БГ Лов Форум: Куршуми с пластмасов връх в кал .30-06 - БГ Лов Форум

Към съдържанието

Страници 1 от 1
  • Не можете да публикувате нова тема
  • Не можете да пишете в тази тема

Куршуми с пластмасов връх в кал .30-06

#1
Потребителя е офлайн   sttekata 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 463
  • Регистр: 13.01.13
Здравейте Колеги,
Гледам , че за пореден път в рамките на 4 месеца са вдигнали цените на GECO Express 10,7г (.30-06), като в отговор на това търся алтернатива с по-ниска цена и подобни качества.Видях , че има два подобни на приемлива цена Fiocchi SST 150gr - 2.70лв.
Някой може ли да сподели ползвал ли е някой от тези или други подобни на GECO Express?
Също гледах и едни без полимерен връх в guns.bg: - S&B HPBT 168gr HPBT - 3.00лв, но не знам как се справя иначе е с много близки параметри до GECO Express.
0

#2
Потребителя е офлайн   xaxaredbul 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 2875
  • Регистр: 26.10.10
Аз ползвам Fiocchi ,но с друг купшум и съм много доволен от качеството на боеприпаса.
!!!!!!!!!!!!
Колко пушки трябва да има един ловец?
Още една....
!!!!!!!!!!!!
0

#3
Потребителя е офлайн   sttekata 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 463
  • Регистр: 13.01.13
Моля сподели кой модел ползваш и на какви максимални дистанции стреляш ?
0

#4
Потребителя е офлайн   ЦВЕТЕЛИН ЦВЯТКОВ 

  • Цветелин Цвятков
  • PipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 833
  • Регистр: 26.01.14
Полимерен връх си харесал, а защо? SP е класика и по-евтини. За лов са достатъчни ,а има и с много добър балистичен коефициент 0,540 ,куршумите на Speer и Sierra например. Балистиката е почти като на полимерните върхове. Влез в сайтовете им и виж.
0

#5
Потребителя е офлайн   emil5koff 

  • Сребърен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 780
  • Регистр: 29.06.08

Виж мнениетоsttekata написа на 07.10.2019 - 09:41 :

Здравейте Колеги,
Гледам , че за пореден път в рамките на 4 месеца са вдигнали цените на GECO Express 10,7г (.30-06), като в отговор на това търся алтернатива с по-ниска цена и подобни качества.Видях , че има два подобни на приемлива цена Fiocchi SST 150gr - 2.70лв.
Някой може ли да сподели ползвал ли е някой от тези или други подобни на GECO Express?
Също гледах и едни без полимерен връх в guns.bg: - S&B HPBT 168gr HPBT - 3.00лв, но не знам как се справя иначе е с много близки параметри до GECO Express.


Три абсолютно различни куршума...както по устройство, така и по предназначение! И докато Експреса и ССТ все пак са ловни, Селиера ( ако става въпрос за този с куршум Сиера Мач Кинг-168 грн) е чисто мачов!
0

Сподели темата:


Страници 1 от 1
  • Не можете да публикувате нова тема
  • Не можете да пишете в тази тема

1 Потребител(и) четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни