БГ Лов Форум: Фен клуб KHAN ARMS - БГ Лов Форум

Към съдържанието

Страници 1 от 1
  • Не можете да публикувате нова тема
  • Не можете да пишете в тази тема

Фен клуб KHAN ARMS

#1
Потребителя е офлайн   Любо Димитров 

  • Господин Никой
  • Виж галерията
  • Група: Moderator
  • Мнения: 6120
  • Регистр: 25.02.08
В общи линии ми върви да откривам подобни теми. Преди време - около 4 години - създадох клубовете за ТУЛА и STEYR MANNLICHER - любимите ми гладко и нарезно оръжие и както виждам с удоволствие темите имат развитие и интерес към тях.

По принцип не съм голям фен на полуавтоматичното оръжие, но предвид търсенето на пазара и след проведените консултации със собствениците на Vernry Carron, фирмата в която работя се ориентира към внос на гладки оръжия от най-големия турски производител KHAN ARMS.


Още при вноса на първата партида оръжия ми направиха впечатление няколко неща - изключително високото качество на изработката, внедряването на най-съвременните към момента технологии и системи и не на последно място - спартанския, работен финиш на оръжията.

Като резултат на това станах щастлив собственик на полуавтоматична ловна пушка с инерционно презареждане KHAN MATRIX FIDELIO MULTICOLOR с търсената от мен цев с дължина 66см в калибър 12/76, полимерен приклад и 70мм. шокови втулки PRIMO ( по системата OPTIMA на BERRETA).
Към момента имам вече няколко успешни ловни излета с тази пушка и все повече се убеждавам, че изборът ми покрива моите очаквания и необходимости. Леко (3кг.), маневрено оръжие и тотално всеядно откъм патрони.
Производителят гарантира безупречна работа с патрони с 28гр. снаряд, но аз реших да си направя и експеримент с по-леки снаряди и тествах пушката с патрони 24 грама.
Резултатът - отличен! По тертипа на Tom Knapp стрелях по панички хвърлени от ръка, като почнах с една и свърших с 3 панички хвърлени едновременно и за мое голямо учудване приключих с резултат 23 ударени от 25 в това число и две тройки. И нито една засечка!

Никога няма да се разделя с любимата си Туловка, имам с нея невероятни преживявания, емоции и спомени, свързвам я и с чудесната Дейзи - бретонката която имах и която загубих едва на 5 години и която още не мога да прежаля, но живота си върви, Ловът - също.
Сега имам нова луда бретонка Карина на 6 месеца и нова полуавтоматична пушка MARTIX и честно да ви кажа - лика прилика са си!
Бърза и точна пушка и бързо и диво куче - какво друго да иска човек от живота........

Та затова я пускам тази тема - да пишат в нея собствениците на оръжия с марка KHAN ARMS - все пак броят им расте, а тема си нямат.

Е, вече имат.

Наслука на всички!
Ако Пушкин беше по-добър стрелец, щеше да остави на човечеството още много културно наследство.....
0

#2
Потребителя е офлайн   Пламен69 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 369
  • Регистр: 24.10.13
Имам надцевка Чълчил на кутията на който пише KHAN . Интересуваме Чърчил модел на КХАN ли е или това е друга марка оръжие.
Иначе пушката я ползвам вече 3 години , бая патрони е изстреляла и мога да кажа че нямам забележки към нея. Доста зор видях докато намеря патпроните които ще и паснат най-добре , но за момента е без забележки.
0

#3
Потребителя е офлайн   Любо Димитров 

  • Господин Никой
  • Виж галерията
  • Група: Moderator
  • Мнения: 6120
  • Регистр: 25.02.08

Виж мнениетоПламен69 написа на 21.10.2015 - 11:21 :

Имам надцевка Чълчил на кутията на който пише KHAN . Интересуваме Чърчил модел на КХАN ли е или това е друга марка оръжие.
Иначе пушката я ползвам вече 3 години , бая патрони е изстреляла и мога да кажа че нямам забележки към нея. Доста зор видях докато намеря патпроните които ще и паснат най-добре , но за момента е без забележки.


Здравейте колега. Да, оръжието Ви е призводство на KHAN ARMS, доколкото разбрах от модела к200: http://www.khanshotg...s.html?wip=K200

Хубава, лека и прикладиста пушка.


А "Чърчил" е просто търговско наименование, поръчано от вносителя. По подобен начин Khan Arms произвеждат и брандират оръжия и за Verney Carron, Mossberg, Tristar и други известни производители.

Поздрави и наслука!
Ако Пушкин беше по-добър стрелец, щеше да остави на човечеството още много културно наследство.....
0

#4
Потребителя е офлайн   Любо Димитров 

  • Господин Никой
  • Виж галерията
  • Група: Moderator
  • Мнения: 6120
  • Регистр: 25.02.08
Първи отлично отработен и отстрелян фазан за Кари и Matrix:



Прикачени миниатюри

  • Прикачено изображение: IMG_20151101_163407.JPG

Ако Пушкин беше по-добър стрелец, щеше да остави на човечеството още много културно наследство.....
0

#5
Потребителя е офлайн   Stan_vt 

  • Напреднал Потребител
  • PipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 71
  • Регистр: 31.05.11
Привет и честита нпва година на всички! Присъединявам се в клуба. Исках да го направя със снимков материал, но така и не можах да оцапам моя Khan Venator Battue Slug по време на лов.


Като общи впечатления съм изключително доволен, че заложих на първо място на нова пушка и на второ място на тази марка! Въпреки, че е с газов механизъм пушката се доста лесна за подръжка. Изключитвлно лесно се прихваща целта с този тип мерни прибори особено за мен ( имам астигматизъм и нормалната мерна линия и мушка ми се размацват пред очите), което ми беше проблем с иж 26, която си имам. Мога с абсолютно задоволство да кажа, че издържа на лоши метерологични условия. Октомври и Ноември 2 пъти ме валя страхотен порой и след това нямаше нужда да чакам дървении да съхнат цеви и глави да ръждясват и т.н.

Има още 4 излета на дива свиня и искрено се надявам да пусна снимка на трофей!

Страхотна тема, няма ли още някой съфорумец да сподели впечатленията си?

НАСЛУКА и без инциденти през 2016!
0

#6
Потребителя е офлайн   JEMiliov 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 142
  • Регистр: 23.06.09
И аз да вляза в клуба на Khan c Matrix ;)
0

#7
Потребителя е офлайн   pu6eka_70 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 393
  • Регистр: 31.01.11
Иаз влизам в клуба ,отскоро купих венатор и разбрах че през всичките години ловуване до сега съм се мъчил с предишните железарии които съм имал. Страхотно точна с куршуми и прекладиста пушка.
0

#8
Потребителя е офлайн   JEMiliov 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 142
  • Регистр: 23.06.09
Едно чудесно откриване на лова ... разбира се с KHAN MATRIX :P

Прикачени миниатюри

  • Прикачено изображение: IMG_20160813_111059.jpg

0

#9
Потребителя е офлайн   pu6eka_70 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 393
  • Регистр: 31.01.11
срахотна пушка пернатите сама ги бие аз само я предържам
0

#10
Потребителя е офлайн   Божидар Иванов 

  • Новак
  • Pip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 1
  • Регистр: 11.02.17
За първа година сам ловец и първата пушка e Khan VENATOR FIDELIO SLUG BATTUE,мн съм доволен със резултатите за сезона
0

#11
Потребителя е офлайн   Любо Димитров 

  • Господин Никой
  • Виж галерията
  • Група: Moderator
  • Мнения: 6120
  • Регистр: 25.02.08

Виж мнениетоБожидар Иванов написа на 11.02.2017 - 20:00 :

За първа година сам ловец и първата пушка e Khan VENATOR FIDELIO SLUG BATTUE,мн съм доволен със резултатите за сезона


Пожелавам ти да е все така колега!
Ако Пушкин беше по-добър стрелец, щеше да остави на човечеството още много културно наследство.....
0

#12
Потребителя е офлайн   giligan 

  • Напреднал Потребител
  • PipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 81
  • Регистр: 31.01.10
Да се похваля и аз с един KHAN MATRIX FIDELIO и да увеличим клуба с още един член. Много прикладиста и удобна пушка. За боя и точноста на пушката живи и здрави ще пиша след 2 седмици.Наслука на всички колеги и благодарности на Любо за отзивчивоста и отношението.
0

#13
Потребителят е онлайн   todorbaichev 

  • Новак
  • Pip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 5
  • Регистр: 17.08.13
Здравейте колеги,купих си khan venator slug batu.на пъдпъдъчия лов нямах никакъв проблем с презареждането,бях много доволен до миналата седмица когато се започна стрелбата с бренекета.Излезна ми прасе и след втория изтрел засече.Тази седмица пак засече след втория изтрел.каква може да е причината. Стрелям с BP.
0

#14
Потребителя е офлайн   ddd_dancho 

  • Сребърен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 716
  • Регистр: 18.02.08
Колеги, в темата няма мнения от 2017г., но пък междувременно някой може да е придобил опит с оръжията на KHAN ARMS.

Интересувам се от надцевките на марката, и по-конкретно от този модел, че нещо ми хвана окото, поне на картинка, на живо може и да си променя мнението:

Надцевка Khan

Има ли някой запознат с надцевките на марката, надеждност, коректна работа на механизмите и т.н.?

Благодаря!
Обстоятелствата не правят човека, те само го разкриват.
0

Сподели темата:


Страници 1 от 1
  • Не можете да публикувате нова тема
  • Не можете да пишете в тази тема

1 Потребител(и) четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни