БГ Лов Форум: Снаредяване на 9х18 Макаров за кеф - БГ Лов Форум

Към съдържанието

  • (2 Страници) +
  • 1
  • 2
  • Не можете да публикувате нова тема
  • Не можете да пишете в тази тема

Снаредяване на 9х18 Макаров за кеф на цена от 9ст.

#1
Потребителя е офлайн   Георги ловеца 

  • Сребърен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 757
  • Регистр: 26.02.14
Отварям тази тема за да покажа как снаредявам патрони за Макаров 9х18 за кеф, стрелба по мишени, и сега според новия закон за доубивне на дивеч. Много хора ще кажат няма смисъл при цена на патрона 40-50стинки и това найстина е така ако се стреля по стотина патрона на година и през другото време пищова седи в касата. За мене смисъла е че ми е приятно, доставя ми удоволствие да правя нещо през свободното си време свързано с хобито. Използвам месингови гилзи от 9х19 събирани от стрелбище-тоест за без пари, скъсявам ги с инструмента на лее от 19мм. до 17,80мм. за да се получат нужните ми гилзи за Макаров 9х18. След като съм ги декапсуловал, ги измивам в ултразвукова вана за да падне нагара им, и да добият вид на нови. Много хора не ги мият и си ги стрелят така както са с нагара и това не им пречи че нямат добър външен вид. След това поставям новата капса която може да бъде смал рифле от 7стинки, или смал пищов на федерал американска за 11ст. от випа купени. За барут използвам Български ловен Сокол купен също от некои ловен магазин. За куршум ползвам излят от мене си с клещи на лее чисто оловен куршум. Самото калибриране и събиране на готовия патрон правя с матрица на ЛЕЕ за Макаров, със преса също на ЛЕЕ за снаредяване на патрони. Така получения готов патрон 9х18 за Макаров ми идва на цена: Капса на федерал 11ст.+барут Сокол 0,30гр. за 2ст.=общо 13ст., или ако ползвам капса смал рифле от 7ст. то тогава ми идва на цена от 7+2=9ст. Първо малко си поиграх за да получа нужното количество барут за един патрон като ползвах различни навески от барута Сокол и мерих скорости и гледах за точноста. Опити с БГ ловен барут Сокол, и оловен куршум на ЛЕЕ от 22.VI.2019г.:

1.Навеска 0,25гр., и не кернирана гилза, и не калибриран оловен куршум 6,90гр. скорост от 260м/с до 322м/с.средно идва 290м/с, енергия = 290дж.

2.Навеска 0,25гр. кернирана гилза, оловен куршум калибриран от 9,32мм. на 9,28мм., дават признаци по капсула на свръх налягане! Скорост от 170м/с. до 210м/с. средна скорост 190м/с., енергия 124дж.

3.Навеска 0,30гр. сокол, и леко кернирана гилза-285м/с. до 295м/с. средна скорост от 290м/с., енергия = 290дж.

+++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++

Заключение: При навеска от 0,25гр. барут Сокол партида от 2010г. годен до 2016г. барута идва малко като обем и в гилзата остава свободно място което води да голяма разлика в скоростите на куршумите която скорост варира от 260м/с. до 320м/с. и следователно ще има голяма група в мишената. При кернирана гилза още по лошо, ем никва скорост и енергия, ем има признаци за свръх налягане въпреки минималната навеска барут. При навеска от 0,30гр. барут Сокол скороста вече не играе много, а точно от 285м/с. до 295м/с. и в гилзата почти няма празно пространство. Енергията при скорост от 290м/с. е точно 290дж. Следователно навеска от 0,30гр. от този барут, или малко повече е идеална за тези куршуми.

+++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++

Максималното количество барут Сокол от 2010г. което влиза в гилзата плътно е 0,32гр., а свободно с мярка направена от мен като скъсих една гилза с 4мм. колкото потъва куршума в нея и сложих дръжка на тази мярка е точно 0,30грама.

Скорост на стандартни руски патрони от 77г. за Макаров червен лак-260м/с до 280м/с.

Търсих нещо средно като оригиналните руски патрони както е по книга-тоест около 300дж и около 300м/с., и горе долу добра точност и го получих с навеска от 0,30гр.сокол, капсул на федерал, и оловен куршум за макаров излят от клещи на ЛЕЕ. Това което получих на мишената ме радва и ми е достатъчно като точност. След това направих и тест на пробивност в сух боров дънер

с дължина 43см. от 15м. разстояние. 1.Макаров 9х18:

1.1.Стоп патрон-никаква пробивност.

1.2.Купешки с червен лак-19см.

1.3.Купешки с зелен лак-18,5см.

1.4. Правен от мен с оловен куршум на ЛЕЕ-15см.

Пробивноста в този сух боров дънер също за мене лично е идеална спрямо стандартните купешки патрони и затова реших повече да не се занимавам с опити ами да си карам по горната рецепта. Когато ми е кеф и реша да пострелям по мишени с макаровия си правя примерно 30-50 патрона вечер примерно за 1 час, а на другия ден отивам и си ги изстрелвам на стрелбището по мишени за кеф и удоволствие.

Имах и една жива лисица умерена от мен с калашника във врата която се въргаляше във агония та я доубих с макаровия и такъв патрон в корема за да видя как работи този куршум. Ами умря си нормално и бързо-тоест веднага и прекратих агонията, следователно тези патрони 9х18 с оловен куршум, и ловен барут сокол стават и за доубиване на дивеч точно както е според новия закон от май месец. После чистих две оръжия, ама исках да видя как работи и по дивеч този патрон.


Снимките по долу показват всичко точно и нагледно как се получи при мен.





Прикачени миниатюри

  • Прикачено изображение: WP_20190611_12_50_59_Pro.jpg
  • Прикачено изображение: WP_20190625_15_02_50_Pro.jpg
  • Прикачено изображение: WP_20190625_22_55_46_Pro.jpg
  • Прикачено изображение: WP_20190627_16_40_09_Pro.jpg
  • Прикачено изображение: WP_20190627_19_34_40_Pro.jpg
  • Прикачено изображение: WP_20190701_15_42_23_Pro.jpg
  • Прикачено изображение: WP_20190719_01_38_48_Pro.jpg

Сайга12
БСР-74
SAR-M9F
Тигр 7,62х54
Макаров
0

#2
Потребителя е офлайн   anelin 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 3073
  • Регистр: 12.12.08
Браво! Какво му трябва на човека...колега би ли рискувал и с такъв http://www.guns.bg/V...eedReg=&outlet=
Всяка сутрин в Африка, една антилопа се пробужда. Тя знае, че трябва да бяга по-бързо от най-бързият лъв или ще умре.
Всяка сутрин един лъв се пробужда. Той знае, че трябва да надбяга най-бавната антилопа или ще умре от глад.
Няма значение дали си антилопа или лъв, когато слънцето се покаже... по-добре започни да бягаш.

Африканска поговорка
0

#3
Потребителя е офлайн   Георги ловеца 

  • Сребърен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 757
  • Регистр: 26.02.14

Виж мнениетоanelin написа на 28.07.2019 - 18:00 :

Браво! Какво му трябва на човека...колега би ли рискувал и с такъв http://www.guns.bg/V...eedReg=&outlet=

Всеки бързогорящ барут става за къси цеви включително и този, но цената му от 200лв за кг ще ми дойде в повече, и поради тази причина не виждам смисъла. Сокола доколкото помня е около 80-90лв. за 1кг.
Сайга12
БСР-74
SAR-M9F
Тигр 7,62х54
Макаров
0

#4
Потребителя е офлайн   Stanislav Todorov 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 367
  • Регистр: 02.09.10
Ползвай барут Марс-по евтин е.....Масово него ползваха ....И интересно ми е защо даваш гласност на нещо,което правиш при условие ,че не е разрешено от закона...



0

#5
Потребителя е офлайн   Георги ловеца 

  • Сребърен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 757
  • Регистр: 26.02.14
Марса го ползвам за бренекетата на ЛЕЕ в 12 кал-някъде трябва да имам тема от преди 4-5 години и за тях. Просто имах останал барут сокол от 2010г. който се чудих какво да направя защото и тои седеше доста години и така и така беше по-малко от половин кутия снаредих и изстрелях и него.
Сайга12
БСР-74
SAR-M9F
Тигр 7,62х54
Макаров
0

#6
Потребителя е офлайн   Георги ловеца 

  • Сребърен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 757
  • Регистр: 26.02.14

Виж мнениетоStanislav Todorov написа на 31.07.2019 - 11:07 :

Ползвай барут Марс-по евтин е.....Масово него ползваха ....И интересно ми е защо даваш гласност на нещо,което правиш при условие ,че не е разрешено от закона...

А ти защо не ми написа на лично съобщение това, ами се възползва от моето незнание? Некъв препинателен знак случайно да съм объркал някъде и някои да се чувства длъжен да го спомене?
Сайга12
БСР-74
SAR-M9F
Тигр 7,62х54
Макаров
0

#7
Потребителя е офлайн   Stanislav Todorov 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 367
  • Регистр: 02.09.10
E , извинявай ,не съм имал лоши намерения .Би трябвало да си запознат щом се занимаваш отдавна с релоуд.Обърни се към модератор да ти изтрие темата



0

#8
Потребителят е онлайн   gogo26 

  • Потребител
  • PipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 27
  • Регистр: 06.03.18
Никакво триене!!!Това е много ценна информация,която споделя колегата!
Шапка му свалям за тази информация,макар че за сега не ми е необходима.
0

#9
Потребителя е офлайн   Георги ловеца 

  • Сребърен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 757
  • Регистр: 26.02.14

Виж мнениетоStanislav Todorov написа на 31.07.2019 - 11:07 :

Ползвай барут Марс-по евтин е.....Масово него ползваха ....И интересно ми е защо даваш гласност на нещо,което правиш при условие ,че не е разрешено от закона...
Къде е този закон ако може така да споделиш точно да прочета?
Щото иначе според това което прочетох аз от ЗАКОН ЗА ОРЪЖИЯТА, БОЕПРИПАСИТЕ, ВЗРИВНИТЕ ВЕЩЕСТВА И ПИРОТЕХНИЧЕСКИТЕ ИЗДЕЛИЯ чл.6 и долните алиней към него няма нищо нередно да държиш до 1000капсула и до 1000гр. барут за снаредяване за собствени нужди на боеприпаси за огнестрелните оръжия за който имаш разрешително за носене и употреба за ловни и спортни цели.
(5) Извън количествата боеприпаси по ал. 2, ал. 3, т. 1 - 3 и ал. 4 лица, получили разрешение за носене и употреба на огнестрелни оръжия за ловни и спортни цели, могат да придобиват и съхраняват по реда на чл. 98, ал. 1 и 2: 1. до 1000 броя капсули и до 1000 грама барут - за снарядяване в домашни условия на боеприпаси за ловни цели; 2. капсули и барут според доказаните потребности - за снарядяване на стрелбища и в домашни условия на боеприпаси за спортни цели. (6) Снарядяването по ал. 5 се извършва само за собствени нужди и с годни за употреба, фабрично произведени технически средства
Сайга12
БСР-74
SAR-M9F
Тигр 7,62х54
Макаров
0

#10
Потребителя е офлайн   Stanislav Todorov 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 367
  • Регистр: 02.09.10
Оръжие за спортни и ловни цели и оръжие за самоотбрана са 2 различни понятия...ако пистолетът ти е придобит за ловни и спортни цели би трябвало да няма проблем да самоснаредяваш ,но тук сме в България и законите малко се интерпретират ..........разбирам желанието ти да споделиш и да помогнеш на някой колега по този начин .,но по принцип вече побликуваното в нета било в профили ,ловни форуми и т.н вече се являва и доказателство в съда и човек трабва да внимава много какво пише,коментира или качва.....Ако помниш наскоро при посещението на руският патриарх спецслужбите ни разпитваха и разследваха хора,позволили си гневни коментари срещу него и политиката на Путин в Фейсбук..... Дори изтритите мнения също се съхраняват и не е проблем да се намерят от спецове....



0

#11
Потребителя е офлайн   Георги ловеца 

  • Сребърен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 757
  • Регистр: 26.02.14

Виж мнениетоStanislav Todorov написа на 01.08.2019 - 19:39 :

Оръжие за спортни и ловни цели и оръжие за самоотбрана са 2 различни понятия...ако пистолетът ти е придобит за ловни и спортни цели би трябвало да няма проблем да самоснаредяваш ,но тук сме в България и законите малко се интерпретират ..........разбирам желанието ти да споделиш и да помогнеш на някой колега по този начин .,но по принцип вече побликуваното в нета било в профили ,ловни форуми и т.н вече се являва и доказателство в съда и човек трабва да внимава много какво пише,коментира или качва.....Ако помниш наскоро при посещението на руският патриарх спецслужбите ни разпитваха и разследваха хора,позволили си гневни коментари срещу него и политиката на Путин в Фейсбук..... Дори изтритите мнения също се съхраняват и не е проблем да се намерят от спецове....
Добре де, къде е този закон за които говориш и стига с тези многоточия на всяко изречение, локуми, и начин на изрязаване, като вкарваш специфични думички като спецслужби, политика , путин, фейсбук, разпити и дрън дрън та пляс. Като честен и съвестен граждани който си плаща данъците редовно и няма нито едно нарушение дори за превишена скорост, или неправилно паркиране винаги съм се стремял да бъда изряден! Ако има такъв закон то го напиши точно и ясно черно на бяло! Специално заради тебе се наложи да чета сума ти неща , още малко и ще стана половин адвокат като ги чета тези закони и не мога да намеря къде и в кой закон е това което искаш да кажеш и за което искаш да ми вмениш някакво чувство на вина. И защо в друг форум има 15страници тема само за снаредяване на късо, а тук да няма?

Сайга12
БСР-74
SAR-M9F
Тигр 7,62х54
Макаров
0

#12
Потребителя е офлайн   Stanislav Todorov 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 367
  • Регистр: 02.09.10
Нали цитираш закона по горе ,но там пише за ловно и спортно оръжие-това е едно понятие.Оръжието придобито по друг Закон като такова за самоотбрана се явява друго понятие и цитираният от теб закон не важи за него.Иначе си има свобода на словото и си е твоя работа какво ще побликуваш.Аз само загатнах ,че според мен не е редно да се споделят подобни неща...пък който има уши да слуша..Ето нагледен пример как човек страда от добрината си и е по добре да си мълчи....



0

#13
Потребителя е офлайн   Георги ловеца 

  • Сребърен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 757
  • Регистр: 26.02.14

Виж мнениетоStanislav Todorov написа на 01.08.2019 - 19:39 :

Ако помниш наскоро при посещението на руският патриарх спецслужбите ни разпитваха и разследваха

Изобщо не помня нито съм прочел някъде подобни щуротии, ако някоя спецслужба те е разпитвала и разследвала това си е лично твое дело, ако евентуално те гонят марсианци за да те отвлекат с цел секс тука вече трябва по специализирана помощ, ако религията не ти позволява да си замълчиш там където не можеш да кажеш нищо точно и ясно и по същество, няма проблеми, ще го преживея някак си. Ако начина ти на живот включва писания и заплахи на политически и набожни теми във фейсбук и другаде против патриарха или други хора това пак си е само лично твое дело и според мен си е напълно нормално да те привикат в полицията и да те разпитват, че дори и по един бой да ти хвърлят еи така профилактичноПубликувано изображение и законно. Но това да говориш с недомлъвки, без да си казал нищо по същество, вместо точно и ясно да си кажеш е гадно и отвратително, и си е чист енергиен вампиризъм. Има един човек в този форум с който не бих водил диалог, сега ти ставаш втория защото с тебе не може да се води точен диалог, а писанията на празни приказки, локуми, и бля бля, изреченията с недомлъвки и завършващи с многоточие ...пуууу..... Относно снаредяването на късо или дълго, инфо в нета бол на всички възможни езици, инструменти също бол. Ако беше забранено защо ще се продават и матрици и преси и всякъв консуматив съвсем свободно и навсякъде, че дори и от чужбина ти го доставят на адрес тук? А иначе моя досег с полицията е на 10 години един път когато си сменям личната карта+шъофъорската книжка, и на 5 години пак еднократно когато си подновявам разрешителното.
Сайга12
БСР-74
SAR-M9F
Тигр 7,62х54
Макаров
0

#14
Потребителя е офлайн   Stanislav Todorov 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 367
  • Регистр: 02.09.10
Не ти прави чест да ме обиждаш .Какво точно да ти кажа.?Няма закон ,където е упоменато ,че може да се правят боеприпаси за пистолет,ако същото оръжие се явява пистолет за самоотбрана и ти даваш гласност на това и.ако някой те разследва и докаже това просто попадаш под съдебна отговорност.Не съм длъжен да ти търся съответните законови разпоредби и закони защото на мен ме ми представляват интерес и не съм юрист и който ги ползва .Аз също релоудвам и от форумите знам ,че не е разрешено за оръжие за самоотбрана.Предполагам в форума има място ,където може да зададеш този казус или да питаш някой служител на КОС като получиш отговор се надявам като истински мъж да ми се извиниш,вместо да правиш разни интерпретации на постовете ми.Приятна вечер



0

#15
Потребителя е офлайн   Георги ловеца 

  • Сребърен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 757
  • Регистр: 26.02.14

Виж мнениетоStanislav Todorov написа на 01.08.2019 - 22:35 :

Не ти прави чест да ме обиждаш .Какво точно да ти кажа.?Няма закон ,където е упоменато ,че може да се правят боеприпаси
Първо много се извинявам но никъде не съм те обидил! Най човешки и добросъвестно те попитах няколко пъти на какво основание и къде точно е упоменато в закона за оръжията че това е забранено, след като не получих точен отговор, а само локуми то започнах да чета целия закон от 124страници и в същото време изпитвах огромно чувства за вина и огромен душевен дискомфорт. Вследствие се разстройх емоционално, днес цял ден не съм работил даже и вследствие съм загубил пари защото си мислих след твойте писания че съм нещо нарушил закона и едва ли не вече съм станал престъпник! Та сега значи погледнато реално ти пусна бомбата и слуха че съм нарушител, но не се обоснова обаче конкретно какво точно съм нарушил като закон, член, алинея. Следователно си ме наклеветил, пуснал си лъжлив и непроверен слух измислен от теб, и със тази дезинформация, и лъжлива информация си подлъгал всеки който чете тази тема! Това показва че ти си навредил не само на мен, но и на всеки който е прочел дадената тема и твойте писания в нея! В същото време освен всичкото това започна да пишеш че са те разпитвали за разни писания на политическа и набожна тема което няма нищо общо със тази тема нали така. Е аз съвсем нормално, добронамерено, и човешки ти обясних че това за какво са те разпитвали някога, и с какви писания се занимаваш във фейсбук, и по нета не ме интересува и си е лично твое дело, и е много далече от тази тема в която се намеси със гръм и трясък без да кажеш обаче нищо реално и по същество нито по тази тема, нито по закона за който твърдиш че е нарушен.

Сайга12
БСР-74
SAR-M9F
Тигр 7,62х54
Макаров
0

#16
Потребителя е офлайн   Момчил Найденов 

  • Напреднал Потребител
  • PipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 83
  • Регистр: 25.11.15

Виж мнениетоГеорги ловеца написа на 27.07.2019 - 14:53 :

Отварям тази тема за да покажа как снаредявам патрони за Макаров 9х18 за кеф, стрелба по мишени, и сега според новия закон за доубивне на дивеч. Много хора ще кажат няма смисъл при цена на патрона 40-50стинки и това найстина е така ако се стреля по стотина патрона на година и през другото време пищова седи в касата. За мене смисъла е че ми е приятно, доставя ми удоволствие да правя нещо през свободното си време свързано с хобито. Използвам месингови гилзи от 9х19 събирани от стрелбище-тоест за без пари, скъсявам ги с инструмента на лее от 19мм. до 17,80мм. за да се получат нужните ми гилзи за Макаров 9х18. След като съм ги декапсуловал, ги измивам в ултразвукова вана за да падне нагара им, и да добият вид на нови. Много хора не ги мият и си ги стрелят така както са с нагара и това не им пречи че нямат добър външен вид. След това поставям новата капса която може да бъде смал рифле от 7стинки, или смал пищов на федерал американска за 11ст. от випа купени. За барут използвам Български ловен Сокол купен също от некои ловен магазин. За куршум ползвам излят от мене си с клещи на лее чисто оловен куршум. Самото калибриране и събиране на готовия патрон правя с матрица на ЛЕЕ за Макаров, със преса също на ЛЕЕ за снаредяване на патрони. Така получения готов патрон 9х18 за Макаров ми идва на цена: Капса на федерал 11ст.+барут Сокол 0,30гр. за 2ст.=общо 13ст., или ако ползвам капса смал рифле от 7ст. то тогава ми идва на цена от 7+2=9ст. Първо малко си поиграх за да получа нужното количество барут за един патрон като ползвах различни навески от барута Сокол и мерих скорости и гледах за точноста. Опити с БГ ловен барут Сокол, и оловен куршум на ЛЕЕ от 22.VI.2019г.:

1.Навеска 0,25гр., и не кернирана гилза, и не калибриран оловен куршум 6,90гр. скорост от 260м/с до 322м/с.средно идва 290м/с, енергия = 290дж.

2.Навеска 0,25гр. кернирана гилза, оловен куршум калибриран от 9,32мм. на 9,28мм., дават признаци по капсула на свръх налягане! Скорост от 170м/с. до 210м/с. средна скорост 190м/с., енергия 124дж.

3.Навеска 0,30гр. сокол, и леко кернирана гилза-285м/с. до 295м/с. средна скорост от 290м/с., енергия = 290дж.

+++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++

Заключение: При навеска от 0,25гр. барут Сокол партида от 2010г. годен до 2016г. барута идва малко като обем и в гилзата остава свободно място което води да голяма разлика в скоростите на куршумите която скорост варира от 260м/с. до 320м/с. и следователно ще има голяма група в мишената. При кернирана гилза още по лошо, ем никва скорост и енергия, ем има признаци за свръх налягане въпреки минималната навеска барут. При навеска от 0,30гр. барут Сокол скороста вече не играе много, а точно от 285м/с. до 295м/с. и в гилзата почти няма празно пространство. Енергията при скорост от 290м/с. е точно 290дж. Следователно навеска от 0,30гр. от този барут, или малко повече е идеална за тези куршуми.

+++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++

Максималното количество барут Сокол от 2010г. което влиза в гилзата плътно е 0,32гр., а свободно с мярка направена от мен като скъсих една гилза с 4мм. колкото потъва куршума в нея и сложих дръжка на тази мярка е точно 0,30грама.

Скорост на стандартни руски патрони от 77г. за Макаров червен лак-260м/с до 280м/с.

Търсих нещо средно като оригиналните руски патрони както е по книга-тоест около 300дж и около 300м/с., и горе долу добра точност и го получих с навеска от 0,30гр.сокол, капсул на федерал, и оловен куршум за макаров излят от клещи на ЛЕЕ. Това което получих на мишената ме радва и ми е достатъчно като точност. След това направих и тест на пробивност в сух боров дънер

с дължина 43см. от 15м. разстояние. 1.Макаров 9х18:

1.1.Стоп патрон-никаква пробивност.

1.2.Купешки с червен лак-19см.

1.3.Купешки с зелен лак-18,5см.

1.4. Правен от мен с оловен куршум на ЛЕЕ-15см.

Пробивноста в този сух боров дънер също за мене лично е идеална спрямо стандартните купешки патрони и затова реших повече да не се занимавам с опити ами да си карам по горната рецепта. Когато ми е кеф и реша да пострелям по мишени с макаровия си правя примерно 30-50 патрона вечер примерно за 1 час, а на другия ден отивам и си ги изстрелвам на стрелбището по мишени за кеф и удоволствие.

Имах и една жива лисица умерена от мен с калашника във врата която се въргаляше във агония та я доубих с макаровия и такъв патрон в корема за да видя как работи този куршум. Ами умря си нормално и бързо-тоест веднага и прекратих агонията, следователно тези патрони 9х18 с оловен куршум, и ловен барут сокол стават и за доубиване на дивеч точно както е според новия закон от май месец. После чистих две оръжия, ама исках да видя как работи и по дивеч този патрон.


Снимките по долу показват всичко точно и нагледно как се получи при мен.








Аз също ходя с Макаров на стрелбището и вече ни дигнаха цената на 60ст патрона.Не ми посилно всяка седмица да давам по 30лв за да пострелям а ми доставя удоволствие.Ако е удобно да разговаряме по телефона за повече подробности ще бъда благодарен .Искам да ми разясниш някой тънкости и ако си в радиос от 100км от мен ако е удобно лична среща.Казвам се Момчил Найденов гр Нови пазар обл.Шумен-тел 0894395650.Незнам как да се свържа с теб затова оставям моя телефон.
0

#17
Потребителя е офлайн   krras 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 340
  • Регистр: 26.11.09
+1 за консултация :)
0

#18
Потребителя е офлайн   Момчил Найденов 

  • Напреднал Потребител
  • PipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 83
  • Регистр: 25.11.15
Благодаря на колегата че беше така добър и ми се обади да разясни подробно всичко свързано с релоудинга на патроните.Нека има повече такива отзивчиви хора който искат да обменят опит и научат на нещо другите съфоромци.Поздравления и Наслука през новият ловен сезон.
0

#19
Потребителя е офлайн   Георги ловеца 

  • Сребърен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 757
  • Регистр: 26.02.14
Предимството да си имаш лазер и да можеш да работиш със кад-кад програми за техническо и 3D чертане е че можеш всяка една щуротия която ти дойде на ъкъла да реализираш сам и на момента. Реализирах си още едно желание, а по точно компактна стойка за пистолет Макаров с отделения за 3 пълнителя, и за 8бр. кутиики с патрони в тази стойка. Предимството е че заема по-малко място в касата, и има удобен вид както за бързо вадене, така и за бърз преглед.

Прикачени миниатюри

  • Прикачено изображение: WP_20190806_14_31_18_Pro.jpg
  • Прикачено изображение: Makarov stoika v SW.JPG

Сайга12
БСР-74
SAR-M9F
Тигр 7,62х54
Макаров
0

#20
Потребителя е офлайн   Георги ловеца 

  • Сребърен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 757
  • Регистр: 26.02.14
Днес ходих прострелвах една оптика на пушка, и между другото имах едни три пълнителя с макаровия та ги пуснах за кеф еи така бързо без много много да се целя. Първия пълнител от 12 метра, вторите два от 25 метра. Викам си то ако се наложи недай боже трябва бързо да се стреля и да не се губи много време в целене. Почти всичко влезе в мишената 20х20см. значи бива прасето ако е по голямо от 20см нема го пропусна Публикувано изображениеПубликувано изображениеПубликувано изображение, ето и снимка на мишената с тези патрони оловните и барут сокол.

Прикачени миниатюри

  • Прикачено изображение: WP_20190821_22_04_24_Pro.jpg

Сайга12
БСР-74
SAR-M9F
Тигр 7,62х54
Макаров
0

Сподели темата:


  • (2 Страници) +
  • 1
  • 2
  • Не можете да публикувате нова тема
  • Не можете да пишете в тази тема

2 Потребител(и) четат тази тема
0 потребители, 2 гости, 0 анонимни