БГ Лов Форум: TIKKA T3 КЛУБ - БГ Лов Форум

Към съдържанието

  • (87 Страници) +
  • « Първа
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • Последна »
  • Не можете да публикувате нова тема
  • Не можете да пишете в тази тема

TIKKA T3 КЛУБ

#81
Потребителя е офлайн   popov308 

  • Златен Потребител
  • PipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 1339
  • Регистр: 20.09.10

Виж мнениетокойот написа на 12.12.2013 - 20:03 :

Колеги да се похваля и аз ;)/> Вижте какво ми донесе Снежанка за коледа.

Честито колега! Това е класика в жанра. Радва окото, а с този дървен приклад ще радва и ръката. Снежанка се е справила отлично! Сега и Дядо Коледа ако се появи с някоя хубава оптика... :)
Желая ти много приятни мигове с новата придобивка! Какъв калибър е?
0

#82
Потребителя е офлайн   койот 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 357
  • Регистр: 04.02.13
Благодаря колега жив и здрав да си. Писал съм му на Дядо Коледа че мойта хубавица не довижда нещо ;) калибъра е 30-06.
0

#83
Потребителя е офлайн   койот 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 357
  • Регистр: 04.02.13
Колеги някой може ли да ми каже дали се продава полимерен приклад отделно че тоя орех много пазене иска .
0

#84
Потребителя е офлайн   NICK77 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 325
  • Регистр: 16.08.12

Виж мнениетокойот написа на 15.12.2013 - 12:36 :

Колеги някой може ли да ми каже дали се продава полимерен приклад отделно че тоя орех много пазене иска .

Привет !
И аз бях пред тази дилема защото в повечето случаи съм гонач. Попитах при вносителите ,но до сега не се налагало да внасят и не могат да ми кажат цена.После започнах да следя търговете из Ибей за нещо употребявано ,но цените се въртят около 100$ като сложиш и доставка и разправиите по митници ми се отщя.Направих и една проста сметка читав орехов приклад изработен от роден майстор ще е около 150-200 лв .А и докосването на дървото е съвсем различно спрямо полимера,един живот живеем и нека се насладим на всеки миг с това което ни носи радост.Между другото дървото подлежи на корекция ако леко си надраскал или подбил !
Поздрави и успех!
0

#85
Потребителя е офлайн   койот 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 357
  • Регистр: 04.02.13
И тва го има . Още първия излет я надрасках . Ами ако се наложи ще правим нови ;)
0

#86
Потребителя е офлайн   popov308 

  • Златен Потребител
  • PipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 1339
  • Регистр: 20.09.10

Виж мнениетокойот написа на 15.12.2013 - 19:26 :

И тва го има . Още първия излет я надрасках . Ами ако се наложи ще правим нови ;)/>/>

Колега, за разни одрасквания, ожулвания и пр., въобще да не ти пука. Притеснително е едва ако инцидентът доведе до спукване или счупване на дървото. Останалото са манекенски глупости и истинският лов започва едва след превъзмогването им. Същото е и при джиповете. Ненадрасканият джип никак, ама никак не върви. :)/> По черно и в гората вървят одрасканите и очуканите джипове. Същото и при пушките.
Знам с какви очи се гледа нова пушка и колко трудно се възприемат първите драскотини и побитости. Колкото по-бързо го забравиш, толкова по-бързо ще се концентрираш върху основното - стрелбата. И не мисли, че пластмасовият приклад не се драска. Моят е такъв, а вече има няколко едри деруги. Всичко е наред, ако броят на отстреляните животни е 20 - 30 пъти по-голям от този на деругите! :)/>
По кратко казано, за да има hunting подготви си за offroading...
Поздрави!
0

#87
Потребителя е офлайн   emil5koff 

  • Сребърен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 780
  • Регистр: 29.06.08

Виж мнениетоpopov308 написа на 15.12.2013 - 21:27 :

Виж мнениетокойот написа на 15.12.2013 - 19:26 :

И тва го има . Още първия излет я надрасках . Ами ако се наложи ще правим нови ;)/>/>/>

Колега, за разни одрасквания, ожулвания и пр., въобще да не ти пука. Притеснително е едва ако инцидентът доведе до спукване или счупване на дървото. Останалото са манекенски глупости и истинският лов започва едва след превъзмогването им. Същото е и при джиповете. Ненадрасканият джип никак, ама никак не върви. :)/>/> По черно и в гората вървят одрасканите и очуканите джипове. Същото и при пушките.
Знам с какви очи се гледа нова пушка и колко трудно се възприемат първите драскотини и побитости. Колкото по-бързо го забравиш, толкова по-бързо ще се концентрираш върху основното - стрелбата. И не мисли, че пластмасовият приклад не се драска. Моят е такъв, а вече има няколко едри деруги. Всичко е наред, ако броят на отстреляните животни е 20 - 30 пъти по-голям от този на деругите! :)/>/>
По кратко казано, за да има hunting подготви си за offroading...
Поздрави!

Потвърждавам горното и за илюстрация качвам две снимки:
Прикачено изображение: DSC_00251.jpg Прикачено изображение: DSC_00241.jpg
Това, при положение, че пушката се транспортира в куфар и се пази, до колкото е възможно!
0

#88
Потребителя е офлайн   койот 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 357
  • Регистр: 04.02.13
Така е колега нова мрежа риба не хваща ;) А аз по принцип съм си офроуд понеже съм гонач а при нас в полите на Странджа Сакар планина малко е като в Камбоджа ;) Просто ореха е меко и мазно дърво и не дава даго пипнеш даго ........ ;) Че затова се замислих за полимер.
0

#89
Потребителя е офлайн   койот 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 357
  • Регистр: 04.02.13
Колеги някой ползвал лие сако супер хамърхед 180 грейна в 30-06 тиката как ги кара.
0

#90
Потребителя е офлайн   tosheto_74 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 237
  • Регистр: 19.03.08
Прикачено изображение: DSC00703.JPGСефтето на Тиката.Глиганче 100 тина ,кила патрон хорнади с куршум 10,7 сст мач.Разстояние 60 ,70 м с изходна рана.
0

#91
Потребителя е офлайн   койот 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 357
  • Регистр: 04.02.13
Браво колега все така да ги думкаш.
0

#92
Потребителя е офлайн   ogitto79 

  • Златен Потребител
  • PipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 1231
  • Регистр: 21.10.10

Виж мнениетоtosheto_74 написа на 22.12.2013 - 23:01 :

Прикрепен файл DSC00703.JPGСефтето на Тиката.Глиганче 100 тина ,кила патрон хорнади с куршум 10,7 сст мач.Разстояние 60 ,70 м с изходна рана.


Браво, добро сефте си и направил.Пожелавам ти никога да не я изложиш.:)/>
На слука.
Успехите трябва да се постигнат чрез правенето на добро!
0

#93
Потребителя е офлайн   tosheto_74 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 237
  • Регистр: 19.03.08
Благодаря и да ви се връща двойно.
0

#94
Потребителя е офлайн   койот 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 357
  • Регистр: 04.02.13
Колеги Тикаджии за много години много здраве и късмет и много ловни успехи.
0

#95
Потребителя е офлайн   dr-marti 

  • Напреднал Потребител
  • PipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 90
  • Регистр: 06.10.08
Ха,то имало и за моята пушка клуб а аз не съм видял ! От миналата година съм с TIKKA T3 308W с полимерен приклад и ляв болт .Колегите от дружинката коментираха ,че е като детска играчка но после като видяха какво прави ,смениха бързо плочата! Отгоре на Пикатини релса Recknagel слагам един Aimpoint Patrol Rifle Optic ,а за по- далечна стрелба на същата база монтирам Meostar 3-12 * 56 с подсветка .Ринговете на оптиката са също Recknagel и като цяло си държат прострелката при сваляне и качване на приборите.След много мислене и четене ,такава комбинация си избрах и за сега всичко е без забележки.Бързомера съм прострелял със SAKO HAMMERHEAD - 11.7g. ,а оптиката с GECO EXPRESS - 10.7g.
Ще следя с интерес темата и пожелавам много слука на колегите с това наистина добро оръжие!
0

#96
Потребителя е офлайн   Boiko68 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 140
  • Регистр: 26.05.13
:thumbsup:

Виж мнениетоdr-marti написа на 07.01.2014 - 16:29 :

Ха,то имало и за моята пушка клуб а аз не съм видял ! От миналата година съм с TIKKA T3 308W с полимерен приклад и ляв болт .Колегите от дружинката коментираха ,че е като детска играчка но после като видяха какво прави ,смениха бързо плочата! Отгоре на Пикатини релса Recknagel слагам един Aimpoint Patrol Rifle Optic ,а за по- далечна стрелба на същата база монтирам Meostar 3-12 * 56 с подсветка .Ринговете на оптиката са също Recknagel и като цяло си държат прострелката при сваляне и качване на приборите.След много мислене и четене ,такава комбинация си избрах и за сега всичко е без забележки.Бързомера съм прострелял със SAKO HAMMERHEAD - 11.7g. ,а оптиката с GECO EXPRESS - 10.7g.
Ще следя с интерес темата и пожелавам много слука на колегите с това наистина добро оръжие!

:thumbsup:
0

#97
Потребителя е офлайн   gsaram 

  • Напреднал Потребител
  • PipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 85
  • Регистр: 14.05.08
И аз да се присъединя към клуба. Моята TIkka e varmint 308 win лява ръка. Стрелям с бързомер Aimpoint H34S. Монтажа е на Recknagel база и рингове. За сега нямам оптика но и това ще стане.
Прикачено изображение: IMG_20140105_105004.jpg
Поздрави!
0

#98
Потребителя е офлайн   койот 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 357
  • Регистр: 04.02.13
Браво колега все така да ги думкаш. Каква дистанция на стрелба покриваш с този модел на ампойнт . Питам понеже и аз съм се насочил към него.
0

#99
Потребителя е офлайн   караджата 

  • Потребител
  • PipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 11
  • Регистр: 15.12.11
Привет колеги и почитатели на Tikka,
Желая и аз да се похваля с новата си придобивка само на 3 дена :)/>/>/>/>
Tikka T3 Lite Trigger set, 308 WIN. заедно с Meopta 3-12x50 4C.Монтажа във вторник - тогава и повече кадри.
Независимо, че края на сезона дойде, пожелавам много здраве и слука на всички Ви.

Прикачени миниатюри

  • Прикачено изображение: IMG-20140215-00273.jpg
  • Прикачено изображение: IMG-20140215-00272.jpg
  • Прикачено изображение: IMG-20140215-00271.jpg
  • Прикачено изображение: IMG-20140215-00270.jpg

0

#100
Потребителя е офлайн   койот 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 357
  • Регистр: 04.02.13
Честито колега с здраве да я ползваш и много слука със тази Убавица
0

Сподели темата:


  • (87 Страници) +
  • « Първа
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • Последна »
  • Не можете да публикувате нова тема
  • Не можете да пишете в тази тема

7 Потребител(и) четат тази тема
0 потребители, 7 гости, 0 анонимни