БГ Лов Форум: Фен клуб АТА АРМС - БГ Лов Форум

Към съдържанието

  • (34 Страници) +
  • « Първа
  • 29
  • 30
  • 31
  • 32
  • 33
  • Последна »
  • Не можете да публикувате нова тема
  • Не можете да пишете в тази тема

Фен клуб АТА АРМС

#601
Потребителя е офлайн   Mitan 

  • Напреднал Потребител
  • PipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 45
  • Регистр: 31.10.12
Здравейте колеги.
Имам едно питане- има ли разлика в маркировките, на надцевките ata arms sp- тези които са със стоманена глава и тези с глава от сплав ?
Благодаря.
0

#602
Потребителя е офлайн   xaxaredbul 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 2876
  • Регистр: 26.10.10

Виж мнениетоMitan написа на 09.02.2021 - 20:13 :

Здравейте колеги.
Имам едно питане- има ли разлика в маркировките, на надцевките ata arms sp- тези които са със стоманена глава и тези с глава от сплав ?
Благодаря.

Не, но може да ги различиш по следния начин:
Алуминиевата глава вътре късето са удалницине има стоманени вложки, коинто си личат. На стоманената глава там няма вложки, защото не е необходимо.
!!!!!!!!!!!!
Колко пушки трябва да има един ловец?
Още една....
!!!!!!!!!!!!
0

#603
Потребителят е онлайн   ddd_dancho 

  • Сребърен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 713
  • Регистр: 18.02.08
Колеги, напоследък все повече става актуална темата за забраната на оловните боеприпаси. Както вървят нещата, най-вероятно европедалите /умишлено не редактирам/ ще наложат тази забрана.
В тази връзка попрегледах малко информация, като копирах едни препоръки за оръжията от марката "Ата Армс" от сайта на оръжеен търговец, където е посочено, че с някой шокове може да се стреля и със стоманени съчми. Не беше посочено обаче дали става въпрос за конкретен модел или като цяло за всички оръжия.
Та въпроса ми е, дали полуавтомат "Ата Армс SY" ще може да стреля със стомани съчми с подходящите шокове?

Прикачено изображение: file_2.png

П. П. Ако еврогейовете /пак умишлено не редактирам/ въведат тази забрана, една от любимите ми пушки за лов ИЖ-54, която е в перфектно техническо и визуално състояние, ще стане неизползваема с времето, за което съм меко казано бесен и ми идват наум само едни нелицеприятни изрази по отношение на еврокавалите /и пак не редактирам/, техни най-близки роднини и т. н.
Обстоятелствата не правят човека, те само го разкриват.
0

#604
Потребителя е офлайн   k.georgiev 

  • Потребител
  • PipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 18
  • Регистр: 06.02.21
Основният проблем на стоманата е слабата относителна плътност и възможноста да убие чисто дивеча.
Но поради това,че не се деформира има опасност от раздуване или пръскане на цевта в областа на шоковете,при оръжия с шоково стеснение над 0.5мм.,без значение от вид,производител и година на производство.
Стандартният шок 0.5 предназначен за оловни съчми,е като екстра фул за стоманени,0.25 го приеми за шок,а цилиндър,като полушок!
Нямаш никакъв проблем да използваш стоманени съчми в Атата с шок до 0.5!
Ако премахнеш шоковите стеснения на 54-ката,като ги отрежеш,ще имаш една перфектна пушка за лов със стоманени съчми.
Един вид боят и,ще е като на дясната ти цев с оловни,което е добре от гледна точка на осип.
Но пак повтарям,не това е проблема на стоманата,а слабата пробивна сила и скорост на снаряда!
Има и много добри алтернативи на оловните съчми,които не изискват промени и съобразяване с оръжието,но са скъпи.Бисмут е една от тях.
Всяка една рестрикция срещу нас,за съжаление приближава мига,в който лова ще бъде тотално забранен!
0

#605
Потребителя е офлайн   walther 

  • Сребърен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 709
  • Регистр: 11.04.10
Може да стреля стоманени съчми с по отворен шок.
Не се безпокойте, просто релоуда на гладкоцевни патрони ще има подем.
Много обичам да правя патрони и сега го правя без да съм принуден.
0

#606
Потребителя е офлайн   alexandro42 

  • Потребител
  • PipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 17
  • Регистр: 21.11.18

Виж мнениетоxaxaredbul написа на 27.01.2021 - 16:17 :

Виж мнениетоalexandro42 написа на 17.01.2021 - 13:44 :

Новата ми пушчица ATA SP FONEX 12K, цеви 66см., тегло 2800гр. Нямах идея да купувам нова пушка, но щом я видях в магазина и не се стърпях - капарирах я и вече е в касата. Отдавна ми се въртят мисли за лека и по-къса пушчица за прелетен дивеч при големи преходи. Та без да искам стана реалност тази идея.
Прикрепен файл IMG_2994.JPG

Хубава пушка, Аз съм доволен от моята ,но да знаеш че шарената лепенка на приклада и ложата бързо става на балончета и се отлепва.
Като сложиш патрон в долната цев затваря ли се трудно пушката?
На моята леглото на екстрактора на долната цев, в което влиза патрона е малко плитко и в русултат гилзата стърже в главата и пушката се затваря малко трудно.
Това се проверява като махнеш съжтветния екстрактор и пробваш как се затваря пушката без него.

Затваря се абсолютно нормално, не забелязах поне някакви нередности. Иглите бият капсите чудесно, ежекторите работят без проблем. Иска си хубаво първоначално смазване де, докато се напаснат металните части. Минаха през нея вече към 120 патрона, предимно скийт 24гр. Презарежда с тях без грижи. Записах и 3 фазана вече, та както се казва доволен съм не, а много доволен. Тежката Берета за сега остава в касата щото с тази ми в мерак :)
0

#607
Потребителят е онлайн   miromm 

  • Сребърен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 562
  • Регистр: 19.02.11

Виж мнениетоalexandro42 написа на 15.02.2021 - 17:19 :

Виж мнениетоxaxaredbul написа на 27.01.2021 - 16:17 :

Виж мнениетоalexandro42 написа на 17.01.2021 - 13:44 :

Новата ми пушчица ATA SP FONEX 12K, цеви 66см., тегло 2800гр. Нямах идея да купувам нова пушка, но щом я видях в магазина и не се стърпях - капарирах я и вече е в касата. Отдавна ми се въртят мисли за лека и по-къса пушчица за прелетен дивеч при големи преходи. Та без да искам стана реалност тази идея.
Прикрепен файл IMG_2994.JPG

Хубава пушка, Аз съм доволен от моята ,но да знаеш че шарената лепенка на приклада и ложата бързо става на балончета и се отлепва.
Като сложиш патрон в долната цев затваря ли се трудно пушката?
На моята леглото на екстрактора на долната цев, в което влиза патрона е малко плитко и в русултат гилзата стърже в главата и пушката се затваря малко трудно.
Това се проверява като махнеш съжтветния екстрактор и пробваш как се затваря пушката без него.

Затваря се абсолютно нормално, не забелязах поне някакви нередности. Иглите бият капсите чудесно, ежекторите работят без проблем. Иска си хубаво първоначално смазване де, докато се напаснат металните части. Минаха през нея вече към 120 патрона, предимно скийт 24гр. Презарежда с тях без грижи. Записах и 3 фазана вече, та както се казва доволен съм не, а много доволен. Тежката Берета за сега остава в касата щото с тази ми в мерак :)/>
И аз имам въпросната пука, затваря се нормално. Ползвам я вече почти 4 години и нямам никъде по приклада или ложата да е станала на балончета,а мога да кажа че не я пазя много.
0

#608
Потребителя е офлайн   alexandro42 

  • Потребител
  • PipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 17
  • Регистр: 21.11.18

Виж мнениетоmiromm написа на 15.02.2021 - 19:43 :

Виж мнениетоalexandro42 написа на 15.02.2021 - 17:19 :

Виж мнениетоxaxaredbul написа на 27.01.2021 - 16:17 :

Виж мнениетоalexandro42 написа на 17.01.2021 - 13:44 :

Новата ми пушчица ATA SP FONEX 12K, цеви 66см., тегло 2800гр. Нямах идея да купувам нова пушка, но щом я видях в магазина и не се стърпях - капарирах я и вече е в касата. Отдавна ми се въртят мисли за лека и по-къса пушчица за прелетен дивеч при големи преходи. Та без да искам стана реалност тази идея.
Прикрепен файл IMG_2994.JPG

Хубава пушка, Аз съм доволен от моята ,но да знаеш че шарената лепенка на приклада и ложата бързо става на балончета и се отлепва.
Като сложиш патрон в долната цев затваря ли се трудно пушката?
На моята леглото на екстрактора на долната цев, в което влиза патрона е малко плитко и в русултат гилзата стърже в главата и пушката се затваря малко трудно.
Това се проверява като махнеш съжтветния екстрактор и пробваш как се затваря пушката без него.

Затваря се абсолютно нормално, не забелязах поне някакви нередности. Иглите бият капсите чудесно, ежекторите работят без проблем. Иска си хубаво първоначално смазване де, докато се напаснат металните части. Минаха през нея вече към 120 патрона, предимно скийт 24гр. Презарежда с тях без грижи. Записах и 3 фазана вече, та както се казва доволен съм не, а много доволен. Тежката Берета за сега остава в касата щото с тази ми в мерак :)/>/>
И аз имам въпросната пука, затваря се нормално. Ползвам я вече почти 4 години и нямам никъде по приклада или ложата да е станала на балончета,а мога да кажа че не я пазя много.

Имах леки съмнения преди да я купя, но след разговор с колегата miromm колебанията ми се разсеяха и я купих. Не съжалявам и за миг!
0

#609
Потребителя е офлайн   Noby_007 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 139
  • Регистр: 03.10.13
Колеги, някой, нещо за инерционния ловен автомат ATA NEO SYNTHETIC - 20/76 може ли да каже, че смятам да си взема?
0

#610
Потребителя е офлайн   xaxaredbul 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 2876
  • Регистр: 26.10.10

Виж мнениетоNoby_007 написа на 01.03.2021 - 01:09 :

Колеги, някой, нещо за инерционния ловен автомат ATA NEO SYNTHETIC - 20/76 може ли да каже, че смятам да си взема?

Моите наблюдения са ,че не са много надеждни явно, защото един такъв автомат 2 години го продаваха 4-5 човека един след друг.
Личен опит нямам с такова оръжие в 20к.
Виж за 12к няма грешка, според мен един от най-добрите автомати на пазара.
Може да се ориентираш към надцевна 20к, там нещото са по-леснички.
!!!!!!!!!!!!
Колко пушки трябва да има един ловец?
Още една....
!!!!!!!!!!!!
0

#611
Потребителя е офлайн   spartneg 

  • Сребърен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 969
  • Регистр: 17.01.19
Някой да е слагал пистолетна дръжка, съответно с приклада за АТА ? Аз съм с полуавтомат ATA CY.
0

#612
Потребителят е онлайн   ddd_dancho 

  • Сребърен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 713
  • Регистр: 18.02.08
Колеги, как се изважда ограничителя от пълнителя на полуавтомат "Ata Arms SY"?
Ще съм благодарен на едно подробно описание на "манипулацията", ако пък има някъде клип ще е "върха на сладоледа" .....
Обстоятелствата не правят човека, те само го разкриват.
0

#613
Потребителя е офлайн   spartneg 

  • Сребърен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 969
  • Регистр: 17.01.19

Виж мнениетоddd_dancho написа на 16.09.2021 - 13:18 :

Колеги, как се изважда ограничителя от пълнителя на полуавтомат "Ata Arms SY"?
Ще съм благодарен на едно подробно описание на "манипулацията", ако пък има някъде клип ще е "върха на сладоледа" .....


Имам същата, мин година сваляхме, за да анодират цевната кутия. Самият пълнител/цилиндърът, като махнеш ложатаm е захванат с две болтчета в основата си към цевната кутия. При мен бяха така набити, че се наложи Шамана с екстрактор да ги маха, отделно се оказаха и лепени /но не знам фабрично ли../. и вече вътре пуржини, ограничители и т.н. си ги оправяш. Той го правеше, ако искаш се обърни към оръжейник, че не е толкова просто май.

И все пак, нормалният магазин на АТА CY си събира 4-5 патрона, и един в цевта... накъде повече Публикувано изображение А и повече от 3 е забранено принципно
0

#614
Потребителят е онлайн   ddd_dancho 

  • Сребърен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 713
  • Регистр: 18.02.08

Виж мнениетоspartneg написа на 16.09.2021 - 14:19 :

Имам същата, мин година сваляхме, за да анодират цевната кутия. Самият пълнител/цилиндърът, като махнеш ложатаm е захванат с две болтчета в основата си към цевната кутия. При мен бяха така набити, че се наложи Шамана с екстрактор да ги маха, отделно се оказаха и лепени /но не знам фабрично ли../. и вече вътре пуржини, ограничители и т.н. си ги оправяш. Той го правеше, ако искаш се обърни към оръжейник, че не е толкова просто май.

И все пак, нормалният магазин на АТА CY си събира 4-5 патрона, и един в цевта... накъде повече Публикувано изображение А и повече от 3 е забранено принципно


Нещо бъркаш, при наличие на ограничител в пълнителя технически е невъзможно да побере 4 патрона. Доколкото ми обясниха, май "манипулацията" се прави от към предната част на пълнителя, но имало някои тънкости. Ако няма кой да обясни, как точно се прави, явно ще се наложи да прескочим до оръжейния магазин, просто искам да си спестя едно разкарване.
Обстоятелствата не правят човека, те само го разкриват.
0

#615
Потребителят е онлайн   ddd_dancho 

  • Сребърен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 713
  • Регистр: 18.02.08

Виж мнениетоddd_dancho написа на 16.09.2021 - 15:37 :

Нещо бъркаш, при наличие на ограничител в пълнителя технически е невъзможно да побере 4 патрона. Доколкото ми обясниха, май "манипулацията" се прави от към предната част на пълнителя, но имало някои тънкости. Ако няма кой да обясни, как точно се прави, явно ще се наложи да прескочим до оръжейния магазин, просто искам да си спестя едно разкарване.


Да се самоцитирам - оказа се съвсем елементарна работа, махнах цевта и от предната част на пълнителя извадих ограничителя. Просто трябва леко да се натисне навътре една част, нещо, като голяма зегерка, леко се извърта и се вади напред. Изважда се ограничителя и по обратния ред "зегерката" се поставя обратно, фасулска работа.
Обстоятелствата не правят човека, те само го разкриват.
0

#616
Потребителя е офлайн   spartneg 

  • Сребърен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 969
  • Регистр: 17.01.19

Виж мнениетоddd_dancho написа на 16.09.2021 - 17:49 :

Виж мнениетоddd_dancho написа на 16.09.2021 - 15:37 :

Нещо бъркаш, при наличие на ограничител в пълнителя технически е невъзможно да побере 4 патрона. Доколкото ми обясниха, май "манипулацията" се прави от към предната част на пълнителя, но имало някои тънкости. Ако няма кой да обясни, как точно се прави, явно ще се наложи да прескочим до оръжейния магазин, просто искам да си спестя едно разкарване.


Да се самоцитирам - оказа се съвсем елементарна работа, махнах цевта и от предната част на пълнителя извадих ограничителя. Просто трябва леко да се натисне навътре една част, нещо, като голяма зегерка, леко се извърта и се вади напред. Изважда се ограничителя и по обратния ред "зегерката" се поставя обратно, фасулска работа.


Ами, колега, аз си слагам 4+ патрона в пълнителя, отма. Излиза, че ми е махнат значи. Не съм й първи собственик. Манипулацията по сваляне на пълнител и частите му, беше в друга връзка. Обяснението ми беше за свалянето му и от там вече какво е вътре е друго :)
ем а честито.!
0

#617
Потребителя е офлайн   ивайло 

  • Потребител
  • PipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 18
  • Регистр: 12.04.21
Здравейте колег, млад ловец съм и искам да попитам, утре съм на лов за водоплаващ и взех патрони с концентратор 3 номер. Кой шок да сложа?ловувам с полу автомат ата нео 12 калибар.
0

#618
Потребителят е онлайн   ddd_dancho 

  • Сребърен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 713
  • Регистр: 18.02.08

Виж мнениетоивайло написа на 08.10.2021 - 16:15 :

Здравейте колег, млад ловец съм и искам да попитам, утре съм на лов за водоплаващ и взех патрони с концентратор 3 номер. Кой шок да сложа?ловувам с полу автомат ата нео 12 калибар.


Шоковете с 3, 2 и 1 черта ще свършат работа. Шока с една черта е с най-голямо стеснение и съответно е най-удачен за далечна стрелба, с него ловувам на гъски на прелет. По принцип шока с 3 черти е полушок и има най-универсално приложение.
Обстоятелствата не правят човека, те само го разкриват.
0

#619
Потребителя е офлайн   mil3n 

  • Новак
  • Pip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 1
  • Регистр: 20.04.21
Колеги , дайте ми мнение за
ATA NEO, SYN CANTILEVER 12/76, SYN, 61 CM
Модела без нарезите която е.
Ще мога да стрелям и съчми с нея нали промерно за пернато?
Понеже е без шок и изхода на цевта на кой шок се равнява като големина?
Благодаря предварително
0

#620
Потребителя е офлайн   geri noja 

  • Напреднал Потребител
  • PipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 55
  • Регистр: 04.01.11
Отиваш при стругар измерва с вътромер индикатор диаметъра 70 мм навътре и в края /изхода/ и разликата е стеснението.
0

Сподели темата:


  • (34 Страници) +
  • « Първа
  • 29
  • 30
  • 31
  • 32
  • 33
  • Последна »
  • Не можете да публикувате нова тема
  • Не можете да пишете в тази тема

2 Потребител(и) четат тази тема
0 потребители, 2 гости, 0 анонимни