БГ Лов Форум: 300 Win Mag & 308 Win - БГ Лов Форум

Към съдържанието

  • (3 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Не можете да публикувате нова тема
  • Не можете да пишете в тази тема

300 Win Mag & 308 Win

#21
Потребителя е офлайн   Ice_72 

  • Напреднал Потребител
  • PipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 59
  • Регистр: 19.03.13

 kum4o val4o написа на 30.03.2013 - 11:14 :

 Ice_72 написа на 30.03.2013 - 10:59 :

Умишлено не съм написъл конкретна дистанция а "Пределна"-(както за калибъра/оръжието така и за мен като възможностти), по-принцип целта ми е 1000+ но това за сега е в сферата на "желанията", тъйкато с дълго "нарезно" оръжие не съм стрелял от 20г...а и на първо време ще обурудвам "хубавицата" с оптика от "среден" клас тъйче ще тренирам по мишени на "средни" дистанцйи, първоначално на 100,200м./които са си близки/ и като по-опозная оръжието и боеприпаса на 500м. пък по-нататък като си взема и хубава оптика /и ако съм се представил добре на "средните" дистанций/ ще премина към заветните 1000+ ;)/>/>/>/>

п.п.Малко извън темата, някой можели да ми каже на стрелбището в Лозен полусата с какво мах. дължина е?

Мисля че беше 200 м за нарезно ама не съм сигурен да не те подведа. Обаче лицензирано стрелбище за 500 и 1000 метра (освен военните) lв България мисля че няма. Успех в начинанието :cheers2:/>/>/>

П.П. По възможност се консултирай със състезатели по бенч рест те ще ти дадат най-точни съвети и насоки които ще те предпазят от едни излишни разходи. Успех


благодаря за съвета колега, а относно бенчресистите от три години следя форума им и съм си коресподнирал с тях....но проблема е че карабината която съм си харесал Те /имам предвид Българските бенчресисти/ не я долюбват въобще като Марка....а мнението на тези от през океана /САЩ/ са на мнение, че е много подходяща за начинаещи бенчресисти, като я позиционират м/у "Стоковите" и "Къстом" /по-добра от едните и по-лоша от другите/, което за фабрична пушка си е добра оттценка.....
Churchill Super Magnum Wood - 12/89
Browning -Long Trac 9.3x62
Remington 700 Sendero SF II - 300Win.mag.
Remington 700 SPS Varmint - 243 Win.
0

#22
Потребителя е офлайн   kum4o val4o 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 414
  • Регистр: 15.02.09
Абе взимай един McMillan TAC-50 .50BMG или един Accuracy International AS50 а може и CheyTac Intervention .408 caliber или Barrett "Light Fifty" M82A1 50 BMG
и бъди сигурен че няма да сгрешиш :cheers2:
0

#23
Потребителя е офлайн   ogitto79 

  • Златен Потребител
  • PipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 1231
  • Регистр: 21.10.10
Стрелбището на Лозен има 100 м коридори.
Така че колега не знам каде ще тренираш на по големи дистанции.
Поздрави и успех начинаниесо. :D/>
Успехите трябва да се постигнат чрез правенето на добро!
0

#24
Потребителя е офлайн   Thedestroyer 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Виж галерията
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 2426
  • Регистр: 07.10.09
Ползвайки от вече 8 години и двата калибъра (първия беше .300 WinMag ) определено моите лични предпочитания и симпатии са към .308 Win ..особено ако говорим за ползване за ЛОВ а не за гонене на вятъра по баирите и по хартии .
От където и го погледнеш има предимства пред THE BIGGER ONE (.300 WinMag) :
- Енергия и скорост - достатъчни за всеки един ловен обект в БГ ..а и не само у нас - от лисица до мечка и от сърна до елен
- Компактност и маневреност при лов на издебване и гонка - по леко тегло , по голяма маневреност и при ходене от 5-6 км на излет определено имат значение тези качества .
- Избор на боеприпас - може би няма друг калибър който да се радва на толкова разнообразие ...даже и на нашия пазар
- Цена на боеприпаса - от 30 до 40% по скъп е .300 WinMag което ако мога да се изразя в брой на изстрели - за 130 изстрела на .308 ще стреляш 100 на .300 WinMag .Даже и с релоадването пак е същата картинка приблизително .
0

#25
Потребителя е офлайн   suzi1973 

  • Златен Потребител
  • PipPipPipPipPipPip
  • Група: Banned
  • Мнения: 1486
  • Регистр: 23.02.09

 Thedestroyer написа на 01.04.2013 - 21:16 :

Ползвайки от вече 8 години и двата калибъра (първия беше .300 WinMag ) определено моите лични предпочитания и симпатии са към .308 Win ..особено ако говорим за ползване за ЛОВ а не за гонене на вятъра по баирите и по хартии .
От където и го погледнеш има предимства пред THE BIGGER ONE (.300 WinMag) :
- Енергия и скорост - достатъчни за всеки един ловен обект в БГ ..а и не само у нас - от лисица до мечка и от сърна до елен
- Компактност и маневреност при лов на издебване и гонка - по леко тегло , по голяма маневреност и при ходене от 5-6 км на излет определено имат значение тези качества .
- Избор на боеприпас - може би няма друг калибър който да се радва на толкова разнообразие ...даже и на нашия пазар
- Цена на боеприпаса - от 30 до 40% по скъп е .300 WinMag което ако мога да се изразя в брой на изстрели - за 130 изстрела на .308 ще стреляш 100 на .300 WinMag .Даже и с релоадването пак е същата картинка приблизително .
Много правилно ;)
0

#26
Потребителя е офлайн   Thedestroyer 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Виж галерията
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 2426
  • Регистр: 07.10.09

 ogitto79 написа на 30.03.2013 - 17:52 :

Стрелбището на Лозен има 100 м коридори.
Така че колега не знам каде ще тренираш на по големи дистанции.
Поздрави и успех начинаниесо. Публикувано изображение/>


То си е за майтап ,тренировката на по големи дистанции от 100 м е възможна извън стрелбище единствено ако имаш некое село на майна си и си определено "вътрешен " в селото та да те не закачат .Иначе ходиш и се огляваш като заек ...еле пък ако си мисли някой че в близост до София можеш да рискуваш (то си е баш риск !) и да стреляш на дистанции над 400 м - ей така - отиваш някъде и стреляш - просто забрави !! Или ще те подложи на 112 някой лайняр с туристическа раница и умно гледащ или някой местен колега няма да пропусне да те наколади пред подвижната стража и .....айде да видиш какъв филм се оформя !
Аз примерно на територията на едно село където имаме семейна къща ползвам една кариера с язовир но само извън риболовния сезон и то се обаждам на кмета че СЪМ АЗ а не някой случаен да гърми , и пак съм имал неколкократни спречквания със местни хора по този повод .

Между другото на най близо до София легитимно стрелбище за над 100м за нарезно оръжие май има само на територията на ДДС Искър ,където има условия за стрелба на 200 а и на 300 м ,само че последно време малко се "закучиха" там нещата и не пускат "кой да е" ;)/>
0

#27
Потребителя е офлайн   ogitto79 

  • Златен Потребител
  • PipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 1231
  • Регистр: 21.10.10

 Thedestroyer написа на 02.04.2013 - 17:28 :

 ogitto79 написа на 30.03.2013 - 17:52 :

Стрелбището на Лозен има 100 м коридори.
Така че колега не знам каде ще тренираш на по големи дистанции.
Поздрави и успех начинаниесо. Публикувано изображение/>


То си е за майтап ,тренировката на по големи дистанции от 100 м е възможна извън стрелбище единствено ако имаш некое село на майна си и си определено "вътрешен " в селото та да те не закачат .Иначе ходиш и се огляваш като заек ...еле пък ако си мисли някой че в близост до София можеш да рискуваш (то си е баш риск !) и да стреляш на дистанции над 400 м - ей така - отиваш някъде и стреляш - просто забрави !! Или ще те подложи на 112 някой лайняр с туристическа раница и умно гледащ или някой местен колега няма да пропусне да те наколади пред подвижната стража и .....айде да видиш какъв филм се оформя !
Аз примерно на територията на едно село където имаме семейна къща ползвам една кариера с язовир но само извън риболовния сезон и то се обаждам на кмета че СЪМ АЗ а не някой случаен да гърми , и пак съм имал неколкократни спречквания със местни хора по този повод .

Между другото на най близо до София легитимно стрелбище за над 100м за нарезно оръжие май има само на територията на ДДС Искър ,където има условия за стрелба на 200 а и на 300 м ,само че последно време малко се "закучиха" там нещата и не пускат "кой да е" ;)/>/>

:thumbsup:
Успехите трябва да се постигнат чрез правенето на добро!
0

#28
Потребителя е офлайн   geno79 

  • Напреднал Потребител
  • PipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 43
  • Регистр: 26.01.11
Колега 300WM без дулен компенсатор така рита,че направо цепи вежди,но щом ще слагаш компенсатор вземай 300 да знаеш,че имаш достатъчно сила при всякаква дистанция.Аз стрелям с този калибър и дори за миг не съм съжалявал.
0

#29
Потребителя е офлайн   Ice_72 

  • Напреднал Потребител
  • PipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 59
  • Регистр: 19.03.13

 geno79 написа на 03.04.2013 - 21:55 :

Колега 300WM без дулен компенсатор така рита,че направо цепи вежди,но щом ще слагаш компенсатор вземай 300 да знаеш,че имаш достатъчно сила при всякаква дистанция.Аз стрелям с този калибър и дори за миг не съм съжалявал.


:) патроните сам ли си ги "изработваш" /думичката "Релоудваш" не ме кефи много нали все пак сме с Бг.../?
с какво оръжие ги ползваш?, какви групи правиш / ако стеляш по мишени де.../
Churchill Super Magnum Wood - 12/89
Browning -Long Trac 9.3x62
Remington 700 Sendero SF II - 300Win.mag.
Remington 700 SPS Varmint - 243 Win.
0

#30
Потребителя е офлайн   dekovxxx 

  • Напреднал Потребител
  • PipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 70
  • Регистр: 26.02.12
колега мен ако ме питаш взимай 300 няма да сазалиаваш тва с отката не ги слушай не толкова голям .поразениата са прекрасни на добри дистанции от 350-400 metra
0

#31
Потребителя е офлайн   MCCLAIN 

  • Сребърен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 994
  • Регистр: 30.09.10

 dekovxxx написа на 19.05.2013 - 20:17 :

колега мен ако ме питаш взимай 300 няма да сазалиаваш тва с отката не ги слушай не толкова голям .поразениата са прекрасни на добри дистанции от 350-400 metra




Това от опит ли го знаеш или си го чувал някъде?
MCCLAIN
0

#32
Потребителя е офлайн   Thedestroyer 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Виж галерията
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 2426
  • Регистр: 07.10.09

 mcckain написа на 19.05.2013 - 20:32 :

 dekovxxx написа на 19.05.2013 - 20:17 :

колега мен ако ме питаш взимай 300 няма да сазалиаваш тва с отката не ги слушай не толкова голям .поразениата са прекрасни на добри дистанции от 350-400 metra




Това от опит ли го знаеш или си го чувал някъде?


абе той отката наистина не е чак толкова голям ...ако стреляш два пъти в годината по 5-6 патрона - ок ! ....ама аз като стрелям по 20-30 патрона почти всяка седмица ,макар и с кикстоп пак ми идва повечко :blink:/>
Та определено някой който твърди че отката не е толкова голям май повече е слушал отколкото опитвал ....или е СУПЕР ГОЛЯМ ЮНАК който понася добре на бой или е мазохист :D/>
0

#33
Потребителя е офлайн   MCCLAIN 

  • Сребърен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 994
  • Регистр: 30.09.10

 mcckain написа на 19.05.2013 - 20:32 :

 dekovxxx написа на 19.05.2013 - 20:17 :

колега мен ако ме питаш взимай 300 няма да сазалиаваш тва с отката не ги слушай не толкова голям .поразениата са прекрасни на добри дистанции от 350-400 metra




Това от опит ли го знаеш или си го чувал някъде?


Една таблица за отката при различните калибри. Изводите са според обстоятелствата. Поздрави

Прикачени миниатюри

  • Прикачено изображение: Recoil.jpg

MCCLAIN
0

#34
Потребителя е офлайн   Boiko68 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 140
  • Регистр: 26.05.13
Здравеите колеги.
Сравнението от два та калибра е отук до луната или.
Лада и ферари.
0

#35
Потребителя е офлайн   ivanchyk 

  • Потребител
  • PipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 13
  • Регистр: 09.07.13

 Boiko68 написа на 12.07.2013 - 22:23 :

Здравеите колеги.
Сравнението от два та калибра е отук до луната или.
Лада и ферари.

За съжеление, колега аз в нашите гори съм ходил и с Лада и с Нисан "Патрол" навсякъде, ама ме съмнява , че с Ферарито ще мога ...?!!
0

#36
Потребителя е офлайн   румен николов 

  • Новак
  • Pip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 8
  • Регистр: 06.09.08
Да сложа и моите 20 стотинки.И двата калибъра си имат своето предназначение ,при армейска експлоатация.При използването им за лов,и то за дивеч в нашите географски ширини,308,е по универсален .Визирам традициония лов на гонка.Чисто икономически ,боеприпаса 300 уин е по скъп в сравнение 308 при почти еднакви възможности ,в дистанциите до 300м.А сигурно и в по големите.По мекия откат също е плюс,въпреки ,че по време на лов,адреналина прави отката ,несъществен.по мощния боеприпас ,естествено изисква и оптика съобразена с него-и ето още един минус.Обаче има един голям плюс ,и той се нарича -удоволствието о стрелба с 300 уин.Е тогава забравяш всички икономически минуси на калибъра.
0

#37
Потребителя е офлайн   Иван Каранайденов 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 342
  • Регистр: 13.05.10
Здравейте колеги гледам,че тази тема е доста замряла та понеже аз също се колебая между тези два калибъра реших а да я съживя малко.
Ако мога да получа вашите компетентни мнения по темата ще ви бъда много благодарен.
Поздрави и наслука.
ЛОШО ВРЕМЕ,ЛОША ЖЕНА И СИЛНА РАКИЯ ЗА ЛОВЕЦА НЯМА!
„Когато сме мъртви, това е за дълго. Когато сме ловци, това е завинаги!
0

#38
Потребителя е офлайн   ЦВЕТЕЛИН ЦВЯТКОВ 

  • Цветелин Цвятков
  • PipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 833
  • Регистр: 26.01.14
Магнум = ритащо,скъпо,неприложимо в твоя силно пресечен и обрасъл терен! Ти си гонач. Идеално познаваш пътеките за бягство на прасетата и се пласираш до тях. Какви пределни дистанции си представяш тогава? Слушай патило!
0

#39
Потребителя е офлайн   Иван Каранайденов 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 342
  • Регистр: 13.05.10

 ЦВЕТЕЛИН ЦВЯТКОВ написа на 11.03.2014 - 22:35 :

Магнум = ритащо,скъпо,неприложимо в твоя силно пресечен и обрасъл терен! Ти си гонач. Идеално познаваш пътеките за бягство на прасетата и се пласираш до тях. Какви пределни дистанции си представяш тогава? Слушай патило!

Колега както ти писа гонач с глаткоцевно и аз съм напълно съгласен с теб затова реших нарезното само за варда.
Поздрави и наслука.
ЛОШО ВРЕМЕ,ЛОША ЖЕНА И СИЛНА РАКИЯ ЗА ЛОВЕЦА НЯМА!
„Когато сме мъртви, това е за дълго. Когато сме ловци, това е завинаги!
0

#40
Потребителя е офлайн   momcho2000 

  • Златен Потребител
  • PipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 1325
  • Регистр: 08.08.13
Малеее тоя откат.... направо гледам чета и не вярвам на ушите си :D
Отката на моето оръжие в калибър 300 Win.Mag е по малък от на 30-06 да не кажа на нивото на 308-ка и за да не почнете да обяснявате кой с кво е стрелял и кой кво е казвам, че предишната ми беше 30-06 новата ми е 300 магнум и отката на магнума е по слаб (стрелял съм и с други калибри)! Ако някой мисли, че може да премери силата на отката с удоволствие ще донеса пушката за сравнение с други пушки в други калибри! Поздрави
На колата ти ако не пише Made in Japan, СМЕНИ Я!
0

Сподели темата:


  • (3 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Не можете да публикувате нова тема
  • Не можете да пишете в тази тема

1 Потребител(и) четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни