БГ Лов Форум: Лада Нива - БГ Лов Форум

Към съдържанието

  • (4 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • Не можете да публикувате нова тема
  • Не можете да пишете в тази тема

Лада Нива колко горят тези машини ?

#21
Потребителя е офлайн   Милен Стоянов 

  • ловец
  • PipPipPipPipPipPip
  • Виж галерията
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 1396
  • Регистр: 22.03.09
Цитат(Желю @ Mar 26 2009, 21:01 ) <{POST_SNAPBACK}>
Ако искаш много атмосфери налягане,зареждаи на газстанции ,които се снабдяват с гориво от "Кълвача газ",понякога манометрите на цистерните им показва 20 атмосфери wink.gif . Само ще те предупредя,за да не кажеж после,че сам те набутал, разхода ти от това няма да падне. wink.gif

Благодаря за отговора колега, май ще трябва да се премиря с този разход.
ЛОВЪТ Е НАУКА, А НЕ НАСЛУКА!
Милен Стоянов
0

#22
Потребителя е офлайн   kalahan 

  • Новак
  • Pip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 9
  • Регистр: 02.07.13
nivata gori no akoq karash pravilno varvi mnogo.
Prosto trqbvada eq oseshtash kvo iska.

Този пост е редактиран от Huntermen: 04.07.2013 - 12:00
Причина за редакцията: Пиши на кирилица!

0

#23
Потребителя е офлайн   brakoto 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 220
  • Регистр: 25.05.11
колеги в гората колко ви хар4ат руските зверове.моита е 1.6 и под 18,20 нема как да падне това каране по 4ерен пат и в гората.
0

#24
Потребителя е офлайн   Мюмюн Али 

  • Сребърен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 544
  • Регистр: 20.11.08

Да задвижим малко темата колеги НИВАДЖИИ
0

#25
Потребителя е офлайн   Христо Желев 

  • Сребърен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 702
  • Регистр: 11.03.08

Виж мнениетоbrakoto написа на 03.08.2013 - 13:29 :

колеги в гората колко ви хар4ат руските зверове.моита е 1.6 и под 18,20 нема как да падне това каране по 4ерен пат и в гората.

Извинявай колега ( не го приемай като заяждане ) обаче как го изчисли този разход.
ТРУДНОТО ГО ПРАВИМ ЛЕСНО А НЕВЪЗМОЖНОТО САМО НИ ЗАБАВЯ !
0

#26
Потребителя е офлайн   brakoto 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 220
  • Регистр: 25.05.11
колега пална бутилката с газ до горе и после сметам колко ми гори на 100 километра.това каране в гората на парва,втора 4ат пат и бавните.по 6осето 6е е доста по малак разхода около 6,7 литра по малко.
0

#27
Потребителя е офлайн   TexHoTpoHuk 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 110
  • Регистр: 30.12.08
впечатлен съм от тези автомобили . В една гора се наложи да поставям охранителна система на оборудване за дърводобив . Без да преувеличавам имаше поне 20 см кал . Като видях гледката викам си тук останахме ....
Нивата не се поколеба нито за миг . Мина и замина като по асфалт . Мисля , че за лов е идеалната машина .
Все още не съм собственик на такава , по простата причина , че не мога да подържам два автомобила , но за следващия сезон сигурно ще сменя колата с джип .........
0

#28
Потребителя е офлайн   П.Пенчев 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 2019
  • Регистр: 04.07.13

Виж мнениетоTexHoTpoHuk написа на 04.08.2013 - 22:51 :

впечатлен съм от тези автомобили . В една гора се наложи да поставям охранителна система на оборудване за дърводобив . Без да преувеличавам имаше поне 20 см кал . Като видях гледката викам си тук останахме ....
Нивата не се поколеба нито за миг . Мина и замина като по асфалт . Мисля , че за лов е идеалната машина .
Все още не съм собственик на такава , по простата причина , че не мога да подържам два автомобила , но за следващия сезон сигурно ще сменя колата с джип .........

Съветвам те,ако имаш възможност поогледай и други марки джипове!На къси разтояния и черен път,като втора кола Нивата-бива!Но като основна кола с която ще пътуваш и на дълъг път-не е за предпочитане!Поздрави и Наслука! ;)
"Никто в человеческом обществе не относится к диким животным природы так бережно, как охотники" - Всеволод Сысоев
0

#29
Потребителя е офлайн   bgbul 

  • Напреднал Потребител
  • PipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 86
  • Регистр: 11.12.11
Ако нивата ви харчи много значи нещо не е наред.
Градско около 12 л/100 км газ.С много спирания по светофари.
Извънградско може да падне и до 9/100, но 10-10.5 си е реалното. И за 1.6 и за 1.7 двигателите.Скорост 100 и около.
В гората с много буксуване, бавни и трудни терени си гори около 15-16 газ, но моята вече гори 12 и в гората. Но това е друга тема.
Засичанията съм правил не за 100 км, а за много и дълги пътувания извън пътя (гората) около 100 км на ден, градско през зимата около 70 км/ден почти не загрява, а като няма сняг извънградско около 300-400 км/ден. Колко е комфортно ние нивджиите си знаем.
Много зависи от къде зареждате.
На ЛУк зареждам 22 л в моята бутилка, на други места в същата зареждам 27 л.
Това не променя разхода, защото засичане се прави на една и съща колонка, а не на различни бензиностанции. Тогава няма да е вярно засичането.
Това, което днес е важното... утре е дреболия.
0

#30
Потребителя е офлайн   brakoto 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 220
  • Регистр: 25.05.11
колега засичал ли си я само в гората и по черни патища зависи и с какви гуми си.моита нива е 1.6 с гуми малтеста кобра трак 195/80р15 и си е ламя.в планината на бавни с четири човека 18,20 бензин си ги дарпа терена е доста пресечен и стръмен нема как да харчи по малко по шосето към 10 бензин гумите си понатежават и са агресивни.
0

#31
Потребителя е офлайн   bgbul 

  • Напреднал Потребител
  • PipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 86
  • Регистр: 11.12.11

Виж мнениетоbrakoto написа на 31.01.2014 - 15:19 :

колега засичал ли си я само в гората и по черни пътища зависи и с какви гуми си. Моята нива е 1.6 с гуми малтеста кобра трак 195/80р15 и си е ламя

Аз винаги съм със стандартните ВлИ-5 (175/R/16) и сме само двама в колата с две кучета. До сега над 16/100 не е минавала. И то с много буксуване и т.н.
При всички случаи гумите имат голямо значение.

Прикачени миниатюри

  • Прикачено изображение: Снимка1121.jpg

Това, което днес е важното... утре е дреболия.
0

#32
Потребителя е офлайн   brakoto 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 220
  • Регистр: 25.05.11
твоита е 1.7 по икономични са ако може да сложа един дизелов двигател на нивилациата направо нема да си стъпва на гумите 6е фърчи.
0

#33
Потребителя е офлайн   momcho2000 

  • Златен Потребител
  • PipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 1325
  • Регистр: 08.08.13

Виж мнениетоTexHoTpoHuk написа на 31.12.2008 - 14:02 :

Примерно ако е с двигател 1.6 колко може да гори на дълго една такава машина ,че ще ставам млад ловец и се чудя , дали да не взема едно такова возило .


Аз колега съм решил проблема по следния начин, туй като не ме бие парата и нямам възможност за личен автомобил и за джип едновременно, а пък и ловният ми район (и районите дето ходя) са леки, та комбинирах нещата и си взех Subaru, до сега не съм закъсвал или имал проблеми, а повярвай в големи тиняци и снегове съм влизал, удобна е, здрава има вс. екстри, гори между 8-14л. ГАЗ в зависимост от терена, градско, извънградско. Но ако имаш повече средства и искаш високопроходим автомобил (джип) който да ползваш само за лов, много по добър вариант е сузуки самурай, превазхожда нивата 100 пъти, може би и фероза да вземеш тя също е отличен джип, нивата си е нива, само като знам къде е правена и от кои, и до тук! А по точна информация относно джиповете, ще намериш в Off Road форума! Поздрави и успех
На колата ти ако не пише Made in Japan, СМЕНИ Я!
0

#34
Потребителя е офлайн   bgbul 

  • Напреднал Потребител
  • PipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 86
  • Регистр: 11.12.11

Виж мнениетоbrakoto написа на 31.01.2014 - 17:57 :

твоита е 1.7 по икономични са ако може да сложа един дизелов двигател на нивилациата направо нема да си стъпва на гумите 6е фърчи.

Имах и дизелов с 1.9 мотор на Пежо. Белгийска фабрична.Прикачено изображение: DSC01460.JPG
Върви си идеално, но под 9 не гори, а в гората не съм я засичал...., а 9-10/100 си гореше ТЛК.
За мен няма смисъл на нива дизелов двигател. По-икономичен вариант от нива на газ за сега не виждам.
За Самурая какво да кажа. Не знам. За мен е тесен и вози твърдо. Аз съм постоянно с човек и две кучета. За мен просто не става.
Това, което днес е важното... утре е дреболия.
0

#35
Потребителя е офлайн   traper2504 

  • Сребърен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • Виж галерията
  • Група: Banned
  • Мнения: 817
  • Регистр: 22.11.09

Цитат

За мен няма смисъл на нива дизелов двигател. По-икономичен вариант от нива на газ за сега не виждам.

Впрочем реално погледнато /бензин газ/ е идеалната формула за всички возила.
Сузуки Витара 1,6 и лодка в морето от мечти.
0

#36
Потребителя е офлайн   Емил Александров 

  • Златен Потребител
  • PipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 1020
  • Регистр: 06.08.11
Абе колеги,карайте си на бензин,то почти същата работа.Оставете я тая "пръдня". :)
0

#37
Потребителя е офлайн   bgbul 

  • Напреднал Потребител
  • PipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 86
  • Регистр: 11.12.11
Ako видиш Нива, която си харчи 10.5/100 газ ПБ пак ли так ще мислиш?
9/100 бензин е 23 лева за 100 км (горе-долу)
11/100 газ ПБ е 14 лева за 100 км (горе-долу)
Това си е 40% икономия на пари за 100 км. Срамота е да караш на бензин. На месец това си е една заплата икономия или двойно повече кеф като километри.
Кой което му харесва.
Това, което днес е важното... утре е дреболия.
0

#38
Потребителя е офлайн   brakoto 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 220
  • Регистр: 25.05.11
намислил сам на нивата да слагам от сините пропан бутан бутилки с клапан като свар6и гаста откачам после зимам палната така.бутилката ше е добре закрепена какво ше кажете дали е упасно да не гръмне.
0

#39
Потребителя е офлайн   Zakonen brakonier 

  • Новак
  • Pip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 4
  • Регистр: 15.12.13
Zdraveyte kolegi, izvinqvam se za latinicata no sega samo taka moga da pisha. Imam Lada Niva 1.7 monoinjekciq s gazova na Landi Renzo s koqto razhoda ne uspqhme da namalim na pod 17 l. gaz na 100. probvahme i s drug model izparitel na Landi Renzo, nov vazdushen filtar i pak po nadolu neshte i neshte. Shte uvaja vashite mneniq i saveti za koito blagodarq predvaritelno.?

Този пост е редактиран от Huntermen: 06.08.2014 - 00:03
Причина за редакцията: А бе човек едно мнение си написал и то не е по правилата! Инсталирай си кирилица и пиши на кирилица! Каква е тази маймуница!

0

#40
Потребителя е офлайн   brakoto 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 220
  • Регистр: 25.05.11
здравеи колега зависи къде караш в гората по черен път или по шосето.ако е по гората и си на бавни и има доста баири мисла,че е нормално.виж си центровката,свещите,кабели,палец,чукче,наковалниа,делко.и може и да има малка разлика в разхода.
0

Сподели темата:


  • (4 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • Не можете да публикувате нова тема
  • Не можете да пишете в тази тема

1 Потребител(и) четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни