителя е офлайн   spartneg 

  • Сребърен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 974
  • Регистр: 17.01.19
Още снимки....

Прикачени миниатюри

  • Прикачено изображение: лента.png
  • Прикачено изображение: лента 2.png
  • Прикачено изображение: лента 3.png
  • Прикачено изображение: IMG_6059.JPG
  • Прикачено изображение: IMG_6066.JPG
  • Прикачено изображение: IMG_6067.JPG

0

#3
Потребителя е офлайн   spartneg 

  • Сребърен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 974
  • Регистр: 17.01.19
up
0

#4
Потребителя е офлайн   spartneg 

  • Сребърен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 974
  • Регистр: 17.01.19
Остават 8 бр. Двама колеги вече са с подаръци за Коледа и уикенда ще ловуват удобно :).
При поръчка на два или повече броя - по 40 лв. на брой :)
0

#5
Потребителя е офлайн   spartneg 

  • Сребърен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 974
  • Регистр: 17.01.19
Up
0

#6
Потребителя е офлайн   savi 

  • Сребърен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 877
  • Регистр: 01.10.10
Аз си получих столчето, колега!!! Малко бях скиптичен честно казано, но наистина качеството засега изглежда и е доста по-добро от тези които съм имал и виждал.По-дебело дърво и определено седалката е измислена доста добре от към здравина!!! Шпилката също е хитра
Колегата е коректен, надявам се да нямам рекламация ;)
Ще си позволя съвет - рапидките с които хващаш към дървото - сложи по-дълги, има вариант за измъкване. ютова не е счупване или нещо, завиват се веднага... просто ще са по-здрави! ;)
Благодаря и наслука!
0

#7
Потребителя е офлайн   Веско 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 3202
  • Регистр: 09.03.08
Шпилката трябва да е 8 мм да издържа 100 /130 кг, а долният край на краката да завършва с ябълка с по голям размер от диаметъра на крака ,да не потъва в земята.
0

#8
Потребителя е офлайн   spartneg 

  • Сребърен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 974
  • Регистр: 17.01.19
Благодаря, колега Savi, дано наистина е станала работата.
0

#9
Потребителя е офлайн   spartneg 

  • Сребърен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 974
  • Регистр: 17.01.19

Виж мнениетоВеско написа на 25.12.2019 - 20:24 :

Шпилката трябва да е 8 мм да издържа 100 /130 кг, а долният край на краката да завършва с ябълка с по голям размер от диаметъра на крака ,да не потъва в земята.


Мммм, тук не мисля, че проблемът е в размера на шпилката, дали 5-6-7-8 мм. И на 5 после и на 6 мм и 200 кг човек миже да издържи. Ти да не се качваш с двата крака на стола, седнал си, натискът не е 100-130 кг.... по скоро е важна заварката на самата сглобка да не се скъса. Със осредената гайка направо съм ги слял в едно.
А за края на крачето, да, тук съм съгласен - по голямата площ би попречила потъване. Може би нещо като приставка или обърната от единия край пвц тръба с Ф40 мм ... хм
Проблем на тези столчета е по-скоро че им трябва максимално равна площ за поставяне. Под наклон е сложно :) но...
0

#10
Потребителя е офлайн   Веско 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 3202
  • Регистр: 09.03.08

Виж мнениетоspartneg написа на 25.12.2019 - 20:32 :

Виж мнениетоВеско написа на 25.12.2019 - 20:24 :

Шпилката трябва да е 8 мм да издържа 100 /130 кг, а долният край на краката да завършва с ябълка с по голям размер от диаметъра на крака ,да не потъва в земята.


Мммм, тук не мисля, че проблемът е в размера на шпилката, дали 5-6-7-8 мм. И на 5 после и на 6 мм и 200 кг човек миже да издържи. Ти да не се качваш с двата крака на стола, седнал си, натискът не е 100-130 кг.... по скоро е важна заварката на самата сглобка да не се скъса. Със осредената гайка направо съм ги слял в едно.
А за края на крачето, да, тук съм съгласен - по голямата площ би попречила потъване. Може би нещо като приставка или обърната от единия край пвц тръба с Ф40 мм ... хм
Проблем на тези столчета е по-скоро че им трябва максимално равна площ за поставяне. Под наклон е сложно :)/>/> но...

За шпилката написах защото преди години Георги Хънтъра пусна столчета със 6 ММ и се чупеха.Смениха на много хора шпилките,и пуснаха новата партида с 8 мм.Аз съм 100 кг и я счупих,за няколко излета.А ремъка за през рамо е задължителен,иначе е некомфортно носенето.
0

#11
Потребителя е офлайн   spartneg 

  • Сребърен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 974
  • Регистр: 17.01.19
Мхм..
Къде се чупеха точно - болтът на две или на точката на заварката?
Да, именно, едно ремъче бързо се слага, иначе наисти тр да се мъкне под ръка.
0

#12
Потребителя е офлайн   Веско 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 3202
  • Регистр: 09.03.08

Виж мнениетоspartneg написа на 26.12.2019 - 09:57 :

Мхм..
Къде се чупеха точно - болтът на две или на точката на заварката?
Да, именно, едно ремъче бързо се слага, иначе наисти тр да се мъкне под ръка.

Не си спомням точно къде беше отчупването,занесох му го и му смени шпилката с 8 ММ.Колкото до краката,ябълката се стругова,и е монолитна част от целият крак.Примерно заготовката е ,50мм,прави се ябълката и останалата част се смъква на 40мм.
0

#13
Потребителя е офлайн   spartneg 

  • Сребърен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 974
  • Регистр: 17.01.19
Оу, да, принципно така би се направило, пинизлък е, би станало добре, но... тъка вече идва доста работа, машина, струговане и т.н. и няма да е тази цена, още повече прав цилиндър, в по-голям размер на диаметъра, от добро дърво, сух материал и тн идва доста по-голяма сума вече...
0

#14
Потребителя е офлайн   Веско 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 3202
  • Регистр: 09.03.08

Виж мнениетоspartneg написа на 26.12.2019 - 20:01 :

Оу, да, принципно така би се направило, пинизлък е, би станало добре, но... тъка вече идва доста работа, машина, струговане и т.н. и няма да е тази цена, още повече прав цилиндър, в по-голям размер на диаметъра, от добро дърво, сух материал и тн идва доста по-голяма сума вече...

Да,така е,цената няма да е същата,хубав стол е от ,100 и нагоре.
0

#15
Потребителя е офлайн   spartneg 

  • Сребърен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 974
  • Регистр: 17.01.19
Ето и снимки на ремъчето за удовбно носене :).
Айде не останаха.

Прикачени миниатюри

  • Прикачено изображение: image1.jpeg
  • Прикачено изображение: image2.jpeg

0

#16
Потребителя е офлайн   spartneg 

  • Сребърен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 974
  • Регистр: 17.01.19
up
0

#17
Потребителя е офлайн   spartneg 

  • Сребърен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 974
  • Регистр: 17.01.19
остават още 3 бр., колеги!
0

#18
Потребителя е офлайн   Danailll 

  • Напреднал Потребител
  • PipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 71
  • Регистр: 17.02.18
Колега няма и 5 пъти да съм седял на стола и се счупи на заварката
0

#19
Потребителя е офлайн   Danailll 

  • Напреднал Потребител
  • PipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 71
  • Регистр: 17.02.18
Незнам как да кача снимки да покажа
0

#20
Потребителя е офлайн   spartneg 

  • Сребърен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 974
  • Регистр: 17.01.19

Виж мнениетоDanailll написа на 02.02.2020 - 09:26 :

Колега няма и 5 пъти да съм седял на стола и се счупи на заварката


Ами, колега, ако не се лъжа ми каза, че си около/над 150 кг., както и твоят приятел!
Явно им идват доста наистина на шпилка с такъв размер 6 мм...
Като ми каза колко си, говорихме и ти казах, че ти пращам и с преглед и тест, да видиш, да седнеш, да прецениш и ако смяташ, че няма да стане - връщаш : )
Няма да оставим нещата така обаче, спокойно, ще измислим нещо. Трябва да сме коректни един други!
Звънни ми след 18.30 часа.като можеш, че ти загубих номера или ЛС.

А още след като говорихме и с колегата Веско по-горе, взех предвид съвета и съм поръчал за след месец шпилки от по 8 мм. и съответно крачета. Но, да си знаем и способностите и габаритите, моля ви.
За около 110 кг. човек забележки засега нямам и много колеги са доволни и ми благодариха! И все пак ако има проблем веднага казвайте, искам да ползвате нещо качествено, което да се подобрява.
За 2-3 столчета толкова няма да ме погне и мен Гешев ; )
0

Сподели темата:


  • (2 Страници) +
  • 1
  • 2
  • Не можете да публикувате нова тема
  • Не можете да пишете в тази тема

1 Потребител(и) четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни