БГ Лов Форум: Как да запазим Българското Трицветно Гонче-Трицветен Палаш - БГ Лов Форум

Към съдържанието

  • (8 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Последна »
  • Не можете да публикувате нова тема
  • Не можете да пишете в тази тема

Как да запазим Българското Трицветно Гонче-Трицветен Палаш мнения за процъфтяването на породата

#1
Потребителя е офлайн   spartak888 

  • Златен Потребител
  • PipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 1857
  • Регистр: 11.08.08
Колеги обръщам се към вас с цел да изкажете мнение по въпроса как трябва да се действа за да се запази тази прекрасна порода.Нека тук да представим опита който сме натрупали през годините в селекцията.
Идеята е й да се представи и опита и на други клубове,тяхните успехи и грешки който ние да се опитаме да избегнем и да вървим напред за да се гордеем с постигнатото.







GPS ЗА ВАШЕТО КУЧЕ0898549658

Публикувано изображение Публикувано изображениеПубликувано изображение





ТЪРСЯТ СЕ!!! ВЪЗНАГРАЖДЕНИЕ!!!



Публикувано изображениеПубликувано изображение Публикувано изображениеПубликувано изображениеПубликувано изображение
0

#2
Потребителя е офлайн   Vasil Terziyski 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Виж галерията
  • Група: Root Admin
  • Мнения: 26377
  • Регистр: 17.02.08
Цитат(spartak888 @ Nov 18 2009, 22:07 ) <{POST_SNAPBACK}>
Колеги обръщам се към вас с цел да изкажете мнение по въпроса как трябва да се действа за да се запази тази прекрасна порода.Нека тук да представим опита който сме натрупали през годините в селекцията.
Идеята е й да се представи и опита и на други клубове,тяхните успехи и грешки който ние да се опитаме да избегнем и да вървим напред за да се гордеем с постигнатото.

Желая успех на темата / сигурен съм в това /!!! thumbsup.gif
Всички ловни новини и статии на имейла ви, абонирайте се тук: БГ ЛОВ БЮЛЕТИН

Решавайте ОНЛАЙН ТЕСТ ЗА КАНДИДАТ ЛОВЦИ

Станете член на групата ни във Фейсбук: BG LOV

Следвайте страницата ни във Фейсбук: Ловен портал БГ ЛОВ

Редакционни имейли: vater@abv.bg и bglovmail@gmai.com
0

#3
Потребителя е офлайн   spartak888 

  • Златен Потребител
  • PipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 1857
  • Регистр: 11.08.08
Благодаря,всъщност да бъда честен bglov.com спестява доста средства и време.Тук ние можем да усъществим една работна среща,която със сигурност в реално време ще затрудни доста хора,а така ние имаме успех!
GPS ЗА ВАШЕТО КУЧЕ0898549658

Публикувано изображение Публикувано изображениеПубликувано изображение





ТЪРСЯТ СЕ!!! ВЪЗНАГРАЖДЕНИЕ!!!



Публикувано изображениеПубликувано изображение Публикувано изображениеПубликувано изображениеПубликувано изображение
0

#4
Потребителя е офлайн   GeRaK 

  • Златен Потребител
  • PipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 1392
  • Регистр: 17.02.08
Интересна тема-поздравления

Според мен-Добър стандарт съобразен със спецификата на породата и нейното реално приложение в лова,описване на кучетата,чистопородно развъждане без експерименти-чужда кръв не ви трябва,Избягване на инбридинга до колкото е въжможно,популярезиране на породата(много ви липсва)-изложби,изпитания отразени по съответния начин в печатни и други медии....

Всъшност аз не знам до тук какво сте направили-имате ли регистриран клуб провеждате ли накакви меропрития ?Разкажете нещо повече !
www.chaushev-kennel.com

Не спори с глупака,той ще те свали на неговото ниво и ще те бие с опит!
0

#5
Потребителя е офлайн   spartak888 

  • Златен Потребител
  • PipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 1857
  • Регистр: 11.08.08
Като начало ще разкажа пред историята:От както се помня и ходя на лов, ловуваме с трицветни гончета.Така се и заражда любовта ми към палашите.(дамъзлъка е при нас повече от 20 години, и като всичко ако не знаеш какво правиш го губиш и се стигне до момент в който наблюдавам всякакви кръстоски с цел работни качества,и не това което търсиш и искаш да видиш, оставаш разочарован) Така и ние осъзнахме,че реално кучето което притежаваме изминава своя жизнен път и след него ще остане едно голямо нищо,решихме че е крайно време да се направи нещо(но в по глобален мащаб т.е за породата като цяло.Между времено аз започнах да навлизам в кучкарлъка с една друга наша порода и да си изяснявам доста неща) Така и се заражда идеята за създаването на Клуб (на нацйонално ниво),който да сложи началото на една по класифицирана информация(която с времето се надявам да се натрупа) с точни и ясни правила.


Клуб Българско Трицветно Гонче-Трицветен Палаш е регистриран по закона за юредическите лица с нестопанска цел с решение N38/30.07.2009г. на Окръжен съд Кърджали

И като такова то е едва на няколко месеца,и за това не сме правили никакви вътрешни мероприятия,но идеята за запазването на породата и създаването на клуб започва да се разпространява с пълна сила
(от уста на уста,в случая от колега на колега,приятел на приятел) и да запознава нови любители на породата.

GPS ЗА ВАШЕТО КУЧЕ0898549658

Публикувано изображение Публикувано изображениеПубликувано изображение





ТЪРСЯТ СЕ!!! ВЪЗНАГРАЖДЕНИЕ!!!



Публикувано изображениеПубликувано изображение Публикувано изображениеПубликувано изображениеПубликувано изображение
0

#6
Потребителя е офлайн   spartak888 

  • Златен Потребител
  • PipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 1857
  • Регистр: 11.08.08
Стандарт по които надявам се да работим,ще е стандарта на д-р Т. Гайтанджиев изработен за трицветния палаш.

Но нека се задълбочим малко и докато си разсъждаваме, да описваме стъпките по подробно за да може повече хора да вникнат в същнноста и спецификата на работата и реално да разберат какво върши даденият клуб за породата.

Дотук имаме създаден клуб имаме и стандарт-но кучета не (или няколко екземпляра например)

Какви са следващите стъпки,кави кучета ще се приемат(вписват-описват),какво правим с кучета с неясен пройзход,как става доказването на пройзхода, какви нормативни документи трябва да се изработят, каква информация ще носят,каква стойност ще имат?


GPS ЗА ВАШЕТО КУЧЕ0898549658

Публикувано изображение Публикувано изображениеПубликувано изображение





ТЪРСЯТ СЕ!!! ВЪЗНАГРАЖДЕНИЕ!!!



Публикувано изображениеПубликувано изображение Публикувано изображениеПубликувано изображениеПубликувано изображение
0

#7
Потребителя е офлайн   spartak888 

  • Златен Потребител
  • PipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 1857
  • Регистр: 11.08.08
Няма ли мнения?

Хайде колеги дайте предложения.


wink.gif
GPS ЗА ВАШЕТО КУЧЕ0898549658

Публикувано изображение Публикувано изображениеПубликувано изображение





ТЪРСЯТ СЕ!!! ВЪЗНАГРАЖДЕНИЕ!!!



Публикувано изображениеПубликувано изображение Публикувано изображениеПубликувано изображениеПубликувано изображение
0

#8
Потребителя е офлайн   naruto 5 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 221
  • Регистр: 18.06.09
Тежко е в днешно време да се мисли за порода която има сходна в Сърбия.Липсата на мнения говори за слаб интерес към породата или незаинтересованост от страна на колегите.При българското гонче нещата стоят по друг начин.
В.Стаматов вет.лекар и ловец 02 -318360
0

#9
Потребителя е офлайн   хектор 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: Banned
  • Мнения: 7101
  • Регистр: 01.04.08
ей спартак,кефиш ме biggrin.gif ако окучиш някоя класна кучка с хубав мъжкар ,ми избери едно куче,ще го платя ще го отгледам и ловец ще го направя biggrin.gif все пак е българска порода,и гледам че се трудиш за мечтата си,от мен имаш 1 човек който ще гледа такова куче,
в фарчето има една кучка която ми хареса много biggrin.gif
0

#10
Потребителя е офлайн   robarts 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 191
  • Регистр: 07.10.09
И аз се замислям касмати и издържливи са,сръбските по-голи седят.
0

#11
Потребителя е офлайн   чокито 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 101
  • Регистр: 23.12.09
имам един въпрос?
от този цвят кучета кото на снимката дето си сложил се чудя защо им викате бг трицветно гонче защото цвета повече побягва към сръбските гончета
Не трябва ли бг тр гонче да е в черен цвят да има бяло по муцуната гърдите и нашийника а на лапите като сръбските.....поне аз така мисля но ако греша може ли да ме отговориш с ЛС
0

#12
Потребителя е офлайн   spartak888 

  • Златен Потребител
  • PipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 1857
  • Регистр: 11.08.08
Цитат(хектор @ Jan 7 2010, 00:21 ) <{POST_SNAPBACK}>
ей спартак,кефиш ме biggrin.gif ако окучиш някоя класна кучка с хубав мъжкар ,ми избери едно куче,ще го платя ще го отгледам и ловец ще го направя biggrin.gif все пак е българска порода,и гледам че се трудиш за мечтата си,от мен имаш 1 човек който ще гледа такова куче,
в фарчето има една кучка която ми хареса много biggrin.gif



Хекторе симпатийте са взаимни.Всъщност с теб имаме много неща да си кажем!
От мен да знаеш, че едно кутре ще доиде при теб като армаган,и знам че няма да го затриеш!
До колкото кучката на фарчето,се опитах леко да го бутна та да се сети,но ако не се сети вземи го бутни и ти!

GPS ЗА ВАШЕТО КУЧЕ0898549658

Публикувано изображение Публикувано изображениеПубликувано изображение





ТЪРСЯТ СЕ!!! ВЪЗНАГРАЖДЕНИЕ!!!



Публикувано изображениеПубликувано изображение Публикувано изображениеПубликувано изображениеПубликувано изображение
0

#13
Потребителя е офлайн   spartak888 

  • Златен Потребител
  • PipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 1857
  • Регистр: 11.08.08
Цитат(чокито @ Jan 7 2010, 19:52 ) <{POST_SNAPBACK}>
имам един въпрос?
от този цвят кучета кото на снимката дето си сложил се чудя защо им викате бг трицветно гонче защото цвета повече побягва към сръбските гончета
Не трябва ли бг тр гонче да е в черен цвят да има бяло по муцуната гърдите и нашийника а на лапите като сръбските.....поне аз така мисля но ако греша може ли да ме отговориш с ЛС


Добре бе приятелю как да им кажа че са други като са си наши?
Относно цвета и всичко останало, д-р Тодор Гайтанджиев много отдавна го е написал/виж стандарта на породата/как е изглеждал трицветния палаш.

GPS ЗА ВАШЕТО КУЧЕ0898549658

Публикувано изображение Публикувано изображениеПубликувано изображение





ТЪРСЯТ СЕ!!! ВЪЗНАГРАЖДЕНИЕ!!!



Публикувано изображениеПубликувано изображение Публикувано изображениеПубликувано изображениеПубликувано изображение
0

#14
Потребителя е офлайн   Vasil Terziyski 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Виж галерията
  • Група: Root Admin
  • Мнения: 26377
  • Регистр: 17.02.08
Цитат(spartak888 @ Jan 7 2010, 21:16 ) <{POST_SNAPBACK}>
От мен да знаеш, че едно кутре ще доиде при теб като армаган,и знам че няма да го затриеш!

Прекрасно, след подаръка на пушката от съфорумец на друг млад съфорумец, това е втори благороден жест на български ловец, thumbsup.gif Дано такива примери има по често... Да не забравя да ти подшушна, че в събота ще ти нося армаган от мен... wink.gif
Всички ловни новини и статии на имейла ви, абонирайте се тук: БГ ЛОВ БЮЛЕТИН

Решавайте ОНЛАЙН ТЕСТ ЗА КАНДИДАТ ЛОВЦИ

Станете член на групата ни във Фейсбук: BG LOV

Следвайте страницата ни във Фейсбук: Ловен портал БГ ЛОВ

Редакционни имейли: vater@abv.bg и bglovmail@gmai.com
0

#15
Потребителя е офлайн   spartak888 

  • Златен Потребител
  • PipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 1857
  • Регистр: 11.08.08
Цитат(vater @ Jan 7 2010, 20:32 ) <{POST_SNAPBACK}>
Прекрасно, след подаръка на пушката от съфорумец на друг млад съфорумец, това е втори благороден жест на български ловец, thumbsup.gif Дано такива примери има по често... Да не забравя да ти подшушна, че в събота ще ти нося армаган от мен... wink.gif



Те твойте подараци край нямат,чак вече ми е неодобно.За три дена сън не съм спал ок кеф!

GPS ЗА ВАШЕТО КУЧЕ0898549658

Публикувано изображение Публикувано изображениеПубликувано изображение





ТЪРСЯТ СЕ!!! ВЪЗНАГРАЖДЕНИЕ!!!



Публикувано изображениеПубликувано изображение Публикувано изображениеПубликувано изображениеПубликувано изображение
0

#16
Потребителя е офлайн   dinas 

  • Напреднал Потребител
  • PipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 54
  • Регистр: 01.06.08
здравейте,с удоволствие бих станал член на този клуб и бих помогнал с всичко по силите си за неговото развитие.Кучката в профила ми е с много добри ловни качества но не зная произхода и с точност.За мое огромно съжаление на връх нова година нагли идиоти са я откраднали от клетката и.Сега търся усилено да си взема едно мъжко и едно женско /с различна кръв,не брат и сестра/от тази порода -ТОВА Е МОЯТА ПОРОДА
ако някои колега може да помогне с качествени кученца ще съм задължен!
0

#17
Потребителя е офлайн   jorotrg 

  • Платинен Потребител
  • Група: Модератор обяви
  • Мнения: 3819
  • Регистр: 08.03.09
Здравейте на всички. Според мен трябва да се направи някакъв развъдник на породата / мини развъдник като за начало /, щом има вече регистриран клуб, да се открие сметка и на дарителски начела да се измисли нещо такова, с 10-15 женски и 5-10 мъжки екземпляра, та да може всеки колега мераклия да гледа такова куче, да се обади там и да си купи, и да знае че е чисто, и аз имам мерак и възможност да направя едно куче но незнам от каде да го взема. И от там вече като се разпространят из българия двайсетина кучила, да се започне с организирането на изложби и състезания и други подобни прояви.
0

#18
Потребителя е офлайн   spartak888 

  • Златен Потребител
  • PipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 1857
  • Регистр: 11.08.08
Колеги, всички ние българските ловци сме градивната частица на Трицветното гонче,и ако ние искаме кучето да съществува това зависи изцяло от нас.

Относно развъдника,които колегата jorotrg предлага,всеки може да стане титуляр на развъдник за Трицветно гонче.Но за всичко това трябват да се приемат правилници в рамките на клуба,който да ни дават това право!


За колегите мераклий,който искат да станат собственици на кученца,нека се обърнат към клуба,на никои до момента не сме отказали никаква информация.


За контакти:

- Председател Илиян Ангелушев-0898549658 ,Пловдив
- Зам. председател Райчо Ангелушев 0887856198, Момчилград
- Касиер Васил Георгиев 0899810587, Ловеч

Е-MAIL:kbtg@abv.bg

GPS ЗА ВАШЕТО КУЧЕ0898549658

Публикувано изображение Публикувано изображениеПубликувано изображение





ТЪРСЯТ СЕ!!! ВЪЗНАГРАЖДЕНИЕ!!!



Публикувано изображениеПубликувано изображение Публикувано изображениеПубликувано изображениеПубликувано изображение
0

#19
Потребителя е офлайн   dinas 

  • Напреднал Потребител
  • PipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 54
  • Регистр: 01.06.08
Цитат(jorotrg @ Jan 8 2010, 00:19 ) <{POST_SNAPBACK}>
Здравейте на всички. Според мен трябва да се направи някакъв развъдник на породата / мини развъдник като за начало /, щом има вече регистриран клуб, да се открие сметка и на дарителски начела да се измисли нещо такова, с 10-15 женски и 5-10 мъжки екземпляра, та да може всеки колега мераклия да гледа такова куче, да се обади там и да си купи, и да знае че е чисто, и аз имам мерак и възможност да направя едно куче но незнам от каде да го взема. И от там вече като се разпространят из българия двайсетина кучила, да се започне с организирането на изложби и състезания и други подобни прояви.

за съжаление от развъдник от едно кучило добри ловни качества имат само едно или две малки а екстериорно всички са супер.Аз лично търся малки от доказани родители мисля че шанса за добре работещо и красиво куче е много по галям
0

#20
Потребителя е офлайн   spartak888 

  • Златен Потребител
  • PipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 1857
  • Регистр: 11.08.08
Цитат(dinas @ Jan 8 2010, 13:18 ) <{POST_SNAPBACK}>
за съжаление от развъдник от едно кучило добри ловни качества имат само едно или две малки а екстериорно всички са супер.Аз лично търся малки от доказани родители мисля че шанса за добре работещо и красиво куче е много по галям



Идеята на клуба е да не се допускат до разплод кучета който не са издържали работния изпит!
GPS ЗА ВАШЕТО КУЧЕ0898549658

Публикувано изображение Публикувано изображениеПубликувано изображение





ТЪРСЯТ СЕ!!! ВЪЗНАГРАЖДЕНИЕ!!!



Публикувано изображениеПубликувано изображение Публикувано изображениеПубликувано изображениеПубликувано изображение
0

Сподели темата:


  • (8 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Последна »
  • Не можете да публикувате нова тема
  • Не можете да пишете в тази тема

2 Потребител(и) четат тази тема
0 потребители, 2 гости, 0 анонимни